Aktuálně: 4 062 inzerátů199 600 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Politika...

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 29.02.2024, 19:47:19 xxx.xxx.124.6

Já si teda nepřijdu jako auto nebo pes. Vy jo? Tak se registrujte.
A nemějte právo na to zeptat se v nemocnici, esi ten druhý třeba umírá. 

Schválení tohoto paskvilu bylo velmi hloupé - kvůli osvojení dětí. Jednou pojede kolotoč při osvojení z ústavu, podruhé, aby rodiče byli oba. V tomhle se stát naprosto zbláznil. Doufám, že ta registrovaná auta budou mít tolik rozumu, aby tohle žádné dítě na světě nemuselo podstoupit.

balu
balu (2034 příspěvků) 29.02.2024, 19:55:22 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.02.2024, 19:34:35

To ale přece není o těhotných mužích. To je o tom, že ten muž jako žena s penisem se bude sprchovat na koupáku, v bazénu, prostě tam, kde se ženy sprchují společně, většinou zcela nahé, s nimi. Půjde na dámskou toaletu. Za prvé bych se za přítomnosti takové ženy-muže necítila dobře a vidím tam i nebezpečí v tom, že může jinou ženu znásilnit. A nemusí být obětí dospělá žena, ale třeba dospívající holka,… Krom toho, nechtělo by se mi vysvětlovat malému dítěti, jak to, že má ta paní pindíka. 

Souhlasím s tím, co napsala Bodlinka. Pokud má penis, je to chlap. A pro úřední změnu pohlaví musí být jako podmínka kastrace. Pořád to bude chlap chromozomálně, ale to už ho trápit asi nebude 

balu
balu (2034 příspěvků) 29.02.2024, 20:07:11 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 29.02.2024, 19:47:19

Já jsem žena a měla jsem muže a žili jsme v manželství. To je svazek muže a ženy. Proto se svazek muže a muže a ženy a ženy tak nemůže nazývat. Mám za to, že byla schválena stejná práva pro svazek stejnopohlavních lidí, jako mají manželé, krom těch adopcí.  To znamená mimo jiné i informováni jejich partnera či partnerky v nemocnici (ale to už funguje, jestli se nemýlím,  v registrovaném partnerství), dědění, atd. 

Neznám dítě, které by chtělo mít v rodném listě uvedeno třeba  matka - Jarmila, otec - Zuzana.  

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 29.02.2024, 20:21:25 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 29.02.2024, 20:07:11

Mně je ten název úplně ukradený. Vůbec nechápu, proč to někdo tak hrozně chce.
Ne, zdravotní informace dosud nefungují. Naštěstí jsou doktoři normální.
Doteď nefungovalo nic. V tom to je. Spousta lidí si myslí, že jde jen o jiný název manželství - a že práva a povinnosti jsou stejná. Na to reaguji - není to tak. Je to stejné jako zaregistrovat čip psa, akorát že toho psa můžu registrovat na více místech než ty lidi. 😀
Teď bylo něco schváleno, ještě to neplatí a podle mě by to ani schválit neměli - senát a préza. Protože to s těmi dětmi je šílenost. 
V RL by mohlo být matka a matka, pak by tam nebylo “otec - Jana”, že? 😀

To, co chcou děcka, byste se divila. Děti totiž tohle neřeší. Nesmějí se děcku, že má dvě matky. 
Víte do kdy? Přesně do chvíle, než jim doma řeknou, že to je špatně mít dvě matky a že Anička, co má dvě matky, to chytí taky.
Atp. Ale tak to je potřeba vidět live, to není hra na pravdu a lež, já to vídám, Vy třeba ne.

