Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Politika...

balu
balu (2034 příspěvků) 28.02.2024, 14:14:43 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 28.02.2024, 14:05:50

Proč byste to nechtěla dělat při dvou malých dětech? Generace žen to dělaly a to neměly tolik různých technických pomocníků jako mají ženy dnes. A mnohdy měly dětí více. Dnes mají ženy mnohem víc času než dřív. Ale ten čas jim žerou sociální sítě. 

Dnes prádlo vypere pračka, vysuší sušička, nádobí umyje myčka, plenky se neperou, takže ani nežehlí,… 

Buggyra
Buggyra (4156 příspěvků) 28.02.2024, 14:21:44 xxx.xxx.198.226
orionka-2:

Buggyro, tak taky umím zavařeninu, taky vím, který soused nečeše ( ani nemusím krást, jde to dohodou ), kde z aleje padá do příkopa…..

Ale nechtěla bych to dělat při dvou malých dětech.  A bez auta.


Jsou samoživky, které to zvládají. Tady je holka, která ke koni, třem dětem, třem psům a třem kočkám má tři děti, a stíhá. A peče a vaří a auto nemá. Jako klobouk dolů. Ale na fejsbůku ji online skutečně moc často nevídám…

Edit: balu, to jsme se sešly 😀

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 28.02.2024, 14:22:27 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 28.02.2024, 14:04:12

Já koupila brikety nějaké válcové Energo Hard se to jmenuje, na den stačí necelé 2 balíky v tuto dobu. Kdyby mrzlo, tak určitě víc. Balík stojí 97 Kč. Prý dobrá cena. Asi jo, předloni jsem dala na podzim za zásobu na celou zimu předem cca 30 tisíc. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3093 příspěvků) 28.02.2024, 14:33:57 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 28.02.2024, 14:22:27

Ty jsem měla taky, dva balíčky… jak byly ty mrazy v listopadu nebo jak to bylo… hoří v krbu moc rychle, tak jsem vzala bukové dubové takové cihly a ty jsou dobré (24 kg 220 Kč, u tuny nevím), ale ne naše… No, cena, na ČR je 8 - 10 Kč normální. 
Normální… mně to nepřijde normální, ani ta polská cena mi nepřijde ok, je to odpad z pily. Ale za ten pořádek na dvoře a pohodlí to stojí, to jo! Hodně mi to ušetřilo čas a tak.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 28.02.2024, 15:53:16 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 28.02.2024, 14:33:57

Ano, je to čisté a rychlé. V listopadu jsem zkusila vzít 6 prostorových metrů dřeva a nebyl to dobrý nápad. Stálo to 9 tis., 3 dny, než jsem to uklidila, bylo to plné sněhu, polena tak velká, že se ještě musela rozštípat a to šlo blbě, protože moc sukovité. Myslím si, že mě chlapci pěkně natáhli.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 28.02.2024, 17:15:37 xxx.xxx.64.54
balu:

Proč byste to nechtěla dělat při dvou malých dětech? Generace žen to dělaly a to neměly tolik různých technických pomocníků jako mají ženy dnes. A mnohdy měly dětí více. Dnes mají ženy mnohem víc času než dřív. Ale ten čas jim žerou sociální sítě. 

Dnes prádlo vypere pračka, vysuší sušička, nádobí umyje myčka, plenky se neperou, takže ani nežehlí,… 


Jo, a taky rodily na poli, děti chovaly na slámě a když měly plíny, tak je máchaly v řece. A taky měly prací vložky. Pomalu k tomu spějeme. Zkuste mít doma 3 dospívající dcery. Některé školy vyhlásily menstruační chudobu a nakupují vložky ze školních peněz.

orionka-2
orionka-2 (1027 příspěvků) 28.02.2024, 17:21:43 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

Jsou samoživky, které to zvládají. Tady je holka, která ke koni, třem dětem, třem psům a třem kočkám má tři děti, a stíhá. A peče a vaří a auto nemá. Jako klobouk dolů. Ale na fejsbůku ji online skutečně moc často nevídám…

Edit: balu, to jsme se sešly 😀


Věřím, že to jde, ale ne každý má takové podmínky a tolik elánu. 

