Aktuálně: 4 043 inzerátů199 649 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 05.03.2024, 10:22:39 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 05.03.2024, 10:16:48

Tak v USA mají s takovými bohaté zkušenosti, asi si tady vystavíme něco jako Quantico.
Možná nám poví, že někdo, kdo střílí na lidi, se má picnout. 
U nás se to neví totiž.

N (neregistrovaný) 05.03.2024, 12:08:01 xxx.xxx.149.47
Buggyra:

Ale vy mluvíte o lidech alá Volný pád (Falling down), které systém semlel.

Chlapeček na fakultě byl ujetej.

To jsou dvě odlišné věci. Jinak samozřejmě souhlas.


Já se vlastně nedočetl ten jeho důvod proč to udělal. Už to je známé? Myslím ten důvod. 

N (neregistrovaný) 05.03.2024, 12:11:21 xxx.xxx.149.47
assil:

Myslím to nikde nepsali a pochybuju, že to za čas bude někoho zajímat.


Právě a většinou takové činy páchají právě ti frustrovaní..😐 

assil
assil (2124 příspěvků) 05.03.2024, 12:26:43 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele N z 05.03.2024, 12:11:21

Frustrovaných je spousta lidí, ale nomální člověk ani tak tohle neudělá.

Ale holt mám dojem, že někdy by ti mladí potřebovali velký bič a malý dvůr, pak by měli jiný starosti a nevymýšleli kraviny.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.03.2024, 12:27:58 xxx.xxx.198.226

Pokud by to měl být protisystémový akt, tak proč by ho nenamířil proti systému. Chci něco změnit, tak podpálím úřad nebo se přilepím k silnici nebo si lehnu do Velké Pardubické. Nebo (s odpuštěním, vím, že je to na čáře) se zapálím na Václaváku…

Ale neskočím ze skály a nevezmu s sebou dva vedle sebe, bez dalšího.

No je to jen můj názor a samozřejmě. A ví se všeobecně, že já mám mizerný odhad na lidi, vůbec lidem nerozumím, a empatii taky na bodu mrazu, takže jsem ráda, že na mých názorech a zamyšleních nikdo nestaví svůj život.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.03.2024, 12:30:54 xxx.xxx.198.226

A tady se těším, že na starý kolena, až mi seberou i to poslední auto na dřevoplyn, budu jezdit do krámu s koníkem a vozíkem, a ještě budu zavážet důchodce na půlce sídliště. Dálky budem jezdit vlakem, no já snad už nikam nebudu muset, páč nebudu mít už ty starší příbuzné 🙂 Budu nejvíc eko ze vsi.

N (neregistrovaný) 05.03.2024, 12:49:16 xxx.xxx.149.47
assil:

Frustrovaných je spousta lidí, ale nomální člověk ani tak tohle neudělá.

Ale holt mám dojem, že někdy by ti mladí potřebovali velký bič a malý dvůr, pak by měli jiný starosti a nevymýšleli kraviny.


Tak hodně toho je samozřejmě o morálce a uznávání hodnot.Dnes  bohužel díky snadno přístupným informacím lze snadno různé činy replikovat. Bohužel jsou dva způsoby jak vychovávat populaci: Pro mír a pro válku. Nejsem si jist zda tohle co se dnes praktikuje je výchova pro mír.😐 

assil
assil (2124 příspěvků) 05.03.2024, 13:06:44 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 05.03.2024, 12:27:58

Však škola je součást systému, je to prostě stejná logika jako třeba u Breivika.

Podle mě jsou to cvoci a stejní jako ti, co zavraždí svou rodinu, jak jsou teď ty případy taky, jen tady holt si vyberou cizí lidi a souhlasím s tím, že ti lidi jsou hlavně sebestřední sobci.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.03.2024, 13:25:24 xxx.xxx.198.226

No ale on si nevybral školu proto, aby něco dokázal, ale proto, že je tam hodně lidí (a bylo to pro něj lehce přístupné místo, kde je hodně lidí). Kdyby tím chtěl “něco” naznačit, snad by to někomu řekl, někde napsal, a ten důvod by byl známý. Navíc nezaútočil proti instituci, ale proti spoluobčanům, což se s protisystémovým protestem úplně za mě neslučuje. Kdyby tu školu podpálil a nebo třeba zastřelil ředitele, no tak… ale on měl v úmyslu strčit z té skály co nejvíc lidí, než skočí, a to je mi na protisystémový protest tedy velmi neefektivní. Tímhle ničeho nedosáhne. 

