Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Politika...

assil
assil (2107 příspěvků) 12.04.2024, 09:30:44 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 12.04.2024, 09:00:07

Můžete se pobavit s někým kdo přežil třeba koncetrák nebo výslech, na téma co je horší, jestli válka a nebo obsazení země.

Rapotačka (neregistrovaný) 12.04.2024, 09:42:03 xxx:xxx.34bf:a29e

Bavila jsem se s takovými, jsem totiž pamětník. Bavila jsem se s mnoha lidmi,

kteří to prožili. Zažila jsem ještě rodinu, utekli do usej, viděli rasismus

 i  ještě otroctví … vrátili se po válce 

zpět, sem. Bavila jsem se s paní, která přežila “Leningrad”. To byla blokáda,

hladomor, víte? Něco o bídě světa vím a podělané válce taky.

Rapotačka (neregistrovaný) 12.04.2024, 10:42:09 xxx:xxx.34bf:a29e
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 12.04.2024, 09:33:13

Viděla jste ty hony “na brance” = obránce UK?

Mají v hlavě jasněji, než …

balu
balu (2023 příspěvků) 12.04.2024, 11:40:32 xxx.xxx.152.98
Rapotačka:

Bavila jsem se s takovými, jsem totiž pamětník. Bavila jsem se s mnoha lidmi,

kteří to prožili. Zažila jsem ještě rodinu, utekli do usej, viděli rasismus

 i  ještě otroctví … vrátili se po válce 

zpět, sem. Bavila jsem se s paní, která přežila “Leningrad”. To byla blokáda,

hladomor, víte? Něco o bídě světa vím a podělané válce taky.


Rapoťačko, kolik vám je let? (řečnická otázka, nečekám odpověď)

Proč se ptám? Protože mě zaujala ta rodina, co utekla do USA a viděli otroctví. Asi dlouhověcí lidé, že. Otroctví bylo v USA zrušeno v roce 1865.

assil
assil (2107 příspěvků) 12.04.2024, 13:09:10 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 12.04.2024, 10:42:09

Jasně a hony RUS na lidi s cílem je zlikvidovat, to je nic.

A to dělají i vlastním lidem.

No náš pohled je prostě dost rozdílný.

Rapotačka (neregistrovaný) 12.04.2024, 14:14:45 xxx:xxx.34bf:a29e
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.04.2024, 11:40:32

Je mi fuk, kdy co bylo zrušeno, viděla jsem am.manžele. Jejich  rodiče  otroky

měli. Dle vás možná nevolníky, říkejte si tomu jak chcete. Netajila to a z jejího 

 chování to čišelo.

 Ti co utekli do usa, ti zažili tvrdý rasismus.  Pro ně (tehdy) nestravitelný. 

Píši o třech rodinách. Američanech-byli zde u mých příbuzných na návštěvě,

o českých emigrantech a o  susedce-Rusce . Často po setkání s nimi

jsem hluboce litovala, že jsem neměla možnost ta vyprávění zachytit.

Ale to  už se vás netýká, nerozuměly byste stejně.
 

balu
balu (2023 příspěvků) 12.04.2024, 14:22:16 xxx.xxx.11.56
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 12.04.2024, 14:14:45

Rasismus a otroctví je každé něco jiného. 

I dnes otroctví existuje, kupodivu ne v těch mnohými nenáviděných USA, ale v Asii a Africe. A nejsou zotročení lidé jiné rasy než jsou otrokáři, ale stejné. Spousta lidí se může zbláznit z otroctví v USA, klaněli by se a lezli po zemi před černochy, ale ty černochy, tedy jejich předky, těm zlým bílým otrokářům prodali černí otrokáři, kteří je pochytali - zotročili. A proč? Pro peníze, pro majetek.

anonym (neregistrovaný) 12.04.2024, 14:41:18 xxx:xxx.2d5:3b
balu:

Číst názory některých diskutujících znamená číst souhlas s napadením Ukrajiny. Volání po míru jako volání po kapitulaci Ukrajiny a smíření Ukrajiny s odstoupením obsazených území. Házení viny za napadení Ukrajiny na Ukrajinu a NATO. 

