Aktuálně: 4 059 inzerátů199 794 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

Anonymní (neregistrovaný) 16.06.2023, 10:33:54 xxx.xxx.7.160
Buggyra:

chvd: "kvalitni" samicka prece nedostatecne "kvalitnimu" sameckovi nepodrzi .... a kdyz jo, jsou z toho mene kvalitni potomci, kteri maji mensi sanci na preziti, ba dokonce rozmnozeni se ....  Dáte příklad druhu, který to takto praktikuje? Pokud vím, v době páření, pokud je samice společenského druhu plodná, zdravá, normální, tak okolo spojení nedělá problémy. U společenských druhů naopak velmi často o spojení a dokonce i o tom, zda to spojení bude plodné, rozhoduje samice. Vím, že třeba u ďáblů medvědovitých je i páření velice divoká záležitost, zřejmě se to bude týkat i dalších solitérů, ale to jsou právě solitéři, vysoce teritoriální zvířata, kde hustší populace je spíš na závadu. U společenských zvířat se samci mlátí akorát mezi sebou, páč kdyby ten samec mlátil samici, tak by mu všechny samice daly košem, a jeho genofond by vyšuměl z populace jen by to hvízdlo. Právě to, který samec vyhraje tyto potyčky mezi samci, rozhoduje o tom, který je kvalitní. U nás to supluje třeba sport, protože jaksi rvačky mezi chlapama o ženské jsou společensky out. Mimochodem, i naše společnost se ty agresivní jedince snaží eliminovat, naprosto přirozeně. Protože za prvé takový jedinec, který plýtvá silami agresí vůči vlastnímu druhu, pak těžko bude schopný se o svoje stádečko postarat v době nebezpečí, za druhé takový jedinec samozřejmě bitkami uvnitř komunity oslabuje komunitu, za třetí kdyby se rozmnožil, tak se jeho potomstvo vymlátí mezi sebou a bude po komunitě. Ale pokud o tom víte něco bližšího a máte příklady takového standardního chování u společenských zvířat, tak se ráda poučím. Každopádně jak vidíte z trestního zákoníku, u lidí reprodukční násilí nebo nátlak standardní není a nepovažuje se to za společenskou normu, a to kupodivu ani třeba v Koránu... Mimochodem, zvířata se taky zhusta páří kvůli vzniku potomstva a nikoli jen tak z plezíru. Úplně vidím všechny ty člověčí násilníky, manipulátory a tlačenky, jak to dělají, páč chtějí děti. Ti by panečku koukali, kdyby jim ta zneužitá donesla DNA testy a natáhla ruku :-D Zneužívání dětí za účelem reprodukce je tuplem mimo.

Cela historie lidstva je o nasili, kompletne cela.  Proto píši o nenásilí uvnitř komunity. Že se mlátily komunity mezi sebou, to je věc druhá, a i v přírodě běžná záležitost, kdy smečky (zejména tedy šelmy) si hájí svoje teritorium a zdroje za účelem přežití a rozmnožení. Ale uvnitř smečky násilný člen není trpěn. A první písemné doklady o zákonech hovoří o tom, že násilí uvnitř komunity se zapovídá. A zase - násilí mezi komunitami se netýkalo oblasti reprodukční, tedy dokud nepřišli lidi a šikovně si nezdůvodnili, že bude super znásilnit ženy nepřítele, abychom podkopali jeho morálku. To by zvíře samozřejmě ani nenapadlo :-D 

Moderní společnost je možná založená na tuposti stáda, ale moderní společnost je tady 1000 let, možná někde 5000 let. Ty statisíce až miliony let předtím se lidi chovali jako zvířátka, a zvířátka nejsou založená na tupé stádovitosti, aby jimi vůdci mohli manipulovat. Máte nějaké zkreslené představy o přirozenosti člověka asi. Lidi se mlátí a chovají asociálně hlavně pokud jich je na malém území nepřiměřeně mnoho. Najděte si myší populační experiment a uhlídáte, kam to směřuje. To neznamená, že je to přirozené nebo snad žádoucí.

