Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Politika...

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 09.04.2024, 07:20:36 xxx.xxx.198.226

Ukrajina by sem mohla dodávat antibiotika, léky na ředění krve či na cukrovku. Právě takové medikamenty se na jejím území vyrábějí

Tak podle toho se tam asi nevyrábí všechno. Tak třeba taková analgetika, imunosupresiva, to se jim hodilo. Předpokládám jsme jim dodávali to, co si objednali, v těch velkých závozech. Drobné sbírky občanů asi byly na kde co, ale nakonec s tím, že povolanci z podniků snížili jistě kapacity těch firem na výrobu, asi to chyba nebyla.

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 13:34:31 xxx.xxx.64.54

“Pellegrini je zlo s lidskou tváří”……."uniesol štát"……." v Kremlu už otvírají šampaňské" “ neznalost toho, jak to funguje v normálních demokratických zemích”…….to jsou perly……..to se nedá poslouchat. To snad na Slovensku neproběhly demokratické volby? To si představuje tak, že demokratické volby jsou jen ty, když vyhraje jeho kandidát 

Anonymní (neregistrovaný) 09.04.2024, 13:42:56 xxx.xxx.20.203
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 09.04.2024, 13:34:31

Tak uvažuje každá extrémní levice. Nic novýho 

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 13:44:55 xxx.xxx.64.54
Anonymní:

Tak uvažuje každá extrémní levice. Nic novýho 


Levice? Cituji Kňažka. Ten se rozhodně za levici nepovažuje ! Natož za extrémistu. On je přece demokrat. Extrémisti jsou Fico a Pellegrini ! A pak ještě jejich voliči. Né všichni, někteří jsou jen pomýlení.

Anonymní (neregistrovaný) 09.04.2024, 14:15:52 xxx.xxx.20.203
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 09.04.2024, 13:34:31

To mluví o tom Pellegrinim kterému tihle progresivní levičáci nabízeli post premiéra když s nimi půjde do koalice? Bolševická lůza vylhana je to.

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 14:34:14 xxx.xxx.64.54
Anonymní:

To mluví o tom Pellegrinim kterému tihle progresivní levičáci nabízeli post premiéra když s nimi půjde do koalice? Bolševická lůza vylhana je to.


Asi ano. Nevím o tom, že by na Slovensku byli dva. Ale Slovensko moc nesleduju ( když tak spíš medvědy než politiku ), zarazily mě ty silné výrazy !

J5
J5 (339 příspěvků) 09.04.2024, 14:36:17 xxx:xxx.80a6:8cc
orionka-2:

“Pellegrini je zlo s lidskou tváří”……."uniesol štát"……." v Kremlu už otvírají šampaňské" “ neznalost toho, jak to funguje v normálních demokratických zemích”…….to jsou perly……..to se nedá poslouchat. To snad na Slovensku neproběhly demokratické volby? To si představuje tak, že demokratické volby jsou jen ty, když vyhraje jeho kandidát 


Nenuťte mně, prosím, vzpomenout na “perly” znějící z vaší strany barikády po dobu na můj vkus až příliš dlouhou. Styl “nehodící se škrtám” nic nevyřeší, pouze utvrzuje myšlenku že “sametová revoluce” byla k ničemu a že vše se má dělat pořádně, páč následky mohou být pro společnost (lidskou) devastující.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 09.04.2024, 14:42:42 xxx.xxx.27.179

Ať je to pravda nebo není, že Fico a Pelle dotáhnou Slováky do Putinovy zádele….

V nejrozšířenějších médiích se vůbec neuvádí analýzy opozice. Ti, co vládli na Slovensku doposud, to je opravdu smutný příběh, tři premiéře za dobu dvou let a co všechno se za tu dobu stalo? To nebylo úplně dobrý. A co nabízí bratr Šimečka Slovákům kromě registrovaného partnerství, které ano, na SK chybí…ale co tam měl dál, co by Slovákům pomohlo?

Pak by se tolik lidí nepodivovalo, proč to tolik lidí to raději hodilo Ficovi, než Šimečkovi. A u nás to dopadne pravděpodobně podobně a můžeme za to poděkovat Fialovi.  Takhle promařit šanci, to se jen tak nevidí. Babiš si ani nemusí dělat reklamu, má to od nich úplně zadarmo.

