Aktuálně: 4 055 inzerátů199 759 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

balu
balu (2036 příspěvků) 30.06.2023, 10:02:43 xxx.xxx.72.176
assil:

No já to asi nepochopila. Důchodcům se přidalo, jsou jediní, kteří nepřišli o peníze ani za covidu ani teď když je stát na mizině. Takže to nebylo nepřesné vyjádření, ale přímo nepravdivé a není to nic jiného než hejt proti Ukrajincům.

 


Hejt proti Ukrajincům? Připadá vám správné, že dávky, které dostávali, byly vyšší než dávky, které dostává český občan? Mně ne. Ale říkala jsem si, když vypukla válka, když se sem začali hrnout ve velkém, OK, po omezenou dobu, než se aspoň trochu naučí jazyk a najdou si práci. Ale už je to rok a čtvrt, jako stát pomáháme velmi velmi nadstandardně, nejen zde v ČR, ale i na Ukrajině - finančně, materiálně, tak je v pořádku, že těm, kteří si z naší země udělali pohodlnou dovolenou, to podporu sníží. A jsem také pro, aby náš stát dostával z Ukrajiny informace o tom, jaké dávky a důchody Ukrajincům žijícím u nás, vyplácí, a tomu přizpůsobil výši dávek u nás, a vůbec nárok na nějaké dávky. To mělo být hned od začátku.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 30.06.2023, 10:07:08 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 30.06.2023, 09:59:33

Primární je zemědělství. Když bude jo zle, lidi naskáčou na volné plochy a začnou pěstovat a následně bártrovat, chovat zvěř. A na zemědělství potřebujete vodu a neotrávenou půdu. Až budete mít co jíst, tak teprve můžete rozvíjet. Jenže my si půdu a vodu otravujeme, všechno vysychá,ruší se sady a za chvíli tady nevypěstujete ani tu přebytkovou pšenici.

assil
assil (2128 příspěvků) 30.06.2023, 10:09:25 xxx.xxx.121.3
balu:

Hejt proti Ukrajincům? Připadá vám správné, že dávky, které dostávali, byly vyšší než dávky, které dostává český občan? Mně ne. Ale říkala jsem si, když vypukla válka, když se sem začali hrnout ve velkém, OK, po omezenou dobu, než se aspoň trochu naučí jazyk a najdou si práci. Ale už je to rok a čtvrt, jako stát pomáháme velmi velmi nadstandardně, nejen zde v ČR, ale i na Ukrajině - finančně, materiálně, tak je v pořádku, že těm, kteří si z naší země udělali pohodlnou dovolenou, to podporu sníží. A jsem také pro, aby náš stát dostával z Ukrajiny informace o tom, jaké dávky a důchody Ukrajincům žijícím u nás, vyplácí, a tomu přizpůsobil výši dávek u nás, a vůbec nárok na nějaké dávky. 


Je přece úplně jedno co mě připadá správné. To co píšete vy, je názor, to co napsala rapotačka, je hejt a ještě založený na lži.

Můžu napsat Nelíbí se mi, že Ukrajinci mají vyšší dávky než Češi...., ale napsat Ukrajincům dáváte a českým důchodcům berete důchody je už fakt přes čáru.

A jen doufám, že to tak vidí víc lidí.

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 30.06.2023, 10:11:10 xxx.xxx.61.175

No tak bez vody se nikdo nenají, takže výroba běžet musí, i kdyby jen motyka.

Víte, co je klíčové pro veškeré (kromě těch nejdražších, které teď budou v Tesle) baterie a kde se to bere, kdo tam pracuje?

To mi totiž do toho obrázku nějak nesedí. Necháme kvůli novým telefonům, počítačům a autí umírat šestileté děti v práci, ale plníme ten plán, tak ok?