Ja myslim, ze zdravy zivotaschopny clovek by mel sam poznat, kdy je neco v neporadku.  No to chápu, že si to myslíte. Vy to asi poznáte. A co ti lidé, kteří to nepoznají? Co ti lidé, kteří pošlou peníze tomu vojákovi do Afghánistánu, s kterým se seznámili na seznamce? Nemají právo na bezpečí, na spravedlnost, na ochranu právním systémem, když taky platí daně? Pokud nechcete, aby to vašemu potomkovi vysvětlovali jiní lidé, tak především to svému potomkovi vysvětlete VY. Od toho vás má. Ale pokud existuje jediné dítě, kterému to doma nevysvětlí, případně které se zrovna doma dostává do situací, které jsou rizikové, má iniciativa vzdělávání institucemi u mě zelenou. A pokud chci změnit způsob, jakým se tyto informace sdělují, není nic jednoduššího, než jít a něco pro to udělat. Protože mlátit pěstí v hospodě do stolu umí každý. Ale sepsat petici, lobovat u politiků, jít sám do politiky, stát se členem neziskové organizace a dohlédnout na správnou věc, to už jsou lidi líní. To by měl udělat někdo jiný (a on to někdo jiný dělá a vám se to pak nelíbí, jak to dělá). Ne, nikdo jiný vaše dítě na život nepřipraví, nikdo jiný to za vás neudělá (a když to zkusí, tak zjevně špatně). Musíte sám.

Dítě, které dostane odpovídající průpravu doma od rodičů, potom takové přednášky na škole nemohou překvapit ani předem vystrašit. Takové dítě je připravené na to, co se dozví, a je-li to zdravý životaschopný člověk, mělo by samo poznat, kdy mu aktivista situaci záměrně zveličuje a kdy říká něco důležitého. Méně rozčilování nad nemakačenkami a více makačenkování ;-)

Máte pocit, že když aktivista poví dítěti, že žádná orientace ani žádná praktika není špatná, pokud s ní oba souhlasí a oba do dělají dobrovolně, je to unifikace? Máte pocit, že naše moderní společnost právě teď směřuje k unifikaci, třeba povolením stejnopohlavních manželství?

Pro dítě je zlo často třeba stříhání nehtů, česání vlasů, vypomáhání v domácnosti. Pokud ho rodiče mají zvládnuté, je to pro to dítě nutné zlo (nebaví mě to, ale musím to udělat, protože strejda to řekl). Do stejné kategorie takové dítě může klidně zařadit i návštěvy strejdy ve svém pokoji po večerce. Chápu, že pokud jste se s podobnou věcí nesetkal, je to pro vás těžko představitelné. No ale zase jste se setkal s nepřeberným množstvím zneužitých žen, tak máte zase více poznatků odtamtud. Každý holt máme jinou bublinu :-)

ad lehká děva: Od lehké děvy si vezmu přece potvrzení o zaplacení, případně si vyžádám písemný souhlas, čímž je zajištěno, že s aktem byla srozuměna. Dnešní profesionálka by měla na podobné situace být připravena. Jsem přesvědčená, že politici a výše postavené osoby toto vyžadují, právě z důvodu, aby nemohly být okolnosti později zpochybněny.


Holky to mají často hooodně těžký, viz ilustrativní videjko:) psychycké týrání, šikana a nátlak jsou někdy horší než fyzická podoba.

impact
impact (666 příspěvků) 16.06.2023, 11:06:17 xxx.xxx.26.240
chvd:

Holky to mají často hooodně těžký

Kazdy to ma tezky, pokud odmita odpovednost za sebe sameho nebo ji neni schopen.

 


No tě pic mrtvolo. stars

Anonymní (neregistrovaný) 16.06.2023, 11:08:38 xxx.xxx.7.160
chvd:

Holky to mají často hooodně těžký

Kazdy to ma tezky, pokud odmita odpovednost za sebe sameho nebo ji neni schopen.

