Aktuálně: 4 060 inzerátů199 640 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Politika...

N (neregistrovaný) 22.01.2024, 22:12:42 xxx.xxx.242.38

Fíkovnice děkuji, to mi vlastně stačí.🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 23.01.2024, 07:33:32 xxx.xxx.27.179
Fikovnice:

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/koronavirus-covid-covid-19-zdravotni-potize-postcovidova-syndrom_2203280010_kth

Namátkou článek (nebo podcast?), který jsem teď jen velmi rychle prolítla…


Mám kamarádku, co dělá fyzioterapii v nemocnici a začíná se zabývat vlivem prodělání kovidu následně na nervovou soustavu. Už teď má takový vzorek, že by si na tom udělala při správném vyhodnocení  doktorát (snad se jí to povede). A ta čísla bohužel rostou.

Hmm (neregistrovaný) 23.01.2024, 08:08:51 xxx.xxx.207.82
H:

Často se objevovala disociální porucha osobnosti, nebo:


To znám. Ti co jsou sebou posedlí. Většinou jsou to vedoucí méně intelektuálně náročných pozic.🙃

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 23.01.2024, 10:02:21 xxx.xxx.124.17

„Před volbami jsem volební tým Petra Fialy upozornil, že Podnikatelská družstevní záložna je problematická firma a není dobře, aby tam měl peníze. Bylo mi řečeno, že to vyřeší,“ popisuje Pavel Wurst.

PF: "Důvod založení účtu byl jednoduchý: celý život jsem měl peníze v jedné bance, všichni experti ale radí „diverzifikovat“. Proto jsem tam část úspor uložil. Ptal jsem se tehdy několika známých, co doporučují, sám moc banky a finanční produkty nesleduji. Tuto záložnu mi doporučil její dlouholetý klient Miloš Růžička, kterého znám ještě z doby působení na univerzitě. Účet jsem zrušil na podzim 2020 v souvislosti s rozhodnutím naší rodiny koupit byt v Brně. Až do návštěvy Janka Kroupy jsem si bohužel neuvědomil, že účet v družstevní záložně znamená nějaký podíl, i když jen v symbolické hodnotě."

Tj. ta instituce, kde se ztratilo 14,5 milionu eur pro UA. 

Tučná písmenka mě rozesmála. 
Ve světle toho, co říká o Bobšovi, že ten neví, jak žijí obyčejní lidé. 
Co to je, nějakých 950 tisíc korun. Symbolická hodnota. Drobné.

Rakušan má lepší poradce… každý den maká na tom, aby byl sám za sebe a stím zlým Fialou neměl nic společného. Akorát mu to teda v té K. nesežrali…  Ale odvahu ukázal, na to lid slyší. Amen s náma.

Premiér neví, jak se vyplňuje DP, nemá litr na účetní, fin. negramotnost… a to nám šéfuje? 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 23.01.2024, 17:51:44 xxx.xxx.63.221
JanaJanaJanaJana:

Mám kamarádku, co dělá fyzioterapii v nemocnici a začíná se zabývat vlivem prodělání kovidu následně na nervovou soustavu. Už teď má takový vzorek, že by si na tom udělala při správném vyhodnocení  doktorát (snad se jí to povede). A ta čísla bohužel rostou.


Jééé, a to by mě zajímalo…

Tak až to sepíše a byla by ochotna se o publikaci podělit, budu velmi vděčná.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 24.01.2024, 10:10:10 xxx.xxx.61.18
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 24.01.2024, 10:07:11

Tak to mě také zajímá, jak to myslíte?

Vím, že pracujete s lidmi (snad nějaké Alzheimer centrum nebo něco takového…?). Jako že, pokud chytili COVID od pacošů, tak žádají odškodnění?

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 24.01.2024, 10:14:44 xxx.xxx.61.18

Vím přinejmenším o dvou brněnských odděleních, kde se dávalo odškodnění, nebo spíš to byly nějaké prémie. Mám teď na mysli kamarádku - zdr. sestru, ta mi to říkala. Sama se ale chovala dost nezodpovědně. Měla jasné příznaky COVIDu, přesto odjela na D s kupou kamarádek a mezi nimi byla jedna mně velmi blízká (ta, co se starala o mě, když jsem na prvoCOVID téměř umírala). No a tady tu holku nakazila, a ač štíhlá a bývalá vrcholová sportovkyně, měla naprosto hnusnej průběh…a to už měla deltu variantu, která byla o poznání slabší. Příznaky podobné těm mým - strašlivě dlouho vysoké horečky. Já měla tehdy kolem čtyřicítky asi 12 dní. Ona měla teda horečky o něco nižší, ale přes 38 pořád a také dost dlouho.

