Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.04.2024, 18:01:06 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.04.2024, 17:31:56

Člověče, o jaké nenávisti píšete??? 

Projikujete sebe sama do mě? To ovšem děláte špatně! Vy píšete negativně o Ukrajině, a já se ptám: Kde se ve Vás ta nenávist, probůh, bere?

A ano, vždy mi bude vadit vojenská okupace svobodné země!!! O nenávisti z mé strany nepadlo ani slovo, takže i chápání psaného textu bude u Vás problém. 

ČSSR tehdy relativně svobodné bylo, a začalo se probouzet s Pražským jarem; pokud budete tvrdit, že pod okupací SSSR a dalších armád, se nám žilo dobře, končím diskuzi s Vámi! 

A Váš dotaz na znásilnění Sověty? To není normální, co píšete, tak se zeptám: Vy nějak běžně znásilňujete lidi s opačným politickým názorem?

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.04.2024, 18:06:42 xxx.xxx.177.249
Anonymní:

Kolik let po 68. jste se narodila? Koho z rodiny vám Sověti ( ne Rusové) popravili? Jak moc zle se vám těch 20 let žilo? Neměla jste práci, nemohla chodit do školy? Kde se ve vás vzala ta nenávist? Kdo vás to naučil? Znásilnili vás Sověti při okupaci?


Aha!!!

Proč se, Orionko, pod příspěvky, kde napadáte druhé/navážíte se do druhých, nepodepíšete?👎

Je to pár dní, co jste to provedla Sarah. Vím to, Váš příspěvek i reakci Sarah jsem četla. Známe se tu dost dlouho…na to, aby se člověk pod příspěvek podepsal, byť je třeba zrovna nepřihlášen!

Moje politické názory znáte dost dlouho. NIKDY se politicky neshodneme. A proto já už nereaguji (nebo jen zcela výjimečně) na Vás. Protože to nemá smysl. A já Vám Vaše právo na Váš politický názor neberu, tak jej neberte ani Vy mně. Děkuji.

biaca
biaca (696 příspěvků) 13.04.2024, 18:23:33 xxx:xxx.8dfb:3f65
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.04.2024, 18:06:42

Fikovnice, já jsem se do diskuze nechtěla plést, ale také jsem proti podpoře UA. 

Z jednoduchého důvodu. Z mého pohledu v tomto konfliktu nebude vítěz. Ať vyhraje jakákoliv strana bude ji stát velké úsilí si na daném území udržet kontrolu. Pokud vyhraje UA není způsob, aby se ji podařilo odsunout veškeré prorusky smýšlející obyvatelstvo (10 let rustifikace se nedá jen tak vymazat). Pokud Rusko, bude mít na území partizány z Azrovu (bojují stále dále ačkoliv nemají finance ani lidské zdroje - akorát posílají další chlapce do mlýnku na maso.) 

Z mého pohledu vznikne pouze nová oblast, na způsob pásma Gazy, kdy každá strana bude mít pocit, že ji dané území patří jako Izraelci a Palestinci. 

Orionka (neregistrovaný) 13.04.2024, 18:28:59 xxx.xxx.97.103

To bylo jen nedopatření. Ne úmysl. A napadání vypadá jinak. Přečetla jsem si svůj příspěvek, nenapadá mě, čím vás napadám. Co vás tolik rozčílilo? Vždyť jsou tam samé otazníky, ani jedno neslušné slovo, ani jeden “kretén”. Jste se překoukla, “kreténa” měl někdo jiný. A proč do toho pletete Sarah?

N (neregistrovaný) 13.04.2024, 18:30:54 xxx.xxx.242.38

Co vy máte pořád s tím SSSR? 😄 To bych mohl přeci ze stejných důvodů pořád obviňovat Německo že nás obsadilo? Nebo že nás spojenci hodili přes palubu aby ukojili Hitlera? 

Víte nikoho jsem neslyšel ještě napsat jaké zkušenosti má třeba Rusko se západem a to i ty historické.😐 Mají oni důvod věřit nám? Co tam napáchalo Německo za druhé války v Evropě netřeba komentovat. A nyní? Nedodržujeme dohody, vysmáli se mu že uvěřil ústním slibům a NATO se po několikáté rozšiřuje na východ. Mocenské choutky? My chceme záruky od Ruska a co ty naše vůči Rusku? Dá se jim věřit?

Orionka (neregistrovaný) 13.04.2024, 18:44:16 xxx.xxx.97.103
biaca:

Fikovnice, já jsem se do diskuze nechtěla plést, ale také jsem proti podpoře UA. 

