Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Politika...

Anonymní (neregistrovaný) 19.06.2024, 12:30:45 xxx.xxx.77.175
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 19.06.2024, 12:23:37

Co to je normálně žít? Kdy může normálně žít muž?

assil
assil (2107 příspěvků) 19.06.2024, 12:30:55 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 19.06.2024, 12:19:58

Péče o dítě je součástí normálního života, ale ten normální život by neměl sestávat jen z práce a té péče, jak to spousta žen má. Chlapů moc ne.

assil
assil (2107 příspěvků) 19.06.2024, 12:31:56 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 19.06.2024, 12:30:45

Muž může normálně žít kdykoliv, v podstatě i když opustí ženu a dítě, tak se nic neděje, ani už ta společnost ho neodsoudí.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 19.06.2024, 12:32:31 xxx.xxx.198.226
hmn:

tak zde vidím problém v tom, co pro koho znamená pojem “normální život”


jj, já to brala tak, že normální život asi berou jako bezdětný život…

Tak si tam dosaďte místo “normální” ten “bezdětný”.

Zase… pokud chci bezdětně žít, na co si pořizuju děti? Otázka na místě.

Jakkoli stát ulehčí matkám i otcům život, dítě jim z krku asi nesejme, resp. pokud sejme, na co si teda pořizují oni rodiče děti, že. To je jako pořídit si psa a zavřít ho na chalupě do kotce s dávkovačem krmení.

assil
assil (2107 příspěvků) 19.06.2024, 12:39:50 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 19.06.2024, 12:23:37

Pokud se o děti a domácnost starají dva dospělí lidé, tak to k tomu jde ještě v pohodě normálně žít. Problém je, že ve většině domácností to tak není. Změní se to až výchovou nové generace a hlavně až se změní postavení ženy v rodině, je to prostě začarovaný kruh, že žena bere míň peněz, je více finančně závislá  na muži než on na ní, v období malých dětí ještě více a tudíž jak se říká musí držet h..u a krok, jinak se uvrhne do ještě větší chudoby samoživitelky s dítětem (alimenty jsou u nás směšný).

Dokud se tenhle kruh nepodaří přetnout, lepší to nebude.

A proto taky my jsme pořád chudý stát oproti jiným, si uvědomte, že na světě je to tak, že čím víc se drží ženy u plotny, tím je stát chudší, ono je to ekonomicky celkem logický.

Jo, to je stejný jako ty naše krásný statistiky v nezaměstnanosti, které vůbec neberou v potaz ty ženy x let na rodičáku u nás, které jinde neexistujou, takže se porovnávají hrušky s jabkama.

Anonymní (neregistrovaný) 19.06.2024, 12:39:51 xxx.xxx.77.175
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 19.06.2024, 12:31:56

Když muž může žít normální život kdykoliv, proč by takový opouštěl? Aby mohl žít nenormální? To by nebyl normální 

assil
assil (2107 příspěvků) 19.06.2024, 12:42:20 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 19.06.2024, 12:32:31

Ne, normální život je i s dětma, ale takový, kde má člověk čas i na jiné věci než práci, děti a domácnost. Bohužel ve spoustě rodin toto platí jen pro muže, ale ne pro ženy a to je ten problém. Mladé ženy, když s nima mluvíte, chtějí i něco jiného, mít čas i na něco jiného a na sebe a pak radši zůstanou bez dětí, protože těch mužů, kteří jsou schopní toto pochopit, je jak šafránu.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 19.06.2024, 12:50:06 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 19.06.2024, 11:38:18

Nemusí, nikdo ji k dítěti nenutí.

