Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Politika...

Daja
Daja (470 příspěvků) 01.06.2024, 18:03:23 xxx:xxx.223b:ad78
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 01.06.2024, 15:58:10

HA a zase nic o mě nevíte a už se sám sebe stavíte do role, že nic nevíme jen VY vše perfektně víte. Co když já jsem ten nejdůležitější, nej člověk v popředí a třeba VÍM toho víc než vy. Co vy na to, ale pozor nic nesmím říct protože vše je tajné a sám musíte uznat, že musím mlčet jak ryba.

Dája

N (neregistrovaný) 01.06.2024, 19:08:09 xxx.xxx.242.38
Daja:

HA a zase nic o mě nevíte a už se sám sebe stavíte do role, že nic nevíme jen VY vše perfektně víte. Co když já jsem ten nejdůležitější, nej člověk v popředí a třeba VÍM toho víc než vy. Co vy na to, ale pozor nic nesmím říct protože vše je tajné a sám musíte uznat, že musím mlčet jak ryba.

Dája


Proč to stavíte do osobní roviny? O tom přeci vůbec nediskutujeme? Jde o to, že zatím se situace vyvíjí zcela jinak, než tvrdily zdroje z kterých i vy evidentně čerpáte a jsou pro mnohé důvěryhodné.🙂 Jenže víte že by mi to bylo celé jedno? Klidně bych se tomu zasmál, ale má to jeden háček. Jak to vysvětlíte lidem, co byli v názorech na Rusko mírnější a opatrnější a nakonec to vše dospěje k odvodu jejich dětí či jich samotných do války? Proč musí vždy ten nejmenší ratlík tak štěkat?To není myšleno jako urážka, ale holý fakt. Rusko má víc policajtů než vy vojáků.😀 Proč se nemůžete chovat třeba jako Švýcarsko? Bylo by to mnohem bezpečnější a diplomatičtější. 😐 Jestli se nakonec Putin uchýlí k radikálnímu testu NATO, tak vy díky vládní demenci jste mezi prvními na řadě a zřejmě jedinými.

N (neregistrovaný) 01.06.2024, 19:29:09 xxx.xxx.242.38
Bodlinka:

švýcarsko je neutrální protože si to může dovolit. jen šílenec by šel do hor bojovat s místními partyzány (švýcaři jsou ozbrojení).


Nebude to spíš tím,že tam mají prachy v bankách všichni? 😀 Dnes význam partizánů(pokud si je nepěstujete záměrně) je celkem bezvýznamný. Nekoukat na filmy z druhé světové.😀 Satelity tehdy ještě nebyly a “Predátor” taky ne.😀 

Orionka (neregistrovaný) 01.06.2024, 20:13:40 xxx.xxx.64.54

To už je takový český folklor. Museli jsme mít největšího Stalina, musíme nejvýš vyznamenat Stoltenberga, musíme sehnat nejvíce munice, ubytovat nejvíce uprchlíků (tomu jedinému se dá tleskat - snad ). A přitom si myslíme, že nám se nic nemůže stát. Jsme přece takoví maličcí. A přitom právě ta naše kotlinka….

Potom můžem volat do nebe “Putin je agresor". Nebo z nebe?

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 01.06.2024, 20:28:34 xxx.xxx.87.52
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 01.06.2024, 19:29:09

ne, švýcaři byli neutrální ještě před bankami. a pokoušet se vojensky obsadit hornatou zemi, kde máte ozbrojené místňáky, co to tam znají mnohem líp než vy, je těžké i ve 21. století.

N (neregistrovaný) 01.06.2024, 20:28:42 xxx.xxx.242.38
Orionka:

To už je takový český folklor. Museli jsme mít největšího Stalina, musíme nejvýš vyznamenat Stoltenberga, musíme sehnat nejvíce munice, ubytovat nejvíce uprchlíků (tomu jedinému se dá tleskat - snad ). A přitom si myslíme, že nám se nic nemůže stát. Jsme přece takoví maličcí. A přitom právě ta naše kotlinka….

Potom můžem volat do nebe “Putin je agresor". Nebo z nebe?


Právě Orionko, po těch všech zkušenostech se divím.🙂 Jste vlastně co se režimů týče velmi zkušení a víte jak to kolikrát dopadlo a stejně pořád nepoučitelní.🙂 Zajímavé ale je,že třeba vy o tom víte a nijak vás nerozčiluje, že si dovolím o tom mluvit? 🙂 Já to nemyslím zle samosřejmě, ale je to někdy až komické jak vrtí vaši představitelé ocáskem, podepíší cokoli jen aby se vrchnost nezlobila.😀 Ať přijede Biden nebo Gorbačov, obrázek pořád stejný. Snad jsem vás neurazil.😇

N (neregistrovaný) 01.06.2024, 20:41:30 xxx.xxx.242.38
Bodlinka:

ne, švýcaři byli neutrální ještě před bankami. a pokoušet se vojensky obsadit hornatou zemi, kde máte ozbrojené místňáky, co to tam znají mnohem líp než vy, je těžké i ve 21. století.


