Aktuálně: 4 055 inzerátů199 759 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

N (neregistrovaný) 19.03.2024, 17:24:22 xxx.xxx.242.38
orionka-2:

Ak by ziskali Ukrajinu, ako planovali,

Můžete sdělit zdroj, který vám toto sdělil  ? Co plánovala RF ? Relevantní zdroj. 


Právě o tohle mi taky jde. Kde se vzalo,že Putin půjde do Evropy když padne Ukrajina? Je to přeci strategický nesmysl. Přišel by o nejcennější devizu a tou je moment překvapení.Ono to spíš vypadá, že NATO strkalo rypák kam nemělo. Války se nebojím z jednoho prostého důvodu a to, že RF nechce a NATO nemůže.😐 Moc rád bych řekl více, ale bohužel nemůžu. 

balu
balu (2036 příspěvků) 19.03.2024, 17:50:27 xxx.xxx.152.98

Předpoklad, že pokud padne Ukrajina, nebude to Putinovi a tedy Rusku stačit, nemusí člověk nikde číst, na to stačí pohled do historie vzdálenější i méně vzdálené. Ruská rozpínavost je známá, však jsme ji pocítili na vlastní kůži.

Kdo by byl na ráně? Pobaltí, které Rusko považuje za své stejně jako Ukrajinu. A další státy v původní sféře vlivu SSSR. Zdá se to nereálné? To se zdál útok na Ukrajinu taky. Rozdíl je v tom, že Pobaltí i státy střední Evropy jsou v NATO.

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 19.03.2024, 17:56:10 xxx.xxx.124.255

UA je právě úplně jasná. Je to hranice mezi zbytkem světa; NATO. Kde jinde se dá tak dobře vyjednávat? Navíc se tam válčí od 2014, jenom se posunuli…
Kdyby RF chtěla, už to tady srovnala se zemí. Měla moment překvapení. Zmáčknout to, ničemu nepomůže, že někdo jiný má taky takové zbraně. 
Proč nepřipustíte, že vlastně nikoho nezajímáme?
Méně starostí, ne? 😀

N (neregistrovaný) 19.03.2024, 17:58:20 xxx.xxx.242.38
balu:

Předpoklad, že pokud padne Ukrajina, nebude to Putinovi a tedy Rusku stačit, nemusí člověk nikde číst, na to stačí pohled do historie vzdálenější i méně vzdálené. Ruská rozpínavost je známá, však jsme ji pocítili na vlastní kůži.

Kdo by byl na ráně? Pobaltí, které Rusko považuje za své stejně jako Ukrajinu. A další státy v původní sféře vlivu SSSR. Zdá se to nereálné? To se zdál útok na Ukrajinu taky. Rozdíl je v tom, že Pobaltí i státy střední Evropy jsou v NATO.


A kdo říkal, že to není obráceně? Jakou máme jistotu, že kdyby Ukrajina zůstala neutrální jak požadovalo Rusko, tak by se nic nedělo? V historii bych se moc nehrabal, protože zrovna tam Evropa dobývala Rusko každou chvilku.🙂 Prostě pokud je Rusko rozpínavé tak ale Evropa s NATO též. 

N (neregistrovaný) 19.03.2024, 18:03:25 xxx.xxx.242.38

A hraju s Rusákama i Ukrajincema tanky.😀 Proruský Ukrajinci… Sakra já myslel že celá Ukrajina chtěla do EU a je prozápadní? Tak to prej vůbec není a mnoho Ukrajinců z východu mělo strach z toho co se dělo v Kyevje. Tak hergot oni měli strach z vlastních lidí či co? 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 19.03.2024, 18:39:20 xxx.xxx.64.54
N:

A kdo říkal, že to není obráceně? Jakou máme jistotu, že kdyby Ukrajina zůstala neutrální jak požadovalo Rusko, tak by se nic nedělo? V historii bych se moc nehrabal, protože zrovna tam Evropa dobývala Rusko každou chvilku.🙂 Prostě pokud je Rusko rozpínavé tak ale Evropa s NATO též. 


