Aktuálně: 4 090 inzerátů199 090 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů

Politika...

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 13.02.2024, 22:01:10 xxx.xxx.64.54

Měla jsem pro vás napsaný dlooouhý eleborát - nebyl vám souzený, klepla jsem do displeje - a je v čudu. 

Jen tak jsem se ptala - nikdo si nepamatuje, jak nafasoval učebnice, vzadu si přečetl, kdo ji měl loni a jak ji zničil…? Na konci roku ji vrátil a předali ji dalšímu ročníku. Já měla čítanku po Vaškovi Neckářovi  ( snad víte, kdo to je - https://www.youtube.com/watch?v=sDh50j5be0U ) - dnes lituju, že jsem ji nezcizila.

Nic si na růžovo nelakuju. Podpisy na mém maturitním dost vypovídají : ředitel - byl přeložen do ústavu pro narušenou mládež ( lidovec ), třídní skončil na průmce v Lovosicích, směl učit jen tělocvik na odloučené tělocvičně, učitel biologie - výčepní na horách…..madam na francouštinu - tu vyhnali ze školství též.

Ale zase - opravdu jsme měli francouštinu, áčko němčinu a céčko si mohlo vybrat. ( Už jsem i slyšela, že to není možné, že se učila jen ruština !) Jo a taky jsem slyšela, že každý učitel musel být v KSČ. Tak to taky není pravda.

Příště vám napíšu třeba, jak jsme peníze na obědy prožraly v cukrárně a kluci pustili po větru. Pak jsme chodili na polívku, té si mohl nalít každý kolik chtěl. Pak to prasklo ☹️.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.02.2024, 22:04:22 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 13.02.2024, 19:57:04

Ali, to je divný. Jsme podobně staré a u nás byla jídelna i s kuchyní a družina také. Pravda je, že jídla byla hrozná, pořád UHO - na gymplu to bylo obzvlášť děsné…ale tak možná jsme byli zhýčkaní a také puboši!

Ale dobu minulou si samozřejmě narůžovo nemaluji, to fakt ne. Jen by se nemělo spláchnout do záchoda vše, i to, co bylo dobré. Tak nějak vidím paralelu s tím, co se děje u nás. Ale ono se to té osobě vrátí. Věřím v to… Věřím v karmu a snad i v ty Boží mlýny.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.02.2024, 22:08:25 xxx.xxx.62.147
orionka-2:

Měla jsem pro vás napsaný dlooouhý eleborát - nebyl vám souzený, klepla jsem do displeje - a je v čudu. 

Jen tak jsem se ptala - nikdo si nepamatuje, jak nafasoval učebnice, vzadu si přečetl, kdo ji měl loni a jak ji zničil…? Na konci roku ji vrátil a předali ji dalšímu ročníku. Já měla čítanku po Vaškovi Neckářovi  ( snad víte, kdo to je - https://www.youtube.com/watch?v=sDh50j5be0U ) - dnes lituju, že jsem ji nezcizila.

Nic si na růžovo nelakuju. Podpisy na mém maturitním dost vypovídají : ředitel - byl přeložen do ústavu pro narušenou mládež ( lidovec ), třídní skončil na průmce v Lovosicích, směl učit jen tělocvik na odloučené tělocvičně, učitel biologie - výčepní na horách…..madam na francouštinu - tu vyhnali ze školství též.

Ale zase - opravdu jsme měli francouštinu, áčko němčinu a céčko si mohlo vybrat. ( Už jsem i slyšela, že to není možné, že se učila jen ruština !) Jo a taky jsem slyšela, že každý učitel musel být v KSČ. Tak to taky není pravda.

Příště vám napíšu třeba, jak jsme peníze na obědy prožraly v cukrárně a kluci pustili po větru. Pak jsme chodili na polívku, té si mohl nalít každý kolik chtěl. Pak to prasklo ☹️.


Elaborát pro mě…?

Jinak nechtěným ťuknutím jsem tu už přišla o plno příspěvků.🤭

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 13.02.2024, 22:33:14 xxx.xxx.64.54

Ali, to je divný. Jsme podobně staré a u nás byla jídelna i s kuchyní a družina také.

Nechci nikoho urazit, co já bych dala za dětství na vesnici……..Ale všechno má svoje. My jsme neměli psy, slepice a ……a měli jsme školní jídelny. Ono tam, kde byla jednotřídka pro 15 dětí……

Tedy nechci se vytahovat, ale naše škola měla kolem 360 dětí. a byly to vlastně školy dvě, takže 2x tolik. To bylo harantů ! A jeden školník. 

Sarah01
Sarah01 (2173 příspěvků) 13.02.2024, 22:47:47 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 13.02.2024, 22:04:22

Jenže ty jsi, Jani, vyrůstala v Brně, ne? Já jsem zažila jídelnu až na gymplu v Hustopečích u Brna a i tam se obědy vozily, teď už nevím, jestli ze ZŠ nebo z průmyslovky. A byly hrozný, skoro se to nedalo jíst, ale lepší než být hlady. Dnes si děcka můžou vybrat z několika menu a jídlo mají velice dobré a i zdravější, než jsme měli my. 

Jinak ten elaborát byl asi pro mě, tuším…takže u nás na ZŠ byla jen ruština, angličtina a němčina až na gymplu. Ale ruštinu jsem měla ráda, psala jsem si až do 22ti s holčinou z Běloruska. Dnes už rusky moc neumím, i když jsem se, když jsem tu měla tu paní z Ukrajiny, s ní mluvit rusky snažila, ale marná sláva. Jak se jazyk x let nepoužívá, tak už se to z hlavy dost vypaří. O tom, jestli byli učitelé komunisti, nevím, nezajímala jsem se o to, ale zase vím, že jen díky památníku z 2. světové, který se tehdy před 89 začal budovat, se v obci vybudovala i kanalizace, nový vodovod a rozvod plynu. Do té doby nám v novým baráku netekla 10 let voda. Ale to už jsem tam nežila, už tam nebydlím víc než 30 let a za tu dobu se to tam hodně změnilo. Vracet se tam nebudu, už se cítím doma tady.

