Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Politika...

N (neregistrovaný) 31.05.2024, 20:30:29 xxx.xxx.242.38
orionka-2:

https://www.youtube.com/watch?v=8XqGMHYWQj0

Jak myslíte, že by to dopadlo v USA ? Není to řečnická, třeba odpoví někdo, kdo ví. Nemusí to být N. 242..


Nemusí,ale může.😀😀 Tak vím určitě co by se stalo, ale asi to není třeba zde ventilovat. Ono už se to totiž stalo mockrát.

Orionka (neregistrovaný) 31.05.2024, 21:03:40 xxx.xxx.64.54
N:

Nemusí,ale může.😀😀 Tak vím určitě co by se stalo, ale asi to není třeba zde ventilovat. Ono už se to totiž stalo mockrát.


Mám jen jakousi představu divokého západu, či nepovedené detektivky. Asi jste ji svou odpovědí potvrdil. On i Eštók sdělil, že tatínek je nepředstavitelný magor ( tedy řekl to nějak slušně) a že neuvěřitelně ohrozil vlastní dítě. 

N (neregistrovaný) 31.05.2024, 21:51:53 xxx.xxx.242.38
Orionka:

Mám jen jakousi představu divokého západu, či nepovedené detektivky. Asi jste ji svou odpovědí potvrdil. On i Eštók sdělil, že tatínek je nepředstavitelný magor ( tedy řekl to nějak slušně) a že neuvěřitelně ohrozil vlastní dítě. 


Když to tak vezmete Orionko, nyní mnoho rodičů ohrožuje vlastní děti a nedostatečně si to uvědomují.😐 Došlo by jim to až pozdě..

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 31.05.2024, 22:39:05 xxx.xxx.61.224

Jsou tu pamětníci osmašedesátého…a i proto nemůžu pochopit, že se někdo Ruska zastává.

A kdo není pamětník, tak moc dobře ví, co se v srpnu 68 stalo, a jak dlouho nám Sověti bránili a chránili “demokracii” a byli tu na pomoc proti protirežimním živlům.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 31.05.2024, 22:42:23 xxx.xxx.61.224

A jinak, dnes jsem měla sraz postupně se 3 přáteli. Všichni jsme se shodli, že skutečně demokracie, svoboda atd. jsou víc a víc pošlapávány. Je kult peněz a je vrcholně nechutné, jak hmatatelně to vnímám i třeba v té akademické sféře!😠

Jo a s přáteli jsme si řekli, jak jsme šťastní, že jsme zažili v mladém věku devadesátky. Dnešní děti vůbec neví, jak to tehdy bylo a o co přicházejí… Ano, byla šílená kriminalita…ale tehdy byla opravdu svoboda.

A dále: Já fakt netuším, koho (a zda vůbec) volit do europarlamentu…🤔

N (neregistrovaný) 31.05.2024, 23:08:50 xxx.xxx.242.38
Fikovnice:

Jsou tu pamětníci osmašedesátého…a i proto nemůžu pochopit, že se někdo Ruska zastává.

A kdo není pamětník, tak moc dobře ví, co se v srpnu 68 stalo, a jak dlouho nám Sověti bránili a chránili “demokracii” a byli tu na pomoc proti protirežimním živlům.


Nemyslím si a teď si dovolím mluvit za Orionku( pokud vadí,tak se moc omlouvám),že bych já nebo Orionka fandila Rusku. Jen jsme realisti a uvědomujeme si, že všichni nesou ten svůj díl viny. Je víc než slunce jasnější, že bez pohybu NATO by Rusko nikam nevtrhlo a mně by se mohli smát když jsem říkal, že válka v Evropě bude a plamínek už plápolá.😐 Je to jako strom co stojí u silnice a do něho nabourá řidič. Může za to strom? Ten se ani nehnul..

Samozřejmě že víme co se stalo v srpnu 68, ale bylo to nutné nyní? Je Rusko takovou hrozbou? Není ke konfliktu spíš systematicky tlačeno? Jak na to kouká Rusko ohledně své bezpečnosti? Protestovalo několikrát proti rozšiřování NATO na východ a výsledek? Určitě je tedy nezbytné kvůli vlivu na Ukrajině riskovat bezpečnost minimálně Evropy? Následně na to je stejným způsobem provokována Čína? Ta taky někoho napadla? Je mi to líto Fíkovnice, ale jedné nespravedlivé války jsem byl účasten a skončila zradou a katastrofou pro naše “spojence”. Notabene ve spojitosti s “Mnichovskou zradou” bych na spojence vzhledem k vaší velikosti moc nevsázel. Velmi pochybuji, kdyby to Putin k vám “pustil”, tak se nikdo ani nehne. Třeba by se ukázalo, jak rychle je možné válku ukončit.🙂 Nevím jestli mi budete rozumět, ale překvapení o kterém se mluví může být i tohoto charakteru. To bůh s vámi..