Gratuluji, z vás by měl Hitler v osmatřicátém radost. A Putin dnes. 


Presne tak. 

 Ale tak stale se najde  dost lidi, co tvrdi, ze  tyrana zena, si za to muze sama, nemela provokovat. Tak to mysleni, bude asi stejne.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 12.04.2024, 15:21:46 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele anonym z 12.04.2024, 14:41:18

Teď se k tématu sexualizovaného násilí hodně zviditelnila právnička Lucie Hrdová. Vyslechla jsem si už řadu jejích přednášek…a co je schopen soud pronést to je děs běs!!!👎

N (neregistrovaný) 12.04.2024, 16:49:50 xxx.xxx.242.38
balu:

Rasismus a otroctví je každé něco jiného. 

I dnes otroctví existuje, kupodivu ne v těch mnohými nenáviděných USA, ale v Asii a Africe. A nejsou zotročení lidé jiné rasy než jsou otrokáři, ale stejné. Spousta lidí se může zbláznit z otroctví v USA, klaněli by se a lezli po zemi před černochy, ale ty černochy, tedy jejich předky, těm zlým bílým otrokářům prodali černí otrokáři, kteří je pochytali - zotročili. A proč? Pro peníze, pro majetek.


Jenže Balu oboje existuje dodnes i v USA. 😐 Jen se to moc netroubí do světa. Na “jihu” se dodnes pracuje na rančích za jídlo a stravu.🙂 Ne všude, ale jsou oblasti, kde peníze za takovou práci jsou spíš výjimkou. Zkrátka “redneck”. 🙂 

Jinak nikdo tady neomlouvá Ruskou invazi, ale na druhou stranu to co vyváděl západ Ukrajiny v době před válkou je také pochybné a vyhánět rusky mluvící obyvatelstvo, které jinak normálně soužilo na východě s ukrajinci je snad proti zásadám naší západní společnosti a jejím hodnotám.😐 Jak to nazvat? Rasismus? Nebo etnická čistka? Nezlobte se, ale víme dobře jak vypadala demokracie a svoboda v podání Ukrajiny,ne? A vrchol pro mě osobně je oslavování nácků a pojmenovávání jednotek pravidelné armády dle vzoru nacistických jednotek SS a na tanky malovat znaky nápadně připomínající ty “Wermachťácké”. Proč zrovna ty “fašounské”? A pak to okecávají nepatrnými rozdílnostmi? Jenom vůl jim to žere a pluk Azov byli náckové jak vyšití.😠 Kdyby jenom ten…

N (neregistrovaný) 12.04.2024, 17:06:12 xxx.xxx.242.38

Za jídlo a stravu.😄😄😄 Za jídlo a bydlení to mělo být.😄 

N (neregistrovaný) 12.04.2024, 17:11:05 xxx.xxx.242.38

Jinak v Rusku stále mají cukr a kolik stojí třeba česnek víte,ne? Já jak hraju s Rusama ty tanky, tak mám info přímo z místa a ne propagandisticko-politická média.😄 Celý klan čítající asi dvě stovky lidí je směsicí Rusů a Ukrajinců a díky překladači se dá ledasco odposlechnout.🙂 

balu
balu (2023 příspěvků) 12.04.2024, 17:43:30 xxx.xxx.152.98

No, jenže otroctví je něco jiného, než to, že někdo pracuje za byt a stravu. Otrok není svobodný, nemůže opustit svého pána o své vůli, patří svému majiteli, je jeho majetkem.

To, o čem píše N, je otročení. Ti lidé mohou odejít, najít si jinou práci, líp placenou, tedy vůbec placenou. Nejsou majetkem svého zaměstnavatele. 

