Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Politika...

assil
assil (2124 příspěvků) 01.07.2024, 08:29:31 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.07.2024, 08:23:06

Já vím, já si to studovala, maximální doporučená dávka je 300 mcg, já mám tohle, kde je 100 mcg https://www.lekarna.cz/greenfood-nutrition-selen-lalmin-30-kapsli/

a chce to vybrat jednu pikslu a pak si dát pauzu

a navíc já to dost flákám, takže většinou to je tak, že si to vezmu tak 2x týdně

myslím fakt, že mě předávkování nehrozí

tak všechny doplňky by si asi měl člověk nastudovat jak to brát, je víc věcí, které člověk nevyloučí

jen prostě ten jód pocitově mám na úplně jiný škále, jako že je to větší nebezpečí a tak

kometa
kometa (5550 příspěvků) 01.07.2024, 08:31:33 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 01.07.2024, 08:29:31

To já úplně ne. Beru to tak, že se můžu předávkovat třeba i železem, které je taky velmi potřebné.

Ale máte pravdu, při vašem přístupu k braní doplňků vím předávkování čehokoliv nehrozí.😉

assil
assil (2124 příspěvků) 01.07.2024, 08:45:12 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.07.2024, 08:31:33

No ono hlavně jak jsem se dozvěděla, spousta těhle doplňků se prodává ve formě, která se v podstatě nijak nevstřebá, takže tam předávkování nehrozí nikomu.

To jsem se zas nějak dočetla u vitD a hořčíku.

Asi kvůli těm lidem, co jsou schopní to brát po hrstech.

Orionka (neregistrovaný) 01.07.2024, 10:18:47 xxx.xxx.224.112
assil:

No já si myslím, že s lidma se nic neděje, ti jsou pořád stejný, ale dřív se tyhle věci tak neřešily, to se tak maximálně holce řeklo, že se nic nestalo, ať si dá mokrej hadr na hlavu a zapomene na to, ale když už se to řešilo, tak byly tresty mnohem víc přísnější a víc to teda odrazovalo, podmínky jak ne běžícím pásu jako dneska, to fakt nebylo. Jo když chlapi vědí, že jim v podstatě skoro nic nehrozí, tak toho využívají.


Netvrďte mi, že kdyby vedoucí na táboře obtěžoval (natož znásilnil) holku, kluka - že by se to nevědělo a řešilo se to mokrým hadrem na hlavu ! Sice jsme zpívali “Zaplápolejte modravé noci”, ale na táboře jsme byli v bezpečí a rodiče o tom nepochybovali. Stejně tak ve škole. 

Anonymní (neregistrovaný) 01.07.2024, 10:32:43 xxx.xxx.123.248
Orionka:

Netvrďte mi, že kdyby vedoucí na táboře obtěžoval (natož znásilnil) holku, kluka - že by se to nevědělo a řešilo se to mokrým hadrem na hlavu ! Sice jsme zpívali “Zaplápolejte modravé noci”, ale na táboře jsme byli v bezpečí a rodiče o tom nepochybovali. Stejně tak ve škole. 


To jsou i teď, úplně stejně jako dřív. A navíc se to netutlá. Statisticky nejvíc znásilnění je od starších rodinných příslušníků.

assil
assil (2124 příspěvků) 01.07.2024, 10:40:40 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 01.07.2024, 10:18:47

Nebuďte naivní, jistěže to bylo, jenže znásilnění bylo podle zákona jen s násilím a jen jako vaginální styk, zbytek se neřešil, natož nějaký osahávání a podobný věci, to bylo úplně normální, jen to nikdo nikam nehlásil a ty holky to prostě musely zkousnout.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.07.2024, 13:21:29 xxx.xxx.32.223
tetrivek:

Mám to štěstí že se mě ani nikoho z blízkých tohle nedotklo. Je to strašný co se děje. Synovi bude v září 12 let. 

A kvůli tomu všemu jsme ho nikdy nedali na dětský tábor. Máme štěstí že bydlíme na samotě v jižních Čechách. Syn je nejraději v garáži a něco kutí. Občas mu přijede pár kamarádů,nebo on jede k nim. A opravdu moc se tohohle bojím. 

Je mi neskutečně líto že to musí děti prožívat. Hned bych takového úchyla nechala zavřít, vykastrovat a znemožnila mu jakkoliv pracovat s dětmi. 


Jj, ony ty “nařízené” kastrace měly něco do sebe!!!

Obávám se, že nevykastrovaný Straka by býval byl dál nebezpečný.

Kdysi se ještě dělávaly stereotaktické operace…a to je pro mě…no, “zvláštní”. Ale být blízká příbuzná oběti nějakého devianta, tak mi to zvláštní ani nehumánní pravděpodobně nepřijde.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.07.2024, 13:23:19 xxx.xxx.32.223
Sarah01:

Problém je ten, že odsouzený má po propuštění větší ochranu, než se jí dostává oběti. Takže po propuštění nemá nikde uvedeno, za co byl odsouzen, a žádný registr těchto deviantů neexistuje. Prostě jsou propuštěni a s dětmi můžou klidně pracovat dál a trestnou činnost klidně opakovat. Prý se údajně chystá změna, ale kdoví kdy to nakonec bude.


