Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Politika...

Rapotačka (neregistrovaný) 13.02.2024, 18:49:04 xxx:xxx.79fa:f048
orionka-2:

A že jídlo dětem mají platit rodiče a ne daňový poplatníci a když už tak většinu rodiče a částečně dotovat ze státního.

Opět mantra daňoví poplatníci ! Když jsem já, jako daňový poplatník přispívala na obědy vám, tak vám to zřejmě nevadilo. A teď vy, daňový poplatníku, máte přispívat další generaci ? No fuj, to je ale totálně nespravedlivé !!!


Necítíte tu marnost, tu hloubku prázdnoty?

orionka-2
orionka-2 (970 příspěvků) 13.02.2024, 18:57:00 xxx.xxx.64.54
N:

Tvl oni jim berou benefit za benefitem a oni si v tom snad ještě libují někteří?😀 Rodiče mnoha dětí už nevědí co dřív platit a teď jim seberou ještě příspěvek na oběd.🙂 Třicet procent účtů v bankách svítí červeně a my nechápeme co lidem vadí na tom, že jim zase zmizí nějaký ten litr, který ani nevědí kde vezmou.😀 Viděl jsem jak napjatý ropočet měla mamča samotná s dvěma dětmi..😐 Vůči těmhle lidem je to podle mě sprostý. Vůbec si to nedovedu představit, že bych člověku co má jak se říká z ruky do huby řekl na co si vlastně stěžuje?😐 Řeknu lidem mnoho věcí přímo do očí, ale tady by mi huba musela upadnout a hanba by mě fackovala. Jednou tam dole může být kdokoli z nás..😐 


Nejhorší na tom je, že pyskuje (proti těm příspěvkům pro děti ) generace, která měla ve škole i svačiny ( v některých regionech ) zadarmo, v celé republice zadarmo učebnice a někdy i pastelky. No ono to zadarmo nebylo, platili to daňoví poplatníci, stejně jako to mají platit dnes. Ale daňový poplatník - to je dnes posvátná kráva.

F-35 ty bude platit Černochová, přece ! Taky jedna taková !

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 13.02.2024, 19:57:04 xxx.xxx.162.253

Já teda nejsem proti obědům pro děti ve školách třeba úplně zadarmo. Ale…nemalujte si tu dávnou dobu zas moc narůžovo. Já ve škole žádné svačinky zadarmo neměla a školní jídelna tenkrát vůbec neexistovala, stravovala jsem se až doma po návratu ze školy, vařila nám babička, družina taky nebyla. Možná to ve městech bylo jinak, ale na vesnicích takto. A ne, nevadilo mně to, lidi totiž tehdy byli zvyklí se víc spoléhat sami na sebe. Dnes každej řve, proč se stát nestará o to a tamto.

Rapotačka (neregistrovaný) 13.02.2024, 20:17:36 xxx:xxx.79fa:f048

U nás byly školní jídelny samozřejmostí. Svačiny zdarma byly 

v NĚKTERÝCH REGIONECH. (Ústecko, Teplicko ? aj.)

Samozřejmostí byla dostupnost pro všechny, jak obědů, tak sportovišť, 

bezpečných, levných letních táborů.  A ano, stát se o své občany dokázal postarat.

 Zbytečné je se o minulosti dohadovat. 

balu
balu (2006 příspěvků) 13.02.2024, 20:18:47 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 13.02.2024, 19:57:04

Navážu na vás - my jsme ve škole - v Brně -  svačiny zdarma taky neměli. Mohli jsme mít čtvrtlitru mléka denně, to se normálně platilo, brali jsme ho celá třída, učitelka vybírala peníze. Moc mi nechutnalo, protože bylo teplé, jak stálo od rána na chodbě. Nosila jsem z domu do něj benco, to bylo něco jak později granko, tedy instantní prášek, ale z tuzexu a krom kakaového bylo ještě jahodové a banánové. 

Moje děti svačiny ve škole měly, ne všechny roky, ale i ty svačiny se platily, nebyly dotované a kuchařky je připravovaly jaksi navíc k vaření oběda. Většinou to byl chleba namazaný pomazánkou a čaj nebo voda se sirupem.

Na obědy jsem chodila, nebyly moc dobré, nemám na ně dobré vzpomínky. Zadarmo nebyly, nevím, kolik se tehdy platilo.

A moje děti ty školní obědy taky moc neuspokojovaly. Je to těžké, když se doma vaří dobře. 

balu
balu (2006 příspěvků) 13.02.2024, 20:21:44 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 13.02.2024, 20:17:36

Stát se o své občany dokázal postarat. Ano, v každém smyslu těch slov. Někteří by se moc rádi té péče vzdali. 

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 13.02.2024, 20:52:36 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 13.02.2024, 20:17:36

Samozřejmost to nebyla.

Ano, dohadovat se o minulosti je zbytečné, ale nebyla jsem to já, kdo tady minulou dobu vyzdvihoval, že bylo všechno a zadarmo. Možná někde něco bylo, ale zas nebylo něco jiného. Vrátit bych to nikdy nechtěla.

Rapotačka (neregistrovaný) 13.02.2024, 20:59:09 xxx:xxx.79fa:f048

Jen jsem upřesnila

a školní jídelna tenkrát vůbec neexistovala ….