Tak ono já myslel modernější historii. Nevím přesně,ale bankovnictví ve Švýcarsku se datuje kolem roku 1800,ne? Jinak samozřejmě Švýcarsko by fronta přeběhla tak za jeden den a o likvidaci ozbrojených skupin už by se postarala výzvědná technika a následné operační skupiny v týlu. Třeba to uvidíme v akci když ten Putin vyhraje na Ukrajině.😀 Ovšem mi s rozumem víme, že by Putin musel být hodně idiot a svět upozornil na invazi do zemí NATO takovou rozcvičkou na Ukrajině.😀 

LK (neregistrovaný) 01.06.2024, 21:26:46 xxx.xxx.28.253
Bodlinka:

švýcarsko je neutrální protože si to může dovolit. jen šílenec by šel do hor bojovat s místními partyzány (švýcaři jsou ozbrojení).


A preto sa cez Swiss veselo obchoduje s Perziou, Ruskom atď. …Momentálne riešia “škandál” “Putinovho čelistu” - banka “privrela oči” a zobchodovala milióny…

Nám by možno prospelo, keby sú aj naše média viac rozhľadené ako napr. NZZ (Neue Zurcher Zeitung) a uverejnia články o dvojitej morálke USA - prachy nesmrdia, resp. rubeľ sa kotúľa (Oligarchenversteck USA = skrýša oligarchov) alebo kto financuje v USA profesionálne športové ligy (NBA, NHL atď.). O obchode s komoditami, ktoré idú cez niekoľko priekupníkov aby neboli predané priamo z RU do EÚ…

Áno Švajčiar je do dôchodkového veku aj príslušníkom armády, ale tiež otvorene priznávajú, že potrebujú vyššie dane a znížiť výdavky v iných štátnych oblastiach aby mohli dostať armádu do modernejšieho stavu - o škandále s F-35 (dostali sme Ferrari s motorom Fiatu) radšej pomlčím…

Apropo aj Rakúsko je neutrálne (tam nemá doma každý zbraň)…a ich Bundesheer, robí pravidelne reálne zhrnutie situácie na bojisku: https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Udnt8OH5-tuFBuYigic6mYE6_TfCqV7

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 01.06.2024, 21:56:37 xxx.xxx.64.54
N:

Právě Orionko, po těch všech zkušenostech se divím.🙂 Jste vlastně co se režimů týče velmi zkušení a víte jak to kolikrát dopadlo a stejně pořád nepoučitelní.🙂 Zajímavé ale je,že třeba vy o tom víte a nijak vás nerozčiluje, že si dovolím o tom mluvit? 🙂 Já to nemyslím zle samosřejmě, ale je to někdy až komické jak vrtí vaši představitelé ocáskem, podepíší cokoli jen aby se vrchnost nezlobila.😀 Ať přijede Biden nebo Gorbačov, obrázek pořád stejný. Snad jsem vás neurazil.😇


Po 2. válce to bylo i pochopitelné, velká euforie z republiky, zrada spojenců, vlastně nejvíc zradila sladká Francie. A ať si kdo chce říká co chce, konec války pro nás přišel z východu. Proto volby ve 46. dopadly, jak dopadly. Neuvážená demise ministrů ve 48. a už jsme v tom lítali. Naši otcové prozřeli velice brzy, jenže i to brzy bylo pozdě. A už byl znárodněný každý švec, každý pekař. Proč? Nikdo nás k tomu nenutil, jen snaha být nejlepší, první…A největší Stalin. Pak přišla krásná 60. léta ( pochybovat o nich může jen ten, kdo je nežil ) s bohatou kulturou s otevřením se světu.  Stalin byl zbourán. Jenže přišlo opět podivné “hujerství” místo diplomacie. A zase jsme byli první. Lekli se toho v Polsku a v NDR a byli ochotní. A přišel další pád. (Nebudu se opakovat, i když se někteří domnívají, že by nám někdo pomohl, tak na západ od nás a za mořem si “mnuli ruce”. Byla to těžká rána Internacionále a komunistickému hnutí v západních zemích. Třeba ve Francii byla KS střídavě i vládní stranou, s častým  zastoupením v komunální politice. ) A zase jsme byli silně horliví. Nevím, ale snad na Slovensku nebyla normalizace tak drsná, jako na naší straně. A pak přišla perestrojka, ledy se hnuly ( já jsem poeta ) a pozor ! my jsme byli poslední ! No ale rychle jsme to dohonili. Privatizace - hurá. A jako jsme před tím zestátnili každého ševce, teď jsme zprivatizovali i strategické….a vypěstovali si nové uhlobarony. S tím nikdo, když se zvonilo klíči nepočítal. Zase jsme byli nejlepší. A teď ? Někdo říká, že jsme nejhorší, jiný se plácá po ramenou, že prý nejlepší. 

