Aktuálně: 4 047 inzerátů199 683 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

assil
assil (2124 příspěvků) 01.08.2023, 10:46:41 xxx.xxx.206.172

Braňte hotovost, s tím se nedá než souhlasit, ale vzhledem k tomu, že většina spíš upřednostňuje pohodlí, tak to jsou je výkřiky do tmy, nám nikdo ani nic nutit nemusí, my si vo ve jménu pohodlí vezmeme sami a tu svobodu za to vyměníme.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 01.08.2023, 11:37:10 xxx.xxx.198.226

čas na výlet mám, musím mít, jinak se přece člověk za chvíli zblázní

Já chválabohu nemám čas na výlet (jízda po nákupech pro mě navíc není výlet, ale nepříjemnost) proto, že trávím mnoho a mnoho svého volného času u zvířátek a blažím u nich dušičku 🙂 A tak mi to, že místo do PL jezdím “jen” do Penáče, přijde jako dobrý obchod ;-) 

assil
assil (2124 příspěvků) 01.08.2023, 11:41:59 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.08.2023, 11:37:10

Navíc ne každý relaxuje výletama, já si čas na svý koníčky udělám, ale fakt to nejsou výlety. A nákup je pro mě taky za trest, zabere mi minimálně hodinu a půl a ten čas považuju za ztracenej, tak se to snažím co nejvíc minimalizovat. A když už mě to fakž štve, tak vysolím prachy za dovoz z rohlíku. 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (3105 příspěvků) 01.08.2023, 12:00:39 xxx.xxx.61.107

No fuj, hodinu a půl, to by mě zabilo. Jako vevniř?
Pro mě je lepší podívat se na hrad, zámek, botanickou, jezero, hory, plavat, to zvíře mám s sebou… kočku budu brát taky, jen co tomu vyrobím pas. Slepice prý nesmí, to mě hodně mrzí. Ale je to divné, proč by nemohla, když bude mít nějaké očkování třeba? Až budu mít auto s korbou, budu vozit aj kozu a psů hodně. 
A cestou domů po tom dni, dvou, třech, se stavím v jednom obchodě.
I ten jeden, i když to zvládnu už poslepu, je pro mě utrpení… tak aspoň to dělám tak, že nejedu nakoupit, ale na výlet. Se tím utěšuju.
A taky není obchod jako obchod, za Libercem bych do krámu teda odvahu neměla, to musí být natřískané, fuj, ne, tady mám samoobs. pokladnu, dobré kafe a hodné lidi. Jen jich musí být málo.

assil
assil (2124 příspěvků) 01.08.2023, 12:09:05 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.08.2023, 12:00:39

Ne, komplet i s cestou, spis 2 hodky, 15 km tam, 15 zpatky + nějaká doba v obchodě.

Výlety mě nebaví, fakt nemusím vidět všechny divy světa. A ani bych na to neměla čas, o víkendech musím stihnout všechno kolem baráku na co přes týden není čas.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 01.08.2023, 12:26:06 xxx.xxx.198.226

Taky jsem jednou šla do Penáče s koňma. Teda oni čekali venku. Ale špatně se tam parkuje, když máte soupravu 8 metrů (a to spíš ubírám). Tak se mi tam s nimi moc nechce. Navíc oni to neocení, takový výlet na nákup, no. I kdybychom jinak běhali po lese a koupali se v rybníce… 😜

Mě i ty výlety baví, když je dobrý cíl. Právě někoho ukecávám na Tankové dny do Smržovky 🙂 Ale nejlepší výlet je stejně když si sedínku vezu na hajtře a kochám se liduprázdným (kéžby) krajem 🙂

Ivus
Ivus (144 příspěvků) 01.08.2023, 12:32:43 xxx.xxx.113.99
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.08.2023, 12:00:39

Megi, až si pořídíš kozu a slepice, tak do obchodu už nebudeš muset. Mě to taky nebavilo a teď máme dvě kozy a krávu a do obchodu jedeme jednou za půl roku koupit cukr. 😀 A to většina padne na krmení včel. 

Máme vlastní mliko, máslo, sýry, vejce, maso a med. Psí granule jsem dala kámošce, neboť psi už papaji jenom podmasli, tvaroh a vajíčka, občas dostanou králíka nebo slepici… 

Orionka (neregistrovaný) 01.08.2023, 12:39:43 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 01.08.2023, 10:46:41

Když někdo chce za pohodlí platit sledováním na každém kroku……je to jeho volba. My, kteří to tak nemáme, chceme, aby nám právo platit hotovosti nemohlo být upřeno a proto má být toto právo zakotvené v ústavě.