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 14:48:47 xxx.xxx.64.54

pouze utvrzuje myšlenku že “sametová revoluce” byla k ničemu a že vše se má dělat pořádně

Nevím, co je “z vaší strany barikády”. Předpokládám, že pánové Klaus, Zeman, Tlustý……ji dělali podle svého nejlepšího přesvědčení ( přidám ještě Lenku Procházkovou, pár zesnulých nechám spát) a nyní zjišťují, že se jim moc nepovedla, že nás zavedla do slepé uličky.

balu
balu (2034 příspěvků) 09.04.2024, 14:52:43 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 09.04.2024, 14:49:50

Musk to určitě musí vědět nejlíp. 

(neotevřela jsem ten odkaz, parlamentní listy nečtu, čerpám tedy pouze z názvu odkazu)

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 14:58:29 xxx.xxx.64.54
JanaJanaJanaJana:

Ať je to pravda nebo není, že Fico a Pelle dotáhnou Slováky do Putinovy zádele….

V nejrozšířenějších médiích se vůbec neuvádí analýzy opozice. Ti, co vládli na Slovensku doposud, to je opravdu smutný příběh, tři premiéře za dobu dvou let a co všechno se za tu dobu stalo? To nebylo úplně dobrý. A co nabízí bratr Šimečka Slovákům kromě registrovaného partnerství, které ano, na SK chybí…ale co tam měl dál, co by Slovákům pomohlo?

Pak by se tolik lidí nepodivovalo, proč to tolik lidí to raději hodilo Ficovi, než Šimečkovi. A u nás to dopadne pravděpodobně podobně a můžeme za to poděkovat Fialovi.  Takhle promařit šanci, to se jen tak nevidí. Babiš si ani nemusí dělat reklamu, má to od nich úplně zadarmo.


Možná Slováci mají výhodu v tom, že vidí k nám. Když slyším koment takového Pospíšila (pracoval on někdy?) nebo staré, nenávistné Němcové, mladé Richterové a podvodnice Decroix….skoro bych řekla, že Slováci volili dobře. Ale jak píšu - na Slovensku mě zajímají medvědi. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 09.04.2024, 15:04:59 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 09.04.2024, 14:58:29

Teď o Velikonocích jsme byla na SK za přáteli, kteří si stěžovali na Ficovu vládu (jsou z Bratislavy, tam se volilo jinak než dál na východ) a říkali mi veškeré prohřešky, co se teď dějou….a já na všechno mohla říkat jen “hahaha, no to je i u nás”, “no, to je taky u nás 😀” 😀

Docela jsem se bavila, oni moc ne, že to tak zlehčuju, ale ono to bylo fakt jak přes kopírák, jejich i ta naše současná vláda.

A mně je to jedno. Na zahradě mi rozkvetl šeřík ❤️🌺🌼🌷

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 15:06:13 xxx.xxx.64.54
balu:

Musk to určitě musí vědět nejlíp. 

(neotevřela jsem ten odkaz, parlamentní listy nečtu, čerpám tedy pouze z názvu odkazu)


Přečtěte si to. Není to dlouhé. 

Musk to určitě musí vědět nejlíp. 

Určitě líp, než kdokoliv z nás. A možná i líp, než všichni novináři v ČR. Díky svým financím na to “vědění” není sám, ale má kolem sebe rozsáhlou síť poradců, informátorů atd. 

orionka-2
orionka-2 (1030 příspěvků) 09.04.2024, 15:13:11 xxx.xxx.64.54

Teď to Balu není na vás, ale obecně.

Sem tam se někdo ( třeba v médiích ) podiví nad tím, kde se bere mezi lidmi tolik nenávisti. Doslova fóbií. Já tomu říkám “Titulková hra”. Lidi si přečtou titulek ( a ten musí být !!) - titulek dělá článek. A tak třeba : Důchodci dostanou od června přidáno 35% - zní titulek. A lidi se nezamyslí nad tím, že je to nesmysl, nepřečtou to, aby se dočetli, že je to nesmysl. Jen po babce v paneláku místo pozdravu štěknou “ zase vám přidaj, hladovci”.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.