U  NÁS  byly školní jídelny samozřejmostí (a jsem stará=starší než Vy)

N (neregistrovaný) 13.02.2024, 21:09:43 xxx.xxx.242.38
orionka-2:

Nejhorší na tom je, že pyskuje (proti těm příspěvkům pro děti ) generace, která měla ve škole i svačiny ( v některých regionech ) zadarmo, v celé republice zadarmo učebnice a někdy i pastelky. No ono to zadarmo nebylo, platili to daňoví poplatníci, stejně jako to mají platit dnes. Ale daňový poplatník - to je dnes posvátná kráva.

F-35 ty bude platit Černochová, přece ! Taky jedna taková !


Víte Orionko, mám takový pocit, že to co nemají například na západě a my ano, tak je to s výmluvou zrušeno jako neopodstatněná výhoda či snad luxus.Ovšem naproti tomu že máme výrazně nižší platy, nemáme například zvýhodnění na nákup auta či máme dražší energie a potraviny to je jak zdůvodněno? Když rovnocennost, tak ale ve všem.

F35 budou parkovat určitě u Černochové, protože není letiště v ČR kde by jinde mohly přistát. 😄 Ani zařízení nutná pro jejich využití a funkce nejsou ani v Čáslavi. 😄 Já myslím že Černochové tentokrát v kabelce nepřistanou stíhačky( minule nosila tank), ale zcela něco jiného.😄 

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 13.02.2024, 21:10:20 xxx.xxx.162.253
Rapotačka:

Jen jsem upřesnila

a školní jídelna tenkrát vůbec neexistovala ….

U  NÁS  byly školní jídelny samozřejmostí (a jsem stará=starší než Vy)


To jste ale vytrhla z kontextu, psala jsem taky “Možná to ve městech bylo jinak, ale na vesnicích takto.” Ta vesnice měla tehdy cca 1200 obyvatel a na obědy se chodilo až těsně před revolucí a to do jídelny v místní školce. A bylo to tak ve většině okolních vesnic, jižní Morava.

N (neregistrovaný) 13.02.2024, 21:18:46 xxx.xxx.242.38

My měli na škole v HK i krytý bazén.🙂 Jídelna tam byla samozřejmě a hojně využívána. Taky tam měla přímo na škole ordinaci dětská zubní lékařka. 🙂 Kroužky ani nevím kolik vlastně. Navštěvoval jsem jen střelecký a Judo. Ale bylo tam i kreslení a další o kterých nic moc ovšem nevím. Judo stálo 25 Kčs a střelecký byl zdarma úplně. To si pamatuju protože jsem to platil. Zubařka samozřejmě taky zdarma. 

Rapotačka (neregistrovaný) 13.02.2024, 21:28:06 xxx:xxx.79fa:f048

Lepší nikdy neznamená lepší pro všechny.

 Vždycky je to pro někoho  horší …

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 13.02.2024, 21:43:27 xxx.xxx.124.6

My měli jídelnu od vždy,  jak by rodiče chodili do práce? Základka byla celá, možná někde nebylo jídlo, když jen tři čtyři třídy. Taky ves. A zadarmo to rozhodně nebylo. 
U nás si děcka ten oběd vaří samy, makají od šesti do dvou. 
Za 40 Kč umim uvařit taky… a to neumim vařit. Ano, vim, kolik mi žere trouba. 
Když děcko chodilo do školy tady, tak jedlo doma… no tak teď jí taky doma, druhý třetí čtvrtý oběd. 😀

Se čílíte, že dotované obědy, ale já za to nemůžu, že škola neumí nakupovat, třeba nemůže, no, však já taky nekupuju 90 % jídla tady, teď už fakt ne, nechce se mi začít krást, nejsem ODS.

No a dotovaná MHD, vlak, bus, lampa na ulici, popelnice,… neva?

Možná by nebylo potřeba dotovat, kdyby ty prachy furt někdo nerozhazoval.

F35 do každý rodiny! Jo! Okamžitě letadýlko prodám a výtěžek do záložny, hned tři až osm let mám… jak šly odtam stovky milionů a všem se vysměju.

Hehé básnička! (Kdybyste to nepoznali.) 
 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.02.2024, 21:56:06 xxx.xxx.62.147
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 13.02.2024, 16:05:28

Balu, nemůžu to psát veřejně…ale zatím to nejde…

Vydržím, co mi zbývá…

Btw, právě jsem se vrátila z přednášky (je to takový naprosto ubohý přívýdělek), ale já to dělám spíš pro radost. Kdybych nezjistila, že mi někdo (zřejmě záměrně) fest podrápal auto, budu OK.

N (neregistrovaný) 13.02.2024, 21:58:18 xxx.xxx.242.38

Sakra teď mám hlad.😄😄 To jsou ty jídelny.😄 

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.02.2024, 21:59:21 xxx.xxx.62.147
Fikovnice:

Jo a psávala jsem to sem, ale jednak je to spíš do Veselého okénka a druhak už je to strašně monotónní:

Včera mail od sekretářky:"Jani, přednostka ruší zítřejší (tedy dnešní) schůzi starších pedagogů!"😂

Měly se tam řešit nepravosti, které se u nás dějou a zasahují (nejen) mě.

Bohužel jsem se OPĚT nechala vytočit, a napsala jí (té hlavní), že jsem ani nic jiného nečekala… No nic. Já už se musím fakt jen smát!!!😂


Každopádně jsem se přenastavila do nového módu: Začíná mi to vše připadat tak uboze trapné, že se tomu fakt už směju… Dřív mě to deptalo ad maximum, teď už ne…😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.