Přidám jeden banální rozhovor, který jsem zaznamenala :

Pokladní: A nemůžete zaplatit kartou? Zákazník: To opravdu nemůžu. Nepotřebuji, aby z bankovního výpisu bylo zřejmé, že jsem byl v Liberci, když jsem oficiálně v Praze.

Úsměvné. Ale i to může být důvod.

megi-the-pes
megi-the-pes (3105 příspěvků) 01.08.2023, 13:06:58 xxx.xxx.61.107
Ivus:

Megi, až si pořídíš kozu a slepice, tak do obchodu už nebudeš muset. Mě to taky nebavilo a teď máme dvě kozy a krávu a do obchodu jedeme jednou za půl roku koupit cukr. 😀 A to většina padne na krmení včel. 

Máme vlastní mliko, máslo, sýry, vejce, maso a med. Psí granule jsem dala kámošce, neboť psi už papaji jenom podmasli, tvaroh a vajíčka, občas dostanou králíka nebo slepici… 


🙂 Cukr kupuji na netu… Ale s kávou je problém 😀
Na sýry se právě hodně těším, my toho sežereme hodně, salám se tady nejí, ale sýry…  
Jenže na to musím prodat barák a koupit jiný s velkým pozemkem, to aj ty včely se naučím!
Psovi bych asi slepici možná dala. Nevím. To je problém. Já to určitě nesním, to radši budu jíst trávu. Mám je jako kamarády.
Ale jinak… hm, ale ono to kafe by tady taky možná šlo, když se odstěhuji dost vysoko. 🙂 A černý čaj. Mouku taky neumím. A tahle za trapných cca 13 Kč je záhadná, kynutí je jak Hrnečku, vař. Mlýn by byl hezký, ale na tu cenu se asi nedostaneme, nevím. 
Už i brambory pěstuji, všici se mi smějí, že to nevyroste, ale už to má asi 25 nad zemí… co je pod zemí, ovšem nevím. 😀
Hmm, to si teda ty psy s Vámi vyměním, Megy žere jenom kuře, pečeného pstruha, losos jí taky moc nejede… někdy špagety a rýži. A sušené plíce a dršťky.
 

Týjo, mít koně; umět jet na koni, nebo aby mě vůbec poslouchal, tak jedu do penny hned! 😀 Jenže tam nemají to, co mi chutná.
Ne, lidi, na jednu stranu vás všecky chápu, já dělám doma, takže prostě jeden den naplánuji mnoho a mnoho věcí včetně toho nákupu a jdu.
Dřív jsem chodila pěšky celkem 10 km se psem na nákup, ale to maso mají poslední dobou takové přizkažené… a nejsem milionář.
Ale budu! Koupim tu kozu a uvidíte.

assil
assil (2124 příspěvků) 01.08.2023, 13:09:28 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 01.08.2023, 12:39:43

Já s tím souhlasím, ale co tak vidím kolem, tak většina lidí nějaké sledování neřeší (však nemám co skrejvat, nic nedělám) a naopak si pochvalují pohodlnost většinou placení mobilem nebo hodinkama, ani karty už moc nepoužívají. Znám x lidí, kteří už ani žádnou hotovost a peněženku nenosí. Jo, pak ovšem dopadnou jako paní tuhle na parkovišti, kde nefungovala platba kartou, takže nemohla odjet. 🙂

No a pak nějaká hotovost v ústavě nikoho nezajímá, není důvod se tím zabývat atd.

Až pak přijde digitální měna, tak se budou všichni divit, ale to už bude pozdě.

assil
assil (2124 příspěvků) 01.08.2023, 13:47:36 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.08.2023, 13:13:40

Bramborám ty noční mrazíky nevadí, teď jim spíš vadí ty deště, chytají pak plíseň a to je lepší je hned vyndat.

Letos prostě taková průměrná úroda, byla už i lepší, ale i horší.

