Aktuálně: 4 047 inzerátů199 683 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

megi-the-pes
megi-the-pes (3105 příspěvků) 31.07.2023, 10:18:03 xxx.xxx.61.107

“Za první čtvrtletí letošního roku utratili Češi v zahraničí celkem 21,1 miliardy Kč. Meziročně o 39,4 % více. Přispěla k tomu ovšem i inflace, ke které dochází i u našich sousedů. Podle tuzemského Ministerstva financí (MF) ale nejde o výpadek, který by státní kasa významně pocítila.”

Já su teda taky něco jako elektrikář, a ještě bez PP, ale takovou debullovinu…

Co je to za strategii, vyhnat ceny tak vysoko, že si polovina obyvatel jezdí nakupovat jinam? 

PLN během pár měsíců 40 haléřů nahoru, dobře si spočítali, že to vydělají na množství… spotřeba u nás klesá, maloobchod úplně v pytli a zbytek posílá prachy jinam.

Spotřební daň a DPH tabák, palivo, to u nás dělá víc jak polovinu ceny toho výrobku,
to jsou šílené peníze, které teď nemáme a mít nebudeme. 

Mi někdo řekněte, jak se dají ti kašpaři odvolat? Dyť to ženou k bankrotu. Ale mají odvahu, to teda.

assil
assil (2124 příspěvků) 31.07.2023, 10:23:50 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 31.07.2023, 10:18:03

Ono půlka lidí to nebude ani omylem, prostě pořád hrajou na to, že většině lidí se to Polsko pořád nevyplatí.

megi-the-pes
megi-the-pes (3105 příspěvků) 31.07.2023, 11:28:47 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 31.07.2023, 10:23:50

Ono je jedno, esi je to půlka lidí, nebo třetina, pětina, která tomu zbytku nakupuje. A hodně lidí, až je to děsivé, říká, že prostě už z principu, že to tady nebude živit, tu sebranku vládní… nedochází jim, že obírají sebe a budoucnost. A to jsou online lékárny, elektronika, celé nákupní galerie.
Dost lidí nakupuje i v Německu a Rakousku, nejen kvůli ceně.
A co se vyplatí, já nevím, my jezdíme na výlety, nakoupit cestou tak jednou za měsíc, bere si to do pěti l nafty, času nelituji, ty hory na druhé straně jsou prostě úžasné… byli jsme i na dovolené na podzim a celé je to takové kouzelné, nedá se porovnat s naší stranou, i to chování.
Když vidím, jak tu lidé valí pro mléko v akci do penny - 10 km tam, 10 zpět a koupí karton mléka? A pak jedou do jiného obchodu pro další věci v akci… a často… to jsem nikdy nechápala… ale stěžují si, že peníze… 
 

assil
assil (2124 příspěvků) 31.07.2023, 12:09:31 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 31.07.2023, 11:28:47

Tak já ani nikoho neznám kdo by nějak běžně nakupoval v cizině, potraviny už vůbec neb střední Čechy a tady se to prostě nevyplatí ani do Polsko ani do Německa. Leda tak, že si tam někdo sjede pro gauč, protože se to vyplatí. Ale když vidím ty ceny v Polsku, tak i těm lidem závidím, že to mají kousek, kdybych měla tu možnost, tak tam nakupuju taky. A že tím tady obírám stát je mi jedno. Nikde v EU nejsou tak napálený ceny jako u nás a většina firem si na tý inflaci pěkně zarejžovala, tak když se jim trochu utne kohoutek, tak proč ne.

megi-the-pes
megi-the-pes (3105 příspěvků) 31.07.2023, 13:05:01 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 31.07.2023, 12:09:31

Aji Pražáci jezdí, aj eště dál, busy vypravují…
Jo, firmy, to jo. Ale ten příjem státu… když má takové výdaje…
 

assil
assil (2124 příspěvků) 31.07.2023, 14:25:21 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 31.07.2023, 13:05:01

Já vím, že i někteří Pražáci jezdí, ale moc jich není, protože to je spíš jako zážitkový výlet, finančně se to takovou dálku nevyplatí.

