Aktuálně: 4 054 inzerátů199 756 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 10:59:11 xxx.xxx.82.160

Už docela dávno někde řekl Vl. Tlustý : Jsme vlak, který jede do tunelu. V prvních vagonech lidi vidí, že je zle. Ty zadní jsou v pohodě. Zatím jedou na sluníčku. Zatím dobrý !!

Jen mi do toho nějak nezapadá mašinfíra. Ten vlak jede bez strojvůdce, ten asi zas letí. 

(A jako vtip : Prý je za tím láska. Někde běhá sestříhaný videjko Fiala + Leyenová.)

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 30.06.2023, 11:00:41 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 30.06.2023, 10:46:28

A to je také jedna z věcí, co se v azylových táborech musí - učit se jazyk.  Ale co má být tohle, že si půjčím hromadu miliard a bez nějaké evidence pustím stovky tisíc lidí do ulic, však naši občané se přece postarají, když budeme dostatečně často a hlasitě házet hesly v TV, jo a těch autí, která neprošla technickou, protože na UA žádné nemají, ale tak cvaknu tomu ručení, no a co... a takhle blbnu rok a půl a čekám, že lidi tady budou mít nájemníky pořád zdarma, kteří dostávají vše zdarma + kapesné větší než lidé na podpoře, to mi teda vysvětlete někdo, proč nerozdávají stravenky, které dostávají právě lidé nezaměstnaní nebo chudí, cožto je určené pouze na potraviny a základní drogerii, no a ty lidi tady se o vše postarali sami, o ty uprchlíky... a dostali tři litry a dobrý, jo. A dál? 

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 30.06.2023, 11:03:35 xxx.xxx.61.175
JanaJanaJanaJana:

Primární je zemědělství. Když bude jo zle, lidi naskáčou na volné plochy a začnou pěstovat a následně bártrovat, chovat zvěř. A na zemědělství potřebujete vodu a neotrávenou půdu. Až budete mít co jíst, tak teprve můžete rozvíjet. Jenže my si půdu a vodu otravujeme, všechno vysychá,ruší se sady a za chvíli tady nevypěstujete ani tu přebytkovou pšenici.


Slyšela jsem sadaře, že kácí 1) staré stromy, což dělali vždy 2) protože chcou za jabka moc, takže si je tady skoro nikdo nechce koupit  Cožto je problém těch, co nám nevyjednali lepší podmínky.  Čímž se dostávám k tomu, že my ta autí fakt nebudem potřebovat, jelikož nebudeme potřebovat vozit ty jabka. :D

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 11:11:42 xxx.xxx.82.160

Často se tu omílali naši uprchlíci po 68. Mám spolužačku, která se vydala s přítelem do Kanady.

Nikdo je s penězi šmahem do ulic nevypustil. Za bránu, komise....Vy jste dva, mladí chytří, vzdělaní, jazyk umíte = tady máte do začátku (určitou sumu ) a starejte se ! Nic dalšího nedostanete. Starali se a jsou tam dodnes.

Jiní šli do táborů, dokud se nenaučili jazyk a nikdo se tam s nimi nemazal, učili se a pracovali.

Jiný můj spolužák, středoškolák s maturitou, se znalostí jazyka, šel kácet stromy do kanadských lesů a žil v táboře dřevorubců. Aby se uživil a vydělal si na letenku zpátky do Evropy.

Mohla bych psát dál, jsme emigrantská generace.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 30.06.2023, 11:12:48 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 30.06.2023, 11:03:35

Můj rodiný příslušník dělá ovocnáře v jedom sadu u HK. Tam je to třeba ten případ, kdy sady ruší. Ten důvod je ten, že jsme zavaleni levnými jablky z Polska a prostě jim nedokážeme konkurovat....i když jsme v jablkách soběstační, Poláci jsou podstatně větší producent a obecně je tam levněji (čili nižsí náklady na produkci vč. pracovní síly, přestože se tam mocně zdražovalo všechno také) a mohou si zbylou úrodu dovolit prodat daleko více pod cenou než my Češi. U nás se i na tento obor strašně zvýšily náklady - všichni víme proč.

