Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Politika...

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 15:23:13 xxx.xxx.64.54
JanaJanaJanaJana:

Teď o Velikonocích jsme byla na SK za přáteli, kteří si stěžovali na Ficovu vládu (jsou z Bratislavy, tam se volilo jinak než dál na východ) a říkali mi veškeré prohřešky, co se teď dějou….a já na všechno mohla říkat jen “hahaha, no to je i u nás”, “no, to je taky u nás 😀” 😀

Docela jsem se bavila, oni moc ne, že to tak zlehčuju, ale ono to bylo fakt jak přes kopírák, jejich i ta naše současná vláda.

A mně je to jedno. Na zahradě mi rozkvetl šeřík ❤️🌺🌼🌷


To je zajímavé. Proč se tedy Ficova vláda naší elitě tolik nelíbí ? 🙂 Že by zrcadlo?

Můj šeřík má do květu ještě hodně daleko a navíc mizerně nasadil ☹️

balu
balu (2034 příspěvků) 09.04.2024, 15:28:43 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 09.04.2024, 15:13:11

Máte pravdu. Já jsem teď udělala výjimku, jinak to podle textu odkazu nehodnotím. Ty parlamentní listy jsem nečetla a číst nebudu. nevěřím ani parlamentním listům, ani Muskovi, pokud to vůbec opravdu řekl a ať řekl cokoliv. Jen mě ten text odkazu pobavil. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 09.04.2024, 15:29:56 xxx.xxx.198.226
orionka-2:

Ále trochu jsem vám sepsula toho Kňažka ☹️


Jéj, já ho neznám, mně to neva 🙂 Však si povídáme, ne? 🙂 Psujte, až vám budou boxíky na vzkazy malé! 😀

N (neregistrovaný) 09.04.2024, 17:37:14 xxx.xxx.242.38

Tak ono Slovensko asi už chápe tu hru a přispůsobuje se. Přátelé z USA se už vyjádřili ve smyslu finanční náročnosti “ochrany” před nepřátelským Ruskem a Evropa zoufale shání zbytky munice a zbraní pro zbytek Ukrajinců.🙂 Otázkou je, zda je Rusko tak nebezpečné a zda to není jen prázdné tvrzení a snaha vyprovokovat novou “studenou válku”. Nebo mluvit s Putinem a zjistit jak se věci mají? Jenže každého kdo to zkusí, předem odsoudíme a nařkneme z proruského smýšlení? Budí to ve mě podezření, že je to cílené a má to svůj důvod.

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 18:20:25 xxx.xxx.64.54
N:

Tak ono Slovensko asi už chápe tu hru a přispůsobuje se. Přátelé z USA se už vyjádřili ve smyslu finanční náročnosti “ochrany” před nepřátelským Ruskem a Evropa zoufale shání zbytky munice a zbraní pro zbytek Ukrajinců.🙂 Otázkou je, zda je Rusko tak nebezpečné a zda to není jen prázdné tvrzení a snaha vyprovokovat novou “studenou válku”. Nebo mluvit s Putinem a zjistit jak se věci mají? Jenže každého kdo to zkusí, předem odsoudíme a nařkneme z proruského smýšlení? Budí to ve mě podezření, že je to cílené a má to svůj důvod.


Všechno je cílené. Na náhody nevěřím. Jen jde o to, jestli je náš premiér zasvěcený, nebo jen hloupý. Nevím, co je horší.

N (neregistrovaný) 09.04.2024, 18:47:35 xxx.xxx.242.38
orionka-2:

Všechno je cílené. Na náhody nevěřím. Jen jde o to, jestli je náš premiér zasvěcený, nebo jen hloupý. Nevím, co je horší.


Bojím se Orionko, že hájí zájmy určitých skupin a mezi nimi není Česká republika. Věřím, že jinak je Fiala hodný a slušný člověk, ale v čele státu je to pohroma.😐

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 20:27:54 xxx.xxx.64.54
N:

Bojím se Orionko, že hájí zájmy určitých skupin a mezi nimi není Česká republika. Věřím, že jinak je Fiala hodný a slušný člověk, ale v čele státu je to pohroma.😐


Hodný a slušný člověk by to položil, když vidí, že na to nestačí. Nebo se bojí? Asi bojí. Jinak by se snad nenechal vmanipulovat do té Nutelly. Přece tak hloupý není.

