Aktuálně: 4 059 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Politika...

balu
balu (2035 příspěvků) 29.02.2024, 22:58:29 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 29.02.2024, 22:07:14

Tak nevhodná rodina může být jak hetero pár, tak homo pár. A asi nelze dost dobře říct, že se to stát nemůže. I přes všechno prověřování před svěřením dítěte do péče před adopcí.

S vaším posledním odstavcem souhlasím.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.02.2024, 23:05:42 xxx.xxx.60.135
Sarah01:

Já sháněla pračku v 87, než se mně narodil první syn, a bez známosti naprosto bez šance.


To je pro mě fakt až šokující. Jak jsem psala, my měli Tatramatku strašně strašně dlouho a stopro ne přes žádné konexe. Nemohlo to být nějak místně těžko sehnatelné a jinde snáz? Ale Ty jsi také žila na j. Moravě, tak fakt nevím… 😟

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.02.2024, 23:10:07 xxx.xxx.60.135
JanaJanaJanaJana:

Tady se míchá pátý přes devátý 🙂

Prioritně nutno podotknout, že vývýra"LGBTQ+" je velmi zavádějící. Mezi tím, co jsou gayové a la aby úplně normální lidí, trans je medicínsky prokázaná porucha a ten zbytek je, co vím, stále předmět vědeckého zkoumání (jestli je to porucha, kulturní konstrukt atd.).

Registrované partnerství nestačí. Především proto, že neuznává právo na dedictví , přední informací v nemocnici blablabla. Tohle je fakt ostuda, že dosud nebylo zrovnoprávněno.

Podstatná je především otázka výchovy dětí. Homo páry by mměly mít stejně právo na adopci , jako muž a žena. Proč? Protože lepší milující dva než jedna teta na 20 dětí. Kdo má v rodině  někoho z děcáku, pochopí. Zde je dle mého názoru kontroverzní akorát otázka přiosvojení.

S definicí změny pohlaví v ČR souhlasím. Lenka Králová je šílenec, který podporuje hormony mladým a “nerozhodnutým”… to je prasárna. Za mně palec lidem z iniciativy “Nemluvte za nás”.


Souhlasím…a koukám, že znáte Lenku Královou…😉

Vsadila bych se, že to dotáhne hodně hodně daleko - už jsem slyšela snad desítky rozhovorů s ní. Často mluví o tom, že ji to táhne do politiky. Asi neznám nikoho víc ambicióznějšího než je ona.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.02.2024, 23:12:30 xxx.xxx.60.135
JanaJanaJanaJana:

Tady se míchá pátý přes devátý 🙂

Prioritně nutno podotknout, že vývýra"LGBTQ+" je velmi zavádějící. Mezi tím, co jsou gayové a la aby úplně normální lidí, trans je medicínsky prokázaná porucha a ten zbytek je, co vím, stále předmět vědeckého zkoumání (jestli je to porucha, kulturní konstrukt atd.).

Registrované partnerství nestačí. Především proto, že neuznává právo na dedictví , přední informací v nemocnici blablabla. Tohle je fakt ostuda, že dosud nebylo zrovnoprávněno.

Podstatná je především otázka výchovy dětí. Homo páry by mměly mít stejně právo na adopci , jako muž a žena. Proč? Protože lepší milující dva než jedna teta na 20 dětí. Kdo má v rodině  někoho z děcáku, pochopí. Zde je dle mého názoru kontroverzní akorát otázka přiosvojení.

S definicí změny pohlaví v ČR souhlasím. Lenka Králová je šílenec, který podporuje hormony mladým a “nerozhodnutým”… to je prasárna. Za mně palec lidem z iniciativy “Nemluvte za nás”.


Btw, mluvit o lidech z iniciativy “Nemluvte za nás” jako o přešitých vagínách…a to z úst transsexuálky je prostě…chucpe! 😛

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.02.2024, 23:14:23 xxx.xxx.60.135
JanaJanaJanaJana:

S veškrou úctou k Vaší volbě, to je mi jedno, Vaše svatý právo atd. = nesoudím, ALE - pokud jste volila lidovce, tak jste automaticky volila SPOLU, kde je dost lidí pro manželství pro všechny (už jenom v rámci TOPky). A tak je to se vším.

Ono si nevyberete 😀 fakt ne. Předvolební koalice stran s totálně protichůdnými programy jsou prostě podvod na voliče.