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 30.06.2023, 11:20:29 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 30.06.2023, 11:12:48

Trochu si myslím, že kdo chce moc, nemá nic. Taky to tu hraje dost velkou roli. Ale i bez té energie teď, mně se tomu nechtělo věřit, ale PL mají mnohem lepší podmínky/dotace a ne kvůli rozloze. To je v povaze těch lidí. Kdyby tam tak neblbli se svatou smlouvou, pořídím tam dům a mizím.

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 11:23:00 xxx.xxx.82.160
JanaJanaJanaJana:

Můj rodiný příslušník dělá ovocnáře v jedom sadu u HK. Tam je to třeba ten případ, kdy sady ruší. Ten důvod je ten, že jsme zavaleni levnými jablky z Polska a prostě jim nedokážeme konkurovat....i když jsme v jablkách soběstační, Poláci jsou podstatně větší producent a obecně je tam levněji (čili nižsí náklady na produkci vč. pracovní síly, přestože se tam mocně zdražovalo všechno také) a mohou si zbylou úrodu dovolit prodat daleko více pod cenou než my Češi. U nás se i na tento obor strašně zvýšily náklady - všichni víme proč.


Když jedu z Liberce do Turnova a vidím tam po sadech hromady shrabaných jablek, a položené uschlé jabloně.... Neměl je kdo sklidit, tak je taky ruší. Jak je to možné? Nejsou lidi na práci a přitom plné úřady žadatelů?

Nemám tušení, co s těmi pozemky bude. Prodají je developerům a budou tam (muslimská) sídliště? 

A lidi z nich budou jezdit pracovat do Prahy? Taková protichůdná prohlášení : "Lidi si musí zvyknout, že za prací budou dojíždět !"  X  "Musíme omezit osobní dopravu!"

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 30.06.2023, 11:34:31 xxx.xxx.198.226

Osobní auta jsou v dopravě ten nejmenší problém, co si budem. Ten hlavní problém je námořní a nákladní. Osobní auta můžou jezdit celkem na cokoli (dřevoplyn...). Na ty velké zdroje musíme najít alternativu, která bude technologicky průchozí. A ono lobbing nelobbing, na omezení toho kterého prosazovaného zdroje v otázce nákladní dopravy velmi rychle přijdeme, až se to bude zavádět do praxe. A jiné alternativy se samozřejmě vyvíjejí, investuje se do toho spousta peněz, jen se o tom jaksi úplně nemluví, protože je to oblast vědy. Turka jsem už někde viděla, poslouchala, ale nepamatuju, třeba se kouknu, toho času moc není.

Co se týče základního zajištění energií, souhlas s jádrem, souhlas s plynem (trochu ve stínu, páč pořád fosil), jenže ten plyn musí být spolehlivý, což ruský není, pokud bychom měli vlastní plynová ložiska, tak proč ne, takhle bych protěžovala spíš to jádro a v našem případě klidně i soláry a vítr, ale lokálně a decentralizovaně. vč. malých jaderných zdrojů. Nemám moc čas to studovat, takže vycházím prostě z toho, co o tom vím, nejnovější připomínky odborníků v tom zapracované nemám.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 30.06.2023, 11:34:59 xxx.xxx.27.178
orionka:

Když jedu z Liberce do Turnova a vidím tam po sadech hromady shrabaných jablek, a položené uschlé jabloně.... Neměl je kdo sklidit, tak je taky ruší. Jak je to možné? Nejsou lidi na práci a přitom plné úřady žadatelů?

Nemám tušení, co s těmi pozemky bude. Prodají je developerům a budou tam (muslimská) sídliště? 

A lidi z nich budou jezdit pracovat do Prahy? Taková protichůdná prohlášení : "Lidi si musí zvyknout, že za prací budou dojíždět !"  X  "Musíme omezit osobní dopravu!"


Nevím. Prodávám, jak jsem nakoupila. Jen vím ještě to, že ty výnosy z toho nejsou ani nula k nule, čili je velký problém zaplatit brigádníky, kteří nejsou.

A zrovna politiku zemědělství musí člověk prochodit od terénu, aby jí pochopil, vč. všech jejích aspektů a proměnlivých. Tohle opravdu není věc, která se dá plánovat od stolu. A já zemědělec nejsem, takže se do kritiky českých zemědělců nechci pouštět.