S těmi krávami je to podle mě tak - největší problém jsou Státy s jejich šílenými farmami, to si pusťte dokumenty točené drony, tajně, to si ani nelze představit, ale existuje to. Ale oni se nikdy neuskromní, tak na koho to hodit, kdo je tak blbý?

assil
assil (2128 příspěvků) 30.06.2023, 10:11:38 xxx.xxx.121.3
JanaJanaJanaJana:

Primární je zemědělství. Když bude jo zle, lidi naskáčou na volné plochy a začnou pěstovat a následně bártrovat, chovat zvěř. A na zemědělství potřebujete vodu a neotrávenou půdu. Až budete mít co jíst, tak teprve můžete rozvíjet. Jenže my si půdu a vodu otravujeme, všechno vysychá,ruší se sady a za chvíli tady nevypěstujete ani tu přebytkovou pšenici.


Tak jasně, ale to už se pak bavíme o návratu k prvobytně pospolné společnosti, což by znamenalo i drastické snížení počtu lidí a tím pádem menší nároky na vodu i půdy.

Já myslím, že tak nějak obecně nám spíš jde i o zachované alespoň nějaké civilizace.

assil
assil (2128 příspěvků) 30.06.2023, 10:13:04 xxx.xxx.121.3
megi-the-pes:

No tak bez vody se nikdo nenají, takže výroba běžet musí, i kdyby jen motyka.

Víte, co je klíčové pro veškeré (kromě těch nejdražších, které teď budou v Tesle) baterie a kde se to bere, kdo tam pracuje?

To mi totiž do toho obrázku nějak nesedí. Necháme kvůli novým telefonům, počítačům a autí umírat šestileté děti v práci, ale plníme ten plán, tak ok?

S těmi krávami je to podle mě tak - největší problém jsou Státy s jejich šílenými farmami, to si pusťte dokumenty točené drony, tajně, to si ani nelze představit, ale existuje to. Ale oni se nikdy neuskromní, tak na koho to hodit, kdo je tak blbý?


Jenže tu motyku vám nikdo bez tý dopravy neodveze z fabriky do obchodu, takže je pak zbytečný je vyrábět a bude si jí holt muset každý vyrobit sám doma.

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 30.06.2023, 10:15:07 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 30.06.2023, 10:09:25

Takhle řečené je to hodně trapné, xenofobní, hejt, jak se moderně říká.

K řečem okolo - taky moc nechápu, proč se k uprchlíkům jednoho státu chováme jinak než k jiným, a to mohu klidně vynechat ty, co jsou muslimové, které tady tak nenávidí. Prostě v tomto našim politikům jeblo, nemá to žádný smysl, celé špatně, hlavně dlouho dělali tyto nesmysly, a najednou the end, useknout ze dne na den a shánět ubytovny a stany? To je velmi dementní.

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 10:17:39 xxx.xxx.82.160
assil:

No já to asi nepochopila. Důchodcům se přidalo, jsou jediní, kteří nepřišli o peníze ani za covidu ani teď když je stát na mizině. Takže to nebylo nepřesné vyjádření, ale přímo nepravdivé a není to nic jiného než hejt proti Ukrajincům.

 


Dúchodci inflací přišli o ( budu psát x ) % úspor, které už nemůžou nijak nahradit! Zdražením všeho o další část, DPH.....atd. Jste špatný počtář !

A to už nemluvím o způsobu, jakým byli obráni.

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 30.06.2023, 10:18:14 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 30.06.2023, 10:13:04

Tss. Potok, Jizera, Labe, Severní moře. :-) Navíc já si své nářadí chráním. Od té doby, co mi ukradli krumpáč a tu motyku. :-) A vidle. To mě hodně naštvalo. Být nestandard, proběhnu se vsí a kde to najdu, toho seřežu. A tak to dopadne, pokud se lidem sebere tohle pohodlí (ok, i nutnost, tolik jídla se lodičkou nepřepraví, i když... třeba jo) - už se perou.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 30.06.2023, 10:20:57 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 30.06.2023, 10:13:04

Nojo, jenže problém s primárními zdroji nastává.

