Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Politika...

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 10.04.2024, 10:40:07 xxx.xxx.198.226
JanaJanaJanaJana:

To je právě to zajímavé na geopolitice. Že funguje úplně jinak než vnímání jedince, a odhaluje naprosto nečekané příčiny, konsekvence a spojitosti.

A pak jen záleží, jakým tím úhlem se právě na věci díváme (a existují samozřejmě další).

Věděli jste třeba, že Izraelci už v Gaze zabili už dle odhadů víc civilistů, než Rusové na Ukrajině?

Teď se nebavme o mém stanovisku k věci, ten je v tomhle bezpředmětný. Jen uvádím příklad oněch úhlů pohledů, každý budeme mít jiný.  


Mno a proto já se ani nesnažím tomu nějak rozumět. Já si něco myslím, nikomu to necpu, nikoho tak nějak nepřesvědčuju, jen se ptám a mudruju si 🙂 Nemám na to vzdělání, dostatečný rozhled a ani nemám čas se tématu věnovat, kamarádka důchodkyně, ta sedí na debatách a analýzách celé dny, tak ta je v tom jak ryba ve vodě, když začne o politice, já začnu o počasí, protože bychom stejně nenašly společnou řeč.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 10.04.2024, 10:44:57 xxx.xxx.198.226

RF nevymlátila tolik civilů jen z toho důvodu, že oblasti bojů jsou evakuované a i předtím byly daleko řidčeji osídlené než Gaza, která má hustotu obyvatel jako Praha. Jaksi se Izraelci těžko vyhnou. To jen ze statistického hlediska.

Jinak útok na humanitáry nevím, nesleduji (nemusíte posílat odkazy, nepočtu), tak k tomu nemohu nic ze svého povědět. Pokud je to pravda, tak hanba.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 10.04.2024, 10:47:03 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.04.2024, 10:40:07

To je jasný. Já si z kratochvíle občas upustím tady, do jistý míry něco sleduju, ale v běžném životě to nevytahuje, pokud mě někdo usilovně nekonfrontuje 😀 ono je to totiž jedno. Kvalita člověka se neotáčí na jeho politickém a náboženském vyznání.

Řada mých známých z Prahy třeba fakt nemá ráda voliče Babiše a až někdy nenávidí voliče Okamury, to je taková pražská nálada obecně. No a u nás na vsi zas všichni koukaj zkrz prsty na voliče 5 k a kupodivu nejsou ve svých projevech vůči protistraně tak militantní (nevím teda, jak na internetu, vycházím z diskuzí v hospodě, co zaslechnu 😀).

A pro někoho možná “paradoxně” jsou vůči mě jako náplavě otevřenější a nápomocnější ty zlý Babišovi vidláci 😀 za půl roku tady jsem slyšela “to nech bejt” víckrát, než za 10 let života v Praze 😀

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 10.04.2024, 10:57:09 xxx.xxx.198.226

V Prahé totiž mají čas se tím babrat, protože přijdou z šichty, a co doma, žejo. Tak si sednou k TV nebo YT a sjedou, co nového, a když nechtějí koukat na nehodovky a vraždy, musejí k politice.

Zatímco my na vsi jsme rádi, když večer na hodinku usedneme ke krmi, natož u toho něco vnímat, co se hejbe na obrazovce…

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 10.04.2024, 11:03:13 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.04.2024, 10:57:09

Je to tak no. Já to děsně kvituju. Můžu jíst prasárny a figura stále stejná. 

A už mě od sezení v kanclu nebolej záda 🙂 

balu
balu (2034 příspěvků) 10.04.2024, 11:38:56 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 10.04.2024, 09:31:52

Věděli jste třeba, že Izraelci už v Gaze zabili už dle odhadů víc civilistů, než Rusové na Ukrajině?