Nehledě na to, že zrovna lidovci měli aféru s tím jejich gay poslancem… Šlo tam o nějaké erotické masáže či co (a jejich nezaplacení). Lidovci jsou pro mě nevolitelní a zřejmě to tak bude navždy.

Orionka (neregistrovaný) 29.02.2024, 23:54:42 xxx.xxx.176.102
Fikovnice:

Hmmm, tak to já jsem fakt mírnější. Homosexuálové dle mě můžou vychovat normálně dítě, a mnohdy lépe než v heterorodině…

No a možná jsem měla dřív názory jako Vy. Ale už jsem to tu psala - moje kamarádka je přeoperovaná. Já ji znám už jako ženu (podle Vás má tedy vulvu, byť vymodelovanou, ale nemá logicky pohlavní žlázy). A muže v ní nevidím ani náhodou. Kdyby to nebylo neetické a měla bych svolení, dala bych sem její foto. Vsadím se, že by nikdo nepoznal, že byla muž. Ale zajímavé je, že ona sama je PRO kastrace. A tady tu novou vlnu aktivistek/aktivistů neuznává. 

A ještě jedna věc: Občas z ní mám pocit, že myslí “po chlapsku”. Ne, že by byla mužatka, to spíš naopak. Ale je taková, ani nevím jak to popsat, prostě má jiné city než já a většina žen, které znám. Je víc odtažitá, chladná, kalkulující atd. atd. Ono se může zdát, že to nezávisí na pohlaví…ale ten mužskej mozek z ní občas vnímám.


Mužský mozek byl znát i v článcích T.S.

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 01.03.2024, 00:36:36 xxx.xxx.124.6

JanoJano, vím, že to myslíte dobře, ale ten argument “lepší než děcák” je hrozný.
Proč neříct, že svazek dvou holek by měl mít stejná práva a povinnosti jako svazek kluka a holky, protože proto? Jen tak.
Proč je potřeba hledat něco strašného, jako jsou děcka v ústavu, aby se ospravedlnila adopce pro dvě holky?
Když jsou psychotesty, posudky, …ok, tak co.

Ani neplatí, že takový pár vychová dítě mnohdy lépe než holka s klukem. Proč? 
Jakože mezi teplejma nejsou magoři? Vzhledem ke koncentraci dementů na Zemi a koncentraci teplech na Zemi (tomu byste nevěřili)… 

Pro někoho, kdo mluvil o prověřování u adopce - tady nejde o prověřování. Jde o jedno prověřování při tom, kdy si dítě osvojí jeden z páru. A pak je další prověřování, kdy si to stejné dítě osvojí druhý z páru. Nejde to naráz. To dítě bude v několikaletém kolotoči.
Tak to radši nic než tahle blbost naprosto bezohledná k dětem.

A nikde jsem se nedověděla, esi bude společné příjmení.
Doteď to je tak, že společné není, musí se dát žádost a ta se nemusí schválit. 
Je to na úředníkovi. 
Stejně, jako když si chcete nechat změnit jméno na Vinetů Disneyland Apple Novák.

Dementní přiosvojení neřeší to, co je ten problém - ten druhý z páru, co ještě na dítě nemá papír, nemůže dítě ani vyzvednout ze školky. 
Není jeho zákonný zástupce. Je naprosto cizí člověk. Kdyby se druhému z páru něco stalo, tento cizí člověk nemůže podepsat papír k operaci dítěte. Nemůže nic. Nakonec přijde OSPOD, dítě strčí do ústavu. Tečka. 

Neměli si ho pořizovat, že jo. 

Zas mě nejvíc dojal Péťa Fialů, jak se pochválil, jak narovnal práva.
To se nestydí tomuhle paskvilnímu řešení vystavit děti? 
Dost se divím, že zapomněl zmínit Rusko, že už se mu schválením téhle krávoviny tolik nepodobáme. Asi mu napíšu na twytru. Ať se má čím chlubit aj zejtra.

Kdyby aspoň řekli, že to druhé osvojení bude během měsíce… když u toho prvního stejně prověřují všechny členy domácnosti. 
Není to trochu na hlavu?

A to osvojení se bude týkat pouze dítěte, které už má v tom páru biologického rodiče. Tzn. dětí z děcáku se to absolutně nedotkne. Ty si budou muset brát ty normální páry. 
Aha?
Takže moje odstavce 3 a 5 jsou úplně mimo. Ale kdo se  v tom má vyznat.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 01.03.2024, 01:56:39 xxx.xxx.60.135
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 00:36:36

Znáte příběh těchto dvou chlapíků? 