Z jednoduchého důvodu. Z mého pohledu v tomto konfliktu nebude vítěz. Ať vyhraje jakákoliv strana bude ji stát velké úsilí si na daném území udržet kontrolu. Pokud vyhraje UA není způsob, aby se ji podařilo odsunout veškeré prorusky smýšlející obyvatelstvo (10 let rustifikace se nedá jen tak vymazat). Pokud Rusko, bude mít na území partizány z Azrovu (bojují stále dále ačkoliv nemají finance ani lidské zdroje - akorát posílají další chlapce do mlýnku na maso.) 

Z mého pohledu vznikne pouze nová oblast, na způsob pásma Gazy, kdy každá strana bude mít pocit, že ji dané území patří jako Izraelci a Palestinci. 


Jestli k tomu můžu něco dodat? To není 10 let rusifikace. Ukrajina byla odjakživa, ani ne dvou národnostní, ale mnohonárodnostní. Vždyť kus dnešní Ukrajiny bylo Rakousko-Uhersko a pak ČSR. O Rusínech jako o národnosti se moc nemluví. Lvov byl střídavě polský. A i s ukrajinštinou, jako jazykem je to prapodivné. I Zelenskij měl dlouho jako jazyk ruštinu - se povídá - odkaz nemám.( Nejvíce odkazů je na Zelenskeho tančícího a hrajícího na pijáno 😉) Kijev je považován za Matku ruských měst. Bylo to tam opravdu hodně složité. Tolstoj - třeba - psal rusky.

N (neregistrovaný) 13.04.2024, 18:51:26 xxx.xxx.242.38
Orionka:

To bylo jen nedopatření. Ne úmysl. A napadání vypadá jinak. Přečetla jsem si svůj příspěvek, nenapadá mě, čím vás napadám. Co vás tolik rozčílilo? Vždyť jsou tam samé otazníky, ani jedno neslušné slovo, ani jeden “kretén”. Jste se překoukla, “kreténa” měl někdo jiný. A proč do toho pletete Sarah?


Kretén jsem dopatřením zase já.😄😄 Nevím kolik lidí je stejného názoru jak vy nebo já, ale dle počtu lidí co demonstrují na náměstích asi celkem dost. Přiznám ale, že od Dáji jsem nadávky nečekal. 

Orionka (neregistrovaný) 13.04.2024, 19:17:22 xxx.xxx.97.103
N:

Kretén jsem dopatřením zase já.😄😄 Nevím kolik lidí je stejného názoru jak vy nebo já, ale dle počtu lidí co demonstrují na náměstích asi celkem dost. Přiznám ale, že od Dáji jsem nadávky nečekal. 


Ale tak, každý má někdy slabší den. Já se nepodepíšu, napadnu F. ( jméno nesmím vyslovit) a dája si zakreténuje. Jen o ní mám strach, píše, že tahá nohu. Rapotačka to taky schytala a jen dala pár obrázků. 

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.04.2024, 19:24:16 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 13.04.2024, 19:17:22

Proč byste nemohla vyslovit mé jméno?

Pokud jste se nepřihlásila nedopatřením, tak ten argument beru.

A Neverendovi jsem nikdy nenadávala. Ani Vám ne. Popravdě dle prvního příspěvku jsem si (ani nevím proč) myslela, že jste mužský, proto jsem tam psala o tom znásilňování.

Jo vlastně…Sarah jsem do toho zamíchala proto, že jste jí také psala jako “anonym”. 

Více se fakt vyjadřovat nebudu. Do kreténů jsem Vám nenadávala…a jak jsem psala, politicky se neshodneme. Šmitec. Co s tím naděláme? Nic…😀

Orionka (neregistrovaný) 13.04.2024, 19:26:18 xxx.xxx.97.103
N:

Kretén jsem dopatřením zase já.😄😄 Nevím kolik lidí je stejného názoru jak vy nebo já, ale dle počtu lidí co demonstrují na náměstích asi celkem dost. Přiznám ale, že od Dáji jsem nadávky nečekal. 


Neřídím se ani tak lidmi na náměstích, ale ráda si poslechnu chytřejší než jsem já (fakt nejsem nejchytřejší…..😉)

Všichni víme, že Okamura je extremista a populista. Pak si poslechnu pana Kobzu ( kolik lidí ho slyšelo, zná ho, ví, že SPD není jen Okamura?), Kobza - už to jméno….! Poslechnu si ho a zjistím, že je to velice chytrý, schopný člověk. Kolik je takových s jeho zkušenostmi? Ale nálepka je nálepka.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.04.2024, 19:26:27 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 13.04.2024, 18:23:33

Biaco, a kde já píšu o podpoře UA? Ptala jsem se, zda po vojenském napadení Rusy se UA tedy neměla bránit. To byl dotaz, který jsem vznesla…a odpovědi se mi nedostalo.

biaca
biaca (696 příspěvků) 13.04.2024, 19:33:46 xxx:xxx.8dfb:3f65
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 13.04.2024, 18:44:16

Já jsem spíše myslela současný politický názor, který je prezentován ve školách a v místních médiích, úřadech. Situace se měla řešit v roce 2014, kdy UA nebyla schopna zajistit řádné referendum. 

