Aktuálně: 4 060 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Politika...

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 01.03.2024, 17:50:35 xxx.xxx.124.6

Nepotřebuji na to odpověď, protože takové otázky jsou ode mě nefér, jelikož na ně neznáte odpověď, protože tohle nastavení nemáte odkud znát; není vám vlastní, a není to nic špatného myslet si, že teplý lidi nemaj mít adoptované děti, každý je vychován jinak, každý má třeba jinou víru, …cokoli. 

Pěstounská péče není vůbec dobrý nápad, to je služba za peníze. Jak se za něco berou peníze, ukažme si na ně. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 01.03.2024, 17:52:30 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 01.03.2024, 17:47:58

Možná, že když své děti nemají, chcou tu adopci, protože tím dítě dostane jejich jméno a jsou oficiálně rodina.

Když proběhne přiosvojení, to je teď ve hře, může si jeden adoptovat dítě toho druhého.
Ale oba nesmí adoptovat dítě cizí. Ani dítě třeba dítě od ségry. Musí každý zvlášť. 
Nevím, kdo kde hlásá, že to pomůže dětem z ústavů (což považuju za ubohý argument a autor je zoufalec), ale tohle, co se chystá být schváleno, by znamenalo třeba rok úřadování. Spíše déle. Ono, i jen ta pěstounská péče vyřídit, trvá hooodně dlouho.
Tak když už jsou u toho, mohli by řešit, aby tyhle věci netrvaly tak dlouho, možná pak nebudeme trhat rekordy v počtu dětí v ústavní péči.
 

balu
balu (2035 příspěvků) 01.03.2024, 18:03:46 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 17:50:35

Neříkám, že, cituji  “teplý lidi nemaj mít adoptované děti”, jen se ptám, proč JEN adopce a ne i pěstounská péče. Víte o ní něco? Za peníze, jako povolání, zaměstnání, ji dělají krátkodobí pěstouni. Jsou k dispozici 24/7 , připravení přijmout dítě, přijet si pro dítě třeba o půlnoci. Většinou mají jedno nebo dvě děti, když dvě, tak sourozence. Mají je v péči nejvýš rok, než se rozhodne, zda se vrátí do rodiny, nebo půjdou do pěstounské rodiny, nebo budou volné k adopci. Dlouhodobí pěstouni se starají o jedno nebo více dětí dlouhodobě, nezřídka do dospělosti dětí. Ti, co se starají o jedno, dvě, tři děti, chodí do práce, žijí normální život běžné rodiny. Kde je dětí více, tam bývá pěstounka doma a stará se o rodinu, stejně, jako kdyby všechny ty děti byly její - kdyby je porodila. Stát samozřejmě platí na děti jak krátkodobým, tak dlouhodobým pěstounům.

lupus4
lupus4 (686 příspěvků) 01.03.2024, 18:14:58 xxx.xxx.205.61

Pěstounská péče není vůbec dobrý nápad, to je služba za peníze. Jak se za něco berou peníze, ukažme si na ně.

pokud to měla být ironie, tak hloupá, pokud ne ,  tak názor přímo debulní…

Mám přímou zkušenost (v rodině přítelkyně) , po té co děti vylétly z hnízda přišlo jim “prázdno” tak si vzali 2 sourozence (kluka ADHD a holčinu ) . Kluk je velmi šikovný a inteligentní, holčina je (podle něho) pomalejší a zase šikovná manuálně…

Oba se první měsíc “báli jet autem” měli strach , že je vrátí do ústavu…

v podstatě hned jim začali říkat tati, mami …i když je jim jasné , že to nejsou “bio rodiče”

(bylo jim 8 a 10)

tedˇpo 3 letech naprosto sehraná a spokojená rodina, starají se i o pokrevní vnoučata…

ten “bakšiš” co na ně dostávají, je sice lepší než drátem do oka, ale na žádný vyskakování

by to nebylo

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 01.03.2024, 18:42:54 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 01.03.2024, 18:14:58

To je všecko strašně pěkné.

Napište, jak to bude, až si do pěstounské péče vezme děcka pár - dva chlapi.
Jako pěstouni vadit nebudou, ale jako adoptivní rodiče jo?
A nikdo nebude říkat - kdyby ty děti měli doopravdy rádi, šlo jim o děti, tak si je adoptují. Ne? 
Ono je lepší v tomto počítat s horší variantou.

balu
balu (2035 příspěvků) 01.03.2024, 18:46:16 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 18:42:54

Nebude to stejné jako když chtějí dva chlapi dítě adoptovat? 

Vy ty příspěvky píšete na etapy…

balu
balu (2035 příspěvků) 01.03.2024, 18:50:49 xxx.xxx.152.98

Získat dítě do adopce je asi těžší, náročnější, než do pěstounské péče. Ale to nevím jistě. 

Mně jen pořád  zajímá, proč  adopce ano a pěstounství ne. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 01.03.2024, 18:54:42 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 01.03.2024, 18:46:16

Bude to ještě lepší. “Berou za to prachy.”
😀

Nějak tomu přestávám rozumět… Vám by nevadilo, kdyby šlo o p. péči, ale adopce jo? 

Nebo hodně lidí říká - ať si berou děti z ústavů.

Fakt to nechápu. Když už teda budou vychovávat děti, proč nemůžou mít i stejné jméno a být v papírech?

Starat se o děti, které někdo odhodil, týral, nezvládal - ano.
Být ofic. rodina - ne.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 01.03.2024, 18:58:57 xxx.xxx.124.6

Ok, pardon, edituju, máte pravdu, omlouvám se.

