Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 20.06.2024, 16:29:07 xxx.xxx.32.213
»
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 20.06.2024, 16:25:42

Konkrétně jde o garáž, v níž jsou kóje. Kóje jsou pro dvě auta, zamykatelné. A stání pro JEDNO auto v té kóji (vždy ji sdílí dva lidé) teď známý koupil za 950k. Takže “stání” nebyl dobře zvolený termín, uznávám. Ale nejde o samostatnou garáž.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 20.06.2024, 19:10:40 xxx.xxx.64.54

Já jsem zas totálně pozadu - nestíhám. Dočetla jsem k tomuto citátu :

do holek s epořád hustí, že se má o chlapa starat, že má být navaříno, že musí být vyžehlenej, jinak je to vizitka ženy, že jakmile je dítě, musí ženská už jen dřepět doma,

Mám pocit, že žiju někde jinde. To, co píšete nehustil nikdo ani do mě a to už jsem důchodkyně. Naopak v každém časopise se dočtu, že žena si má každý den vyhradit hodinu pro sebe a též jeden celý den v týdnu. Doprovázeno fotkou koupelny s pěnou, svíčkami a růžovými plátky. Dobře, to je reklama. Ale sledovala jsem rodinky z pokladny instituce. Muž jedno dítě za ruku, druhé “na koni” jednou rukou kupoval vstupenky a za ním matka dětí s telefonem v ruce. Vedle instituce výběrová škola, kam rodiče naváželi děti. Půl na půl otcové x matky. A co se v mladých rodinách vaří ? Radši nemluvit. Svíčková ? Většinou to končí koupenou picou, nebo špagetami s kečupem. Ale asi žiju jinde. 

Víc vnímám nechuť  mladých mužů ženit se. Ale děvčata se taky vdávat nechtějí.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 20.06.2024, 19:20:31 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Mně nějak principielně vadí, že má brát půl mega/měsíc někdo, kdo má duto v hlavě. Jinak by mi to asi bylo fuk.


Víc mě vadí, že “to” mohlo být rektorkou staré tradiční vysoké školy. Koukla jsem na historii a většinou to byli páni vědci zvučných jmen….a pak…..tak dopadne genderová vyváženost.  Absolutní degradace akademické obce ( to jsem to napsala učeně 🙂 )

A Nerudová má opět šanci ze stejného důvodu. Pokud bude usouzeno, že v komisi chybí jedna žena do počtu……a pak dostane ČR nějaké úplně nedůležité portfolio, kde sice nic nezkazí, ale taky pro naši ČR nic neprosadí !!

Anonymní (neregistrovaný) 21.06.2024, 08:30:29 xxx.xxx.16.88
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 20.06.2024, 19:20:31

Chraň nás bůh aby nic neprosadila. Protože to co prosazovat chce, je naprostá katastrofa pro nás všechny…

assil
assil (2118 příspěvků) 21.06.2024, 09:30:32 xxx.xxx.121.3
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 20.06.2024, 19:10:40

No, však to potvrzujete, žena si má vyhradit hodinu denně pro sebe, protože ty zbylé volné hodiny po práci kmitá kolem rodiny a domácnosti, zatímco chlap, hlavně někde v paneláku, fakt ne.

U mladých už je to lepší, ale taky rodinka výletě je úplně něco jiného než rodinka doma.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.06.2024, 10:26:45 xxx.xxx.177.249
orionka-2:

Víc mě vadí, že “to” mohlo být rektorkou staré tradiční vysoké školy. Koukla jsem na historii a většinou to byli páni vědci zvučných jmen….a pak…..tak dopadne genderová vyváženost.  Absolutní degradace akademické obce ( to jsem to napsala učeně 🙂 )

A Nerudová má opět šanci ze stejného důvodu. Pokud bude usouzeno, že v komisi chybí jedna žena do počtu……a pak dostane ČR nějaké úplně nedůležité portfolio, kde sice nic nezkazí, ale taky pro naši ČR nic neprosadí !!


Souhlasím.