Bylo by fajn, kdybychom byli nejlepší účastí v eurovolbách. Že prý je šance, že Vondru vykroužkují !!! Moc se nezmění, on se zas někam vetře. Ale zaslouží si to. Žádný z politiků si nedovolil řvát do davu pod podiem vulgárně “Drž hubu” - opakovaně.

Je to pro N, ženské nečtěte to, je to dlouhé.

ab (neregistrovaný) 01.06.2024, 22:03:08 xxx:xxx.6b65:e0b1

Nevim o tom, ze by bylo Svycarsko nekdy okupovane Ruskem. Je logicke, ze se nejvic angazuji v pomoci Ukrajine zeme, kt. maji  negativni historicke zkusenosti s Ruskem.  A je ich v Evrope hodne. Asi tezko duverovat nekomu, kto vidira jadernymi zbranemi a  jedna jenom z pozice sily.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 01.06.2024, 22:18:23 xxx.xxx.64.54

Z jaké pozice bude jaderná velmoc jednat ? Tedy měla by, podle vás.

Máte povědomí o tom, že SRN je okupovaná od r. 1945 dosud ? Jak jinak nazvat zemi, kde je trvale přítomna cizí armáda a jejíž kancléř si jezdí pro noty za moře ? 

N (neregistrovaný) 01.06.2024, 23:04:12 xxx.xxx.242.38
orionka-2:

Z jaké pozice bude jaderná velmoc jednat ? Tedy měla by, podle vás.

Máte povědomí o tom, že SRN je okupovaná od r. 1945 dosud ? Jak jinak nazvat zemi, kde je trvale přítomna cizí armáda a jejíž kancléř si jezdí pro noty za moře ? 


Nebyla ona celá Německá vláda vč. Merkelové pod dohledem všech tajných služeb USA? 😄 Z pozice síly vůbec třeba USA nejedná, akorát se nikoho neptá,nečeká na vyjádření OSN a vletí do Iráku prý že tam jsou jaderné zbraně a vůbec jim něco vlétlo jedenáctého září do “dvojčat”. Mimochodem půlka USA nevěří oficiálnímu vysvětlení. Tak je to trestné a šmitec.😐 

Rezzzy
Rezzzy (410 příspěvků) 01.06.2024, 23:58:23 xxx.xxx.15.85

Volby se blíží a já vůbec netuším koho, válka zda se být nekonečná a jak to dopadne, se bojím domýšlet. Nejsem rozhodně na straně Ruska ale vměšování USA do všeho mě vytáčí do vrtule. 68 jsem nezažila, ale četla, slyšela. To samé 39 slyšela, četla, ale neslyšela, že by všichni nadávali na Německo. 

N (neregistrovaný) 02.06.2024, 01:04:55 xxx.xxx.242.38

Kdyby se tak dalo volit koho tam nechci..😀 To bych věděl hned. Je to špatně nastavené..Měla by tam být kolonka “zrušit”,ale to se bojej sraby,co? 😀

Daja
Daja (470 příspěvků) 02.06.2024, 05:29:15 xxx:xxx.223b:ad78

Jde o to, že zatím se situace vyvíjí zcela jinak, než tvrdily zdroje z kterých i vy evidentně čerpáte a jsou pro mnohé důvěryhodné.🙂    

Dobré uplakané ranko,

vidíte a čtete N zase a opět mystik ujeté  a hlavně urážíte moje myšlení , konaní. Už jsem Vám psala, že absolutně o mě nic nevíte a pokud se zeptáte CO odpovím , že musím mlčet. Možná a už jsem Vám to psala, možná toho vím ještě víc než vy, ale mlčím, musím😜.

Dája

balu
balu (2035 příspěvků) 02.06.2024, 07:37:14 xxx.xxx.152.98
»
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 02.06.2024, 05:29:15

Dájo, nikdo přece nemůže vědět víc a líp než baron Prášil! To mu nemůžete udělat, chudákovi. 😀😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.