Ivus
Ivus (144 příspěvků) 01.08.2023, 14:16:52 xxx.xxx.113.99
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.08.2023, 13:06:58

Jó mouku, tak tu taky nekupujeme. Jednou za rok, po žních, zajedeme dolů na Hanou a přivezeme tunu pšenice, půl tuny ječmene, půl tuny ovsa, a pak to tu máme v pytlích a dělime se s kozama, kralikama, slepicema a pro nás to meleme na mouku. Máme takový malý mlynek na obilí, dá se v tom udělat hladká, hrubá, všechno. Já z toho i peču vánoční cukroví… Dokonce jsem zjistila, že když někde dostanu buchtu z kupované mouky, tak už mi to ani nějak nechutná… 

Brambory máme nějaký taky, ale to obilí u nás v horách moc neroste. Loni jsme zkoušeli trošku ovsa, ale nějak nám to nešlo (ručně) dostat těch klasů… Asi to obilí v malém množství nemá moc smysl 🤔

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 01.08.2023, 14:19:45 xxx.xxx.198.226

Taky mám brambory v zemi. Známé jsem je taky na jar vezla a už jsme teď z nich na dovče měly hostinu, má je jako balvany. Já je ale na rozdíl od ní nezalévám, a také je na rozdíl od ní nemám na jižním svahu. No ale ty moje mají nějaké dva týdny k dobru, tak tam dneska šťórnu, třeba už bude něco k snědku. U nás se voda v půdě nedrží (perk), to je možná moje výhoda, třeba brambory tu vodu využijí k nakynutí a nikoli k zaplísnění…

Jinak teď hojnost okurek a cuket (díky, koňská hovna) a nějaké ty ledové saláty byly a snad se blíží i doba rajčat, jestli dozrajou všechna najednou, tak mě klepne, to budu muset asi zavařit nebo co. Jako tentokrát to rozhodně nerozdám, protože se chci vyhnout co nejdéle kupování za ty peníze. A že letos budu mít asi ourodku slušnou. Vykoumám, jak by se dala rajčata ještě dlouhodobě uchovat kromě zavařování. Jestli třeba by stačilo je naložit. Určo by se dala usušit, ale to bych tu sušičku asi uvařila, navíc bych ji nejprv musela pořídit. Mohla bych zkusit sušit v troubě (pořád se mi to zavaření ale jeví ekonomičtější).

Mám v zemi taky česneky a cibule, z obojího kdovíco nečekám, česneky mi podupala srnka (sfiňa) a také tu bylo dlouho sucho, no a cibule mám zaplevelené a nějaké slaboduché, takže to budou spíš pochoutkové. Jenže ty mě aspoň svou cenou v obchodě neurážejí.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 01.08.2023, 14:22:47 xxx.xxx.198.226

Co se obilí týče, beru jiné poměry, tunu ovsa, třetinku tuny ječmene a loni jsem neprozřetelně vzala třetinku tuny pšenky a mám za to, že z ní bude těch osm slípek živo ještě tak dva roky (a to jsem už něco chválabohu rozdala). Ale mouku kupuji normoš v obchodě, nicméně mám jí mizivou spotřebu, mám ji doma spíš jako železnou zásobu, vždycky tak deset kilo a peču tak jednou za měsíc. Pro pekařské výrobky si naštěstí můžu chodit tady do vsi do pekárny, která to tu přímo peče, takže to mě dost baví (na cenovky nekoukám, jsou to místní lidi, ať je chleba klidně za dvě stovky).

Ivus, pokud tím ovsem chcete přilepšovat zvěři, tak ho z těch klasů dostávat nemusíte. Jen to posečte a nechte důkladně uschnout a krmte tak. Zvěř si s tím poradí 🙂

Mimochodem, už jsem říkala, toužím po kravičce, teda dvou, já bych jednu neměla, bylo by mi jí líto, ale zatím k tomu holt nemám podmínky (není zdroj vody, a to ta kráva něco vypije). Tak snad někdy v budoucnu.

Anonymní (neregistrovaný) 01.08.2023, 14:30:15 xxx.xxx.0.1

Ale aby to slepicím nesežraly myši

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 01.08.2023, 14:42:36 xxx.xxx.198.226

Hryzec sežere tak leda brambory mně. Pracuje na tom (druhá sfiňa) fakt intenzivně.

Slepice mají krmivo zabezpečené, tam myši ani jiná havěť nehrozí. Stejně tak krmivo pro koně. To by mi ještě scházelo, abych si koně naočkovala leptospirou nebo jinou lahůdkou.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.