Ale co když to dítě (děti) prostě chce? Jako většina žen. Stát by to snad měl ocenit. Viz důchodová reforma.

assil
assil (2107 příspěvků) 19.06.2024, 12:53:19 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.06.2024, 12:50:06

Podle mě třeba bylo spravedlivý, že ženy s dětma chodily do důchodů dřív. V tomhle je ta rovnost postavená na hlavu, protože v rození dětí a péči o kojence, což je oboje jen na ženách, taky žádná rovnost není.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 19.06.2024, 12:57:36 xxx.xxx.198.226

Mám kolem sebe příklady zvládnutých i nezvládnutých dětných i bezdětných domácností a nějak jak nad tím přemýšlím, vychází mi, že často je to otázka vnějších okolností. Domácností, kde by byli oba rodiče, neznám moc, většinou jsou to samoživky. Ty to kupodivu dávají docela levou zadní. Zatímco domácnosti s dvěma dospělými často pokulhávají, a to kolikrát i když se oba dospělí podílejí na chodu seč mohou. Třeba kvůli tomu, že onemocní rodiče jednoho z nich nebo rovnou obou, a pak se k péči o domácnost/děti přidá ještě běhání kolem těch rodičů, a to je teprve kolotoč.

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 19.06.2024, 12:59:55 xxx.xxx.198.226
assil:

Podle mě třeba bylo spravedlivý, že ženy s dětma chodily do důchodů dřív. V tomhle je ta rovnost postavená na hlavu, protože v rození dětí a péči o kojence, což je oboje jen na ženách, taky žádná rovnost není.


Jo, to mě taky nakrklo. Tu ženu to fyzicky opotřebuje, nad rámec opotřebování muže, a nikde to není zohledněno. Ale zase se vymýšlí, jak se zvýhodní důchodově fyzicky náročné profese, které jsou doménou mužů, no tak to mi pak teda už smysl vůbec nedává.

assil
assil (2107 příspěvků) 19.06.2024, 13:09:34 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 19.06.2024, 12:57:36

Tak ono i ty samoživitelky se pak musejí starat o rodiče a tak. Já už jsem starší a znám spíš ty tradiční domácnosti, žena kmitá a muž leží s nohama nahoře. Lepší je to někde na baráku, ale znám to i z paneláků.

assil
assil (2107 příspěvků) 19.06.2024, 13:11:16 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 19.06.2024, 12:59:55

Tak rozhodují o tom muži, tak samozřejmě dělají to lepší pro muže, tak to prostě u nás funguje ve více sférách. A ženy v té politice nebudou do té doby, dokud budou uvázaný doma. A dokud hrát s chlapečkama bude znamenat přijmout jejich pravidla.

Janae (neregistrovaný) 19.06.2024, 13:25:21 xxx.xxx.160.6
kometa:

Nemusí, nikdo ji k dítěti nenutí.

Ale co když to dítě (děti) prostě chce? Jako většina žen. Stát by to snad měl ocenit. Viz důchodová reforma.


Souhlasím, že  stát by měl ženu  nebo pečující osobu na důchod zabezpečit více, vychovat  dítě do dospělosti stojí 1,5mil (už to asi bude více), to je částka, kterou můžou bezdětní investovat do zabezpečení na důchod, u nás by to bylo hodně milionů na investiční nemovitost + bezdětní nemají výpadek v CV a můžou se více věnovat kariéře a vydělávání peněz.

Navíc většinou se odchovají děti a je tu péče o seniory, která také většinou připadá na ženu.

Výchovné nestačí navíc to vypadá, že stejně ho stejně do budoucna zruší.  

assil
assil (2107 příspěvků) 19.06.2024, 13:33:03 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Janae z 19.06.2024, 13:25:21

I bezdětné ženy mají pay gap a omezenou možnost jako dětné neb pořád je tu ten obecný předpoklad že ty děti přece mít můžou. Navíc bezdětní jsou často single a mají tedy vyšší náklady na živobytí.

Náklady na dítě se musí rozpočítat na dva, pak už to zas tak horentní suma není.

Navíc je to částka trochu iluzorní a nebo čistě osobní, kolik myslíte, že dají peněz na dítě někteří naši spoluobčané?

Ale je tam samozřejmě i investice časová a vůbec, proto jako píšu že konkrétně u důchodů by se to mělo zohlednit.