 


Vy jste někdy nebyla pod nátlakem autority? Hrozně rychle s to může zvrhnout a poučky od rodičů nestačí. 

chvd
chvd (394 příspěvků) 16.06.2023, 11:19:33 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Vy jste někdy nebyla pod nátlakem autority? Hrozně rychle s to může zvrhnout a poučky od rodičů nestačí. 


To je strasne obecne formulovane.

Pod natlakem "autority" jsem urcite byl mnohokrat.  Pokud jste to spise myslela tak, jestli jsem nekdy sebou nechal vlacet, tak nejak vyrazne asi ne. Nebo ano a neuvedomuji si to. Nicmene vim, ze nektere zeny k tomu maji sklon. Muzi ale taky, jen to resi jinak. Samozrejme to neplati obecne.

Jasne, poucky od rodicu nestaci, mnohdy nestaci vubec nic, mnohdy to konci spatne, mnohdy to nekonci vubec. Takze myslet si, ze nejaka osveta tohle muze nejak vyznamneji zmenit, asi neni dobry napad.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 11:20:48 xxx.xxx.198.226

chvd:

Tak preci zalezi na souvislosti toho prirovnani. A tady to podle me bylo mimo souvislost. 


Mňo jo, a podle mě to tam zase bylo přímo a zcela konkrétně k věci. A mimo mi to nepřišlo. 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 11:21:58 xxx.xxx.198.226
chvd:

coural:

Překrucujete totiž vy. Assil mluví zcela k věci, přirovnává to ke znásilnění, kde krev teče a někdy se i kost zlomí.

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.“

To je jako co? To jste si mohl odpustit ne? Navíc to zatím sedí nejvíce na Vás. Místo abyste mluvil k věci, už zobecňujete, to do slušné debaty moc nepatří.

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným.“


došly argumenty?

chvd
chvd (394 příspěvků) 16.06.2023, 11:34:07 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

došly argumenty?


Na co z tohodle bych mel argumentovat a jak? :

--------------

1-Překrucujete totiž vy.

2-Assil mluví zcela k věci, přirovnává to ke znásilnění, kde krev teče a někdy se i kost zlomí.

3-To je jako co?

4-To jste si mohl odpustit ne?

5-Navíc to zatím sedí nejvíce na Vás.

6-Místo abyste mluvil k věci, už zobecňujete, to do slušné debaty moc nepatří.

 treba takhle?:

A1-Neprekrucuji, Vy prekrucujete!!!!!

A2-Nemluvi k veci, ja ml mluvim k veci. nebo treba: Nevim o cem mluvi, ale pise nesmysly.

A3-Coby? Veta? Reakce? To nepoznate?

A4-Ne ne ne, na me to nesedi, sedi to na Vas.

A5- vubec, dejte si na me pozor, at Vam neroslapu vsechny babovicky.

--------------------------

Neminim proste debatovat o ostatnich diskutujicich.

 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 11:34:35 xxx.xxx.198.226

jak kdo vnimame sluvko "normalni". Normalni=spravny? nebo spise Normalni=neblbec? nebo spise Normalni= bezny/standardni? nebo jeste jiny vyznam

No, jasně, všechny tyhle významy pod to zahrnuji. Normalita je prostě jistá oblast kolem střední hodnoty výskytu daného jevu. Šířka oblasti se definuje na základě různých kritérií. 

