Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Politika...

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 30.06.2024, 12:16:55 xxx.xxx.84.249

čtrnáctiletá a učitel je samozřejmě prasárna. v podstatě tam není až tak problém věkový rozdíl, ale rozdíl, no, v moci. je to asi tak podobný jako když vás sexuálně obtěžuje šéf, akorát že dospělá ženská má aspoň teoreticky možnost se bránit nebo aspoň odejít. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 30.06.2024, 12:23:04 xxx.xxx.162.253
orionka-2:

Nebyla kvalitní antikoncepce, jediná spolehlivá antikocepce byla zdrženlivost. Zeptejte se na gyndě, jak často se píše patnáctkám - těm dětem - antikoncepce. Mnozí chtějí být dospělí pod rodičovským deštníkem. Mámo nakupuj, vař, ale ne ty své tradiční blafy, vař, co já si poručím a půl lednice ti vyházím.( Ne, není to moje osobní zkušenost, já mám syny samostatné už dlouho, ale vidím, slyším ….teď mladší kamarádka pakuje synka z domu)

Vidíte tu horní hranici? Proč asi?

Očkování se doporučuje chlapcům a dívkám ještě před zahájením sexuálního života, tedy před možným prvním setkáním s virem. V tomto období je účinek očkování nejvyšší. Očkování je možné již od devíti let věku. V České republice je očkování proti HPV plně hrazeno chlapcům i dívkám ve věku 11 – 14 let včetně.


Proč bychom se zase měly ptát? Vždyť jsme tady všechny v podobném věku jako vy a zkušenosti máme často podobné. Mám dceru, takže vím, jak to chodívalo a jak to chodí i dnes. Ano, oni to holce nacpou už v patnácti třeba jen kvůli akné, ale dnes se ty holky často už zajímají a zjistí, že to není úplně v pořádku, a po 10 letech ji už brát nechtějí. To očkování, který zmiňujete, bych děcku nedala ani omylem.

Co se týká antikoncepce před rokem 89, většinou gyndař čekal, až bude mít žena aspoň dvě děti, pak se něco hledalo. Občas to dopadlo taky tak, že žena chodila po dvou nebo třech dětech každým rokem na interupci. Ale taky samy ženy někdy vyvíjely iniciativu a zkoušely jiné metody, o kterých se dnes už moc neví.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 30.06.2024, 12:49:30 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 30.06.2024, 12:16:55

Ano, rozdíl je hlavně v moci. Jak píšete, podřízená a šéf. Ale i v té psychické dospělosti.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (270 příspěvků) 30.06.2024, 12:52:33 xxx.xxx.153.219
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 30.06.2024, 12:23:04

Třeba   v tomto máme úplně  rozdílné zkušenosti.  Antikoncepce  před 89 i bez dětí, úplně bez problémů, jedině  co poctivě  hlídali byly jaterní testy

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 30.06.2024, 12:54:14 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Já pamatuju ještě DANU. Samozřejmě, že IUD (nitroděložní tělísko) se používá dodnes. Ale kdysi před desítkami let ještě v ČSSR vznikla DANA. Název = Dokonalá A Neškodná Antikoncepce. Objevitel ji pojmenoval jménem své manželky. Plus ještě na ten název sedí to, jak byla popisována, totiž mnou zmiňované Dokonalá…


DANU by tenkrát žádný doktor 15. neaplikoval. Nevím, co na ní bylo dokonalého a neškodného. Vím o hodně nedokonalých a škodných komplikacích. Mimoděložním konče. Ale, co je na světě dokonalého? Snad jen Acylpyrin. Fajn je, že se dá zaměnit za jiný prášek.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 30.06.2024, 13:00:38 xxx.xxx.162.253
Dublinbarzoj:

Třeba   v tomto máme úplně  rozdílné zkušenosti.  Antikoncepce  před 89 i bez dětí, úplně bez problémů, jedině  co poctivě  hlídali byly jaterní testy


Jj, to asi záleželo na každém jednotlivém dr., u nás vždycky říkal: až po druhém dítěti. Jinde zase po třetím přemlouvala dr. rovnou ke sterilizaci. Někde jaterní testy dělali, jinde na ně kašlali. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 30.06.2024, 13:02:04 xxx.xxx.32.134
orionka-2:

DANU by tenkrát žádný doktor 15. neaplikoval. Nevím, co na ní bylo dokonalého a neškodného. Vím o hodně nedokonalých a škodných komplikacích. Mimoděložním konče. Ale, co je na světě dokonalého? Snad jen Acylpyrin. Fajn je, že se dá zaměnit za jiný prášek.


Kys. acetylsalicylová zcela určitě není dokonalá. Mohla by vyprávět moje exkolegyně. Její dcerce ve věku asi 6 nebo 7 let Acylpyrin dr. nasadili, a skončila s Reyovým sy. - navíc téměř oslepla, mentální retardace atd.