Nyní si neumím představit, že by si nějaká strana udržela nad územím úplnou kontrolu bez vyložení nehorázného úsilí. 

biaca
biaca (696 příspěvků) 13.04.2024, 19:33:46 xxx:xxx.8dfb:3f65
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 13.04.2024, 18:44:16

Já jsem spíše myslela současný politický názor, který je prezentován ve školách a v místních médiích, úřadech. Situace se měla řešit v roce 2014, kdy UA nebyla schopna zajistit řádné referendum. 

Nyní si neumím představit, že by si nějaká strana udržela nad územím úplnou kontrolu bez vyložení nehorázného úsilí. 

Ps. jinak nejsem naivní, ať je v médiích neustále prezentováno, jak k nám UA má blízko, faktem je, že blíže má k Rusku - ať už náboženstvím nebo morálními hodnotami. 

Orionka (neregistrovaný) 13.04.2024, 19:38:50 xxx.xxx.97.103
Fikovnice:

Aha!!!

Proč se, Orionko, pod příspěvky, kde napadáte druhé/navážíte se do druhých, nepodepíšete?👎

Je to pár dní, co jste to provedla Sarah. Vím to, Váš příspěvek i reakci Sarah jsem četla. Známe se tu dost dlouho…na to, aby se člověk pod příspěvek podepsal, byť je třeba zrovna nepřihlášen!

Moje politické názory znáte dost dlouho. NIKDY se politicky neshodneme. A proto já už nereaguji (nebo jen zcela výjimečně) na Vás. Protože to nemá smysl. A já Vám Vaše právo na Váš politický názor neberu, tak jej neberte ani Vy mně. Děkuji.


Na telefonu mi nejde zdůraznit a citovat, to co potřebuju, tak je to ocitováno celé.

Tak Sarah jsem napadla, nebo jí jen napsala?

Netoužím se s vámi politický shodnout, jen mě překvapuje, že nejvíc nenávisti je v těch, kteří šok z roku 68 nezažili. A naopak z obou systémů (režimů) už “vyžrali” to dobré. Byli akorát tak vyrostlí na to, když se otevřel svět, aby se do něj mohli vydat. 

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 13.04.2024, 20:14:17 xxx.xxx.162.253

Já se tedy nebudu bavit o UA, nemá to smysl nadále to tady rozebírat furt dokola už 264 stran příspěvků. Ale jak někdo může napsat, že nám Rusové, kteří se sem nastěhovali v 68, nic neudělali? Jeďte se podívat do Milovic, jak to tam ještě dnes někde vypadá. Kam vkročí noha Rusaka, tam tisíc let tráva neroste. Roztahovali se tady a chovali se k tomu hůř, jak u sebe doma. Bodejť, když z cizího krev neteče, že jo. Jsem ráda, že jsou pryč. Do pořádku se to po nich bude dávat ještě desetiletí.

Rezzzy
Rezzzy (409 příspěvků) 13.04.2024, 20:16:47 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 13.04.2024, 19:38:50

Já jsem nezažila,rodiče ano, ale proč se to hází jen na Rusa? Brežněv byl Ukrajinec, Stalin zase Gruzínec 

Orionka (neregistrovaný) 13.04.2024, 20:40:39 xxx.xxx.97.103
Fikovnice:

Biaco, a kde já píšu o podpoře UA? Ptala jsem se, zda po vojenském napadení Rusy se UA tedy neměla bránit. To byl dotaz, který jsem vznesla…a odpovědi se mi nedostalo.


Ukrajina měla po prvním šoku a obraně, která byla logická, sednout, uzavřít příměří a jednat. A bylo to na dosah. Pak do toho vstoupil britský premiér Johnson ( nevím, jestli píšu jméno dobře ) a celé to smetl ze stolu s tím, že s pomocí západu…..a tak dále. A zatím na to Ukrajina velice doplácí, mrtvými, emigrací ( kdo by se chtěl nechat zabít, zmrzačit? třeba jen proto, že se narodil na Ukrajině?), zničenou zemí - totálně zničenou, na půl prodanou a zadluženou na několik generací. 

Orionka (neregistrovaný) 13.04.2024, 20:45:17 xxx.xxx.97.103

Když to po sobě čtu, tak já mám vlastně Ukrajinu ráda a chci pro ni jen dobro. Konec zabíjení, příměří, jednání, obnovu.

Možná, že už budou západní státy válkou nasycené a budou chtít vydělávat pro změnu na obnově. Zakázky pro naše firmy, pro náš stát by měla organizovat ta uhihňaná mluvčí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.