Jestli ty odhady nebudou zkreslené jednak tím, že na Ukrajině se bojuje ve víceméně evakuovaných oblastech, takže tam umírají vojáci dvou pravidelných armád a málo civilistů, poněvadž tam nejsou, když jsou evakuovaní. V Gaze a vůbec v té oblasti je mnohem víc civilistů, krom toho, tam operuje jen jedna pravidelná armáda, tedy izraelská. Hamás jsou teroristi a do něj je zapojena většina obyvatel tzv. civilních. Jako v Afghánistánu, i ženy a děti. 

Edit: fandím Izraeli

N (neregistrovaný) 10.04.2024, 11:55:26 xxx.xxx.149.74
Buggyra:

Proč by si někdo promlouval s Putinem, když se na jeho výroky nedá spolehnout? K čemu by jeho názory byly, když není jasné, jestli jsou zrovna platné nebo ne? A ostatně pokud má jeho slovo mít nějakou váhu, tak snad stačí jeho veřejné výstupy a prohlášení, netřeba si s ním soukromě nic vykládat, ne? Ono to soukromé vykládání taky ostatně k ničemu v minulosti nebylo, a bylo jedno, jestli se pokoušel domluvit Francouz, Rakušan, Němec nebo Turek.

Jaká otázka, jak je nebezpečné Rusko? Nesouhlas s politikou vedlejšího státu řeší vojenskou invazí. Tak to je na pohodu, hodný soused, takového by chtěl každý.

Někdo říká, že je to proto, že se jeho směrem rozšiřuje NATO a EU, zatímco on plácá, že je to proto, že chudáci ruskojazyčná minorita byli potlačováni (to by mě zajímalo, co by k tomu teď řekla ta ruskojazyčná minorita, zda je šťastně vděčna za to osvobození a odsunutí a výměnu dokladů…).

A co vy víte, třeba si pánové nahoře všechno domlouvají už dávno a na nás dole hrají jen divadýlko se statisíci mrtvými. A i kdyby, můžete jen koukat, co už.


To bych netvrdil že se na Putinovi výroky nedá spolehnout. Vždyť přeci dlouho varoval “to chcete válku?” když tam jezdila ještě západní kongregace vč. Merkelové. Jenže to nebrali dostatečně vážně. Bylo mnoho varovných signálů a šlo to zastavit. Holt Rusko poslouchat co si vymyslí v Bruselu nebude a své hranice si hlídá každá země, tím spíš jaderná velmoc.🙂 Zkuste tohle udělat u hranic USA a vymažou vás z mapy světa.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 10.04.2024, 11:59:55 xxx.xxx.64.54

Izrael zabil v humanitárních konvojích 200 humanitárních pracovníků OSN. Cíleně. Za to, že vezli jídlo. S tím se taky ztotožníte? Ten poslední konvoj byl americký. Cíleně. Prý se s nimi zbylá část konvoje spojila, tak ho zrušili ( rozuměj zabili ) taky. 

To že Židům velmi a moc ublížili ve 2. sv. ( nejsem žádný antisemita, uznávám holocaust i to, co následovalo ), ale to je neopravňuje k tomu, vyvraždit tisíce Palestinců. Navíc to bude radikalizovat další a další islámisty a budou se domnívat, že jsou v právu! Oko za oko. A kdo na to zas doplatí? Další nevinní civilisté, třeba v Evropě. Máme jich tu dost!

A až to zas někde v Evropě bouchne budeme hrdě nosit nápisy “Jsem Charli” - no to tomu pomůžeme.

balu
balu (2034 příspěvků) 10.04.2024, 12:17:32 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 10.04.2024, 11:59:55

Každý, kdo se rozhodne pomáhat nebo vůbec obecně působit ve válečné oblasti, musí počítat s tím, že to nemusí přežít.S tím tam jde. Izrael tvrdí, že se to stalo neúmyslně, vyvodil z toho důsledky, pracovníci humanitární organizace tvrdí, že to Izrael udělal úmyslně. Pravdu se nedozvíme. Skoro bych řekla, že to nebylo úmyslné, protože Izraelci nejsou žádní blbci, aby si nespočítali, že pokud by to bylo úmyslné, tak budou mít mezinárodní problém. 

