Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Politika...

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 29.02.2024, 10:43:04 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 29.02.2024, 10:41:45

Možná starší generace, ale kalíšky a menstruační lakhotky zažívají velký boom a vyjde ve výsledku daleko levněji.

Týýýjo, kam se člověk ve vlákně politika nedostane, žejo 😀

assil
assil (2118 příspěvků) 29.02.2024, 10:43:18 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 29.02.2024, 10:39:26

Hlavně tehdy byly nízké ty nutné náklady, bydlení, základní jídlo, jízdné a tak. Takže z výplaty pak zbylo víc procent.

balu
balu (2034 příspěvků) 29.02.2024, 10:48:58 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 29.02.2024, 10:41:45

A proč by měl někdo jakékoliv ženě/dívce platit vložky, tampony, intimky? 

Připadá mi neskutečné, jak jsou lidi zblblí různými dotacemi. 

Ty peníze musí napřed někdo vydělat, prací, pak si je stát vezme formou daní a přerozdělí. A já teda fakt nechci žádné cizí ženské platit ještě vložky. Jako by nestačilo, že si živíme… však víte koho všechno.

balu
balu (2034 příspěvků) 29.02.2024, 10:58:21 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 29.02.2024, 10:43:18

Ano, náklady na bydlení byly oproti dnešku nízké. Ale za to je dnes levné jídlo. I když to tak nevypadá, většina potravin by byla dnes dražší, kdyby zůstal zachován tehdejší poměr ke mzdě. Je levnější elektronika, elektrospotřebiče i nábytek. Některé oblečení a obuv, některá drogerie. 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 29.02.2024, 11:04:28 xxx.xxx.198.226

Prostě byla tehdy jiná doba, spousta věcí se dělala blbě, dnes je taky jiná doba, spousta věcí se dělá blbě. Tenkrát si lidi žili ve své bublině, protože informace prostě nebyly, státní sdělovací prostředky negativa nesdělovaly. Dnes si lidé žijí ve své bublině, protože informací je moc, sdělovacích prostředků ještě víc, a každý si tam najde “to svoje”.

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 29.02.2024, 11:25:55 xxx.xxx.124.6

Todle neexistuje, vymyšlené. 

No, vám něco povim… prodavači v lidlu u sousedů mi sami rozdělují nákup a začali trochu mluvit česky. Přepnou mi aplikaci na jejich, aby to platilo… neviděla jsem nikoho zamračeného. Rozdělují nákup na víc paragonů, abych měla každý karton mléka za polovinu a za každých utracených 200 PLN dárek. Kafe Lavazza… mletý já nerada.
Dnes jsem vyměnila vajíčka za jablka. Jsem velkofarmář!
Eště potřebuju vyměnit kohouta, je to debull, je tlustej a ráno má v 5. Buggyro, jak jste na tom s místem v mrazáku?

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 29.02.2024, 11:54:30 xxx.xxx.11.197
assil:

Jenže někdo spotřebuje klidně i víc než ten duopack + navíc na noc ty velký noční po dvou a ty jsou dražší, fakt ne každá si to odbyde jedním balením normal vložek. Jo když si na to vzpomenu, tak jsem ráda, že už mám po. 😀


Taky bych mohla povídat, ale je to tady veřejný, tak nevím. Já si do práce brávala i oblečení na převlečení. A slipovky taky nosím denně.

N (neregistrovaný) 29.02.2024, 11:56:41 xxx.xxx.149.83
balu:

Ano, náklady na bydlení byly oproti dnešku nízké. Ale za to je dnes levné jídlo. I když to tak nevypadá, většina potravin by byla dnes dražší, kdyby zůstal zachován tehdejší poměr ke mzdě. Je levnější elektronika, elektrospotřebiče i nábytek. Některé oblečení a obuv, některá drogerie. 


No, ono je to spíš neskutečnej šunt než že by to bylo levné.🙂 Jídlo jak které a zase třeba mňamka kdy do chleba přimíchávají starý rozemletý a místo dopečení ho dobarví. Boty na půl roku kterým nejdřív upadne podrážka a když to přilepíte tak začne praskat i ten vršek.😀 Křeslo k počítači z umělé kůže za 4000 se za rok loupe všude? Zboží bohužel moc levné není na to jaká je jeho skutečná užitná hodnota.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 29.02.2024, 12:01:04 xxx.xxx.60.135
balu:

Orionko, bezva argument rozením na poli. K tomu lze říct toto - ženy toho opravdu dříve zvládly víc. Ale i matky a babičky dnešních maminek, které ale nic nestíhají, i když nevaří, nepečou, mají pračku, sušičku, myčku,…  Samozřejmě, že ne všechny, některé se vrací v čase jak píšete a třeba k látkovým menstruačním vložkám nebo porodům doma. K tomu jen, že žádný extrém není dobrý.

Ad vložky - my jsme byly doma tři ženské, mamka  a já se sestrou. Vložky se už v té době nepraly, ale moje babička a teta to zažily. Nic totiž nebylo… když jsem začala menstruovat, a v podstatě až do sametu, byly u nás k dostání strašné vložky. Buď byly tvrdé  jak prkna nebo byly měkké vatové. Obojí protékaly, protože neměly žádnou nepropustnou vrstvu a jezdily v rozkroku až na záda, protože se nedaly nijak přilepit. 

Co se týká hrazení vložek holkám z chudých rodin státem, nesouhlasím s tím. Vložky na jednu menstruaci stojí přibližně tolik jako jedna krabička cigaret. A ty si dopřávají právě ti chudí na dávkách.