Orionka (neregistrovaný) 01.06.2024, 00:34:40 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Jsou tu pamětníci osmašedesátého…a i proto nemůžu pochopit, že se někdo Ruska zastává.

A kdo není pamětník, tak moc dobře ví, co se v srpnu 68 stalo, a jak dlouho nám Sověti bránili a chránili “demokracii” a byli tu na pomoc proti protirežimním živlům.


Právě proto, že jsem pamětník 68. Dovedete srovnat 68. s 38.? Byli jsme rozčilení, byli jsme rozezlení. Psychická újma byla nejsilnější. Hleděli jsme s nadějí ….jenže JFK byl po smrti. Později - ta radost za mořem : už davy ve světě nebudou volat “jenkí gou hou”, ale “Ivane jdi domů”. A to jsme Rusy jen trochu pošťouchli (my, rozuměj-my za mořem) a rozmístili něco málo peršingů na pomyslné čáře. Když se vrátím k těm dvěma rokům na začátku - dovedete si představit….ty ulice plné v srpnu o 30 let dříve? Utopili by nás. A dnes jsme schopni říct “okupace jako okupace” Ten teror v té šestileté? A o 30 let později - byla jsem u toho, když po vítězství v hokeji a útoku rozjařených na velitelství vojsk, vyjel obrňenec a byl zasypán dlažebními kostkami….žádná odveta. Tenkrát jsme si mysleli, že hokej pokračuje, hurá na ně. Děsná sranda. O 30 let dříve cca v  Příbrami, jedny noviny v koši. A někdo řekne “okupace, jako okupace”. Nakonec jedna přinesla pořádek, ta druhá nesvobodu. Z kusého psaní to nejde pochopit a román psát nebudu. 

Vypadá že se zastavam Ruska. Nezastávám. Jen stejně odsuzuji druhou stranu. A hlavně naše dobře najedené, dobře oblečené, dobře vyspané politiky, kteří ze svých teplých pozic šturmují do dalšího zabíjení. Ať se zeptají Ukrajinců, jestli chtějí jet. Proč asi plavou přes Dunaj do Rum….už mě to nebaví.

Orionka (neregistrovaný) 01.06.2024, 00:46:08 xxx.xxx.64.54

Kdyby to nebylo k pláči, bylo by to k smíchu. Fíkovnice promiňte nic proti vám, ale proti tomu klišé ve vaší druhé a poslední větě. Bránili nám v demokracii…..a cestě ke svobodě - dodávám. Tak teď ji máme. Vzácně se shodneme, že za příšerné vlády, která se ustavila díky “demokratickému” podvodu. A jsme “demokraticky” uprostřed horké (opak studené) války. A budeme tomu tleskat, dokud nám sem Rus nefrkne rachejtli - ani nemusí být jaderná. Ta udělá děsný svinčík. Prý se jenom vypaříme a krajina zůstane nekontaminovaná. 

Orionka (neregistrovaný) 01.06.2024, 00:52:10 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Jsou tu pamětníci osmašedesátého…a i proto nemůžu pochopit, že se někdo Ruska zastává.

A kdo není pamětník, tak moc dobře ví, co se v srpnu 68 stalo, a jak dlouho nám Sověti bránili a chránili “demokracii” a byli tu na pomoc proti protirežimním živlům.


Opakuji to po 150té : Nezastávám se Ruska. Zastávám se České republiky a taky Ukrajiny. Nechci, aby ČR dopadla jako Ukrajina a aby z Ukrajiny a nakonec z Evropy - té střední - něco zbylo. Uvědomujete si, že jsme 1. na ráně? A za mořem se nám budou opět chechtat? A počítat, co jim to vynese.

Orionka (neregistrovaný) 01.06.2024, 00:56:33 xxx.xxx.64.54

Víte, co je to Green Deal ?

To je když rozdělíte bazén bójkami na malou a větší část a v té malé zakážete močit do vody……

M (neregistrovaný) 01.06.2024, 01:17:57 xxx.xxx.242.38
Orionka:

Víte, co je to Green Deal ?

To je když rozdělíte bazén bójkami na malou a větší část a v té malé zakážete močit do vody……


Pan Turek,že? 😄😄 Výstižné a ještě bych se rád zeptal jak Green deal funguje na Ukrajině?😄 Co jsem tak poslouchal Stoltenberga, tak je třeba dlouhodobá podpora Ukrajiny. Tak pán se konečně vymáčkl, jak dlouho se bude na Ukrajině bojovat. Se asi nemá cenu moc “zelenou dohodou” zabývat, když Ukrajina bude jeden velký tovární komín bůh ví kolik let a chrlící samé dobroty. Třeba Hexogen ( Cyklonit,RDX)je trhavina vysoce karcinogení a starší munice je jí plná.Tedy nejen ta starší. 

