Aktuálně: 4 060 inzerátů199 638 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Politika...

Orionka (neregistrovaný) 02.06.2024, 07:54:06 xxx.xxx.188.3
Rezzzy:

Volby se blíží a já vůbec netuším koho, válka zda se být nekonečná a jak to dopadne, se bojím domýšlet. Nejsem rozhodně na straně Ruska ale vměšování USA do všeho mě vytáčí do vrtule. 68 jsem nezažila, ale četla, slyšela. To samé 39 slyšela, četla, ale neslyšela, že by všichni nadávali na Německo. 


Můžu? Jestli jste nespokojená se současným stavem, vyhněte se vládním kandidátům, t.j. Spolu, Stan, Piráti. Vyhněte se také malým stranám, kde se preference pohybují do cca 2-3 procent. Pravděpodobně nepřekročí 5 proc. hranici. O nesmyslech Mourek, Mimozemšťané a pod. asi neuvažujete. Pak tam máte pár stran na výběr, buď si je dejte do klobouku nebo si vyberte nejhezčího - asi Turka 😉 Všichni se bojí SPD a Stačilo. Ale za SPD Okamura nekandiduje a na Stačilo je na druhém místě O.Dostál, schopný právnik, žádný komunista - kroužkem mu dáte hlas. Jen jeden lístek smíte vybrat. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 10:16:17 xxx.xxx.63.169

Tak jsem měla čas vyslechnout pár debat… A včera se sešla se známou, kterou politika baví (asi víc než mě). Paní má pomalu 80 let, poseděly jsme v hospůdce a ona mi sdělila, že:

a) rozhodně mám jít volit

b) jí, že vychází, že bude volit Piráty (což mě poněkud šokovalo)

No a dle vyslechnutých debat napíšu narovinu, kdo se mi líbil, jak debatoval:

- Filip Turek (nikdy bych do sebe neřekla, že toto napíšu😄)

- Lubomír Zaorálek

- vcelku rozumně mluví i Kateřina Konečná (ale kvůli stranické příslušnosti je pro mě nevolitelná)

- a rozumná se mi zdála i Klára Dostálová

- ostatní - tragédi!!!

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 10:35:24 xxx.xxx.63.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 02.06.2024, 10:32:20

No, fakt mě to překvapilo…a to jí to myslí víc než dobře! Nicméně sdělila mi, že je hodně prounijní (a já se jí pak už neptala třeba na migraci, green deal atp.).

Já ale, Balu, sama za sebe fakt nevím. Víc a víc lidí z okolí do mě hučí, ať k volbám jdu…ale koho volit…???

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 10:40:14 xxx.xxx.63.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.06.2024, 10:35:24

Btw, očekávám extrémně nízkou volební účast.

Spousta mých jiných přátel mi sdělila, že je tyto volby vůbec nezajímají…a ani já sama nevím, zda a koho volit.

balu
balu (2035 příspěvků) 02.06.2024, 10:50:12 xxx.xxx.152.98
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.06.2024, 10:35:24

Já volit jdu určitě. Chodím vždycky, i když nezvítězí moje volba, tak jsem aspoň něco pro to udělala. A nemusím si vyčítat, že kdybych šla volit, mohlo to dopadnout jinak. Mám jasno koho budu volit. A není to nikdo z vládnoucí pětikolky.

Orionka (neregistrovaný) 02.06.2024, 10:54:10 xxx.xxx.188.3
Fikovnice:

Btw, očekávám extrémně nízkou volební účast.

Spousta mých jiných přátel mi sdělila, že je tyto volby vůbec nezajímají…a ani já sama nevím, zda a koho volit.


Pro všechny nespokojené jsou tyhle volby hodně důležité. Nevolíme vládní strany - dáváme tím něco najevo. A je dost důležité, aby nám zůstalo právo veta. Není rozumné tyhle volby podcenit. Turek je dobrá volba, žádná šedá ulňouraná myš. Nebudete volit stejně jako já😛

balu
balu (2035 příspěvků) 02.06.2024, 10:54:19 xxx.xxx.152.98
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.06.2024, 10:40:14

Proč se vzdávat možnosti ovlivnit, kdo tam bude za naši republiku sedět? Tím, že člověk nejde volit, ten subjekt, do kterého se volí, nezmizí ani ho to neoslabí, ale budou tam ti, které zvolili lidé, kteří nebyli líní nebo lhostejní.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 11:08:09 xxx.xxx.63.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 02.06.2024, 10:50:12

Já asi tuším, koho Vy budete volit…😉

Teď jsem si udělala Volební kalkulačku…a jsem poměrně zděšena!😄

Nejvyšší shoda mi vyšla s Aliancí za nezávislost ČR (a ty fakt volit nehodlám).

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 11:10:43 xxx.xxx.63.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 02.06.2024, 10:54:10

Ale Orionko o tom to přece vůbec není…já klidně budu volit stejně jako Vy! Já tady ty naše žabomyší války beru s rezervou. Ano, nesdílím Vaše politické názory…ale no a co?😀😉 Chleba kvůli našim sporům levnější nebude.

Narovinu píšu, že V TUTO CHVÍLI váhám mezi Turkem a Zaorálkem.