Nebo myslíte, že chtěl poukázat na mizerné zabezpečení akademických budov? Protože pak ano, pak by to dávalo smysl. To mě nenapadlo. Ale zase.. nějak to asi nikomu nesdělil. A to je nesmyslné, protože jak si to ex post má člověk vycucat asi z prstu, když to nikomu neřekne? I kdyby to tak bylo, je to čin hodný mentóla, protože když chce dělat reformy, picne se, a nikomu neřekne, co za reformy to mělo být, tak jaksi o těch reformách nikdo mluvit nebude.

Doron
Doron (2370 příspěvků) 05.03.2024, 13:50:56 xxx.xxx.22.209
assil:

Však škola je součást systému, je to prostě stejná logika jako třeba u Breivika.

Podle mě jsou to cvoci a stejní jako ti, co zavraždí svou rodinu, jak jsou teď ty případy taky, jen tady holt si vyberou cizí lidi a souhlasím s tím, že ti lidi jsou hlavně sebestřední sobci.


Tak Breivik byl fašista a motiv měl rádoby politickej. Střílel na setkání levicové mládeže a bylo tam hodně přistěhovalců, prezentova se jako bojovník proti migraci. Pochopitelně je to jen jeho  racionalizace .

A u toho Kozáka nic nevíme. Můžeme se dohadovat. Asi měl nějakou poruchu osobnosti, byl prý vychovávány opravdu velmi přísně, otec měl doma zbraně, psal bakalářku o polským selským povstání, což byla prý nějaká extrémně drastická a krvavá událost, zakazovali mu prý zábavu a holky, takže asi neměl sex, sexuální frustrace taky udělá svoje. 

Asi nenáviděl otce, těžko říct, jestli to, že zabil otce s miminkem byla náhoda nebo to pro něj mělo nějaký symbolický význam ( třeba závist).

Pozabíjel většinou mladý holky a opravdu surově, zase.. možná vztek a frustrace že je neumí získat.

Řekla bych, že se většinu života cítil nevýznamnej a bezmocnej, tak chtěl všem ukázat že bude mít navrch on. 

Zajímal by mě ten dopis na rozloučenou. 

Dokud si neumím představit, proč to udělal, nemůžu na to přestat myslet.

assil
assil (2124 příspěvků) 05.03.2024, 13:59:32 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 05.03.2024, 13:25:24

Breivik postřílel mladý lidi a trvá si na politickém důvodu, takže bych neviděla nic divného kdyby prostě na fakultě to bylo stejný,prostě postřílený mladý lidi z politického antisystémového důvodu.

Nebo jak píše Doron.

A nebo mu ruplo v bedně, stejně jako těm chlapům, co zabijou svoje děti a svojí manželku.

Já myslím, že prostě normální člověk nemá vůbec šanci tohle pochopit.

Orionka (neregistrovaný) 05.03.2024, 14:05:19 xxx.xxx.132.170

Ale on napsal. Jenže to policie nikomu neukázala. Prý až skončí vyšetřování. Poslancům předali dílčí výsledky - začerněnou stránku.

Ale třeba se časem dozvíme.

Orionka (neregistrovaný) 05.03.2024, 14:10:39 xxx.xxx.132.170
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.03.2024, 13:50:56

Rozebrala jste to úplně dokonale a pečlivě i za mne.

Orionka (neregistrovaný) 05.03.2024, 14:19:43 xxx.xxx.132.170

Vlastně ani nevíme, jestli byl sám. Smutné je, že každý kdo vysloví jen otázku, nebo pochybnost, je označen……

A psychologové a psychiatři varují, klima ve společnosti není dobré. 

Vlastně bychom měli poslechnout Hrubína : Dej mu práci, poroste ti, jako rostou jiné děti !

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.03.2024, 14:56:58 xxx.xxx.198.226

Jdu dát holčičce u koní nějakou práci.

Škoda, že k těm koním to netáhne kluky. Naučili by se s pilou, sekerou, vrtačkou, něco natřít, házet lopatou, zasadit stromek, rozlišit pár kleští, zatlouct hřebík… Takhle vzdělané od nás odcházejí zatím jen ty holčičky 😀

N (neregistrovaný) 05.03.2024, 15:27:21 xxx.xxx.242.38

Fašouny už teď ale uctíváme zase, ne? Abwehrgruppe 218, též známá pod krycím jménem Edelweiss nebo Kampfgruppe Edelweiss.🙂 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.