Gayové (čeští), našli si v USA náhradní matku, spermatem obou nechali oplodnit darovaná vajíčka (takže náhradní matka v USA není biologická matka)…a stalo se něco nečekaného - mají dvojčata - dvě dívky - a prokázalo se, že jedna je biologicky dcerou jednoho toho gaye a druhá toho druhého. Dávali na YT svůj příběh. O ty holčičky se starají naprosto ukázkově.

(Jinak se omlouvám, já neumím zkrátit tu adresu).

https://www.google.com/search?q=dva+mu%C5%BEi+vychov%C3%A1vaj%C3%AD+dv%C4%9B+hol%C4%8Di%C4%8Dky+report%C3%A9r+youtube&client=firefox-b-d&sca_esv=59998079312419c0&sxsrf=ACQVn0_xO_XeHgoguqMhYSiEwhEeZALRaQ%3A1709254355879&ei=0ybhZa-aNdKci-gP4d6QgA8&udm=&ved=0ahUKEwjvz9nV7NGEAxVSzgIHHWEvBPAQ4dUDCBA&uact=5&oq=dva+mu%C5%BEi+vychov%C3%A1vaj%C3%AD+dv%C4%9B+hol%C4%8Di%C4%8Dky+report%C3%A9r+youtube&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiOWR2YSBtdcW-aSB2eWNob3bDoXZhasOtIGR2xJsgaG9sxI1pxI1reSByZXBvcnTDqXIgeW91dHViZUgAUABYAHAAeAGQAQCYAQCgAQCqAQC4AQPIAQD4AQGYAgCgAgCYAwCSBwA&sclient=gws-wiz-serp#fpstate=ive&vld=cid:7a64f860,vid:xqLne-oav0s,st:0

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 01.03.2024, 06:10:58 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 01.03.2024, 01:56:39

Jani, ale někde museli vzít vajíčko, takže biologická matka tam být musí. Tím pádem vlastně mají tři rodiče. A třeba ty holky, až vyrostou, budou chtít tu matku znát. Nevím, no, USA země netušených možností, ale otázka je, nakolik je to vůči těm dětem ok. Pořád se dnes řeší všelijaké souhlasy a těch dětí se nikdo neptal.

Jinak odkaz zkrátíš tak, že si do googlu zadáš “zkracovač url”, někdo na to má už svůj oblíbený program, já používám tento https://1url.cz/

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 01.03.2024, 06:14:52 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 00:36:36

Takže dětí z dětských domovů se toto netýká? Tak potom tomu nerozumím už vůbec. 🙂

Daja
Daja (470 příspěvků) 01.03.2024, 06:26:32 xxx:xxx.39c1:bc11
Sarah01:

Takže dětí z dětských domovů se toto netýká? Tak potom tomu nerozumím už vůbec. 🙂


Dobré ránko,

taky moc nechápu a megí potřebuji vše vysvětlit. Jako na politiky nekoukám páč si myslím o nich své .    A hlavně pro mě po lopatě jako, že jednoduše☝️😉.

Děkuji Dája.

kometa
kometa (5550 příspěvků) 01.03.2024, 06:53:49 xxx.xxx.224.101
JanaJanaJanaJana:

Je dětský domov přímo nezažila, ale moje matka je z dětskýho domova. Pokud je člověk jen trochu empatický a citlivý, rozezná, v čem se dětský domov a následný výběr nevhodné rodiny podepsal. Za totáčeče byla jedna z výhod, že pokud jste si vzali děti do pěstounské péče, stát vás dost ekonomicky podporoval. To byla motivace dotyčné rodiny. Prověřovací mechanismus jaksi už pokulhával.

Kombinace dětského domova + nevhodné hetero rodiny na duši matky udělaly své a můžu všem potvrdit, že čím je ten člověk staší, tím se to projevuje více (v různých směrech).

Motivovaný a sehraný “homopár” by se na ní vyřádil daleko méně, dokonce bych řekla, že vůbec, naopak, mohl by jí dát moc.

Dítě potřebuje především klid, lásku a pocit bezpečí.

Proto tu současnou schválenou verzi partnerství nepochopím a je to plivnutí především na děti v ústavech.