N (neregistrovaný) 19.06.2024, 15:31:38 xxx.xxx.242.38

Normální život je život, který si žiju dle svých představ. Jenže spousta lidí dnes ani neví co chce a nechají se ovlivnit okolím. Já například vím,že nejsem typ pro rodinu a tak nemrhám časem ani úsilím.😀 Také jsem si vědom jakou budoucnost mají děti a že je čeká těžký život. Lidi holt fungují na sobeckých základech a ač tvrdí opak a vždy mají plnou hubu žvástů co vše by pro děti udělali, tak pravda a realita je bohužel jiná.😐 Nejen že je možná čeká strašná válka jakou svět nezažil, ale mimo to jim budou docázet životně důležité suroviny a planetu jim předáme napůl zničenou.😐 Smutné.😐

Buggyra
Buggyra (4143 příspěvků) 19.06.2024, 15:40:10 xxx.xxx.198.226
assil:

Tak rozhodují o tom muži, tak samozřejmě dělají to lepší pro muže, tak to prostě u nás funguje ve více sférách. A ženy v té politice nebudou do té doby, dokud budou uvázaný doma. A dokud hrát s chlapečkama bude znamenat přijmout jejich pravidla.


Ženy v té politice nebudou. Tečka. To je jedno, jestli budou u plotny nebo ne. Mně se do té politiky taky nechce, a to jsem plotnu neviděla týden.

Normální holka prostě do politiky nepůjde, protože mezi normálníma holkama je málo magorek, které by to tam skutečně táhlo. Jednak to kompetiční prostředí, za druhé psychická náročnost, pod drobnohledem médií, atd., o to normální ženská nestojí. Jak píšete, přijmout pravidla chlapců.

Leda by dali ty kvóty. Ale to pak zase politiku promění, a nejsem si jistá, jak, a zda takovou proměnu chceme.

I bezdětné ženy mají pay gap a omezenou možnost jako dětné neb pořád je tu ten obecný předpoklad že ty děti přece mít můžou.
To zase ale nevyřeší výchova žen a mužů k rovnoprávné dělbě práce v domácnosti 🙂 Jakkoli rovnoprávně to v domácnosti bude, venku bude vždy žena podezřelá z dětí.

N: to se ale “našich” dětí netýká, to se týká možná další generace, ale spíš ještě pár generací (čím dál rozbujelejších) ta planeta udrží… Někdo zase říká, že je sobecké být středoevropankou a nerodit, mno.

N (neregistrovaný) 19.06.2024, 17:08:04 xxx.xxx.242.38
Buggyra:

Ženy v té politice nebudou. Tečka. To je jedno, jestli budou u plotny nebo ne. Mně se do té politiky taky nechce, a to jsem plotnu neviděla týden.

Normální holka prostě do politiky nepůjde, protože mezi normálníma holkama je málo magorek, které by to tam skutečně táhlo. Jednak to kompetiční prostředí, za druhé psychická náročnost, pod drobnohledem médií, atd., o to normální ženská nestojí. Jak píšete, přijmout pravidla chlapců.

Leda by dali ty kvóty. Ale to pak zase politiku promění, a nejsem si jistá, jak, a zda takovou proměnu chceme.

I bezdětné ženy mají pay gap a omezenou možnost jako dětné neb pořád je tu ten obecný předpoklad že ty děti přece mít můžou.
To zase ale nevyřeší výchova žen a mužů k rovnoprávné dělbě práce v domácnosti 🙂 Jakkoli rovnoprávně to v domácnosti bude, venku bude vždy žena podezřelá z dětí.

N: to se ale “našich” dětí netýká, to se týká možná další generace, ale spíš ještě pár generací (čím dál rozbujelejších) ta planeta udrží… Někdo zase říká, že je sobecké být středoevropankou a nerodit, mno.


Podle vědců velká změna klimatu už do deseti let a válka? Ta může propuknout každou minutu. Bohužel toto se dotkne i nás dnešních čtyřicátníků, natož dětí. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.