"Budou ve školní jídelně dva vegetariáni a budou chtít, aby se celá škola stravovala podle nich? Blbé přirovnání, ale lepší mě nenapadá.!
to je opravdu přirovnání blbé a nevhodné vůbec nejde o to, že menšina by chtěla něco někomu vnucovat, menšina nechce nikomu nic měnit, chce se jen přidat do již existujícího
“Tradice ? Křesťanstvi ?” no, mi teda fakt dost vadí, když chce menšina, a teď myslím věřící, diktovat většině …
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 02.03.2024, 08:14:20
Prostě proto, že manželství je svazek muže a ženy, což vyplývá i z názvu.
Nemám vůbec nic proti tomu, aby stejnopohlavní páry měly institut jako je manželství, s těmi právy a povinnostmi, ale podle mě se tento institut má nazývat jinak.
Slovo manželství pochází z malženství. Což je duál, což značí dvojné číslo bez ohledu na jednotlivý rod. Nebo z malwip, což je prý dohoda, smlouva. Ve skutečnosti nevíme, jak vzniklo slovo manželství. Podle všech pátracích akcí ale ta první část rozhodně neznamená - man - muž. Původ “muž a žena” ví jen ti, co se původem slova ohání. Ale neprozradí. Je to tajemství.
On si to mohl každý vygůglit, jako já, jenže to pak není žádná legrace.
Zajímavé je, že v té podobě si ho nechali Poláci a etym. vysvětlují úplně stejně. Pak je tu otázka té svatosti rodiny, monogamie, muž a žena, biblické výhružky a tak… a tam by mě zajímalo, když jsme takoví křesťané, proč už nemůžeme mít 200 manželek, nemanželské děti se služkami, dyť je to ve Starém zákoně běžné, dokonce Bůh dal králi Davidovi mnoho a mnoho… prostitutek. Ne, v těch diskuzích poslanců atp. se jen blbě kecá, bez podkladů, ani neumí říct - nesnáším teplý, nechci to tady. Trapné.
Zeptám se jednoduše: Ublíží to nějak mně? Proč by mi to mělo vadit? Prostě ublíží mi to nějak? Možná se z toho “komára” dělá “velbloud” zcela zbytečně. Notabene si osobně myslím, že význam manželství je značně znevážen a pokřiven v dnešní době i pro běžné páry. Ať si to ty “buzny” užijou když chtějí.😀
Řešíme auta a přitom největší znečišťovatelé jsou lodě a letadla? Teď krávy prděj.. Jen se chodí kolem horké kaše a nikdo se neodvažuje přijmout holý fakt. Lidí je moc a to hodně moc. Co s tím? Viz Wiki hledaný pojem “válka”.😐 Bohužel s námi všemi bojuje i planeta země a v brzké době uvidíme, že ten největší kanón má v rukách ona.
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 02.03.2024, 10:25:09
Ještě k tomu pěstounství, u homopárů to není téma, protože bez manželství si může vzít dítě do pěstounství jen jeden, takže jeden je pěstoun a druhý je zas právně cizí člověk.
Prostě ve finále to končí úplně stejně jako když má jeden vlastní dítě, což alespoň se teď změní přiosvojením.
Pak se něco stane a dítě je zas zpátky v děcáku, ani se nedivím, že toto nechtějí riskovat s cizím dítětem.
Navíc ne každý má na to případně to dítě po pár letech vracet rodičům a s tím se v pěstounství musí vždycky počítat.
Napadá mě, že vlastně homo páry mají v tomhle děsnou výhodu. Pokud si hetero pár chce pořídit dítě a nejde jim to, protože jeden z nich je neplodný, tak smolík. Protože si neumějí představit, že by jeden z nich měl dítě s někým jiným, a vychovávali by ho společně. Zatímco homo páry musejí počítat už dopředu s tím, že dítě bude mít jen poloviční původ v tom páru, a to ještě maximálně. Takže pokud se ukáže, že je jeden člen homo páru neplodný nebo jinak nemůže počít, tak je pořád ještě druhá možnost, a to je vlastně hrozně super 🙂 Když si teda jeden z páru pořídí svoje dítě, tak ten druhý si ho teda úplně normálně může adoptovat, aby k němu měl ta rodičovská práva, no ne? Lze adoptovat dítě, které má oba rodiče (žijící, schopné)?
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.03.2024, 09:09:04
Pokud má dítě dva přiznané rodiče, zapsané v rodném listu, kteří oba žijí, pak se jeden, ten který s dítětem nežije a nestará se o něj, může vzdát svých rodičovských práv. Nejde to jednostranně, nemůže si otec nebo matka říct - “dítě a placení na něj mě nebaví, tak se vzdám rodičovských práv a hotovo”. Musí být dohoda, asi i před soudem, že rodičovská práva k dítěti převezme partner druhého rodiče. Tím na sebe tento člověk bere veškerou zodpovědnost za dítě, jako by bylo jeho, to znamená i platit alimenty v podstatě na cizí dítě, kdyby se s rodičem dítěte rozešel.
Tak u hetero párů je to taky běžný, buď u umělého oplodněí a nebo tak, že to dotyčný neví. 🙂
No ale není to tak, že by a priori dopředu počítali s tím, že nebudou oni dva spolu rodiči. A když už překonají tu psycho bariéru, tak pak mají samozřejmě nekonečně na výběr. Ale homo páry mají od začátku dvě možnosti, u přirozeného pořízení dítěte, což mi přijde velmi osvobozující 🙂
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.03.2024, 10:32:10
Ano, dopředu s tím počítají asi jen u umělého oplodnění. Zas na druhou stranu při tý rozvodovosti hetero kdy se o cizí děti stará kdekdo, je to asi jedno.