Přece dějiny nezačínají rokem 1945. Já když slyším Evropské hodnoty, chce se mi blít - spisovně. Celá Afrika a půl Asie může vyprávět o Evropských hodnotách. A doteď jsou na to Evropané hrdí ! 

Kde v tom vidíte rozpínavost Ruska? 

Ta maličká Belgie. Že je to dávno ? Ne tak moc. To nebyl středověk. To bylo 19. a 20. století. To jsou ty hodnoty ?

Leopold II. byl belgickým králem v letech 1865 až 1909. Za jeho vlády Belgie kolonizovala současné Kongo, které připadlo do králova osobního vlastnictví. Ve jménu „civilizační mise“ zřídili kolonisté v Kongu brutální režim stojící na vykořisťování a nucené práci dělníků na kaučukovníkových plantážích. Podle odhadů historiků zahynulo v důsledku belgických represí na deset milionů Konžanů.

JanaJanaJanaJana (neregistrovaný) 19.03.2024, 18:51:08 xxx.xxx.8.108
Anonymní:

Tak na Slovensko by vela techniky ani vojsk nepotreboval. U Ceska je na tom podobne. Ak by ziskali Ukrajinu, ako planovali, mali by dost zdrojov, aj dalsich 40 mil obyvatelov. Fikcia? Mozno, ale vzdy je lepsie byt pripraveny. Ani bezni Ukrajinci si nemysleli, ze sa moze stat, to co sa dnes deje. Neviem si inak predstavit, ako  odstrasit agresora  od utoku ako tak, ze mu ukazem, ze som pripraveny, a ze to nebude mat so mnou lahke.


Tak tohle, co tvrdíte , bych vám všechno rozbila klidně i cizojazyčnými neproruskými fakty a odkazy , ale nebudu se vysilovat na někoho, kdo je líný se podepsat a srabacky nedokáže ani vystupovat pod nějakým nickem. Takže velmi výjimečně takto.

balu
balu (2036 příspěvků) 19.03.2024, 19:06:06 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 19.03.2024, 18:51:08

A nejste tak náhodou úplně stejně anonymní jako ten anonym, kterého kritizujete? Nejste zaregistrovaná a čtyřikrát Jana si může tudíž napsat do jména kdokoliv.

megi-the-pes
megi-the-pes (3112 příspěvků) 19.03.2024, 19:15:29 xxx.xxx.124.255

Některé už popadá paranoia… Janu přece známe.
A těch 29 dalších Jan taky.

Orionko, hejtmana dnes řeší přece. Něco z 2009 2012… úplatky za léky. A že Bobeš sbírá data o politicích, navíc stylem k.kot. Nějak tak podobně. To je fakt vůl. Dělá to každý, a kdo říká, že ne, … a von si splete adresu, to není možný tohleto. 😀 
Podle mě jeli v zajetých kolejích, ne? Támhle tunel, je z něj ministr financí, tuhle takový podobný se dokonce stal prezidentem, mimochodem kvůli němu nemáme na důchody… no tak dnes mělo hnutí říct - odstupuje okamžitě. 
Víte, kolik voličů by jim to přihrálo? Když všichni ostatní podvodníci a zloději zůstávají ve funkcích s výmluvou “já jsem se omluvil”. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 19.03.2024, 19:29:12 xxx.xxx.8.108
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 19.03.2024, 19:06:06

Balu,  není zas zbytečný tento komentář? Vás to nikdy neodhlásilo? Co Vás prudí, není to to moje tvrzení , že to zjednodušování o bájné ruské rozpínavosti po pádu UA jsou blbost?

To je jako v současné době tvrdit , že UA a západ nevěděli, že Putin provede útok.

balu
balu (2036 příspěvků) 19.03.2024, 19:35:26 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 19.03.2024, 19:29:12

Neodhlásilo. A to střídám noťas a mobil.

Jen mě pobavila vaše kritika anonyma.

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 19.03.2024, 20:03:54 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

Některé už popadá paranoia… Janu přece známe.
A těch 29 dalších Jan taky.

