Musela jsem si najít, co je sviluška 😀 A stejně bych si nebyla jistá, kolik z toho jsou kráčivé končetiny ("nohy"), kolik makadla a kolik přetvořená kusadla…
Musela jsem si najít, co je sviluška 😀 A stejně bych si nebyla jistá, kolik z toho jsou kráčivé končetiny ("nohy"), kolik makadla a kolik přetvořená kusadla…
Je to vzpomínka velmi dávná a účel otázky tkvěl v tom, přerušit navrčenou slečnu a zkusit, jestli také někdy přemýšlí. Podobnost s prof.(! ) Nerudovou není čistě náhodná. Bohužel na ni nikdo v debatách trik se “sviluškou” nepoužil.
Otevřela jsem si www.volebnikalkulačka.cz Kdybych podle otázek měla soudit, do čeho všeho by chtěla EU “kecat” členským státům, byla bych pro okamžité vystoupení. Dostala mě otázka: Má EU podporovat vznik lesních školek a skupinek pro děti? O tom ať si rozhodne obec. Někdy mám pocit, že unie by měla rozhodovat i o tom, jakou barvu tkaniček do bot v pátek a jakou v neděli.
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 31.05.2024, 07:25:42
No včera jsem se v nějakém rozhovoru dozvěděla, že EU rozhodla a vstoupí to v platnost v prosinci, že do EU nesmí nic vypěstovaného na vyklučených lesích, týká se to hlavně kafe a soji, takže se předpokládá zdražení nejméně o jednou tolik, spíš víc, bude velký nedostatek.
A tím, že je tam dřevo, tak se to týká taky kupříkladu papíru. Nebo obalových materiálů na základě papíru. Takže všeho. Juch.
Momentálně s tím mám dost co do činění, radost nad radost, jakou novou byrokracii nám to pěkně přináší.
Velký nedostatek komodit vázaných na pěstování v určitém podnebí bude ovšem tak jako tak, díky klimatické změně (el nino, la nina). Tramtadadá 🙂 Holt čokoška bude fakt luxus, zase jednou.
Osobně EUDR stejně jako další iniciativy tlaku na udržitelnou produkci podporuji. Jen kdyby to šlo udělat nějak tak, aby s tím bylo co nejmíň “papírování”. No ale chápu, že jihoamerický gaučo vám asi do virtuální eurodatabáze prostě GPS koordináty své farmy ťukat nebude…
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 31.05.2024, 09:14:10
Potřebujeme ale mír za každou cenu? Třeba jako měl být mír po Mnichovu?
Nikdy nebude všude mír. Nikdy v minulosti za existence lidstva nebyl. My jsme měli štěstí, když byl svět druhou světovou válkou tak šokován, že se v Evropě nebojovalo dlouhá desetiletí. Měli jsme štěstí, že zde probíhala jen válka studená. Ale to nemohlo vydržet a taky nevydrželo věčně. Bohužel.
Myslel jsem, že všichni lidé jsou proti válce Ale zjistil jsem s údivem, že mnoho lidí válku schvaluje. Hlavně lidé, kteří do ní jít nemusí. Erich Maria Remarque
A přesně tak to je. Poslouchala jsem chvíli ( dlouho se to nedalo vydržet ) na CNN Vondru a Kolaju. Jak musíme dodávat, jak musí bojovat…..Kdo ? Oni dva a jejich blízcí a známí… a všichni protekční sp…..určitě bojovat nepůjdou. Ukrajinci, kteří tu jsou nechtějí - mají rozum. Kdo ? Zmobilizují naše kluky ? Většina padesátníků už vojenským výcvikem neprošla. Budeme mít 800000 granátů (zatím mají asi 300000 a bůhví jaké kvality), pošleme na Ukrajinu BVPéčka a koho do nich posadíme?
Vondru, Kolaju, Fialu a spol. bych poslala……jen tak poblíž, ale opravdu blízko, pak by možná nahlíželi jinak. Vondrovi rozvalenému v křesle se to pěkně zeširoka vypráví o vítězství…., ale plácněte s ním do bláta a nevstane.
Potřebujeme ale mír za každou cenu? Třeba jako měl být mír po Mnichovu?
Nikdy nebude všude mír. Nikdy v minulosti za existence lidstva nebyl. My jsme měli štěstí, když byl svět druhou světovou válkou tak šokován, že se v Evropě nebojovalo dlouhá desetiletí. Měli jsme štěstí, že zde probíhala jen válka studená. Ale to nemohlo vydržet a taky nevydrželo věčně. Bohužel.