Technologie už byly hodně dobře vyvinuté, jen my tady blbneme s infrastrukturou z hlediska nějaké ideologie. Mohli jsme v klidu dojet na konvenční zdroje a konvenční infrastrukturu a vedle toho v klidu rozvíjet alternativy. A ne je jen násilně a dogmaticky již nyní prosazovat, nedokonalé a drahé.

Víte třeba jenom, jaký emisní spad má ve výsledku FVE? Je to nekonzistentní zdroj a potřebuje vedle toho jiný zdroj energie, který bude dorovnávat její výpadky. To se momentálně dělá především pomocí uhelných elektráren, které mají nejmenší spad, když jedou konstantně. Pokud ale mají dorovnávat FVE, jedou ve výkyvech a ten emisní spad je jako prase....asi jako když auto jede pomalu a větčně brzdí a startuje. Německo má FVE již kolik desítel let a emisní spad má pořád stejný. Proč asi.

A o to kráčí.

balu
balu (2036 příspěvků) 30.06.2023, 10:21:58 xxx.xxx.72.176
assil:

Je přece úplně jedno co mě připadá správné. To co píšete vy, je názor, to co napsala rapotačka, je hejt a ještě založený na lži.

Můžu napsat Nelíbí se mi, že Ukrajinci mají vyšší dávky než Češi...., ale napsat Ukrajincům dáváte a českým důchodcům berete důchody je už fakt přes čáru.

A jen doufám, že to tak vidí víc lidí.


Nemyslím si, že je to přes čáru. Vláda fialové pracky nám tvrdí, jak musíme šetřit, a tak důchodcům zkrouhli valorizaci, která vycházela ze zákona. Ale sobě si vláda platy zvýšila, protože přece to zvýšení vychází ze zákona a vláda to nemůže změnit. Které zákony chce, ty vláda může změnit, které nechce, nemůže. Je to výsměch všem občanům ČR, nejen důchodcům. A jak všechno souvisí se vším, tak s tím souvisí i ta podpora Ukrajinců. Proč nadstandardní podpora cizinců, když našim lidem ubereme?  

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 30.06.2023, 10:29:03 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 30.06.2023, 10:21:58

Tudíž tohle přece vystudovaný politolog (a ne jeden) musí vědět, předpokládat, že lid bude takto reagovat - tím, jak se politici zachovali (a asi s tím nemíní končit jako např. severní sousedé), obrátili tento národ proti jinému. Úplně, úplně zbytečně. Ano, jsme svéprávní, nejsme všichni zcela stejní, nemusíme se tak chovat všichni, cítit se tak... ale člověk je stádní tvor a toto musí ti nahoře vědět. Nebo jsou tak blbí?

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 10:34:19 xxx.xxx.82.160

Takhle řečené je to hodně trapné, xenofobní, hejt, jak se moderně říká.

Ale to nebyl xenofobní hejt proti Ukrajincům, to byl nehejt proti naší vládě. Ukrajinci jen přijímají, co jim naše vláda nabízí a dává. Nebo máte představu, že někdo přijde a řekne, hele mě to nedávejte, já mám dost z domova?

Možná, že jdou na úřad i ti, kteří už tu pracují a pak to posílají - odváží domů, aby tam jejich nestrádali. Ani tomu se nedivím!

Možná, že je tu dost těch, kteří už můžou být doma. Ale co tam? Ani tomu se nedivím. Nedivím se ani tomu, že nebyla nastavena pravidla první měsíc, dva.....Ale rok a půl ? Nevíme kdo tu je, nevíme komu platíme a kolik, nevíme, jak pendlují ?

Nejsem xenofob ani rasista. Necítím zášť ani k cikánům, ani lidem z UA, ale ani k Rusům. Odmítám princip kolektivní viny vůči kterémukoliv národu. Ale jestli to naše vláda nezvládá, tak ať se přestane chválit a odejde do propadliště dějin.