Stát už mohl dávno ty svoje výdaje osekat, ale neudělal to a jen bere prachy lidem, takže z toho já žádný černý svědomí nemám.

BTW, mohli by klidně začít smysluplným utrácením a koupit elektronický stát na klíč od Estonska, jako už to pár států udělalo, protože Estonsko to normálně nabízí do prodeje, a pak vyházet ⅔ státních úředníků a institucí.

Když začnou zvyšováním daní a ubíráním peněz důchodců současných i budoucích a ještě tak jak to bylo, víno bez daně, větší daně na vložky a pleny, tak nemám slitování. 😀

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 31.07.2023, 14:55:10 xxx.xxx.198.226

Jo, já valím pro karton mlíka do Penny. Jenže tam pokoupím ty dlouhovydržací potraviny, co jsou v akci, a v porovnání s obchodem u nás ve vesnici si ten nákup na tu cestu autem vydělá a ještě mi zbude na tatranku. Tak neber to, že. Bodíky za nákup dávám kámošce, já bych si tam stejně ty pičičundy za tu “slevu” nekoupila. Začala jsem v Penáči nakupovat až s tou inflací, jinak jsem tam jezdila pro mlíko jednou za čtvrt/půl roku (mi stačilo). Teď jezdím jednou za měsíc a vyjde to prostě líp, nemůžu za to. Já na jídle šetřím, tak je to pro mě důležité. Nakoupit v PL by pro mě výhodné nebylo, neb mám PL 30 km, a to už se do PHM promítne víc než bych tím nákupem ušetřila. Navíc ten čas, ten nikdo asi nepočítá, ale já ho volného moc nemám, tak já to počítám. Navíc v tom městě zpravidla vyřídím i další věci, které bych v PL těžko pořešila.

Paradoxně pracovití vietnamci u nás ve vsi mají spoustu potravin za stejné ceny jako jsou v Penny v akci, jenže je nemají nikdy všechny najednou jako je mají tam. Já bych i nakupovala tady u vietnamců, ale právě tohle mi dělá potíž, chci vlítnout do obchodu a mít na dva týdny svatý klid a ne chodit co tři dny jukat, jestli zrovna dorazilo to, co potřebuji, jako chodí důchodci ve vsi.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 31.07.2023, 15:58:14 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 31.07.2023, 14:25:21

🙂 ono se to Estonsko trochu nafukuje, mají sice všechno elektronicky, ale životní úroveň tam byla alespoň do nedávna nižší než u nás. 

Tak jen zas nepodléhat nějakým mediálním obrazům, ono ten úspěch není jen v nižším počtu úředníků (i když souhlasím, že by jich třetina klidně do soukromého sektoru měla odejít - kde taktíž samozřejmě chybí).

megi-the-pes
megi-the-pes (3105 příspěvků) 31.07.2023, 16:42:16 xxx.xxx.61.107

  30 km? To je hodinka cesty tam i zpět přes naše šílené děravé lesní silničky  a  čas na výlet mám, musím mít, jinak se přece člověk za chvíli zblázní. Takže já nejsu nákupní blázen, co každý den někam vleze, vezmu to jednou za měsíc. Mám ve vsi dva obchody, ale ani tam nejdu, mě to neba. 
Do města do stejného obchodu tady to mám 12. Kdyby šlo o levnější zboží v PL o 5 10 15 procent, tak tam vůbec nejdu, to radši podpořím supermarket tady, ne. 😀
Jenže nakupuji na měsíc minimálně, spíše na víc… utratím 5, tady 10, takže… já teda nelezu všude, mám oblíbené věci v lidlu a tím končím… zelenou žabičku a tak. 🙂A je mi líto, ale mléko, sýr, maso, ryby, má to jinou chuť. Moc to nechápu.
Ježiši ať už je září, už jdu na hřiby! 
Teď jsem se chtěla podívat na borůvky a co, přes česká auta nebylo kde zaparkovat.