Je to tristní.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.06.2024, 10:29:32 xxx.xxx.177.249
Sarah01:

V pátek mají přijít silné přívalové deště a někde prý i tornáda. K nám se cosi přihnalo včera, v Ostravě byly zaplavené silnice a ZOO, která je dnes i uzavřená. K nám to přišlo směrem od Pradědu, cca 5 minut i padaly větší kroupy, přes Bruntál to  šlo dále na Opavu a Ostravu, Třinec, v Českém Těšíně zabil strom ženu. Vlaky z Opavy do Ostravy - Svinova nejezdí, někde jsou výpadky elektřiny. Asi nás podobné události budou čekat častěji. Máme sice domy z cihel, ne jak jinde, kde jsou všechny ze dřeva, ale zase když někde vznikne škoda, tak to stojí za to. Zrovna jsem tento týden koukala na ceny nemovitostí a byla jsem v šoku, domek k rekonstrukci, neobyvatelný, a cena skoro 2 mil., někdy i víc. Tak si přeju, ať se nám to všem vyhne. 🙏


Jo jo, dívala jsem se, že teda Ostrava to schytala pekelně. 

No a já nejsem doma…a děsím se. Krup, poryvů větru, ev. i těch tornád. Jsem na Vysočině.😉 Takže se vlastně bojím o 3 lokace - zde, doma a chalupa.😟

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 21.06.2024, 14:18:53 xxx.xxx.124.0

Mě rozesmál komentář policejního generála (tyvole, co to je za funkci?)
- drogy a chlast patří do práce, chlastejte a berte drogy.

(A staňte se politikem, budete na ten koníček mít dost prachů. A rozesmutněla mě slabá koruna.)

N (neregistrovaný) 21.06.2024, 14:34:43 xxx.xxx.242.38
orionka-2:

Kdo to neviděl, článek je slabý odvar :

https://tv.idnes.cz/domaci/schmarcz-rval-na-slachtu-vypnuli-mu-mikrofon-pak-ze-studia-zmizel.V240619_190413_idnestv_jaha

V diskuzi : “Jestli má zbroják, odebrat. Je to nebezpečný šílenec.”


To se pořád ještě řeší ten magor na fakultě?😄 Bože těch ještě bude podobných.. To se v tom chtějí vrtat ještě deset let? A vlastně odebrat zbroják není nikdy záruka ničeho. Sehnat “černotu” není žádný problém a legální zbraň můžete taky ztratit.🙂 Nahlásí ztrátu, dostane 5000 pokuty a hledej šmudlo.😄 Bohužel přína takových činů je úplně někde jinde a na tu neupozorňuje záměrně nikdo. Příště to bude střelec s kuší,pak se zápalnými lahvemi či s vhodně upravenou pyrotechnikou.😐 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.06.2024, 14:47:56 xxx.xxx.177.249
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 21.06.2024, 14:34:43

Já sem vlepím komentář, který jsem psala na jiném serveru:

“Paní Šimůnková ztratila dceru. Co vím, tak jediné dítě. Strašlivá, hrůzná a nepředstavitelná věc! 😢 Ale zároveň víc a víc z jejích projevů mám pocit, že se tou hrůzou sama dostala do obrovského psychického problému. Netuším, zda se léčí, kdo ji léčí, pokud ano, tak zda adekvátně. Zcela narovinu píšu, že se bojím jak o ni, tak event. o někoho, koho vnímá jako přímé viníky té strašné tragédie. Btw, tehdy ta reportáž (tuším to bylo 168 hodin?) - někdy v únoru (?), to byl novinářský hyenismus! I kdyby paní o reportáž a rozhovor prosila, měli ji odmítnout. Ani ne dva měsíce po tragické ztrátě jediného dítěte...”

N (neregistrovaný) 21.06.2024, 15:03:54 xxx.xxx.242.38
Fikovnice:

Já sem vlepím komentář, který jsem psala na jiném serveru:

“Paní Šimůnková ztratila dceru. Co vím, tak jediné dítě. Strašlivá, hrůzná a nepředstavitelná věc! 😢 Ale zároveň víc a víc z jejích projevů mám pocit, že se tou hrůzou sama dostala do obrovského psychického problému. Netuším, zda se léčí, kdo ji léčí, pokud ano, tak zda adekvátně. Zcela narovinu píšu, že se bojím jak o ni, tak event. o někoho, koho vnímá jako přímé viníky té strašné tragédie. Btw, tehdy ta reportáž (tuším to bylo 168 hodin?) - někdy v únoru (?), to byl novinářský hyenismus! I kdyby paní o reportáž a rozhovor prosila, měli ji odmítnout. Ani ne dva měsíce po tragické ztrátě jediného dítěte...”