Takže normální jako správný může znamenat odpovídající nejběžnějšímu výskytu daného jevu, to je v tom kontextu pak správná hodnota. Normální jako neblbec může znamenat, že člověk s podprůměrným IQ je mimo normu, taky platné. Normální jako běžný a standardní je též naprosto správný výklad. Násilí v lidské společnosti není normální stav věci. Ani ve smyslu správný (vy byste chtěl, aby na vás bylo pácháno násilí? Považujete to za správné?) ani ve smyslu běžný a standardní (Ve vašem zaměstnání se lidi standardně chovají násilně? Na ulici? Ve vaší rodině se běžně chováte vůči sobě násilně?). Pokud vezmeme v potaz válečné konflikty nebo jiné násilnosti, jaká výseč populace se jich účastní, kolik času v lidských dějinách probíhaly války za účasti kolika procent populace? Ohledně násilí, kolik násilných činů je ve statistikách třeba ve srovnání s uzavřenými sňatky, registrovanými řidičáky nebo jinými událostmi v lidském životě? Myslím si, že data by hovořila jasně. Kolik lidí ve vaší ulici se chová na veřejnosti násilně vs. kolik lidí ve vaší ulici se chová na veřejnosti nenásilně, hm? Podle čeho vy byste tedy posoudil normalitu, abyste jako normální označil násilí člověka vůči člověku? Který význam normality byste zvolil a jaké kritérium pravděpodobnosti použil, aby z toho násilí vyšlo jako většinový jev?

chvd
chvd (394 příspěvků) 16.06.2023, 11:46:03 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

jak kdo vnimame sluvko "normalni". Normalni=spravny? nebo spise Normalni=neblbec? nebo spise Normalni= bezny/standardni? nebo jeste jiny vyznam

No, jasně, všechny tyhle významy pod to zahrnuji. Normalita je prostě jistá oblast kolem střední hodnoty výskytu daného jevu. Šířka oblasti se definuje na základě různých kritérií. 

Takže normální jako správný může znamenat odpovídající nejběžnějšímu výskytu daného jevu, to je v tom kontextu pak správná hodnota. Normální jako neblbec může znamenat, že člověk s podprůměrným IQ je mimo normu, taky platné. Normální jako běžný a standardní je též naprosto správný výklad. Násilí v lidské společnosti není normální stav věci. Ani ve smyslu správný (vy byste chtěl, aby na vás bylo pácháno násilí? Považujete to za správné?) ani ve smyslu běžný a standardní (Ve vašem zaměstnání se lidi standardně chovají násilně? Na ulici? Ve vaší rodině se běžně chováte vůči sobě násilně?). Pokud vezmeme v potaz válečné konflikty nebo jiné násilnosti, jaká výseč populace se jich účastní, kolik času v lidských dějinách probíhaly války za účasti kolika procent populace? Ohledně násilí, kolik násilných činů je ve statistikách třeba ve srovnání s uzavřenými sňatky, registrovanými řidičáky nebo jinými událostmi v lidském životě? Myslím si, že data by hovořila jasně. Kolik lidí ve vaší ulici se chová na veřejnosti násilně vs. kolik lidí ve vaší ulici se chová na veřejnosti nenásilně, hm? Podle čeho vy byste tedy posoudil normalitu, abyste jako normální označil násilí člověka vůči člověku? Který význam normality byste zvolil a jaké kritérium pravděpodobnosti použil, aby z toho násilí vyšlo jako většinový jev?


Buggyra:

Násilí v lidské společnosti není normální stav věci

jakto, ze ne, vzdyt je preci bezne a frekventovane..

Aha, Vy pisete, ze neni, podle mne tedy je. Samozrejme taky jde o to, jestli se bavime jen o fyzickem nasili nebo o nasili obecne. jenze ony se tak nejak prolinaji. Kdyz prijde velkej chlap za malym a neco po nem vyzaduje, ten malej by to neudelal, ale udela to diky tomu, ze ten velkej se tvari, ze je pripravenej vyuzit toho, ze je velkej ...

Jinak chapu Vas pohled, rozumim tomu, co pisete...teda doufam :). Pokud teda nasilim myslite vylozene jakoze hrube fyzicke nasili, tak to neni standard pro nasi civilizaci, to zase ne. Za tu dobu, co tu jsme uz mame vypracovane postupy, jak byt mnohem nasilnekjsi i bez primeho hrubeho fyzickeho nasili.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 11:54:53 xxx.xxx.198.226

Při kolika vyžadováních velkého chlapa po malém chlapovi jste zaregistroval, že figuroval faktor velikosti? Já jsem takových požadavků za život zažila mnoho a jestli faktor velikosti figuroval dvakrát, za ty stovky interakcí, tak hooodně.