My jsme měli štěstí, že svět byl rozdělen na dva jaderné tábory a Američané si své válečné choutky odehrávali jinde. Teď se Evropa zbláznila a vypadá to, že připustí rozšíření válečných choutek Ameriky na celé evropské území. Ty zdroje v Rusku už vábí moc dlouho ! Však to některá americká politička už dost dávno řekla : “V Rusku je tolik zdrojů a je nespravedlivé, aby je ovládal jeden národ” - možná řekla stát, když Rusko je mnohonárodní.
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 31.05.2024, 10:14:34
Mnichov jsem zmínila, protože Mnichovská dohoda byla uzavřena proto, aby byl zachován mír. Hitler tehdy prohlásil, že nemá další územní požadavky. Přesto anektoval v březnu 1939 zbytek našeho území, na Slovensku byla vytvořen Slovenský štát a 1. září 1939 Německo napadlo Polsko a začala druhá světová válka.
U nás se nikdo válku rozpoutat nesnaží. Nešiřte dezinformace.
Jen k tomu - povinná vojenská služba v ČR byla zrušena v prosinci 2004. Takže většina dnešních padesátníků ji absolvovala, pokud neměli modrou knížku.
Vy musíte mít pravdu i tam, kde moc nevíte. Brzy po 89. roce ( nevím přesně ) byla zavedena náhradní vojenská ( zdravotnická zařízení, ale i “sázení stromečků” ), byly zrušeny vojenské katedry na VŠ. Takže vysokoškoláci neměli zvládnutý rok vojny na škole a co s nimi? Na dva nešli. Asi byli potřeba jinde. Modré knížky jim nepsali, ale vojnou neprošli.
Pozor, abyste z Ameriky, tedy z USA, nedostala osypky. Válečné choutky má především Rusko. To je agresor. Ale to vy vidět nechcete.
Přesně, když si chce Amerika zaválčit, tak nemá problém poslat lodičky nebo vojáky kamkoli, kde může zbraní hájit mezinárodní zájmy, kupříkladu u Suezu, kolem afrického rohu, v zemích subsaharské Afriky, na severu Jižní Ameriky a tak dále. Můžou ukazovat svaly a doma neřvou vlastenci, že jim moc synů a mužů umírá ve velké válce.
Ono to Rusko taky nechce válčit. Věřím tomu, že kdyby Ukrajina poslušně postoupila svá nárokovaná území Rusku, žádná válka by nebyla. Teda pokud by Rusko nepotřebovalo osvobodit další své utlačované menšiny.
je to první, co se mi otevřelo, je to dlouhé…moc dlouhé. Radši to nečtěte. Jen dva citáty :
1963 – Američané aktivně pomáhají straně v Iráku zničit všechny komunisty v zemi. Mimochodem, s pomocí CIA se Saddám Husajn dostal k moci a pak bojoval s Amerikou nenáviděným Íránem.
1965 – 1973 – Válečná agrese proti Vietnamu. Během války bylo zabito 250 000 dětí, 750 000 bylo zraněno a zmrzačeno. Bylo shozeno 14 000 000 tun bomb a min, což se rovná ekvivalentu 700 hirošimských atomových bomb a je třikrát větší než tonáž bomb, použitých v druhé světové válce. Vietnamská válka stála život 58 000 amerických vojáků, většinou branců, zraněných bylo 300 000. Desítky tisíc lidí spáchali sebevraždu v nadcházejících letech, nebo byli duševně a morálně zničeni svou vojenskou zkušeností. V roce 1995, 20 let po porážce amerického imperialismu, vietnamská vláda oznámila obrovské množství zabitých lidí ve válce – 4 000 000 vietnamských civilistů a 1 100 000 vojáků. Současně se prováděla „vynucená urbanizace“, včetně vyhnání rolníků z půdy bombardováním a chemickou defoliací džungle. V nechvalně slavném masakru v My Lai v roce 1968, američtí vojáci zabili 500 civilistů . Mezi květnem a listopadem 1967 se četa, známa jako „Tiger Force“ přehnala přes centrum Vietnamu a přitom umučila a pozabíjela neznámý počet civilistů.
Je to mnohem delší a hodně smutné. Jsou to ty “staré hříchy”, které už archivy prokázaly.
Určitě najdete podobný seznam “hříchů” Ruských, posléze SSSR a pak zase Ruských. Ráda si je přečtu.