Jen mám zkušenost s dotacemi a myslím si jediné - dotace se u nás strkají do kdečeho, ale do zemědělství jako v jiných státech EU. Potravinářství je svébytné a primární produkce by měla být zadotovaná daleko lépe, jinak nemůžeme konurovat zadotovaným výrobkům ze zahraničí. A ať s eto někomu líbí nebo ne, funkční zemědělství by mělo být základ státu a každý stát by měl být alepsoň v zákaldních potravinách soběstačný.

Svého času jsme byli v Norsku a vlezli jsme do Mekáče. Norové si Mekáč na trh pustili, ale jen za těch podmínek, že bude využíváno jejich místní maso. A tohle není nic ojedinělého ani v jiných státech. Stačí se jen podívat, jak své výrobky protlačují a podporují Francouzi, Němci a další....

Je toto proti jednotnému evropskému trhu?

 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 30.06.2023, 11:44:45 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 30.06.2023, 11:34:31

Ruský plyn je za normálních okolností spolehlivý, jelikož na něj máme v Evropě vyšperkovanou technologickou soustavu a je na něm postavena myšlenka Green Dealu. 

Nespolehlivé jsou tak maximálně jeho dodávky, jenže za ty si můžeme sami:

1) prodali jsem  a zpětně nevykoupili plynové zásobníky, čili jsme závislí na tom, co nám pošlou Němci, ale teď už spíš především co přiteče draze z Norska přes Polsko - a to je zatím dost u koncového spotřebitele poruchové, protože prostě ten plyn má jiné složení. Problematika zkapalnělého plynu je další příbeh, dost šílenej.

2) vzdali jsme se obchodu s Rusem, přestože s ním již prokazatelně řada států EU i nadále obchoduje.

Elektřina je další příběh plný paradoxů, my normálně máme elektřiny dost, jenže její cenu pro domácnosti a podniky přizpůsobujeme spotovým cenám na lipské burze a to je průšvih naprosto totální a nic se s tím nedělá.

Takže suma sumárum, energetická krize by nemusela být, kdybychom měli příčetné vedení státu od doby 10 let zpátky doposud, a vedle toho jsme se mohli investičně připravovat na přechod na aletrnativy. Věřte mi, že funkční systém byl, jen byl teď totálně rozharbán ideologií Green Dealu, který s epořád prosazuje i přes to, že se ví, že bez levného ruského plynu je to totálně nefunkční plán a destrukce pro EU a především pro průmyslové země jako je ČR.

Je to těžko pochopitelné, já vím, a aby to člověk alespoň laick ypochopil, chce to moře času se tím prokousat. Ale co, nějak to dopadne, pořád máme dříví a 30 % rozlohy lesů :D 

Každopádně to prosím neberte jako nějakou hádku, jen jsem měla potřebu to upřesnit. Rozhodně je dneska krásný den, který po práci stojí za to prožít venku a zajít třeba na pivko s přáteli :)

assil
assil (2128 příspěvků) 30.06.2023, 12:20:16 xxx.xxx.121.3
orionka:

Dúchodci inflací přišli o ( budu psát x ) % úspor, které už nemůžou nijak nahradit! Zdražením všeho o další část, DPH.....atd. Jste špatný počtář !

A to už nemluvím o způsobu, jakým byli obráni.


Ale jsem dobrý počtář, inflací přišli o peníze všichni a důchodcům se přidalo. To, že se jim přidalo míň než mělo je jiná věc, každopádně jsou jediní, kterým se pravidelně přidává a fakt nic z toho, co už měli, co jim chodilo na účet, se jim nesebralo, naopak se jim to zvýšilo.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 30.06.2023, 12:44:23 xxx.xxx.198.226

orionka:

Dúchodci inflací přišli o ( budu psát x ) % úspor, které už nemůžou nijak nahradit!

