Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Politika...

Anonymní (neregistrovaný) 06.02.2024, 20:41:39 xxx:xxx.2d1:3f
N:

Já měl tu čest s jedním z těch Ukrajinských nacionalistů ještě před válkou. No, prej nám ukážou až to tady vykopou. Jsem se ptal co vykopou? Prej zbraně co tu tajně nechali rusové při odsunu po revoluci. 😀 Tak jsme ho u toho nechali a on dva dny nechodil makat. Samozřejmě se nalil někde jak čuně zase. Jenže on tu byl pod agenturou( rozuměj mafie) a za pár dní s pár monoklama byl jak beránek zase v práci. Od jeho kolegy jsem se později dozvěděl, že se nepopral jak tvrdil, ale přijeli mu zvednout pracovní morálku jeho druhové z agentury v černém “Meďáku”. Naložili a za dvě hodiny ho vyložili u ubytovny. Jinak velmi moc pochybuji, že s těmito Ukrajinci se zde někdo střetával a nebo střetává. V profesích jako učitel či administrativní pracoovník asi těžko.🙂


Vy mate historky  ako moji 70 rocny rodicia, tipujem, ze budete podobneho veku. Mojmu bratovi pomahali Ukrajinci so stavbou domu, este v 90 rokoch a boli spolahlivi. U nas pracovali pred vojnou, tiez na stavbe, boli to prvi robotnici, co prisli na cas ( vlastne prisli o nieco skor a este sa pri tom ospravedlnovali) . Na rozdiel od slovenskych a aj ceskych pracovnikov, kt. vzdy meskali, a clovek netusil ci vobec dorazia. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 06.02.2024, 21:36:21 xxx.xxx.124.17

To je zajímavý, jak premiér (vede nás, asi hrozně chytrej) ignoruje milion v záložně, ale jeho firma posílá přes tu stejnou záložnu stovky tisíc eur… a zase je přijímá.

Mluvčí ODS: Jsou to jiné peníze

😀 😀 Samozřejmě, proto se to snad dělá, ne. 😀


To nemoh aspoň koupit jabka nebo něco? Nebo Nutellovo hnízdo? Když to Čapí, na kterém se podílelo stádo úředníků, co to schválili, tak hodně vadí. 
Takhle se to nedělá, Péťo!
A s tou prací pro Cermat fakturovanou na jinou firmu se bude dělat co? 
Všichni se omluví a zas dobrý, ne. 😀 

Prej tady v tom vlákně nic nevyřešíme, s tím souhlasím, naprosto, zcela, nejvíc… ale podle mě jsou poslední 4 roky výborná komedie. 😀

N (neregistrovaný) 06.02.2024, 22:04:55 xxx.xxx.242.38
Anonymní:

Vy mate historky  ako moji 70 rocny rodicia, tipujem, ze budete podobneho veku. Mojmu bratovi pomahali Ukrajinci so stavbou domu, este v 90 rokoch a boli spolahlivi. U nas pracovali pred vojnou, tiez na stavbe, boli to prvi robotnici, co prisli na cas ( vlastne prisli o nieco skor a este sa pri tom ospravedlnovali) . Na rozdiel od slovenskych a aj ceskych pracovnikov, kt. vzdy meskali, a clovek netusil ci vobec dorazia. 


No sedumdesát mi třeba ani nikdy nebude.😄 Celkem čerstvý čtyřicátník a neberu vám vaši zkušenost. Jako řemeslník jsem ovšem měl takovou zkušenost já. Ostatně jste si měl či měla přečíst i ten článek co jsem sem dal. Zrovna včera mi bratr poslal fotky jak úkáčka na stavbě zbourali příčku 40cm  a vystavěli v pohodě novou. Akorát že dvacet z “heblu” a teď ve stropě nechali čumět “hurdysky”. Tedy ty ukončení. Tak už to spadlo jak se tam dělala voda a elektrika. 😄 Někdy jsou ti kuchaři z Ukrajiny i nebezpeční. 😄

Quash
Quash (273 příspěvků) 07.02.2024, 05:13:14 xxx.xxx.33.234

„Člověk má tendenci zabydlet se v malém světě zaměřeném jen na uspokojování vlastních potřeb a záležitostí, do ničeho venku se nemíchat. V tomto životě se cítí naprosto jistý až do okamžiku, kdy přijde nějaký otřes. Pak může z malého světa vykročit a začít jednat pro druhé. To je člověk otřesený. A solidarita otřesených je jednoduše řečeno solidarita lidí nelhostejných k tomu, co se děje kolem nás.“ (Jan Patočka, filozof)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 07.02.2024, 11:53:25 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

To je zajímavý, jak premiér (vede nás, asi hrozně chytrej) ignoruje milion v záložně, ale jeho firma posílá přes tu stejnou záložnu stovky tisíc eur… a zase je přijímá.