 

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 30.06.2023, 10:35:37 xxx.xxx.61.175

Tajné farmy (ne dvě, ne deset, ne sto), tajný odpad, tajně znečištěná voda https://theintercept.com/2020/05/31/animal-rights-map-farms-coronavirus/ ale my máme přestat chovat krávy a hned utíkat kupovat autí, k jehož provozu je potřeba kov, který dítě zaplatilo životem, a taky ten zaoceánský plyn, který s frakováním vůbec nemá nic. A jinak doma zdrávi? Jé a na výlet za 800 litrů kvůli dohodě s hasiči někde v Tramtárii, asi že my nevíme, jak se připojuje hadice k hydrantu, jako by jich v Africe měli na každém rohu 300, samozřejmě letecky a ne linkou, to je v pohodě. :-) Furt, furt výsměch lidem shora přímo do ksichtu.

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 10:41:03 xxx.xxx.82.160

Které zákony chce, ty vláda může změnit, které nechce, nemůže.

Jejich platy jsou jen drobné proti valorizaci církevních restitucí. Tu nesnížili. A teď chystají snížení platů státních zaměstnanců. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 30.06.2023, 10:41:48 xxx.xxx.61.175
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 30.06.2023, 10:34:19

Tak stačí oddělit ta dvě tvrzení. Vím, že to tak nemyslíte. Je hromada lidí, která to tak myslí. A je to práce vlády. (To jsem zkrátila sněmovnu, senát, hrad, všecko, prostě vládci, ne, nebojte, oni min. do dalších voleb nikam nepůjdou, protože je dost možné, že už by se tam nedostali, i když... do vlády patří i ten soud, který to už nějak zařídí, kdyby něco.) Někdo jim něco slíbil. Proč jinak by se třeba vstávej semínko o la la takhle přes noc otočil z proti na pro EU? Hm. :-) Lízátko dostane. Nebo tak něco.

orionka
orionka (531 příspěvků) 30.06.2023, 10:45:20 xxx.xxx.82.160

Víte třeba jenom, jaký emisní spad má ve výsledku FVE? 

To já, stejně jako většina nemám tušení, že vůbec nějaký má. Já si jen (možná) umím představit, jak energeticky a surovinově musí být náročná výroba těch panelů, jak to zabírá (i) zemědělskou půdu. Jak to kontaminuje nemám tušení.

 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 30.06.2023, 10:46:28 xxx.xxx.162.253
megi-the-pes:

Takhle řečené je to hodně trapné, xenofobní, hejt, jak se moderně říká.

K řečem okolo - taky moc nechápu, proč se k uprchlíkům jednoho státu chováme jinak než k jiným, a to mohu klidně vynechat ty, co jsou muslimové, které tady tak nenávidí. Prostě v tomto našim politikům jeblo, nemá to žádný smysl, celé špatně, hlavně dlouho dělali tyto nesmysly, a najednou the end, useknout ze dne na den a shánět ubytovny a stany? To je velmi dementní.


Tak nějak. Od začátku to mělo být nastaveno jinak, prostě pokud podpora, tak všem stejně. Teď ale finance došly, omezit se musíme všichni, tedy i uprchlíci, nedá se nic dělat. Kromě toho, podle mýho názoru, mělo to být nastaveno tak, aby ty lidi něco nutilo se tady opravdu zařadit a začít pracovat.

Sami víte, že jsem měla osobní zkušenost, nemám problém pomoct, ale z druhé strany nebyl zájem, byly vysoké nároky jak ohledně pracovního zařazení, tak i platu, a paní, co tak vím, dodnes nepracuje, protože nebyla schopna se aspoň trochu naučit česky, což je na mnoha místech podmínka.

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 30.06.2023, 10:46:54 xxx.xxx.61.175
orionka:

Které zákony chce, ty vláda může změnit, které nechce, nemůže.

Jejich platy jsou jen drobné proti valorizaci církevních restitucí. Tu nesnížili. A teď chystají snížení platů státních zaměstnanců. 


To mě teda dostalo, inflace jak kráva, vše o 200 % dražší a oni jdou snižovat platy státním (to nejsou úředníci, aby si někdo nemyslel) zam. Sobě samozřejmě ne. Asi tak o 15 % si přidají, ne?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.