N (neregistrovaný) 09.04.2024, 21:41:42 xxx.xxx.242.38
orionka-2:

Hodný a slušný člověk by to položil, když vidí, že na to nestačí. Nebo se bojí? Asi bojí. Jinak by se snad nenechal vmanipulovat do té Nutelly. Přece tak hloupý není.


Právě, světová politika mocností je úplně jiný rozměr a také podmínky. Super-tajné materiály existují a existovaly a co v nich je ví jen ti nejzasvěcenější. V podstatě vidíte jak nekompromisně reaguje USA v otázce “spojenectví”. Čili jaké podmínky a požadavky jsou kladeny v utajení je možno celkem předpokládat.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.04.2024, 08:02:41 xxx.xxx.198.226

Proč by si někdo promlouval s Putinem, když se na jeho výroky nedá spolehnout? K čemu by jeho názory byly, když není jasné, jestli jsou zrovna platné nebo ne? A ostatně pokud má jeho slovo mít nějakou váhu, tak snad stačí jeho veřejné výstupy a prohlášení, netřeba si s ním soukromě nic vykládat, ne? Ono to soukromé vykládání taky ostatně k ničemu v minulosti nebylo, a bylo jedno, jestli se pokoušel domluvit Francouz, Rakušan, Němec nebo Turek.

Jaká otázka, jak je nebezpečné Rusko? Nesouhlas s politikou vedlejšího státu řeší vojenskou invazí. Tak to je na pohodu, hodný soused, takového by chtěl každý.

Někdo říká, že je to proto, že se jeho směrem rozšiřuje NATO a EU, zatímco on plácá, že je to proto, že chudáci ruskojazyčná minorita byli potlačováni (to by mě zajímalo, co by k tomu teď řekla ta ruskojazyčná minorita, zda je šťastně vděčna za to osvobození a odsunutí a výměnu dokladů…).

A co vy víte, třeba si pánové nahoře všechno domlouvají už dávno a na nás dole hrají jen divadýlko se statisíci mrtvými. A i kdyby, můžete jen koukat, co už.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 10.04.2024, 09:31:52 xxx.xxx.27.188
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.04.2024, 08:02:41

To je právě to zajímavé na geopolitice. Že funguje úplně jinak než vnímání jedince, a odhaluje naprosto nečekané příčiny, konsekvence a spojitosti.

A pak jen záleží, jakým tím úhlem se právě na věci díváme (a existují samozřejmě další).

Věděli jste třeba, že Izraelci už v Gaze zabili už dle odhadů víc civilistů, než Rusové na Ukrajině?

Teď se nebavme o mém stanovisku k věci, ten je v tomhle bezpředmětný. Jen uvádím příklad oněch úhlů pohledů, každý budeme mít jiný.  

Orionka (neregistrovaný) 10.04.2024, 10:14:30 xxx.xxx.64.54
JanaJanaJanaJana:

To je právě to zajímavé na geopolitice. Že funguje úplně jinak než vnímání jedince, a odhaluje naprosto nečekané příčiny, konsekvence a spojitosti.

A pak jen záleží, jakým tím úhlem se právě na věci díváme (a existují samozřejmě další).

Věděli jste třeba, že Izraelci už v Gaze zabili už dle odhadů víc civilistů, než Rusové na Ukrajině?

Teď se nebavme o mém stanovisku k věci, ten je v tomhle bezpředmětný. Jen uvádím příklad oněch úhlů pohledů, každý budeme mít jiný.  


Když jste nakousla Izrael. Izraelský bombový útok na Íránskou ambasádu v Damašku (Sýrie). Co může teď očekávat, i Evropa, jako islámskou odvetu ? Ještě k tomu fotbaloví fanoušci při minutě ticha za oběti bučeli a teď mají manévry na fotbalových stadiónech. Protože plakát “Zabte je všechny”.

Izrael bombarduje humanitární konvoje, které dováží do Gazy nejnutnější potraviny. Naposled dokonce americký. Cíleně. 

Kolik je v Gaze obětí? Civilních? Žen a dětí. 30 000 - prý. Kolik teroristů? 5,6,100? A než OSN a Rada bezpečnosti vyhlásí cosi o genocidě? Kolik jich bude? Zastavit to může jen USA zastavením dodávek zbraní Izraeli. Jenže kšeft je kšeft.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 10.04.2024, 10:22:39 xxx.xxx.27.188
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 10.04.2024, 10:14:30

Průšvih je ten, že Izrael je sice dál, ale pro Evropu je tenhle konflikt dost velké bezpečnostní riziko….možná větší, než průšvih na Ukrajině.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.