Osobně mám problém s tím přiosvojením, jako fakt. Nikde totiž není dostatečně dobře napsané, jak je vyřešena problematika biologického rodiče, které ve svazku nežije….a na které by mělo mít dítě principielně nárok. To je fakt záležitost na rokování a diskuzní panel.


Motivovaný a sehraný “homopár” by se na ní vyřádil daleko méně, dokonce bych řekla, že vůbec, naopak, mohl by jí dát moc.

Vnímám to stejně. Za mě je lepší sehraný “homopár”, kde dítě zažije a pozná spolupráci mezi partnery, ale i konflikty - řešené, než nefunkční hetero. 

balu
balu (2035 příspěvků) 01.03.2024, 07:11:22 xxx.xxx.152.98

Taky nerozumím tomu přiosvojení. 

Když bude dítě biologicky dítětem jednoho z homo páru, tak je to stejná situace, v jaké je dítě žijící s biologickým hetero rodičem, který tvoří pár s člověkem opačného pohlaví, který ale není rodičem dítěte. Tam se nemusí nic řešit, to dítě má oba rodiče a když biologický rodič zemře, péči o dítě převezme druhý biologický rodič, ne partner zemřelého rodiče. 

Tak o co jde v případě homo páru, že to má být jinak? 

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 01.03.2024, 07:32:59 xxx.xxx.124.6

Teď je to tak, že když zemře biologický rodič, péči o dítě nepřevezme partner, protože k tomu dítěti nemá vůbec žádný papírový vztah. Dítě jde k příbuznému, nebo do ústavu.

Přiosvojení má znamenat, že ten partner si dítě (tohle dítě, které v tom páru mělo biol. rodiče, žádné jiné dítě) může osvojit, takže by se pak nemusela trapně trhat rodina. 

Podle řečí v novinách a sítích to ale vypadá, že toto přiosvojení zahrnuje i dítě osvojené z ústavu jedním z páru (oba to udělat nesmí). Tedy rodina projde jedním prověřováním, dítě bude mít jednoho rodiče, pak další kolo prověřování a dítě bude mít i druhého rodiče. 

Takove slušnej blázinec. 
Je to návrh Válkové - ANO - a Navrátila - křesťani. Jim říkám křesťani, KDU. 

Z pohledu politické hry je to zajímavé. Křesťani a Fiala říkali, že přes jejich víru to neprojde, že by to nemohli udělat.
Praní peněz, lhaní a krádeže projdou v pohodě. 😀

Ti, co to tady zorganizovali (Jsme fér), jsou taky mimo. “Chudáci partneři kvůli dvojímu prověřování…”
A děcka jako co?

Orionka (neregistrovaný) 01.03.2024, 08:09:13 xxx.xxx.176.102

Osvojit dítě si může i partner v hetero rodině. Zpravidla “otec”. Biologický otec s tím musí souhlasit. Zbaví se tím povinnosti platit výživné. Někteří biologičtí otcové by takový návrh zřejmě uvítali, protože mají novou rodinu, děti nevidí jak je rok dlouhý a pro jeho rodinu je výživné ztráta a pro tu druhou přilepšení. Takže ono to vlastně není vyřešené ani v hetero rodinách. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 01.03.2024, 08:26:25 xxx.xxx.153.222
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.03.2024, 00:36:36

Megi….samozřejmě že máte pravdu a já s Vaším názorem souhlasím…

Fabuluji b tomto směru naprosto záměrně. Jelikož je mezi námi stále dost lidí, kteří si myslí, že výchova “homopáru” může dítě zásadně poškodit jen kvůli tomu, že máma-máma/táta-táta.

A jako proč ne, každého věc, co si myslí. Ale já tuhle “děsivou formulaci” používám jako proti argument právě vůči tomuto postoji.

Nejsem matka, ale doposud i po letech mě níčí zpověď jedné známé, která dělala sestru v kojeňáku. Měla na starost šest až deset dětí a jen co prošla okolo, všechny děti automaticky hned po ní natahovali ruce. Po komkoli, kdo prošel okolo.

No a tohle život dítěte poznamená dle mého nejvíc….pokud nebereme extrém jako je týrání.

assil
assil (2124 příspěvků) 01.03.2024, 08:39:51 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 01.03.2024, 07:11:22

No co já vím jde při přiosvojení hlavně o děti bez druhého přítomného biologického rodiče, takže ti děti pak končí v děcácích.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.