Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Politika...

N (neregistrovaný) 28.02.2024, 21:34:56 xxx.xxx.242.38

No ono ale taky dřív ty lidi měli víc času i proto,že je pořád něco neotravovalo jako dnes. Vždyť komu se za minulého režimu stalo, že jim dodavatel “napálil” elektřinu a najednou místo praní řešíte tohle.Dnes je podle mého mnohem víc starostí okolo a proto by ty matky už asi moc s tím praním v ruce to nedávaly. Dneska je to pořád něco vč. banky, mobilních operátorů a úřadů. Všechno to zařizování zkrátka bere čas a to dřív tolik nebylo.

Quash (neregistrovaný) 29.02.2024, 04:43:41 xxx.xxx.33.234

Meziročně byly v lednu 2024 VÝKUPNÍ ceny pro zemědělce nižší o 19,8 % .

 V rostlinné výrobě ceny klesly o 25,3 %. Nižší byly ceny olejnin o 27,7 % a obilovin o 36,5 %. Zvýšily se ceny ovoce o 34,7 %, brambor o 29,1 % a zeleniny o 5,6 %. V živočišné výrobě byly ceny nižší o 12,9 %. Klesly ceny vajec o 22,2 %, mléka o 19,1 %, drůbeže o 7,6 % a skotu o 2,6 %. Vyšší byly ceny prasat, a to o 4,2 %. Jedná se o nejvýraznější propad od roku 2010. 

Potraviny v obchodech však historický propad cen v zemědělské výrobě zatím příliš neodrážejí. V lednu totiž potraviny zlevňovaly meziročně o 3,9 procenta. Jedná se sice o nejvýraznější meziroční zlevnění potravin v obchodech za celé období od listopadu 2009, avšak je zhruba jen pětinové v porovnání s kolapsem cen zemědělské produkce. Navíc, obchodníci a řetězce čelí od letoška nižší sazbě DPH, místopatnácti- jen dvanáctiprocentní. Jejich zlevnění tak zatím spíše odráží toto snížení daně, nikoli tolik samotné mohutné zlevnění zemědělské produkce. Obchody a řetězce by pokles cen zemědělců měly viditelněji promítnout do svých cen v nadcházejících měsících, jinak vyvstane otázka, zda si opět nenavyšují vlastní marže a zisk a zda tedy je maloobchodní trh v ČR dostatečně konkurenční.

https://www.kurzy.cz/zpravy/759549-cr-indexy-cen-vyrobcu-leden-2024-ceny-v-prumyslu-a-zemedelstvi-rostly-stavebnictvi/

https://www.kurzy.cz/zpravy/759568-potraviny-v-obchodech-zlevnuji-nejvyrazneji-od-roku-2009-zemedelci-ale-celi-jeste-petinasobne/

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 29.02.2024, 07:29:27 xxx.xxx.11.197

“Tisíce korun navíc teď připlácejí domácnosti za elektřinu proti ceníkům před energetickou krizí. A to i přesto, že velkoobchodní ceny spadly zpět na úroveň před třemi lety. Odborníci se shodují, že koncové ceny pro spotřebitele sice ještě poklesnou, ale takové účty jako před krizí už mít nebudou. S fixováním ceny na delší dobu by nicméně chvíli počkali. ”

Hm, proč si nemastit kapsu, když to zrovna teď jde, že.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 29.02.2024, 07:43:57 xxx.xxx.198.226

N: no ale zase se dá dneska většina věcí vyřídit po telefonu, po internetu nebo datovkou. Já neviděla úředníka, babu na přepážce nebo bankéře už nějaké dobré roky. Boxík na rohu mi vezme zásilku kdykoli, kdy jdu zrovna kolem, předpis na léky přijde do mobilu, trvalý příkaz nastavím doma u telky. Telefon na řemeslníka seženu na netu. Dřív jsem daňové přiznání počítala v ruce s tužkou a papírem a lustrovala vysvětlivky, teď to nahážu do EPA a ono mi to vypadne zkontrolované. Dřív se u nás v práci dodáky kopírovaly na kopírce, baba musela vzít papír od šéfa se soupisem zboží, udělat na tiskárně zmenšenou kopii, tu pak popřekládat, vložit ji pod papírovou předlohu dodáku, a znova kopírovat. Pak ručně nebo na stroji dopsat datum, nákladové kusy a hmotnosti. Já to teď zkopíruju z mailu, data o zásilce dopíšu v souboru, za minutu jede dodák z tiskárny.