N (neregistrovaný) 02.06.2024, 12:05:52 xxx.xxx.231.71
Daja:

Jde o to, že zatím se situace vyvíjí zcela jinak, než tvrdily zdroje z kterých i vy evidentně čerpáte a jsou pro mnohé důvěryhodné.🙂    

Dobré uplakané ranko,

vidíte a čtete N zase a opět mystik ujeté  a hlavně urážíte moje myšlení , konaní. Už jsem Vám psala, že absolutně o mě nic nevíte a pokud se zeptáte CO odpovím , že musím mlčet. Možná a už jsem Vám to psala, možná toho vím ještě víc než vy, ale mlčím, musím😜.

Dája


Dájo dobré ránko.🙂 

Poslechněte si “kolegu” a i tak určité předpisy porušuje.

https://youtu.be/HWwjTG-abTA?si=lXVggEdThK97bvKX

N (neregistrovaný) 02.06.2024, 12:54:02 xxx.xxx.231.71
Fikovnice:

Ale Orionko o tom to přece vůbec není…já klidně budu volit stejně jako Vy! Já tady ty naše žabomyší války beru s rezervou. Ano, nesdílím Vaše politické názory…ale no a co?😀😉 Chleba kvůli našim sporům levnější nebude.

Narovinu píšu, že V TUTO CHVÍLI váhám mezi Turkem a Zaorálkem.


Fíkovnice k tomu přistupuje velmi rozumně.🙂 Všichni se tu div nepoperou,kupují houfně “voodoo panenky” a jehly do nich bodají jak kulometem a přitom co z toho? Ti kvůli kterým se spodina hádá si mezi tím zajišťují koryta a nám se tak akorát můžou smát.🙂 Víte, když v USA potkáte čecha, tak je to jak když se znáte dvacet let a je to skoro jako shledání s někým kdo skoro patří do rodiny.🙂 Rozdělení společnosti je hodně ošklivá věc a zemi jen škodí. Politické názory jsou jedna věc, ale někteří to přenášejí až v nenávist a to je špatně. Fíkovnice má sice jiné názory než já, ale jinak fajn paní a stejně tak třeba paní Dája.🙂 

N (neregistrovaný) 02.06.2024, 14:47:35 xxx.xxx.242.38

Hele a kdo mi přeje abych tam spadnul? 😄

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 17:44:46 xxx.xxx.63.169

Btw, narodila jsem se o maličko později. Ale představuji se, že tak, jak se cítili třeba naši v oné osudné srpnové noci, tak se cítili Ukrajinci brzy ráno 24.2.2022. Já tehdy nemohla spát (přesně si pamatuji jak jsem s hrůzou sledovala všechny možné servery a jak jsem na všechny strany psala zprávy, jaká hrůza se začala dít na Ukrajině).

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 17:48:44 xxx.xxx.63.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 02.06.2024, 07:54:06

Vy jste přímo verbířka do voleb. Stran, které konvenují Vám.😄

Popravdě já tu sice napsala nějaké své preference, nápady a MOJE tipy, ale druhým bych si tedy jakkoli radit nedovolila.

Edit: Sousedka mi právě řekla, že kandiduje i jakási “srandastrana” Pro eutanazii (přesný název nevím a nehledám jej) a že hlas hodí jim…ptž nechce být nevoličkou.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 17:53:15 xxx.xxx.63.169
Daja:

HA a zase nic o mě nevíte a už se sám sebe stavíte do role, že nic nevíme jen VY vše perfektně víte. Co když já jsem ten nejdůležitější, nej člověk v popředí a třeba VÍM toho víc než vy. Co vy na to, ale pozor nic nesmím říct protože vše je tajné a sám musíte uznat, že musím mlčet jak ryba.

Dája


Dajo, že Vy jste agentka…? Cizích mocností…?😉😛👍

N (neregistrovaný) 02.06.2024, 18:23:31 xxx.xxx.242.38
Fikovnice:

Btw, narodila jsem se o maličko později. Ale představuji se, že tak, jak se cítili třeba naši v oné osudné srpnové noci, tak se cítili Ukrajinci brzy ráno 24.2.2022. Já tehdy nemohla spát (přesně si pamatuji jak jsem s hrůzou sledovala všechny možné servery a jak jsem na všechny strany psala zprávy, jaká hrůza se začala dít na Ukrajině).


Ráno 20 prosince 1989 se podobně cítili i lidé v Panamě.😐 Americká armáda vpadla na její území.Bylo využita situace, kdy se ocitla na priferii zájmu sdělovacích prostředků. Fíkovnice z politiky mocností byste buď musela zvracet a nebo neustále brečet.😐 Jako většina lidí i agent Dája máte soucit s životy lidí a zdá se vám, že musí mít stejný cit i ostatní.😐 Lidi u moci tímto “postižením” netrpí. V zájmu moci jsou ochotni obětovat mnoho lidských životů a výčitky či snad stud je jim zcela cizí. Tank má cenu stovek životů..😐 A ropa milióny. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 02.06.2024, 18:33:25 xxx.xxx.63.169
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 02.06.2024, 18:23:31

To Vám věřím…

Že “těm nahoře” na lidských životech mnohdy de fakto nezáleží. Ale je to moc smutné…

A jinak: Já rozhodně neadoruji USA. A její politika (hl. zahraniční) se mi také v mnohém nelíbí. Ale přece jen Putin je pro mě diktátor, u USA doufám (pořád ještě) v demokracii.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.