Ad DANA: Já to nepsala o patnáctkách. Spíš jako zajímavost. Možná zde většině ten název už nic nebude říkat. A že způsobovala komplikace, to je samozřejmě pravda. Ostatně i ta dnešní IUD určitě nejsou bez rizika.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 30.06.2024, 13:06:16 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Proč bychom se zase měly ptát? Vždyť jsme tady všechny v podobném věku jako vy a zkušenosti máme často podobné. Mám dceru, takže vím, jak to chodívalo a jak to chodí i dnes. Ano, oni to holce nacpou už v patnácti třeba jen kvůli akné, ale dnes se ty holky často už zajímají a zjistí, že to není úplně v pořádku, a po 10 letech ji už brát nechtějí. To očkování, který zmiňujete, bych děcku nedala ani omylem.

Co se týká antikoncepce před rokem 89, většinou gyndař čekal, až bude mít žena aspoň dvě děti, pak se něco hledalo. Občas to dopadlo taky tak, že žena chodila po dvou nebo třech dětech každým rokem na interupci. Ale taky samy ženy někdy vyvíjely iniciativu a zkoušely jiné metody, o kterých se dnes už moc neví.


Možná byl problém spíš v tom, že ženy k tomu gynek. pro antikoncepci nešly? Nevím o žádné, které by byla antikoncepce odmítnuta. Spíš obava z nedokonalosti a neškodnosti ?

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 30.06.2024, 13:08:36 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Kys. acetylsalicylová zcela určitě není dokonalá. Mohla by vyprávět moje exkolegyně. Její dcerce ve věku asi 6 nebo 7 let Acylpyrin dr. nasadili, a skončila s Reyovým sy. - navíc téměř oslepla, mentální retardace atd.

Ad DANA: Já to nepsala o patnáctkách. Spíš jako zajímavost. Možná zde většině ten název už nic nebude říkat. A že způsobovala komplikace, to je samozřejmě pravda. Ostatně i ta dnešní IUD určitě nejsou bez rizika.


Ale já nemyslela polykat ! 😀 A vy na to hned s medicínou.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 30.06.2024, 13:10:47 xxx.xxx.32.134
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 30.06.2024, 13:06:16

“Spíš obava z nedokonalosti a neškodnosti ?”

To je ironie? Jinak myslím, že Dublinbarzoj psala, že se v minulosti i dost hlídaly jaterky. Vím dnes o řadě holek, kterým je HAK předepsána, aniž by je gynekolog vyšetřil…myšleno negynekologicky, alespoň ten odběr krve.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 30.06.2024, 13:12:38 xxx.xxx.162.253
orionka-2:

Možná byl problém spíš v tom, že ženy k tomu gynek. pro antikoncepci nešly? Nevím o žádné, které by byla antikoncepce odmítnuta. Spíš obava z nedokonalosti a neškodnosti ?


Ale šly, jsou to přímé zkušenosti, ne jedna paní povídala.  Někde to tak prostě bylo.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 30.06.2024, 13:17:22 xxx.xxx.64.54

“Spíš obava z nedokonalosti a neškodnosti ?”  Bez ironie.

Myšleno tak, že ženy se antikoncepce bály. Hormonální určitě a po historkách s DANOU…té taky. Však to v dřevních dobách bylo pěkné svinstvo. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 30.06.2024, 13:19:07 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Ale šly, jsou to přímé zkušenosti, ne jedna paní povídala.  Někde to tak prostě bylo.


Ale tak, protože byl jeden gynekolog kůl, nemělo by se to zevšeobecňovat.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 30.06.2024, 13:22:16 xxx.xxx.32.134
orionka-2:

“Spíš obava z nedokonalosti a neškodnosti ?”  Bez ironie.

Myšleno tak, že ženy se antikoncepce bály. Hormonální určitě a po historkách s DANOU…té taky. Však to v dřevních dobách bylo pěkné svinstvo. 


No jo, v tom případě jste se upsala a myslela asi “nedokonalost a škodlivost”.

Jinak ano - DANA měla NÚ (i o těch případech mimoděložního těhotenství vím) a HAK tehdy - dávaly se fakt vysoké dávky estrogenů. Dnes je to vše mikronizované…přesto i v současnosti není HAK rozhodně bez rizika.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 30.06.2024, 13:24:55 xxx.xxx.124.220
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 30.06.2024, 12:57:42

Radary ukazují, že leje, ale neděje se nic. Pršelo tady před 9 dny, blesková průtrž, to tomu od jara moc nepomohlo, všude je poušť, doslova poušť, žijí už jen některé keře a pár kopřiv, dvakrát denně leju vodu. Lesy křupou, na loukách nic neroste, tráva maličká, ani nebylo kde sbírat pampelišky, neslyším sekačky, nic. 
Podle radaru to zdrhá na východ a do PL, takže tady prostě vše zahyne. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.