Mně hodně vadí to přiosvojení, je to hnus. To neměli dělat. Mohli tuhle otázku nechat na jindy, nějak to domyslet. Už tak trvá osvojení, adopce hrozně dlouho, no tak že by se to teď začalo dělat nadvakrát? To je kokotina. Chudák dítě. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 29.02.2024, 20:27:44 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 29.02.2024, 20:15:25

Kdo ví, co řekla doopravdy. Pokud to nebyl rozhovor mailem, že by otiskli slovo od slova, tak se tomu zas tak věřit nedá. Esi to takto proběhlo, tak nechápu… manželství chtěli mladí? Neznám nikoho dvacetiletého, kdo by se chtěl uvázat. To sou nápady. 😀 

balu
balu (2034 příspěvků) 29.02.2024, 20:40:44 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 29.02.2024, 20:21:25

Děti se ptají… třeba jak se narodí miminko, jak vznikne. A rodiče jim řeknou, že k tomu je zapotřebí  maminka a tatínek. Tedy žena a muž. Ne dvě maminky ne dva tatínci. A už v tom okamžiku to těm dětem začne být divné. 

Sarah01
Sarah01 (2184 příspěvků) 29.02.2024, 20:58:04 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Ali, my jsme normálka měli Tatramatku. Bez jakékoli protekce…😲


Já sháněla pračku v 87, než se mně narodil první syn, a bez známosti naprosto bez šance.

N (neregistrovaný) 29.02.2024, 21:00:14 xxx.xxx.242.38

Jen na to prostě nejsme zvyklí..🙂 Lidi dovedou vylučovat druhé ze společnosti i z jiných daleko malichernějších důvodů než že nemá mámu. Ve své podstatě záleží velmi na okolí a společnosti, jak umožní i neobvyklým párům vychovat dítě. Já osobně proti nim nic nemám a dotaz jak úspěšní budou bych směřoval hlavně k tomu dítěti.🙂 

Sarah01
Sarah01 (2184 příspěvků) 29.02.2024, 21:09:48 xxx.xxx.162.253

Já jsem teda žádné zprávy nečetla, takže nevím, co je na těch adopcích špatně. Nějaké prověřování je asi v pořádku, ne? 

Jinak já kdybych byla dítětem, tak dvě matky by mně asi nevadily, ale dva otcové už jo, to bych nezkousla.

N (neregistrovaný) 29.02.2024, 21:16:51 xxx.xxx.242.38
Sarah01:

Já jsem teda žádné zprávy nečetla, takže nevím, co je na těch adopcích špatně. Nějaké prověřování je asi v pořádku, ne? 

Jinak já kdybych byla dítětem, tak dvě matky by mně asi nevadily, ale dva otcové už jo, to bych nezkousla.


Mně by zase přesně opačně vadili dvě matky.😄

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 29.02.2024, 21:37:51 xxx.xxx.40.149

Tady se míchá pátý přes devátý 🙂

Prioritně nutno podotknout, že vývýra"LGBTQ+" je velmi zavádějící. Mezi tím, co jsou gayové a la aby úplně normální lidí, trans je medicínsky prokázaná porucha a ten zbytek je, co vím, stále předmět vědeckého zkoumání (jestli je to porucha, kulturní konstrukt atd.).

Registrované partnerství nestačí. Především proto, že neuznává právo na dedictví , přední informací v nemocnici blablabla. Tohle je fakt ostuda, že dosud nebylo zrovnoprávněno.

Podstatná je především otázka výchovy dětí. Homo páry by mměly mít stejně právo na adopci , jako muž a žena. Proč? Protože lepší milující dva než jedna teta na 20 dětí. Kdo má v rodině  někoho z děcáku, pochopí. Zde je dle mého názoru kontroverzní akorát otázka přiosvojení.