Dokonce i různí různě velcí chlapi měli různé požadavky na mě, malou holku, a ani tak jsem nezaregistrovala za celý svůj život, že by hrál faktor velikosti toho chlapa nějakou roli, kromě případů řekněme napočítaných na jedné ruce. Třeba můj šéf v práci po mně něco chce téměř denně. Jaký statistický výsledek by z toho byl? Naopak kdyby můj šéf v práci měl tendenci využít své velikosti k tomu, aby podpořil některý ze svých požadavků vznesených vůči mně, (myslím, že by byl hodně rychle hodně malej, a to vůbec nemluvím o tom, ) jak by na to koukala většina společnosti v mém okolí? Jako na něco normálního nebo jako na něco nenormálního? Máte šéfa? Váš šéf normálně využívá své fyzické převahy, aby podpořil svoje požadavky na vás?

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 16.06.2023, 11:58:12 xxx.xxx.198.226

Nebo jinak - vy běžně využíváte svojí fyzické převahy v normálním životě, abyste dosáhl svého? Považujete to ve svém životě za normální chování?

Jaké jiné mechanismy máte na mysli? Myslíte manipulaci, psychický nátlak a podobně? Jak často ve svém životě vy tyto postupy uplatňujete vs. jak často uplatňujete úplně běžné komunikační prostředky nebo směnu za účelem oboustranné výhodnosti? Využíváte psychického nátlaku denně? Jednou týdně? Jednou za měsíc? A jakou statistickou hodnotu vám to nakonec dá? Je to skutečně normální a běžné pro vás?

assil
assil (2128 příspěvků) 16.06.2023, 12:21:38 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

Nebo jinak - vy běžně využíváte svojí fyzické převahy v normálním životě, abyste dosáhl svého? Považujete to ve svém životě za normální chování?

Jaké jiné mechanismy máte na mysli? Myslíte manipulaci, psychický nátlak a podobně? Jak často ve svém životě vy tyto postupy uplatňujete vs. jak často uplatňujete úplně běžné komunikační prostředky nebo směnu za účelem oboustranné výhodnosti? Využíváte psychického nátlaku denně? Jednou týdně? Jednou za měsíc? A jakou statistickou hodnotu vám to nakonec dá? Je to skutečně normální a běžné pro vás?


Chvd už jede stejný točky jako na czpes, diskutovat s ním takhle pořád dokola je ztráta času.

Chtělo by to změnit téma.

chvd
chvd (394 příspěvků) 16.06.2023, 15:13:31 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

Při kolika vyžadováních velkého chlapa po malém chlapovi jste zaregistroval, že figuroval faktor velikosti? Já jsem takových požadavků za život zažila mnoho a jestli faktor velikosti figuroval dvakrát, za ty stovky interakcí, tak hooodně.

Dokonce i různí různě velcí chlapi měli různé požadavky na mě, malou holku, a ani tak jsem nezaregistrovala za celý svůj život, že by hrál faktor velikosti toho chlapa nějakou roli, kromě případů řekněme napočítaných na jedné ruce. Třeba můj šéf v práci po mně něco chce téměř denně. Jaký statistický výsledek by z toho byl? Naopak kdyby můj šéf v práci měl tendenci využít své velikosti k tomu, aby podpořil některý ze svých požadavků vznesených vůči mně, (myslím, že by byl hodně rychle hodně malej, a to vůbec nemluvím o tom, ) jak by na to koukala většina společnosti v mém okolí? Jako na něco normálního nebo jako na něco nenormálního? Máte šéfa? Váš šéf normálně využívá své fyzické převahy, aby podpořil svoje požadavky na vás?