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 18:06:01 xxx.xxx.82.160

Já vím, že i někteří Pražáci jezdí, ale moc jich není, protože to je spíš jako zážitkový výlet, finančně se to takovou dálku nevyplatí.

Přehlídla jste, že půl Prahy má chalupy v Jizerkách, druhá půlka v Lužickejch a zbytek v Kerkonoších…….

Beztak zrušili výměnu SPZ proto, aby nebylo vidět, jak se pražáci rozlézají. Teď jsme pražáci všichni 😂

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 18:14:40 xxx.xxx.82.160

ty hory na druhé straně jsou prostě úžasné… byli jsme i na dovolené na podzim a celé je to takové kouzelné, nedá se porovnat s naší stranou, i to chování.

Megí, tak to mě zajímá. To mluvíte o Polsku ? Pořád vás umisťuji do podhůří Jizerek, možná Krkonoš. Fakt se vám u nás nelíbí? Ale třeba je to úplně jinak. 

Ale souhlasím s tím, že zatím co my padáme, Polsko se zvedá.

megi-the-pes
megi-the-pes (3105 příspěvků) 31.07.2023, 18:36:25 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 31.07.2023, 18:14:40

Jo, nejbližší přechod mám Harrachov. 
Nevím, čím to je, ale vlezete do lesa u Sklářské a jako by se i vzduch vyměnil. 😀

Nelíbí, nevím, obchoduji s lidmi, spravuji staré věci, na to potřebuji staré díly, tady je to tragédie 1) cenově 2) přístupem obchodníků, ale tam je to úplně obráceně.
Oni tu to ani nejsou obchodníci. Jsou to zlí lidé a nenapapaní.
Ale i když si jdu koupit mléko tady od krav, brambory, hrozně nepříjemní lidé. Jsou výjimky, ale je jich málo. Dost neumí ani pozdravit. 
Jenže. Co se divím. Lidé nejsou splachovací, ze všech stran se na ně žene pohroma. A když ne, tak aspoň uměle vyvolaná. 
Teď jsem zjistila, jak se loni ztratily slepice. 
Protože se teď ztratily znovu. Tady ta strana republiky umře na chamtivost.

orionka
orionka (531 příspěvků) 31.07.2023, 20:01:36 xxx.xxx.82.160

Já vím, že i někteří Pražáci jezdí, ale moc jich není, protože to je spíš jako zážitkový výlet, finančně se to takovou dálku nevyplatí.

I kdyby to bylo jen 10 lidí ze sta, tak jde přece o princip. Jak může někdo zodpovědný z vedení státu poslat lidi nakupovat k sousedům !

Nakupuji běžněji v supáčích, ale 1x za týden si dojdu u nás na vsi aspoň pro pár věcí do krámku - v podstatě abych ho podpořila, aby nám ho nezavřeli, aby nezkrachoval, zatím se drží a ani to není Vietnamec, ale místní paní. Co bych si počala, když mě chytí mlsná a do města daleko. Jo, je tam všechno trochu dražší.

assil
assil (2124 příspěvků) 01.08.2023, 07:52:08 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 31.07.2023, 15:58:14

No tak to snad není podmínka, že s IT se musí importovat i životní úroveň. 😀

Tu státní správu mají promakanou a prodávají to. A kdyby se to někomu nelíbilo, může se obrátit na Jižní Koreu, taktéž vše elektronické a jistě by se našlo pár dalších států. Ale to ne, tady se vymejšlí kolo a to k tomu ještě hranatý a pak z toho lezou takový šílenosti jako datový schránky a nebo extra stránky na každý státní prd.

assil
assil (2124 příspěvků) 01.08.2023, 07:54:13 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 31.07.2023, 14:55:10

Taky nakupuju v Penny, je to prostě nejlevnější. A beru někdy i bodíky, třeba teď ty nože co tam za ně mají za pár korun, jsou úplně skvělý. Já to mám 15 km, tak jedu 2x do měsíce, nakoupím plný auto a s tím si musím vystačit.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.