Dříve vás nenatáhli na elektřině, ale třeba měli cinknutou váhu v lahůdkách, na šmejdy si lidi musejí dávat pozor v každé době.

Anonymní (neregistrovaný) 29.02.2024, 07:56:27 xxx.xxx.15.46
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 29.02.2024, 07:43:57

Teď je to vlastně všechno zdražování fajn. Akorát kam se hrabe ta cinknutá váha v lahůdkách. Když na ni někdo přišel, tak ten co okrádal šel sedět natvrdo 

Rapotačka (neregistrovaný) 29.02.2024, 08:14:40 xxx:xxx.6015:37ce
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 29.02.2024, 07:43:57

Máte prarodiče?

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 29.02.2024, 08:16:07 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

N: no ale zase se dá dneska většina věcí vyřídit po telefonu, po internetu nebo datovkou. Já neviděla úředníka, babu na přepážce nebo bankéře už nějaké dobré roky. Boxík na rohu mi vezme zásilku kdykoli, kdy jdu zrovna kolem, předpis na léky přijde do mobilu, trvalý příkaz nastavím doma u telky. Telefon na řemeslníka seženu na netu. Dřív jsem daňové přiznání počítala v ruce s tužkou a papírem a lustrovala vysvětlivky, teď to nahážu do EPA a ono mi to vypadne zkontrolované. Dřív se u nás v práci dodáky kopírovaly na kopírce, baba musela vzít papír od šéfa se soupisem zboží, udělat na tiskárně zmenšenou kopii, tu pak popřekládat, vložit ji pod papírovou předlohu dodáku, a znova kopírovat. Pak ručně nebo na stroji dopsat datum, nákladové kusy a hmotnosti. Já to teď zkopíruju z mailu, data o zásilce dopíšu v souboru, za minutu jede dodák z tiskárny.

Dříve vás nenatáhli na elektřině, ale třeba měli cinknutou váhu v lahůdkách, na šmejdy si lidi musejí dávat pozor v každé době.


V té první půlce vám dávám za pravdu.

Ale “cinknutou ” váhu má dnes kdejaký supáč. Nakupuji v Tescu na Soukenném. Každý druhý nákup je předražený. Protože si pečlivě kontroluji účtenku, na informacích už mě znají. Nejvíc to bylo o chleba za 54,--, který jsem vůbec neměla. Reakce : pokladní se uklikla - bez omluvy, 20,-- na sýrech……

Moje rada zní : kontrolujte, taky jsem spoléhala na to, že pokladna jede přes kódy….a pokladní, co namarkuje, to stejně odvede.

assil
assil (2118 příspěvků) 29.02.2024, 08:45:48 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 29.02.2024, 08:16:07

Tesco je tím pověstný, a Kaufland.

Já nemám šanci si to v krámě kontrolovat, narvaný vrchovatý košík a účet dlouhej jak tejden, tak na to radši doma ani nekoukám, bych se možná akorát naštvala.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 29.02.2024, 09:17:56 xxx.xxx.198.226
orionka-2:

V té první půlce vám dávám za pravdu.

Ale “cinknutou ” váhu má dnes kdejaký supáč. Nakupuji v Tescu na Soukenném. Každý druhý nákup je předražený. Protože si pečlivě kontroluji účtenku, na informacích už mě znají. Nejvíc to bylo o chleba za 54,--, který jsem vůbec neměla. Reakce : pokladní se uklikla - bez omluvy, 20,-- na sýrech……

Moje rada zní : kontrolujte, taky jsem spoléhala na to, že pokladna jede přes kódy….a pokladní, co namarkuje, to stejně odvede.


Já jsem kontrolovala několikrát penny účtenku a i jsem si doma vážila a čučela jsem, že všechno v poho. Do tesca nechodím, už je na mě moc drahé, i když mi dala příbuzná kartičku ☹️ A mají malý výběr v akcích, holt. Penny má akce i bez kartičky, chválabohu za to, já jak mám odpor ke všem registracím, tak bych musela kupovat za plnou cenu. No, aspoň bych ušetřila za benzin, protože to bych nakupovala ve vsi u vietnamců…

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 29.02.2024, 09:19:47 xxx.xxx.27.179

Já dala nákupákům vale, jdu tam jen ve velmi výjimečných případech. Oblečení objednávám většinou přes net ve slevách u český produkce, a co se týče jídla atd., tak jednou tejdně obejdu v Rakovníku náměstí a mám na týden vystaráno.