Saga
Saga (511 příspěvků) 24.01.2024, 10:15:56 xxx.xxx.167.183

Fíkovnice, úplně se bojím zeptat, ale byla jste toho 19.1. na pohovoru? Jestli jsem si teda nepopletla datum? Držím Vám všechny palce a vždy tu s napětím sleduji Váš pracovní příběh! Chápu, že pokud ano, výsledky asi nevíte, na to je moc brzo, vím jak to kolikrát děsně trvá, spíš mě zajímá první dojem, pocity a tak. Pokud se samozřejmě chcete podělit!😊

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 24.01.2024, 10:24:49 xxx.xxx.61.18
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 24.01.2024, 10:15:56

Sago, jste zlatá, moc Vám děkuji!!!❤️

Byla jsem na konkurzu a místo jsem získala, dokonce se mi to jevilo, že o mě mají velký zájem…ale třeba se pletu!!!😄 Mezitím se přesně v onen pátek událo to, že mi naše přednostka vzala garantování mých milovaných studentů. Já se z toho úplně položila… Měla bych se radovat, jenže ono to nové místo má přinejmenším jedno velké ALE…o němž jsem zde asi nikomu nenapsala, ani soukromě. 

Nástup je možný buď v březnu nebo po semestru u nás. Nová šéfka také pracovala na univerzitě a sama mi řekla, že by nastoupila až poté, co by si odučila své studenty. Já jí ještě tentýž den volala, co mám dělat a ona mi řekla, že se mi ZARUČUJE, že mi místo podrží. 👍

Po pátečním podrazu u nás jsem se po mailu opravdu strašně chytla se současnou šéfovou…no, a já u nás chci ponechat pidiúvazek. Takže jsem ve fázi vyprchávání emocí - oboustranně. Každopádně jsem si dala sraz s univerzitní ombudsmankou. Já totiž našla, že bossing splňuje třeba i odpírání setkání se, vysvětlení rozhodnutí apod. A to ona naplňuje měrou vrchovatou!!👎

Kvůli určité věci se cítím v pasti…jen promiňte, nechci o tom psát.

Každopádně, pokud jste držela v ten pátek pěsti, držela jste je správně! A MOC MOC MOC děkuji!!!🍀

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 24.01.2024, 10:31:24 xxx.xxx.61.18

Edit: Konkurz byl tedy poněkud zvláštní - byl online po MST. Moc mi to nevyhovuje, ale jinak bych musela do Prahy a toto zas bylo pohodlnější. Připojeny byly dvě šéfky, jedna pražská a druhá mimopražská. Jednu jsem ihned odhadla, že je strašně moc hodná, druhá se mi jevila ostřejší. Od ní mě dostal třeba dotaz:"No a Vy máte tu neziskovku a to my tedy u nás nepodporujeme!" Já úplně čubrněla. Řekla jsem jí, že ani pořádně nevím, jak neziskovky fungují!!!😂 Přesto si obě pořád stály za svým, a že jde o neziskovku stran nějakých “dětí” (??). Až při odpoledním telefonátu mi ta hodná šéfka řekla, že se omlouvají, ale že jsem měla v CV, že jsem byla v Anglii. A že to nějak popletly. No, byla jsem na nottinghamské univerzitě, šlo o grantový pobyt, a ty “děti” byli angličtí medici…😂

Saga
Saga (511 příspěvků) 24.01.2024, 11:08:34 xxx.xxx.167.183

Fíkovnice, děkuji za odpověď a upřímně, smekám před Vámi! Jako pohovor přes MST jsem ještě v životě neabsolvovala a ani si nejsem jistá zda bych to zvládla. No, myslím, že spíš ne. V práci je sice také používáme, ale spíš jako uložiště všeho možného a pro rychlou komunikaci přes zprávy. Konkrétně já tu ani nemám web kameru, tže nic, a doma nemám pro změnu vůbec nic, jen starý laptop, který by instalaci MST už nejspíš nepřežil!👎Takž jen za tohle jste pro mě borka!

Souhlasím s tím, že než něco nového začne, mělo by se to staré uzavřít. Udělala bych to stejně, nejen kvůli studentům, ale i pro svůj vlastní pocit. Sama vím, jak pro mě bylo důležité mít na konkrétní předmět konkrétního pedagoga a kdyby se mi mezi semestry změnil, rozhodně by mi to nebylo příjemné. Prostě jsme jenom lidi že jo…

Pochopila jsem tedy, že nové místo bude, i když ne hned. K tomu Vám velmi gratuluji! A hlavně přeji podstatné zlepšení finanční situace, abyste mohla taky konečně začít žít, a ať si říká kdo chce, co chce, bez peněz to prostě nejde! Hlavně, aby se Vám tam líbilo, aby se nezhoršily Vaše zdravotní potíže a aby to , jak se říká, všechno pěkně zapadlo. Obdivuji, že si chcete nechat ještě nějakou výuku, tam kde jste, já jsem typ člověka, co za sebou pálí mosty a na stará pracovní místa už se nikdy nevrací. A to ani na ta, kde jsem byla spokojena. Ale to je každého osobní nastavení a soukromá věc.