S definicí změny pohlaví v ČR souhlasím. Lenka Králová je šílenec, který podporuje hormony mladým a “nerozhodnutým”… to je prasárna. Za mně palec lidem z iniciativy “Nemluvte za nás”.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 29.02.2024, 21:55:20 xxx.xxx.153.222
Bodlinka:

já mám názor zcela jasný. má to penis, je to samec, má to vulvu, je to samice. 

jsem ochotná i uznat, že někdo to může mít v hlavě natolik špatně, že velice touží podobat se pohlaví jinému, než kterým je obdařen. v tom případě chirurgie dokáže leccos, ale nenávidíš-li své pohlaví, pak ty “špatné” pohlavní žlázy a druhotné pohlavní znaky nemůžeš chtít ponechat.

takže jsi li žena s penisem, jsi prostě muž. jsi-li těhotný muž, jsi žena.

jo a lidovce jsem volila aby buzny nedostaly děti. taková jsem zrůda konzervativní.


S veškrou úctou k Vaší volbě, to je mi jedno, Vaše svatý právo atd. = nesoudím, ALE - pokud jste volila lidovce, tak jste automaticky volila SPOLU, kde je dost lidí pro manželství pro všechny (už jenom v rámci TOPky). A tak je to se vším.

Ono si nevyberete 😀 fakt ne. Předvolební koalice stran s totálně protichůdnými programy jsou prostě podvod na voliče.

N (neregistrovaný) 29.02.2024, 21:59:09 xxx.xxx.242.38
JanaJanaJanaJana:

Tady se míchá pátý přes devátý 🙂

Prioritně nutno podotknout, že vývýra"LGBTQ+" je velmi zavádějící. Mezi tím, co jsou gayové a la aby úplně normální lidí, trans je medicínsky prokázaná porucha a ten zbytek je, co vím, stále předmět vědeckého zkoumání (jestli je to porucha, kulturní konstrukt atd.).

Registrované partnerství nestačí. Především proto, že neuznává právo na dedictví , přední informací v nemocnici blablabla. Tohle je fakt ostuda, že dosud nebylo zrovnoprávněno.

Podstatná je především otázka výchovy dětí. Homo páry by mměly mít stejně právo na adopci , jako muž a žena. Proč? Protože lepší milující dva než jedna teta na 20 dětí. Kdo má v rodině  někoho z děcáku, pochopí. Zde je dle mého názoru kontroverzní akorát otázka přiosvojení.

S definicí změny pohlaví v ČR souhlasím. Lenka Králová je šílenec, který podporuje hormony mladým a “nerozhodnutým”… to je prasárna. Za mně palec lidem z iniciativy “Nemluvte za nás”.


Taky si myslím, že mít vlastní domov i když s méně obvyklými rodiči je pro dítě lepší než “ústav”. Proto to nebudu rovnou odsuzovat a defacto některým brát možnost spokojeného života. Rodina je tam kde jsem rád, cítím lásku a bezpečí.🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 29.02.2024, 22:07:14 xxx.xxx.153.222
Odpověď na příspěvek uživatele N z 29.02.2024, 21:59:09

Je dětský domov přímo nezažila, ale moje matka je z dětskýho domova. Pokud je člověk jen trochu empatický a citlivý, rozezná, v čem se dětský domov a následný výběr nevhodné rodiny podepsal. Za totáčeče byla jedna z výhod, že pokud jste si vzali děti do pěstounské péče, stát vás dost ekonomicky podporoval. To byla motivace dotyčné rodiny. Prověřovací mechanismus jaksi už pokulhával.

Kombinace dětského domova + nevhodné hetero rodiny na duši matky udělaly své a můžu všem potvrdit, že čím je ten člověk staší, tím se to projevuje více (v různých směrech).

Motivovaný a sehraný “homopár” by se na ní vyřádil daleko méně, dokonce bych řekla, že vůbec, naopak, mohl by jí dát moc.

Dítě potřebuje především klid, lásku a pocit bezpečí.

Proto tu současnou schválenou verzi partnerství nepochopím a je to plivnutí především na děti v ústavech.

Osobně mám problém s tím přiosvojením, jako fakt. Nikde totiž není dostatečně dobře napsané, jak je vyřešena problematika biologického rodiče, které ve svazku nežije….a na které by mělo mít dítě principielně nárok. To je fakt záležitost na rokování a diskuzní panel.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.