Ekonomicky to vyjde šul nul, jako když jsem jela konzumější život v Praze (jako fakt), kvalitou jsem na tom lépe.

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 29.02.2024, 09:29:29 xxx.xxx.198.226

Tady mám výhodu, oblečení nekupuji 😀 Mám poděděného oblečení a neustále mi kamarádky různé obnošené nosí, že do smrti to neudolám. Ještě že mám VELKOU skříň 🙂 Když joo něco potřebuji, jakože boty ošlapu a tak, tak kupuju na bazoši.

Rapotačka (neregistrovaný) 29.02.2024, 09:31:23 xxx:xxx.6015:37ce

Známá nakupovala v Kaufu, večer. Plný vozík =  cca 1.700,-

za kasou si účet zkontrolovala, chyba byla 700,-

hrozný dohady, už je pozdě, přijďte ráno atd.

No vyřešilo se to hned.

Mýho chlapa málem kleplo, koupil šišku salámu + nákup

až DOMA moudře kontroloval účet, měl napočítané   šišky dvě.

Několikrát jsem zaznamenala (TV - Ro), že účty si

kontrolují  důchodci a nevzdělanci. 

On by se tak nikdy nesnížil.

kometa
kometa (5543 příspěvků) 29.02.2024, 09:40:20 xxx.xxx.224.101
Leithian:

Kdy jste naposled menstruovala? To co pisete je totalni kravina. Na menstruaci vyplacam nejmin 3 kila (pokud pocitam kvalitni veci a ne sunt co protejka nebo se soupe az na zada) ale jestli celej den nosite jednu smradlavou vlozku o velkem objemu pak by to i sedelo.


Promiň, ale přečetla jsi pořádně příspěvek od balu?

Není tam nic o tom, že by balu nosila celý den…. Nebudu dál citovat.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 29.02.2024, 10:15:24 xxx.xxx.11.197
kometa:

Promiň, ale přečetla jsi pořádně příspěvek od balu?

Není tam nic o tom, že by balu nosila celý den…. Nebudu dál citovat.


Teď to čtu, 3 kila je nesmysl, Naturella classic normal 18 kusů v dm za cca 63 Kč, duopack, kde je 40 ks, vyjde na míň, jak 150 korun. A to jsou opravdu luxusní vložky.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 29.02.2024, 10:30:50 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Teď to čtu, 3 kila je nesmysl, Naturella classic normal 18 kusů v dm za cca 63 Kč, duopack, kde je 40 ks, vyjde na míň, jak 150 korun. A to jsou opravdu luxusní vložky.


Jo, a když jsou doma dvě, jsou to ty 300,--. A sousedi jak jsem psala 3 dospívající dcery a je to těch 600,--.

Hlavně je to jedno k druhému. Já musím najít fotku, synek v botičkách ( ty první ) za 11,--Kčs 🙂) Sunar stál 11,-- taky Kčs. Ano,, byl na lístky od paní doktorky, aby tím lidi nekrmili kočky….Fakt nejsem stará, jen moc pamatuju. Jo a ty pitomý maďarský vatový vložky stály 2,70.  Vracím se do hrobu 🙂)

assil
assil (2118 příspěvků) 29.02.2024, 10:38:01 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 29.02.2024, 10:15:24

Jenže někdo spotřebuje klidně i víc než ten duopack + navíc na noc ty velký noční po dvou a ty jsou dražší, fakt ne každá si to odbyde jedním balením normal vložek. Jo když si na to vzpomenu, tak jsem ráda, že už mám po. 😀

balu
balu (2034 příspěvků) 29.02.2024, 10:39:26 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 29.02.2024, 10:30:50

Jenže příjmy byly úměrně nízké. S tím se musí pracovat. Jaká byla mzda tehdy a teď a ceny tehdy a teď. 

assil
assil (2118 příspěvků) 29.02.2024, 10:41:45 xxx.xxx.121.3

I když pravda po spousta žen skončí trvale u slipových vložek a to denodenní používání leze do peněz teda taky dost a nikdo jim to neplatí, důchodkyním a tak.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.