Že tu nikdo neomlouvá ruskou invazi? Zrovna vy, N! Kolikrát jste psal, že se Rusku nedivíte.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 12.04.2024, 17:57:03 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.04.2024, 17:43:30

Já bych to obrátila a napsala bych, že je tu dost těch, co kritizují UA. Byli tu opakovaně zmiňováni Banderovci atp. Jenže která země nemá v historii nějaký škraloup, že…?

N (neregistrovaný) 12.04.2024, 18:38:16 xxx.xxx.242.38
balu:

No, jenže otroctví je něco jiného, než to, že někdo pracuje za byt a stravu. Otrok není svobodný, nemůže opustit svého pána o své vůli, patří svému majiteli, je jeho majetkem.

To, o čem píše N, je otročení. Ti lidé mohou odejít, najít si jinou práci, líp placenou, tedy vůbec placenou. Nejsou majetkem svého zaměstnavatele. 

Že tu nikdo neomlouvá ruskou invazi? Zrovna vy, N! Kolikrát jste psal, že se Rusku nedivíte.


Prostě otroctví ve zmírněné formě. Jistě, lidi co neumí ani psát si jdou udělat “vejšku” a dřepnout si do kanclu,co? 😄😄 A když se jim nechce, tak si za to můžou sami.😄 Já umírám.😄 Neznalost podmínek v těchto oblastech to ovšem omlouvá.🙂 

Ano Rusku se nedivím,ale to neznamená že s tím souhlasím. Jenže Ukrajina nese taky svůj díl viny. Proč tak najednou taková nenávist vůči rusky mluvící menšině? Copak se to takhle v civilizované zemi řeší? Viděla jste snad ty dokumenty,ne? To se mají mlátit lidi na ulici za bílého dne? A ještě pod dohledem policie? Neříkám že vše bylo růžové a jistě jako všude spory určité byly,ale co je moc to je moc. Jak by se tvářilo třeba Slezsko kdyby v Praze pochodovali náckové ,chtěli “čisté” Česko a Slezany by mlátili po ulicích se slovy, že je všechny nabodají na nože? 😐 

Anonymní (neregistrovaný) 12.04.2024, 19:27:29 xxx.xxx.242.38
Fikovnice:

Já bych to obrátila a napsala bych, že je tu dost těch, co kritizují UA. Byli tu opakovaně zmiňováni Banderovci atp. Jenže která země nemá v historii nějaký škraloup, že…?


Ale pokud jste si všimla, tak neoslavujeme lidi co zmasakrovali na sto tisíc polských civilistů. Víte Fíkovnice, je to moc nebezpečné a šířit se to brzy začne i Evropou. Kdo vyhraje volby na prezidenta ve Francii? Možná Le pen? V Německu byl už pokus o převrat příznivci “ozubeného kola”, prozatím zmařen, ale? Teď se vám to zdá bláznivé, ale to Hitler v ranných časech taky.😐 

balu
balu (2023 příspěvků) 12.04.2024, 19:29:24 xxx.xxx.11.56
Odpověď na příspěvek uživatele N z 12.04.2024, 18:38:16

Nepropadejte tendenčnosti. Proč Lotyšsko vykazuje Rusy z Lotyšska? Nebude to podobný důvod jako na Ukrajině? Tedy potenciální pátá kolona? Popravdě se o to nijak detailně nezajímám.

Ovšem váš příměr s Čechy a Slezany je úplně  mimo.

Lidi, co neumí psát a číst si za to můžou sami. Oni nebo jejich rodiče. Někdo jim bránil chodit do školy? V USA jsou přece i školy státní, tedy bez nutnosti platit školné.  Nevím, jakou mají úroveň, ale psát, číst a počítat předpokládám naučí. Nepsala jsem nic o vysoké škole a práci v kanceláři, ale o nalezení lepší práce, tedy alespoň placené. To,že to nejste schopen pochopit, už není můj problém.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 12.04.2024, 19:54:19 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.04.2024, 19:29:24

Vždyť N je takový roztleskávač. A baví se tím, jak nás dokáže provokovat. Už se tu řešil několikrát.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.