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 13.02.2024, 22:51:33 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 13.02.2024, 22:47:47

Ano, Ali, v Brně. A na ZŠ jsme též měli jen ruštinu. A taky mě bavila. A i jako Ty jsem si dopisovala s holkou z Ruska…jmenovala se Marina Samojed, teda snad si to pamatuju dobře!😀

Rapotačka (neregistrovaný) 13.02.2024, 23:43:38 xxx:xxx.79fa:f048

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/blanka-solar-pohrbivani-biocentra-hrbitovy-ekologie-priroda.A240202_080848_domaci_pitt#utm_content=freshnews&utm_term=h%C5%99bitov%20bez%20uren%20a%20rakv%C3%AD&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz ;

- z FB - MK … Normální krchovy - se vzrostlými stromy, kvetoucími keři, ptáky, 

 ještěrkami a okáči zedními (Melanargia galathea) žijícími kolem náhrobků

 jako lokální biocentra už dávno fungují. Jenže to naše slovutné 

"krajinné archeology" z brněnské VUT holt nenapadlo.

orionka-2
orionka-2 (1021 příspěvků) 13.02.2024, 23:50:57 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Jenže ty jsi, Jani, vyrůstala v Brně, ne? Já jsem zažila jídelnu až na gymplu v Hustopečích u Brna a i tam se obědy vozily, teď už nevím, jestli ze ZŠ nebo z průmyslovky. A byly hrozný, skoro se to nedalo jíst, ale lepší než být hlady. Dnes si děcka můžou vybrat z několika menu a jídlo mají velice dobré a i zdravější, než jsme měli my. 

Jinak ten elaborát byl asi pro mě, tuším…takže u nás na ZŠ byla jen ruština, angličtina a němčina až na gymplu. Ale ruštinu jsem měla ráda, psala jsem si až do 22ti s holčinou z Běloruska. Dnes už rusky moc neumím, i když jsem se, když jsem tu měla tu paní z Ukrajiny, s ní mluvit rusky snažila, ale marná sláva. Jak se jazyk x let nepoužívá, tak už se to z hlavy dost vypaří. O tom, jestli byli učitelé komunisti, nevím, nezajímala jsem se o to, ale zase vím, že jen díky památníku z 2. světové, který se tehdy před 89 začal budovat, se v obci vybudovala i kanalizace, nový vodovod a rozvod plynu. Do té doby nám v novým baráku netekla 10 let voda. Ale to už jsem tam nežila, už tam nebydlím víc než 30 let a za tu dobu se to tam hodně změnilo. Vracet se tam nebudu, už se cítím doma tady.


Ani jen pro vás nebyl, jak jsem napsala, byl pro všechny. Trochu jsem se vytahovala, no kdo z vás měl čítanku po Neckářovi?  

Fikovnice
Fikovnice (5746 příspěvků) 14.02.2024, 06:21:55 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 13.02.2024, 23:50:57

Ale ten příspěvek tam zůstal…

Já měla čítanku tak leda po Vladislavu Klýglovi či Stanislavu Hrouzkovi!😂

Orionka (neregistrovaný) 14.02.2024, 08:44:03 xxx.xxx.64.54

Pro Megí…..

Ale já a snad nikdo nepsal o obědech zadarmo. Já psala o svačinách a ty opravdu v průmyslem postižených a znečistěných oblastech byly zadarmo. Střídali pribiňák, loupák, ovoce……pravidelně stejně každý týden.

Oběd ve školní jídelně na 2. stupni stal 3,20. A v menze na VŠ 2,60. Kolejné jsem platila 50,--, ale to protože nás bylo 6 a měly jsme palandy nastěhované v klubovně 😄. Jo sranda to byla veliká. Dnes je úplně jiný standard. V Ústí jsou dva bloky kolejí ( relativně nové, postavené někdy v 80.-90.) Zcela vybydlené, určené k demolici, nebo jinému účelu. Divné. 

assil
assil (2107 příspěvků) 14.02.2024, 08:48:01 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 14.02.2024, 08:44:03

U nás žádný svačiny zadarmo nebyly, hezky každý z domova a na vesnici ani obědy, obědy jsme měli až od 5. třídy ve městě.

Dneska třeba u nás na víceletým gymplu mají děti svačiny zdarma, jogurt nebo banán a takový věci, ani si z domova nic nosit nemusí.

Knížky použitelný znova taky dostávají zadarmo, to že se dneska hodně používají pracovní sešity, které nejde točit dokola, tak je někdy musí rodiče koupit, to je jiná věc. Za nemusí kupovat obaly, který za komoušů byly povinný.

kometa
kometa (5537 příspěvků) 14.02.2024, 08:53:06 xxx.xxx.224.101
orionka-2:

Není tam čárka, takže ne soukromý. ( Ona nás Kometa rozsoudí )


Upřímně, úplně nevím, co rozsoudit.

Soukromý a pro všechno. Co má být ten soukromý? A je to reakce na co? Moje chyba, trochu jsem se ztratila.

balu
balu (2023 příspěvků) 14.02.2024, 08:53:20 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 14.02.2024, 08:44:03

Napište k těm cenám taky roky, ve kterých jste tyto částky platila, prosím. Ať to má tu správnou výpovědní hodnotu. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.