Daja
Daja (470 příspěvků) 01.06.2024, 05:44:56 xxx:xxx.e65a:f95c
»
Odpověď na příspěvek uživatele N z 31.05.2024, 23:08:50

Dobré ránko😄,

taky jsem pamětnice 68, taky si umím dát v mozku dohromady myšlenky. Ale co vy dva tady , a ha tři, předvádíte  hrůza. Fakt s Vámi nejde diskutovat, někteří se už pokoušely, ale s Vámi to fakt nejde. Nepřipustíte absolutně jiný názor a hned začnete peskovat.

Dája

Anonymní (neregistrovaný) 01.06.2024, 07:24:47 xxx.xxx.2.195
Fikovnice:

Jsou tu pamětníci osmašedesátého…a i proto nemůžu pochopit, že se někdo Ruska zastává.

A kdo není pamětník, tak moc dobře ví, co se v srpnu 68 stalo, a jak dlouho nám Sověti bránili a chránili “demokracii” a byli tu na pomoc proti protirežimním živlům.


Liberálně progresivisticka propsganda se podepsala na značné části českých snadno ovlivnitelnych idiotů. Cil je zřejmý, vyvolat nenávist k Rusku a ospravedlnění k válce.

Rusko nemá s r.68 nic společného, okupace byl následek komunistického totalitního režimu. Akt levicackeho myšleni. Myšlení psychopatů kteří chtějí vnucovat za každou cenu svoji vůli jinym. 

A stále volite levičáky, pořád dokola nepoučitelní..

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.06.2024, 07:31:03 xxx.xxx.61.113
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 01.06.2024, 07:24:47

Již několikrát jsem Vás vyzývala, ať sem napíšete, KDO je u nás tedy ta pravice…???

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.06.2024, 07:32:55 xxx.xxx.61.113
»
Odpověď na příspěvek uživatele M z 01.06.2024, 01:17:57

Neverende, Vy jste teď M? 

Znala jsem tajemného Em (Mažňáka). 😀 Berte to jako srandu…asi jste se jen překlepl. 😉

kometa
kometa (5550 příspěvků) 01.06.2024, 07:36:22 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 01.06.2024, 05:44:56

Fakt s Vámi nejde diskutovat

No vidíte, už jste na to přišla. Neničte si karmu. Na světě je pořád dost jiných, hezkých a zajímavých, věcí.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.06.2024, 07:41:37 xxx.xxx.61.113
Orionka:

Víte, co je to Green Deal ?

To je když rozdělíte bazén bójkami na malou a větší část a v té malé zakážete močit do vody……


Situace není dobrá, a to si myslí asi už většina národa. 

Demokracie je pošlapávána, jak jsem psala, vládne kult peněz…ale pořád ještě je to, probůh, lepší než byl předlistopadový režim! A s předlistopadovým režimem mám jasně spjato, že jsme byli satelitem Ruska (tehdy SSSR). Vím, co dokázali (oni plus naši soudruzi) udělat s někdejší úžasně prosperující republikou. Ostatně nebyli jsme jediným satelitem, že… I proto vždy budu Rusko (a Čínu, a s. Koreu) považovat za nejnebezpečnější režimy na světě. Islám sem teď tahat nechci.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.06.2024, 07:45:07 xxx.xxx.61.113
Orionka:

Opakuji to po 150té : Nezastávám se Ruska. Zastávám se České republiky a taky Ukrajiny. Nechci, aby ČR dopadla jako Ukrajina a aby z Ukrajiny a nakonec z Evropy - té střední - něco zbylo. Uvědomujete si, že jsme 1. na ráně? A za mořem se nám budou opět chechtat? A počítat, co jim to vynese.


Ukrajiny se, alespoň, co si zde pamatuji, nějak výrazně nezastáváte. Kdo sem tahal Banderovce apod.?

Ukrajina byla Ruskem vojensky napadena. Suverénní stát byl napaden jiným státem. Tečka. To je pro mě nepřekročitelné…a to, že se Ukrajina bránila a brání, je alespoň dle mě v pořádku. Pokud by kapitulovala, hegemonské choutky Putina by byly ještě větší než jsou teď.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 01.06.2024, 07:49:55 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 01.06.2024, 07:45:07

Přesně tak to řekla kolegyně. Že politice vůbec nerozumí (jako já), ale když v 21. století napadne vojensky někdo někoho, tak je to špatně.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.