No to já ale přece taky! A celé moje okolí, které nějaké úspory mělo. Jenže mně zaměstnavatel něco přidal, důchodcům stát přidal, ale většině mého okolí nikdo nic povšimnutelného nepřidal, no a když se podívám na živnostníky, tak těm naopak příjmy spadly (mám v rodině), protože lidi si služby a nový nábytek a novou střechu dneska sakra rozmyslí... A když živnostník tuna v Sudetech přitlačí na hodinovou sazbu, tak si najdou lidi levnějšího (třeba někoho, kdo to melouchaří při zaměstnání a může si dovolit dumpingovou hodinovku)... Tak jasně, důchodci jsou chudáci, o tom žádná, zejména ti osamělí, zase jich spadlo na životní minimum dalších pár procent, ale určitě na tom nejsou hůř než cokoli pod střední třídou.

No a současní důchodci o moc obráni nebyli, obrána jsem byla já jako důchodce budoucí, co možná důchod ani mít nebude, pokud se nešlápne na další brzdy (a že jich je, jak vidím ty komentáře).

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 30.06.2023, 12:54:35 xxx.xxx.198.226

Jana: já tu nespolehlivost plynu neberu z nějakého ekono nebo politického náhledu, resp. já jsem spokojená, že těm rusákům ty prachy necpeme, hajzlům jedněm. Beru to z toho pohledu, že prostě fyzicky dodávky toho plynu k nám jsou prostě poslední dobou problematické, ať už na to koukneme z jakéhokoli úhlu pohledu (doprava po moři, divné zdroje, divné složení, vyhrožování od Ruska, že to zavřou, problémy na UA, výbuch NStreamu, atd., a je jedno, kdo za to může).

Finanční stránku elektřiny vůbec neřeším, žádná krize ohledně dodávek elektřiny nebyla, možná Fr kvůli nedostatku vody na ty atomárny, jinak nic, elektriky bylo dost, že je drahá, je věc druhá, z hlediska technického nezajímavá. Nikdo nám elektriku na noc nevypínal, že si babka zapíná bojler jen na víkend, to je jiné téma.

Snažím se na to fakt koukat jen z toho pohledu využitelnosti těch zdrojů, a jasně, v našich podmínkách bude biomasa vždycky nejdostupnější, to je jasná věc, a proto já bych všude stavěla bioplynky, pak by nás ani ty krávy a prasátka tolik nepálily. Byla jsem v bioplynce na exkurzu, a byla to nádhera, jestli vyhraju ve Sportce, stavím bioplynku ve vsi - ono to vyrábí i elektriku a umí to vyrobit normoš elektriku pro půl vesnice, když na to přijde, a ještě to dělá teplo, takže se tím můžou v zimě zahřát lidi, v létě se tím může sušit seno nebo ovoce nebo ohřívat voda v městském koupáku, boží zařízení, do každé dědiny jedno :-) A hned by se využily i ty vznikající vesnické kompostárny... lokálně. A umí to vyrobit i to CNG a LPG, kdyby se k tomu postavila ta rafinérka a nebo se to sváželo do nějakých okresních...

Jo a zapomněla jsem na ukládání energie. Na to se samozřejmě zapomíná ve velkém. Kdyby nám ty soláry a větry honily elektriku do úložišť (jakýchkoli), tak pak bude taková elektrika v pohotovosti na vyrovnávání výkyvů, úložiště v pohotovosti na výkyvy, všichni šťastní - a to je ta technologie, do které bych v CZ investovala, tam jsou vrátka pootevřená, tam můžeme býti v deseti letech evropským gigantem vyvážejícím technologie nebo i technologické celky, ale ticho po pěšině, a zatím se to učí Švédové a Norové, páč mají mozky v hlavách a my zase budeme čumět z brázdy, jak to chlapci zkouleli a platit.

Samo - jen si povídáme heart Nehádám se, diskutuji, pro mě super zdroj informací, ráda se dozvídám nové věci, ráda si povídám, rovnám si souvislosti, kecání s Vámi, milá Jano, je radost, a ve spoustě se scházíme, a já děkuji :-) Krásný víkend všem, ať se vám všem daří.