Teda já se trochu stydím za toto téma…ale předpokládám, že je nás tady víc, které jsme zažily ty hrůzy v síťce… Vtipné to bylo třeba ve škole na tělocviku, kdy se vložka během minuty ocitla kdesi na zádech cca na úrovni lopatek!😛

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 29.02.2024, 12:02:43 xxx.xxx.11.197
balu:

Ano, náklady na bydlení byly oproti dnešku nízké. Ale za to je dnes levné jídlo. I když to tak nevypadá, většina potravin by byla dnes dražší, kdyby zůstal zachován tehdejší poměr ke mzdě. Je levnější elektronika, elektrospotřebiče i nábytek. Některé oblečení a obuv, některá drogerie. 


Přesně tak. Za minulýho režimu se mně o automatické pračce mohlo jen zdát. Jo, byla jen pod pultem, měla jsem známou v elektru, takže mít jsem ji mohla, ale neměla jsem na ni. Koupila jsem si ji až v roce 96 tuším a stála mně 15 tisíc tehdy, plat jsem v té době měla cca 5 tisíc, manžel o tisícovku víc. Dnes stojí pračka do 10 tisíc a vydělávám 5x tolik, než v roce 96.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 29.02.2024, 12:03:38 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Teda já se trochu stydím za toto téma…ale předpokládám, že je nás tady víc, které jsme zažily ty hrůzy v síťce… Vtipné to bylo třeba ve škole na tělocviku, kdy se vložka během minuty ocitla kdesi na zádech cca na úrovni lopatek!😛


Přesně tak, jak kdybys psala o mě v 7. třídě. 😂

assil
assil (2118 příspěvků) 29.02.2024, 12:04:28 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 29.02.2024, 10:48:58

Třeba protože úplně stejně všem platíme toaletní papír a ta biologická potřeba vložek a tamponů je úplně stejná jako potřeba toaletního papíru, akorát holt se týká jen poloviny obyvatel? Že platíte úplně cizím lidem toaletní papír ve školách, na úřadech apod. to vám nevadí?

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 29.02.2024, 12:18:37 xxx.xxx.124.6

Přijde vám ok platit stejnou DPH za hyg. potřeby stejně jako za alkohol?
A není to kvůli EU, protože ta dovolila snížit daň na 5 %. Někde je nulová.
My ale musíme být nejlepší, takže jedeme dál 21 %.
Naši politici neumí zařvat, prostě ubožáci. 
 

assil
assil (2118 příspěvků) 29.02.2024, 12:20:04 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 29.02.2024, 12:18:37

Jj, to je prasárna a jen to ukazuje, jak naši politici jedou politiku chlapi sobě.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 29.02.2024, 12:21:47 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

Kolik Vás stálo bydlení?

Já že abych si tu pračku měla kam dát. 


To určitě míň, protože jsme bydleli v družstevním bytě, v tom roce 96, nájemné už si nepamatuju. Jinak za minulýho režimu u rodičů v jednom pokojíku, kuchyň byla společná.

balu
balu (2034 příspěvků) 29.02.2024, 12:27:13 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 29.02.2024, 12:04:28

Aha… A jak to bude pokračovat? Vložky a pak co dál? Plenky pro děti? Nebo…?

Na rozdíl od toaletního papíru, který používají opravdu všichni a je to základ hygieny v dnešní době, je menstruace záležitostí žen a je na nich, aby si hygienické prostředky opatřily a zaplatily - ony nebo jejich rodiče, pěstouni, atd. To nemůže suplovat stát. 

Nebo budeme postupně platit chlapům žiletky a pěnu na holení? Nebo nejen chlapům? Opalovací krémy všem? 

Orionka (neregistrovaný) 29.02.2024, 12:30:19 xxx.xxx.64.54

Proč já mám pocit, že s některými jsem nežila v jedné republice? Automatku Zn. Tatramat s kulatým okynkem jsem kupovala v r. 1980, bez známostí. A to jsem byla mezi kamarádkami a známými snad poslední. A to se daly ( možná s tou známostí ) sehnat i jiné značky. Taky menší Tatramatky plněné vrchem, které tancovaly. Ta moje prala snad 20 let.

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 29.02.2024, 12:36:11 xxx.xxx.124.6
balu:

Aha… A jak to bude pokračovat? Vložky a pak co dál? Plenky pro děti? Nebo…?

Na rozdíl od toaletního papíru, který používají opravdu všichni a je to základ hygieny v dnešní době, je menstruace záležitostí žen a je na nich, aby si hygienické prostředky opatřily a zaplatily - ony nebo jejich rodiče, pěstouni, atd. To nemůže suplovat stát. 

Nebo budeme postupně platit chlapům žiletky a pěnu na holení? Nebo nejen chlapům? Opalovací krémy všem? 


Fakt Vám přijde potřeba opalovacího krému stejná? Na to ani nemám komentář teda. 😀

Orionka (neregistrovaný) 29.02.2024, 12:36:26 xxx.xxx.64.54
balu:

Aha… A jak to bude pokračovat? Vložky a pak co dál? Plenky pro děti? Nebo…?

Na rozdíl od toaletního papíru, který používají opravdu všichni a je to základ hygieny v dnešní době, je menstruace záležitostí žen a je na nich, aby si hygienické prostředky opatřily a zaplatily - ony nebo jejich rodiče, pěstouni, atd. To nemůže suplovat stát. 

Nebo budeme postupně platit chlapům žiletky a pěnu na holení? Nebo nejen chlapům? Opalovací krémy všem? 


Tak já bych řekla, že ty dámské hygienické jsou důležitější než ten toal. papír. Ten je zbytný a lze ho nahradit (nejen Rudým právem, ale třeba bidetem, nebo hygienickou sprchou). 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.