Nebojte, palce Vám budu držet dál, jen tak, pro jistotu a proto, že si to zasloužíte!

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 24.01.2024, 11:16:22 xxx.xxx.44.97
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 23.01.2024, 17:51:44

Ok, ale jsou na začátku.. Zajímá se o to nějaká docentka jako jediná v ČR a tuhle láme na doktorát…kdyby bylo nějaké zajímavé info, ozvu se Vám do SZ.

Jinak pohovor 19tyho gratuluju 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 24.01.2024, 12:55:05 xxx.xxx.124.17

Teď jsem viděla dva pohovory online… (jeden dokonce ve stejném městě)…dost zajímavý… HR kameru vypnutou, ale zájemce o práci musí mít zapnutou. Fakt zajímavý chování. 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 24.01.2024, 12:55:12 xxx.xxx.61.18
Saga:

Fíkovnice, děkuji za odpověď a upřímně, smekám před Vámi! Jako pohovor přes MST jsem ještě v životě neabsolvovala a ani si nejsem jistá zda bych to zvládla. No, myslím, že spíš ne. V práci je sice také používáme, ale spíš jako uložiště všeho možného a pro rychlou komunikaci přes zprávy. Konkrétně já tu ani nemám web kameru, tže nic, a doma nemám pro změnu vůbec nic, jen starý laptop, který by instalaci MST už nejspíš nepřežil!👎Takž jen za tohle jste pro mě borka!

Souhlasím s tím, že než něco nového začne, mělo by se to staré uzavřít. Udělala bych to stejně, nejen kvůli studentům, ale i pro svůj vlastní pocit. Sama vím, jak pro mě bylo důležité mít na konkrétní předmět konkrétního pedagoga a kdyby se mi mezi semestry změnil, rozhodně by mi to nebylo příjemné. Prostě jsme jenom lidi že jo…

Pochopila jsem tedy, že nové místo bude, i když ne hned. K tomu Vám velmi gratuluji! A hlavně přeji podstatné zlepšení finanční situace, abyste mohla taky konečně začít žít, a ať si říká kdo chce, co chce, bez peněz to prostě nejde! Hlavně, aby se Vám tam líbilo, aby se nezhoršily Vaše zdravotní potíže a aby to , jak se říká, všechno pěkně zapadlo. Obdivuji, že si chcete nechat ještě nějakou výuku, tam kde jste, já jsem typ člověka, co za sebou pálí mosty a na stará pracovní místa už se nikdy nevrací. A to ani na ta, kde jsem byla spokojena. Ale to je každého osobní nastavení a soukromá věc.

Nebojte, palce Vám budu držet dál, jen tak, pro jistotu a proto, že si to zasloužíte!


Sago, já jsem i extrémní citlivka, proto mě Vaše slova dojala, a tak jen: ❤️

A samozřejmě velké poděkování!🍀

Vlastně všem, kdo mi drželi pěsti (i když ono to fakt ještě není úplně jisté, jen o tom nechci nebo spíš nemůžu psát). Plus další poděkování 4x Janě za poslání těch dat (po jejich soupisu)!👍

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 24.01.2024, 12:57:03 xxx.xxx.61.18
megi-the-pes:

Teď jsem viděla dva pohovory online… (jeden dokonce ve stejném městě)…dost zajímavý… HR kameru vypnutou, ale zájemce o práci musí mít zapnutou. Fakt zajímavý chování. 


To si neumím představit!!!

U mě nefunguje de fakto nic, takže ani kamera v NTB. Takže jsem narychlo sháněla externí… Připojily jsme se: já a ty dvě šéfky jak otočením prstenu Arabely v úplně stejný čas 🙂, snad na sekundu přesně! A samozřejmě i ty dámy měly zapnutou kameru!👏

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 24.01.2024, 12:58:03 xxx.xxx.61.18
JanaJanaJanaJana:

Ok, ale jsou na začátku.. Zajímá se o to nějaká docentka jako jediná v ČR a tuhle láme na doktorát…kdyby bylo nějaké zajímavé info, ozvu se Vám do SZ.

Jinak pohovor 19tyho gratuluju 🙂


Jestli můžu poprosit, písnete mi i jméno té docentky? Záleží samozřejmě na Vás…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.