Stalo se a nic už ty mrtvé nevzkřísí.😐 Můžeme jen ublížit živým.😐 Jak pozůstalým, tak i lidem co jistě neúmyslně něco neudělali zcela bezchybně. Je velmi smutné, že některé hyeny si z toho dělají téma a osobní zájem. 

Doron
Doron (2368 příspěvků) 21.06.2024, 15:14:17 xxx.xxx.166.19

Musím zpětně uznat , že Megi měla pravdu,  když říkala,  že zásah na FF byl zpackaný. Řadoví policisté se zachovali excelentně, byli opravdu stateční,  ale to velení…

Udělala jsem nedávno s policií osobní zkušenost a zjistila jsem, že jejich základní problém je ten, že nejsou schopní si předat informace a neumí uvažovat analyticky. Ale jako že vůbec. 

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 21.06.2024, 15:31:29 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Já sem vlepím komentář, který jsem psala na jiném serveru:

“Paní Šimůnková ztratila dceru. Co vím, tak jediné dítě. Strašlivá, hrůzná a nepředstavitelná věc! 😢 Ale zároveň víc a víc z jejích projevů mám pocit, že se tou hrůzou sama dostala do obrovského psychického problému. Netuším, zda se léčí, kdo ji léčí, pokud ano, tak zda adekvátně. Zcela narovinu píšu, že se bojím jak o ni, tak event. o někoho, koho vnímá jako přímé viníky té strašné tragédie. Btw, tehdy ta reportáž (tuším to bylo 168 hodin?) - někdy v únoru (?), to byl novinářský hyenismus! I kdyby paní o reportáž a rozhovor prosila, měli ji odmítnout. Ani ne dva měsíce po tragické ztrátě jediného dítěte...”


Zrovna jsem dnes četla ty výsledky z vyšetřování a jaké byly reakce pozůstalých. Zmíněná paní se asi nejvíce ozvala a požaduje odstoupení všech, kteří údajně můžou za to, že ty děti tam rukou vraha zemřely. Myslím si asi totéž, co ty. Chápu ji, že měla jen tu dcerku a je to pro ni o to větší rána. Ale není sama, je tady a nejen tady víc lidí, kteří přišli zaviněním někoho jiného o někoho blízkého a vysvětlení se jim nikdy nedostalo, se situací se prostě museli chtě nechtě smířit, jakkoliv to pro ně bylo těžké. Četla jsem si i diskuze pod těmi články a připadá mi, že policie se teď stala jakýmsi obětním beránkem, na kterou všechno hodíme. Asi je to logické, PČR je teď první po ruce, na kom si můžou vylít svůj vztek a frustraci. Ale může za to celá společnost, protože celá společnost je zodpovědná. Lidi teď vidí černě a volají po zákazech legálních zbraní. To ale není řešení. Častá argumentace je, že zbraně byly vynalezeny primárně na zabíjení, kdežto nože, sekyrky, mačety, kladiva atd. ne. To je sice všechno hezké, zakázat se může všelicos, ovšem ty zbraně se vyrábět nikdy nepřestanou a pokud nebudou pro zločince dostupné legálně, tak si je seženou nelegálně. Nikdo si neumí představit, že když pro něho samotného je to těžká věc, tak pro toho drbana je to děsně jednoduché, dokonce si umí zbraň vyrobit sám úplně z běžných komponentů, které máme každý doma. Viděla jsem i dokument, z čeho všeho si dokázali vyrobit zbraně zločinci ve vězení, sice to vypadalo hrozně, ale bylo to plně funkční (!). Už jsem leckde hodně narazila, sluníčkáři logický argumenty slyšet nechtějí, ale přesto opakovaně zdůrazním, že ČR má jeden z nejlepších zákonů o zbraních na světě, važme si toho, kam se na nás hrabe USA, a jsem na to pyšná. Nenechme si to sebrat. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.