Orionko, hejtmana dnes řeší přece. Něco z 2009 2012… úplatky za léky. A že Bobeš sbírá data o politicích, navíc stylem k.kot. Nějak tak podobně. To je fakt vůl. Dělá to každý, a kdo říká, že ne, … a von si splete adresu, to není možný tohleto. 😀 
Podle mě jeli v zajetých kolejích, ne? Támhle tunel, je z něj ministr financí, tuhle takový podobný se dokonce stal prezidentem, mimochodem kvůli němu nemáme na důchody… no tak dnes mělo hnutí říct - odstupuje okamžitě. 
Víte, kolik voličů by jim to přihrálo? Když všichni ostatní podvodníci a zloději zůstávají ve funkcích s výmluvou “já jsem se omluvil”. 


Dík, hejtmana jsem propásla a nejsem v obraze. Babiš to s tím mailem podělal, o tom žádná - jak se teď říká. Ani tak s tím dotazem, jako s tím z**d.  Jinak nevím, proč ten dotaz rozesílal, stačila jedna otázka na tom správným místě, nežádal žádné tajnosti. Na druhou stranu, Lipánek se do něj naváží furt - neboli pořád.

A jen ještě - když dostane Nováková dopis pro jinou Novákovou do schránky, je slušnost ho neotevřít a vrátit poště. Mail je taková pošta a ve slušné společnosti by mělo platit : aha, to nebylo pro mě, tak to smáznu. Divím se, že takhle na to nikdo nekouká.

A tahle uměle vyvolaná kauza…jen nás má zabavit, abychom zapomněli - třeba na kampeličku.

Rapotačka (neregistrovaný) 19.03.2024, 20:55:06 xxx:xxx.d1df:f724
Odpověď na příspěvek uživatele N z 19.03.2024, 17:24:22

Právě o tohle mi taky jde. Kde se vzalo, že Putin půjde do Evropy když padne Ukrajina?

“”"""""""""""""""""""""""

Říkali to v  TV ? Říkali to moudří, předvídaví  a prozíraví(politici).

balu
balu (2036 příspěvků) 19.03.2024, 21:11:20 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 19.03.2024, 20:55:06

Zkuste se zamyslet nad tím, že jsou lidé, kteří se řídí vlastním rozumem a nepotřebují k tomu, aby si vytvořili svůj názor, aby jim někdo řekl, co si mají myslet.

N (neregistrovaný) 19.03.2024, 22:00:08 xxx.xxx.242.38
Rapotačka:

Právě o tohle mi taky jde. Kde se vzalo, že Putin půjde do Evropy když padne Ukrajina?

“”"""""""""""""""""""""""

Říkali to v  TV ? Říkali to moudří, předvídaví  a prozíraví(politici).


Dokud budou názory Putina v izolaci a bude popírána a převracena jeho možnost se vyjádřit, tak nevěřím.. Chci slyšet obě strany a právo se vyjádřit či předložit důkazy by měl mít každý. Ropovod vyšetřili? Tak proč tam nebyli připuštěni Ruští vyšetřovatelé? 

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 19.03.2024, 22:03:11 xxx.xxx.62.123
JanaJanaJanaJana:

Teď nedávno byl někde na YT pořád, kde byl Šandor, Pelz a Jan Schneider (ten z Plastiků). Rozebírali tam celou situaci - ano, že válka hrozí, ale ne proto, že se by se Rus chtěl roztahovat - a taky tam dost dobře vysvětlili, že i kdyby se Rusko roztahovat momentálně chtělo, tak v nejbližších letech ani nemůže, jelikož tolik vojáků do kupy prostě teď nemá šanci dát.

To vyvolávání strachu je nechutné. Osobně už znám lidi, kteří by chtěli děti nebo další dítě, ale prostě na ně “nezadělávají”, jelikož se bojí, že bude válka.

Takhle chceme žít? 

Jen konstatuji, s úctou k veškerým postojů, které jsou v mezích zákona.


Máte, prosím, odkaz na ten YT pořad?

Jinak opakovaně zapomínám se zeptat, co Vaše feňule? Už je úplně zdravotně ready? Fyzicky i psychicky…?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.