Ali, pracovat s dětmi snad dál (po propuštění) nemůže, ne??? To už by byl vrchol!😠

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.07.2024, 13:25:27 xxx.xxx.32.223

Jo, a brzy ráno SMS od souseda:"Jano, opět se tu střílelo. Víš to?" No, vím, asi před týdnem jsem volala Měšťáky (psala jsem v jiném vlákně). A dnes jsem to brzy ráno také slyšela. A David mi psal, že dnes opět zavolal Policii. Doufám, že po masakru na FF UK to berou aspoň trochu vážně.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.07.2024, 13:32:29 xxx.xxx.32.223
tetrivek:

Byla bych pro, kdyby takový lidé byli v registru. A kdokoliv si je mohl najít. Dneska pomalu nevíte koho třeba potkáváte denně. 


Třeba jeden z mých sousedů. (Téměř) prokazatelně mi poničil auto (to staré; a stran nového je v mých úvahách také). Po nocích chodí kolem domu a aut. Já bohužel také…když jdu ven s Fidem. Tváří se jak vrah, a dodnes nevím, co má za psych. nemoc. Když se potkáme, tak nejslušnější oslovení mé osoby je “Ty pi.o!” A toto zdaleka nedělá jen mně. Má tu přezdívku magor. Nicméně asi před půl rokem se otočil o 180 stupňů a nedalo se ukončit s ním rozhovor. Kdykoli mě potkal:"Ahoooj, jak se máš? Co je nového? Co Fido?" A ten jeho pohled vraha byl pryč, opravdu. Tak jsem si říkala: Sláva, oni jej někde zaléčili (také nějakou dobu vůbec nebyl doma). No a je to cca měsíc, a opět se revertoval do osoby, z níž jde vyloženě děs. Netuším, co po nocích kolem baráku dělá…ale poškozených aut už máme opravdu habakůk! Naposledy mému kamarádovi - taxikáři někdo vysklil okno!!!😠👎

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.07.2024, 13:36:19 xxx.xxx.32.223
assil:

Díky za info o jodu, asi si to budu muset víc prostudovat, já už jsem dávno 40+ a doktorka mi říkala, že problém je akorát u autoimunitního poškození šz a to já nemám, takže u mě prej brát jod žádný problém. Což potom by znamenalo, že v případě jaderného výbuchu by to asi neměl být problém taky, teoreticky teda.

Zkusím najít nějaké studie, spíš asi bude něco amerického nebo prostě z ciziny.

V příbalovém letáku u jodu taky nic takového o věku není.


V SPC ale ano, schválně jsem to hledala…i jsem Vám myslím někde dříve vykopírovávala kus toho SPCčka…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.07.2024, 13:40:38 xxx.xxx.32.223
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 01.07.2024, 08:00:30

Ještě k tomuto: Viděli jste někdo film Hadí tanec??? V hl. rolích I. Chýlková a A. Švehlík…ovšem jako manželé (dost nerovný pár). Týrání ženy Švehlíkem a nečinnost Policie je tam ukázána v tak syrové podobě, až mi bylo nedobře.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.07.2024, 13:43:29 xxx.xxx.32.223
assil:

Tak nevím, ten jod co mám já jako doplněk stravy, tak je tam normálně uvedeno, že se bere jednou denně dlouhodobě, já jsem flákač, tak ho beru spíš občas.

Možná nakonec zůstanu jen u selenu, to asi bude pravděpodobně méně rizikovější.


Assil, máte nějaký důvod, proč ten jód pojídáte?😲

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.07.2024, 13:47:33 xxx.xxx.32.223

Jo a ještě perlička od zkoušky: Studentka byla dotazována na hepatoprotektiva a látky podporující vylučování žluči. Snažila se zmínit hymekromon. Ale nějak jí to nešlo 😀, až z ní vypadlo “hymen…” a dál se zasekla. No a logicky nastal výbuch smíchu - na všech stranách. Kdysi jsem měla deníček (ježiš, jsem jak Danuše🤣), a tam jsem si zapisovala tady takovéto “kolíky” od studentů. Tento by byl někde na předních příčkách…😂

assil
assil (2124 příspěvků) 01.07.2024, 14:59:04 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 01.07.2024, 13:23:19

Může, konkrétně tento učitel měl zákaz práce s dětmi na 5 let, jak to uplynulo, šel zas dělat učitele.

assil
assil (2124 příspěvků) 01.07.2024, 15:03:42 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 01.07.2024, 13:43:29

Pojídám, občas jak jsem psala 😀 , jod se selenem neb jsem se dočetla v nějakých amerických studiích a zkušenostech lidí, že to někdy pomáhá na zvětšenou šz a uzliny na ní, což je moje diagnoza. A konzultovala jsem to se svojí doktorkou, jak jsem také psala, a ta proti tomu nic neměla.

Ale ona by možná neměla nic proti ani nikdy, mám tam velkej černej puntík že jsem nechtěla na operaci, tak těžko říct.

Ale teď zas někde jsem se dočetla, že aby to zabralo, musí toho selenu a jodu být víc než normálně šz vyrábí, tak nevím a určitě toho beru mnohem míň, tak to možná asi nebude mít efekt. No uvidím na dalším sonu.

Každopádně že tyhle problémy se sž může způsobovat nedostatek selenu se uvádí docela často.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 01.07.2024, 15:44:45 xxx.xxx.217.40
Fikovnice:

Ali, pracovat s dětmi snad dál (po propuštění) nemůže, ne??? To už by byl vrchol!😠


Jani, může. Dostane třeba zákaz práce s dětmi na 5 let a po vypršení zase normálně s dětmi může pracovat a samozřejmě většina jich opět recidivuje. Třeba zrovna ten, co vedl spolek Děti ráje železnice.

https://www.denik.cz/krimi/obvineni-znasilneni-vedouci-liberec-20220409.html


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.