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 30.06.2023, 13:05:10 xxx.xxx.61.175

Jenže lidi to čílí proto, že lze šetřit jinde. Ne trapně říkat - důchodce se má dobře, tak čau. Např. od 2024 bude mít vrchnost na mobilní telefon a internety JEN 3000 Kč měsíčně. Každý. Měsíčně. Ale až od ledna. Proč ne hned a na co potřebovali dosud 5 tisíc měsíčně každý a proč to není běžný litr, 1500? Kolik stojí neomezený paušál? Net platím 500, telefon 200 za 3 4 měsíce, tak nevím, litr na měsíc by moh stačit, ne?  

5000 měsíčně pro každého je, prosím, milion korun měsíčně. Dělaj si pr...?

Ale to nic... Když někdo (hodně) z nich má trv. pobyt třeba v Brně (tam se jich hodně vylíhlo, chudák Brno), tak každý měsíc dostává na dopravu 1 člověk (i když reálně bydlí v Praze) 50000 Kč. Slovy je to padesát tisíc korun českých. Měsíčně. Na fiktivní dopravu. Těch parazitů je tam 200 a tohle byl příklad, jen dvě náhrady z asi dvaceti.

Dál asi psát nebudu, musela bych si vyhodit ntb z vokna. 

assil
assil (2128 příspěvků) 30.06.2023, 13:09:58 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 30.06.2023, 12:54:35

Ty bioplynky takhle vypadají zajímavě, ale není to limitovaný tím co do nich? Kdyby jako byly všude. Teda hádám, jinak o nich nic nevím.

O bateriovém úložišti u nás jsem něco četla, že to není až tak jednoduché a že kdo má atomovky, tak to až tak nepotřebuje a jsou to pak vyhozený peníze.

Já osobně bych dala spíš jen na jaderky a prodávat jen přebytky. Celý problém je prostě jak je nastavená ta burza.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 30.06.2023, 13:13:08 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 30.06.2023, 13:05:10

Megi, klid :) Internetové didkuze kromě hromady sr**** a lidské nenávisti a blbosti nabízejí i možnost takového řekněme sebetréninku - můžete si říci, co chcete, ale také musíte přijmout to, že to nikoho nemusí zajímat :) ale i kdyby informace od Vás zaujala byť je jednoho člověka, tak dobře :) no a když dojde na urážky, tak lze trénovat staré známe, že se nás týká jen to, co si sami připustíme :)

Mně to trvalo děsně dlouho - ale je to osvobuzující. Svůj názor mám, taky se kolikrát divím, jak se lidi nechají z mého pohledu opít rohlíkem a lžemi, ale to je tk maximálně můj problém, že jo .D a neročiluju se, že někdo například horuje pro PP nebo AB, i když pro mně jsou nevolitelní oba. Prostě jsem úplně v klidu s věcma, který stejně nedokážu ovlivnit.

assil
assil (2128 příspěvků) 30.06.2023, 13:14:11 xxx.xxx.121.3
megi-the-pes:

Jenže lidi to čílí proto, že lze šetřit jinde. Ne trapně říkat - důchodce se má dobře, tak čau. Např. od 2024 bude mít vrchnost na mobilní telefon a internety JEN 3000 Kč měsíčně. Každý. Měsíčně. Ale až od ledna. Proč ne hned a na co potřebovali dosud 5 tisíc měsíčně každý a proč to není běžný litr, 1500? Kolik stojí neomezený paušál? Net platím 500, telefon 200 za 3 4 měsíce, tak nevím, litr na měsíc by moh stačit, ne?  

5000 měsíčně pro každého je, prosím, milion korun měsíčně. Dělaj si pr...?

Ale to nic... Když někdo (hodně) z nich má trv. pobyt třeba v Brně (tam se jich hodně vylíhlo, chudák Brno), tak každý měsíc dostává na dopravu 1 člověk (i když reálně bydlí v Praze) 50000 Kč. Slovy je to padesát tisíc korun českých. Měsíčně. Na fiktivní dopravu. Těch parazitů je tam 200 a tohle byl příklad, jen dvě náhrady z asi dvaceti.

Dál asi psát nebudu, musela bych si vyhodit ntb z vokna. 


Tak s tím telefonem nevím, já mám služební telefon se slovenskou simkou a běžná útrata i s netem je kolem 300 euro, v některých měsících klidně i 700. Neomezené všechno u nás, včetně dat, je docela drahý, mě ty 3 tisíce zas tak přepálený nepřijdou.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.