Buggyra:

Při kolika vyžadováních velkého chlapa po malém chlapovi jste zaregistroval, že figuroval faktor velikosti? Já jsem takových požadavků za život zažila mnoho a jestli faktor velikosti figuroval dvakrát, za ty stovky interakcí, tak hooodně.

Tak ono je tezko mit jistotu, co hralo roli u osoby, ktere do hlavy proste nevidim. Nicmene mam nazor, ze to hraje roli ve velke casti pripadu, samozrejme neni to jediny ovlivnujici faktor.

Dokonce i různí různě velcí chlapi měli různé požadavky na mě, malou holku, a ani tak jsem nezaregistrovala za celý svůj život, že by hrál faktor velikosti toho chlapa nějakou roli, kromě případů řekněme napočítaných na jedné ruce. Třeba můj šéf v práci po mně něco chce téměř denně. Jaký statistický výsledek by z toho byl? Naopak kdyby můj šéf v práci měl tendenci využít své velikosti k tomu, aby podpořil některý ze svých požadavků vznesených vůči mně, (myslím, že by byl hodně rychle hodně malej, a to vůbec nemluvím o tom, ) jak by na to koukala většina společnosti v mém okolí? Jako na něco normálního nebo jako na něco nenormálního? Máte šéfa? Váš šéf normálně využívá své fyzické převahy, aby podpořil svoje požadavky na vás?

Ale ja preci psal o situaci velky vs maly chlap a o roli velikosti v te komunikaci. Samozrejme ve Vami popisovanych situacich ty velikosti hraji jinou roli. A jak jsem psal, roli hraji i jine faktory, popisoval jsem to proste z hlediska te velikosti jakoze vetsi velikost znamena vetsi silu(samozrejme pri ohlednuti od jinych faktoru), tudiz pro mensiho hrozbu...a samozrejme jsem netvrdil, ze zrovna velikost hraje zasadni roli pri kazde komunikaci.

Sefy jsem mel, zadny nebyl vetsi nez ja. Nicmene za cely zivot jsem neslysel, ze by nejaky sef (pominuli tedy sefy rekneme v mimozakonne oblasti) vyuzival sve velikosti k ukolovani svych podrizenych, ale znova, nic takoveho ani podobneho jsem ani nepopisoval, ani nemel na mysli.

chvd
chvd (394 příspěvků) 16.06.2023, 15:17:05 xxx.xxx.0.1

Buggyra:

Nebo jinak - vy běžně využíváte svojí fyzické převahy v normálním životě, abyste dosáhl svého? Považujete to ve svém životě za normální chování?

Ne, nevyuzivam.

Ve svem zivote ano, ale ne ode mne. Neboli bezne to vidim kolem sebe, ja to ve svem chovani aplikoval minimálne. Jina vec ale muze byt, kolikrat to hralo roli, aniz bych se o to, aby ji to hralo, snazil.

Jaké jiné mechanismy máte na mysli? Myslíte manipulaci, psychický nátlak a podobně? Jak často ve svém životě vy tyto postupy uplatňujete vs. jak často uplatňujete úplně běžné komunikační prostředky nebo směnu za účelem oboustranné výhodnosti? Využíváte psychického nátlaku denně? Jednou týdně? Jednou za měsíc? A jakou statistickou hodnotu vám to nakonec dá? Je to skutečně normální a běžné pro vás?

chvd
chvd (394 příspěvků) 16.06.2023, 15:20:54 xxx.xxx.0.1

Buggyra

Mohu pozadat o vysvetleni, jakym zpusobem jsem mel ARGUMENTOVAT na ten ony prispevek?

Překrucujete totiž vy. Assil mluví zcela k věci, přirovnává to ke znásilnění, kde krev teče a někdy se i kost zlomí.

To je jako co? To jste si mohl odpustit ne? Navíc to zatím sedí nejvíce na Vás. Místo abyste mluvil k věci, už zobecňujete, to do slušné debaty moc nepatří.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.