Taky znám rodinu, kde mladá paní chodí s dítětem u prsu, ruce v tom případě nemá, a když dítě zapláče psychicky se hroutí. Je proto špatná ? Prostě je každý jiný.

balu
balu (2034 příspěvků) 28.02.2024, 20:23:42 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 28.02.2024, 17:15:37

Orionko, bezva argument rozením na poli. K tomu lze říct toto - ženy toho opravdu dříve zvládly víc. Ale i matky a babičky dnešních maminek, které ale nic nestíhají, i když nevaří, nepečou, mají pračku, sušičku, myčku,…  Samozřejmě, že ne všechny, některé se vrací v čase jak píšete a třeba k látkovým menstruačním vložkám nebo porodům doma. K tomu jen, že žádný extrém není dobrý.

Ad vložky - my jsme byly doma tři ženské, mamka  a já se sestrou. Vložky se už v té době nepraly, ale moje babička a teta to zažily. Nic totiž nebylo… když jsem začala menstruovat, a v podstatě až do sametu, byly u nás k dostání strašné vložky. Buď byly tvrdé  jak prkna nebo byly měkké vatové. Obojí protékaly, protože neměly žádnou nepropustnou vrstvu a jezdily v rozkroku až na záda, protože se nedaly nijak přilepit. 

Co se týká hrazení vložek holkám z chudých rodin státem, nesouhlasím s tím. Vložky na jednu menstruaci stojí přibližně tolik jako jedna krabička cigaret. A ty si dopřávají právě ti chudí na dávkách.

Leithian
Leithian (800 příspěvků) 28.02.2024, 20:48:05 xxx.xxx.2.11
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 28.02.2024, 20:23:42

Kdy jste naposled menstruovala? To co pisete je totalni kravina. Na menstruaci vyplacam nejmin 3 kila (pokud pocitam kvalitni veci a ne sunt co protejka nebo se soupe az na zada) ale jestli celej den nosite jednu smradlavou vlozku o velkem objemu pak by to i sedelo.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 28.02.2024, 20:57:19 xxx.xxx.83.162
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 28.02.2024, 20:48:05

značkový drahý vložky už dávno nejsou co bývaly. nějaká naturella nebo no name tlustá vložka co se nekrčí mezi nohama a neprotéká bokem udělá mnohem lepší službu

plus utrasilná menstruace taky není úplně fyziologická.

Orionka (neregistrovaný) 28.02.2024, 20:59:39 xxx.xxx.64.54
balu:

Orionko, bezva argument rozením na poli. K tomu lze říct toto - ženy toho opravdu dříve zvládly víc. Ale i matky a babičky dnešních maminek, které ale nic nestíhají, i když nevaří, nepečou, mají pračku, sušičku, myčku,…  Samozřejmě, že ne všechny, některé se vrací v čase jak píšete a třeba k látkovým menstruačním vložkám nebo porodům doma. K tomu jen, že žádný extrém není dobrý.

Ad vložky - my jsme byly doma tři ženské, mamka  a já se sestrou. Vložky se už v té době nepraly, ale moje babička a teta to zažily. Nic totiž nebylo… když jsem začala menstruovat, a v podstatě až do sametu, byly u nás k dostání strašné vložky. Buď byly tvrdé  jak prkna nebo byly měkké vatové. Obojí protékaly, protože neměly žádnou nepropustnou vrstvu a jezdily v rozkroku až na záda, protože se nedaly nijak přilepit. 

Co se týká hrazení vložek holkám z chudých rodin státem, nesouhlasím s tím. Vložky na jednu menstruaci stojí přibližně tolik jako jedna krabička cigaret. A ty si dopřávají právě ti chudí na dávkách.


Na to se dá říct jediné - nebyly mobily - za komunistů!

balu
balu (2034 příspěvků) 28.02.2024, 21:15:26 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 28.02.2024, 20:48:05

I kdyby tři kila. Jsou to tři krabičky cigaret …

Nevím, jak moc tečete, jak dlouho a jaké vložky si kupujete, a nechci to ani vědět. Ale určitě takový náklad nemá každá žena, protože ne každá má ultrasilnou menstruaci a ne každá si může dovolit  nejdražší obalovou techniku (ani nevím, která to je). Krom toho, nelze srovnávat, v případě hrazení vložek státem se bavíme o mladých děvčatech, které zpravidla nemají menstruaci příliš silnou, a to vy už při nejlepší vůli nejste.

Bodlinka
Bodlinka (1262 příspěvků) 28.02.2024, 21:27:54 xxx.xxx.83.162
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 28.02.2024, 21:15:26

tři kila dneska můžou být už jen dvě krabičky

vlastně nechápu, že si lidi můžou dovolit takový drahý koníček


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.