Mluvčí ODS: Jsou to jiné peníze

😀 😀 Samozřejmě, proto se to snad dělá, ne. 😀


To nemoh aspoň koupit jabka nebo něco? Nebo Nutellovo hnízdo? Když to Čapí, na kterém se podílelo stádo úředníků, co to schválili, tak hodně vadí. 
Takhle se to nedělá, Péťo!
A s tou prací pro Cermat fakturovanou na jinou firmu se bude dělat co? 
Všichni se omluví a zas dobrý, ne. 😀 

Prej tady v tom vlákně nic nevyřešíme, s tím souhlasím, naprosto, zcela, nejvíc… ale podle mě jsou poslední 4 roky výborná komedie. 😀


Teď jsem to dočetla a jak to tak vypadá, je to normální. Přitom dříve se odstupovalo za menší prohřešky. Aspoň mám pocit.

orionka (neregistrovaný) 07.02.2024, 12:34:07 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Teď jsem to dočetla a jak to tak vypadá, je to normální. Přitom dříve se odstupovalo za menší prohřešky. Aspoň mám pocit.


Neblázněte, přece řekl, že ho to mrzí ! Jurečka se taky zachoval jako chlap a omluvil se.

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 07.02.2024, 12:40:06 xxx.xxx.11.197
orionka:

Neblázněte, přece řekl, že ho to mrzí ! Jurečka se taky zachoval jako chlap a omluvil se.


Já bych se taky omluvila, kdyby mně šlo o koryto. 😀

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 07.02.2024, 17:16:07 xxx.xxx.124.6

Heleďte, co se to děje s těmi dávkami? Že nějaké novinky. Kdo je na pracáku, musí mít aktivizační plán (to je už 15 let určitě, ale jmenuje se ind. akč. plán), pro dávky musí odmakat 20 hodin (to je už 15 let určitě), kdo pracuje, dostává vyšší př. na dítě (už je od minulé vlády), řeší se školní docházka (to je tady od pravěku, zákon č. 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi), to tam vymýšleli dva roky? Proč to teď všude píšou, že jako něco zreformili, vymysleli, vyřešili? Si připadám jak z jiné planety, to fakt vidím jenom já? 
Já na pracáku byla a tohle se normálně provozuje, tak vo co tady de? 
Podle mě mám halucinace. Že jo?

A je ok, že pracující lidé musí jít na pracák pro prachy? 
Nevymysleli nic nového, každá úřednice jim to poví… ale to, že člověk, co chodí do práce, nemá na to, aby neskončil pod mostem a hladový, neřeší. 
Pojďme všici na pracák, tam je peněz… je, hodně, co? 

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 07.02.2024, 17:45:59 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 07.02.2024, 17:16:07

Jé, tak to já třeba vůbec nevím a neznám. Já byla na pracáku naposledy někdy po revoluci, když se hromadně zavíraly firmy v devadesátkách a teda tehdy určitě žádnej plán nebyl.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 07.02.2024, 18:12:08 xxx.xxx.124.6
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 07.02.2024, 17:45:59

To já byla si někde ve školce nebo tak. 😀 Další část reformy je majetkový test. A to teda je k pláči komplet. 1) dělal se vždy (máš barák, auto, na účtu kopec korun, nedostaneš od nás nic) 2) teď prý můžete mít dům, auto, chatu a 100 tisíc na účtu

Jako ale… kdybych měla chatu, tak ji prodám a nelezu po pracáku, ne. 

Voni sou drsný. 😀

Aha… mně to došlo až teď… ono se to jmenuje úřad práce, pracovní úřad, protože tam chodí pracující.

N (neregistrovaný) 07.02.2024, 20:05:18 xxx.xxx.242.38

Počkat, jako na pracovní úřad chodí pracující? 😯 Co tam dělaj? Vždyť to musíte být uchazeč o práci a nezaměstnaný? Nebo ne?  Já se jenom ptám a nevím jak to tam chodí. 

Rapotačka (neregistrovaný) 07.02.2024, 20:33:45 xxx:xxx.16b6:33cd

z FB (ale to všichni víme a někteří  jsme to zažili)

Myšlenka dne:

 Zdravá společnost, je taková společnost,

 kde zdraví lidé nepotřebují sociální dávky.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 08.02.2024, 09:56:22 xxx.xxx.124.6

Nějaký pan Zelinka napsal kdesi v diskuzi:

“Je to vlastně nový moderní trend . Je třeba v České republice zavést systém OMLUVENEK . Prostě , zapomenu zaplatit daně , tak se jednoduše vyplní omluvenka a je to v pořádku . Přestupky a nezákonné jednání se rozdělí na tzv . omluvené a neomluvené . Může se to klidně zdigitalizovat , alespoň to nebude fungovat .”

Mě rozesmál. Nejvíc. 😀 😀 😀

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 08.02.2024, 10:27:24 xxx.xxx.198.226

Pojďme všici na pracák, tam je peněz… je, hodně, co?

Nejdu na pracák, já si hodlám vydělávat poctivě - zažádám si o status hladovějícího umělce!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.