Ještě mě tak napadá - opravdu vozí humanitární konvoje jen potraviny a potřeby pro civilisty? (jen úvaha)

N (neregistrovaný) 10.04.2024, 12:24:07 xxx.xxx.149.74
balu:

Tak pro vás - stojím jednoznačně na straně Izraele. 


Jednoznačně stojím jen za svými zájmy.😀

J5
J5 (339 příspěvků) 10.04.2024, 12:28:44 xxx:xxx.99e:203a

Domníváte se tedy že optimální řešení pro Izrael by bylo spočítat své mrtvé a trpně očekávat věcí příštích? Bylo by to dostatečně humánní ? S historickou zkušeností, nejen z 2. sv. a s přihlédnutím k jejich současným možnostem mně bouřlivá reakce nijak nepřekvapuje, což je podtrženo tím že útoky stále pokračují.

Každý agresor vniknuvší násilně, na v současné době uznávané území jiného státu, nebo společenství by neměl být rozhořčen tím že se napadený brání ať už jakýmkoliv způsobem a Hamás jako ter.org. již vůbec ne.

assil
assil (2118 příspěvků) 10.04.2024, 12:34:28 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.04.2024, 12:17:32

No abychom to uvedli trochu do kontextu, tak ti lidi byli z agentury, které OSN už před časem pozastavila financování neb její členové jsou v podezření, že se zúčastnili říjnového útoku.

Takže ono to vypadá, že si nejdřív došli pozabíjet Izraelce a teď dělají dobrosery v Gaze.

assil
assil (2118 příspěvků) 10.04.2024, 12:35:56 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 10.04.2024, 12:34:28

A teda chci říct, jestli tedy Izraelci mají nějaké insider info o těch lidech a co dělali v říjnu, tak bych se ani nedivila, kdyby je nějakou střelou smázli cíleně.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 10.04.2024, 12:40:43 xxx.xxx.64.54
assil:

No abychom to uvedli trochu do kontextu, tak ti lidi byli z agentury, které OSN už před časem pozastavila financování neb její členové jsou v podezření, že se zúčastnili říjnového útoku.

Takže ono to vypadá, že si nejdřív došli pozabíjet Izraelce a teď dělají dobrosery v Gaze.


A to píšete o kterém konvoji? O tom americkém? Nebo o kterém z těch předchozích ? Ono jich bylo……

A tu raketu do Damašku? Tu obhájíte čím? Snad tím “jsou to taky Arabi”?

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 10.04.2024, 12:45:43 xxx.xxx.198.226

Zkuste tohle udělat u hranic USA a vymažou vás z mapy světa.
Jako myslíte konkrétně CO udělat? Zapojit se do mezinárodního společenství? 
Jako třeba když se Kuba dala do holportu se SSSR?

Krom “to chcete válku” totiž Putin taky říkal “žádná válka nebude” a za zmínku o válce se v RF trestá. Jo pardon, ona to není “válka”, ale “speciální operace” vlastně. Oni vlastně válku nevyhlásili. Ale souseda se vymazat pokoušejí, že?
Chudák Putin, my jsme ho k tomu napadení sousední země vlastně v podstatě donutili…

Wiki: Ruští představitelé přitom přípravy na invazi opakovaně popírali a ještě v lednu a únoru 2022 podobná tvrzení označovali za „hysterii“, „provokace“ a „dezinformace“ Západu.[30][31]

Anonymní (neregistrovaný) 10.04.2024, 12:54:48 xxx.xxx.20.203
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.04.2024, 12:46:15

Baník je lepší pičo 

assil
assil (2118 příspěvků) 10.04.2024, 12:59:23 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 10.04.2024, 12:40:43

O všech, ono kromě začátku už tam snad ani nikdo kromě WCK nejezdí.

V Damašku má základny Hizballáh, protože to je blíž k Íránu a Sýrie je tam nechává.

A taky se spekuluje, že se tam možná přesunuly špičky Hamásu poté, co se někoho z nich podařilo Izraeli zabít v Bejrútu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.