Vždy počítám s katastrofální verzí, pak už mě přece čeká jen příjemné překvapení.
Na model pěstounství se bude koukat nehezky, nějak to tuším. Ale třeba se pletu.
Lidé nechcou vidět dítě u dvou chlapů. A ještě k tomu jim stát bude platit?
Už to slyším… z našich daní… 🙂

balu
balu (2035 příspěvků) 01.03.2024, 19:15:47 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 18:54:42

Nechme stranou co si myslím já, to teď není důležité.

Vy pořád nechcete chápat, na co se ptám. Tak ještě jednou - proč chtějí, homo páry pouze adopce?  Proč vůbec neuvažují ve svých požadavcích o dlouhodobém pěstounství? Rodinu vytvoří tak jako tak, i když v obou případech  netradiční. Ale budou tam dva dospělí, dítě nebo děti,… a to je rodina.  Jde o dítě/děti, nebo jde o stejné jméno a papíry?

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 01.03.2024, 20:39:21 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 01.03.2024, 19:15:47

A kdo říká, že neuvažují o pěstounství? Znám takové páry. 
Tady se jedná o to, aby měli stejná práva, jako mají ostatní občané ČR.
Proč nemají mít stejná práva? 

balu
balu (2035 příspěvků) 01.03.2024, 20:44:15 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 20:39:21

Mě z vás trefí. Nic, vzdávám to. Jestli je taková domluva se všemi homo, tak potěš koště. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 01.03.2024, 21:02:57 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 01.03.2024, 20:44:15

Mně Vaše neodpovídání na otázky nevadí, moje dítě to dělá taky.
Esi to je takhle hrozné se všemi teplými, netuším, je jich hrozně moc.

Proč se neřeší pěstounství? Protože funguje, zakázané není. Pro každého v tom páru zvlášť. Jelikož funguje, není v požadavcích, co by tam dělalo…
Zakázané do roku 2016 bylo (Ústavní soud to zrušil, protože to odporovalo ústavě, celých deset let.), aby člověk, který žije v reg. partnerství, mohl (sám) adoptovat dítě.
Každý sám tedy může, každý z toho páru si může adoptovat jedno dítě, navzájem ale budou vždy cizí. Teď se jedná o adopce společné. Takové ty běžné, co ostatní občané ČR provozují. 

V požadavcích je to, co dosud nefunguje.
I proto někteří chtějí, aby prošel název manželství - protože je v zákoně, že adoptovat mohou jen manželé nebo jeden z manželů. 
Pokud se někdo nenazývá manželem, pochopitelně nemůže adoptovat. 
A protože ten název “manželství” je prostě žena a muž, jeden z návrhů je,
aby se to teda jmenovalo jinak, ale se stejnými právy, jako mají dva v manželství.

Už je to přehledné?

N (neregistrovaný) 01.03.2024, 21:13:10 xxx.xxx.242.38

Mně je tedy celkem jasné co Megi myslí. Nevím co je na tom tak nepochopitelného? Prostě asi chtějí dosáhnout rovnoprávnosti s normálním manželstvím se všemi jeho výhodami i bohužel nevýhodami. Pěstounství je zřejmě umožněno každé té osobě bez rozdílu orientace, tak to neřeší a nepožadují žádnou změnu. Se fakt hádejte měsíc před válkou.😄

Rapotačka (neregistrovaný) 01.03.2024, 22:46:05 xxx:xxx.c5d4:f8f6

Se fakt hádejte měsíc před válkou.

“”"""""

Měsíc?😲 Říkali v létě …..

N (neregistrovaný) 02.03.2024, 00:22:42 xxx.xxx.242.38
Rapotačka:

Se fakt hádejte měsíc před válkou.

“”"""""

Měsíc?😲 Říkali v létě …..


Vy myslíte tu v Evropě? Ta né, ta ani v létě. 

orionka-2
orionka-2 (1032 příspěvků) 02.03.2024, 06:11:21 xxx.xxx.64.54

Ještě do toho manželství x registr. partnerství vložím jeden aspekt. Hetero páry mívaly dávno také institut druh a družka. Ten byl téměř rovnocenný manželství, co se práv týkalo. Žilo tak docela dost, zvlášť starších lidí, kteří už zrovna netoužili po “tyátru” na radnici. Bylo to zrušeno, jako přebytečné. 

Stejně tak homo páry můžou mít úředně plnohodnotnou instituci, jen to nemusí být manželství ( co je po jméně, i pod jiným jménem růže může vonět stejně - praví klasik ) 

hmn
hmn (1173 příspěvků) 02.03.2024, 08:14:20 xxx.xxx.27.149

“Stejně tak homo páry můžou mít úředně plnohodnotnou instituci, jen to nemusí být manželství”

a proč by se to mělo jinak jmenovat, když by to mělo být totéž?

Orionka (neregistrovaný) 02.03.2024, 09:05:14 xxx.xxx.64.54

Aby menšina nepotírala názor většiny? Třeba. Většina chce mít manželství pro sebe. 

Budou ve školní jídelně dva vegetariáni a budou chtít, aby se celá škola stravovala podle nich? Blbé přirovnání, ale lepší mě nenapadá. Tradice ? Křesťanstvi ? Však jim nikdo nechce ubližovat. Znám jich pár, měla jsem mezi nimi i kamarády. Všichni okolo je brali normálně. A to i před 11. Mám obavu, že čím víc se budou prosazovat, tím bude netolerance společnosti větší.

Osobně nesnáším ten jejich průvod. Pride? Chodí snad po Praze zmaškarovaní polonazí hetero v průvodu? A mimochodem s dotacemi ( jak se s oblibou na všechno namítá) od hetero ( t.j. ode mě)?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.