Aktuálně: 4 044 inzerátů199 696 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

Anonymní (neregistrovaný) 21.01.2024, 18:25:15 xxx:xxx.1f73:7d29
megi-the-pes:

No ano, to je právě to, laboroval s dodávkou už před válkou. A co se stalo? Vůbec nic. I těsně před 2022 to udělal. A co? Nic. Ceny jsem měla roky stejné. 
Tak proč o pár měsíců později tohle? 
U nás si ještě namastili kapsy ti, co dovolili vlastníkům Bohemia e. odejít, aniž by jim obstavili účty. Majitel ty peníze ani nemusel schovávat. Nikdo je nechtěl. 😀
Tady to začalo. Putin s tím nic nemá. 
Proč se Česko jako jediné vzdalo ruského plynu? Který sem ovšem dál proudí, protože to, co jede z Ázerb. je pro nás k ničemu, jen se tam mění nálepka… 
Aby mohli vykřikovat - jsme ve válce?
Povídá se, že máme teď část plynu z frakování, něco je z USA, ach, ta ekologie, ropa, lodě jezdí na vzduch a USA vůbec nenakupuje od RF, že jo…
A proč nasadili tak šílený strop a u koncových zákazníků? Výrobci a překupníci se tomu asi smějí doteď… no ještě týden, než jim zaplatíme vyúčtování… 13 Kč/kWh.
Plyn nemáme, ale třeba MND mi třikrát měnila ceník… vždy cena dolů. Tak to asi prodělává, když Putin způsobil hrozné ceny, ne. 
My jsme v tomto špička! Ani Vy na nás nemáte, heč! 😀
Vám povím proč… hrozně se jim to jako výmluva hodilo. Nutellka nemít Bobše a válku, tak je úplně v haj… pardon, jdu pracovat, stejně se jen opakuju a řešení to nemá.


Ja nevim proc vy mate problem s plynem, celkove v EU je plynu dost a cena vyrazne klesla. Staci najit grafy. V Madarsku mali tiez jednu dobu vysoke ceny plynu, daleko vyssie ako boli vtedy inde, aj ked brali rusky plyn. Bolo to vysvetlovane, ze to maju nejak posunute, tie ceny, kt.boli na trhoch s plynom. 

Orionka (neregistrovaný) 21.01.2024, 19:33:21 xxx.xxx.64.54
Anonymní:

Nevsimla som si, ze by niekto z nich napadol bez dovodu susedny stat s cielom ho okupovat. Naviac zijem v Europe a nie v Amerike, a jediny, kto momentalne ohrozuje mier v Europe je Putin. Nemenim viest akademicke diskusie, ci je horsia politika USA alebo Ruska. Rusko je krajina, kt. viedla dost agresivnych vojen voci svojim susedom, nie je problem si ich najst. A preto mu neverim a vnimam ho ako ovela vacsie riziko pre nas ako nejake USA. 


Fakt nemáte svou hlavu a musíte opakovat jen to, co do vás lejou (čím vás straší média) Ještě nedávno jsme poslouchali, že Rusko má druhou nejsilnější armádu na Ukrajině, cha, chá, ti břídilové nejsou schopni dobýt Kijev, na čem to jedou, to snad vytáhli ze šrotu……atd. Třeba jim někdo věřil. Teď mají novou mantru : Rusko zaútočí na Polsko, Pobaltí,(Slovensko možná vynechá, když je tam teď Fico ) a za chvíli ho máme v Praze a Merklové prý říkal, že i v Berlíně. A fakt jim to někdo věří. A tak jdou hatašit zbraněmi Rusům pod okna a lidí jak ovce mlčí a zas to zaplatí. Minimálně penězi.

N (neregistrovaný) 21.01.2024, 20:28:07 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 21.01.2024, 19:33:21

Kdyby Rusko chtělo dobýt Evropu, tak se s Ukrajinou vůbec nezahazuje. Rozhodně by nezačalo tam a rozhodně by tak hloupě nikoho nevarovalo.🙂 Jenže teď už jim bude stačit jen počkat. Postupně odpadají spojenci a hlavní je již ztracen zcela. Ani dolar. Zrovna my dva jsme o tom tady mluvili před rokem zhruba co se stane a jak to bude postupovat. USA nemá přátele, má jen své zájmy. Pamatujete? 

Orionka (neregistrovaný) 21.01.2024, 21:36:36 xxx.xxx.64.54

Mám na Rusko, Ukrajinu atd názor celkem konzistentní. Skoro bych řekla s klasikem “seďte klidně na židli, čtěte…..” Nemusí to být zrovna bible. Stačí třeba Wikipedie. Napoleon, Kutuzov, Borodino…..Tolstoj.

Orionka (neregistrovaný) 21.01.2024, 22:39:30 xxx.xxx.64.54
balu:

Orionko, taky mám na Rusko názor konzistentní. Jen zřejmě opačný než vy a ten údajně českoamerický baron Prášil…


Rozhodně vám ho neberu a jsem ráda, že mi ponecháte ten můj.

Co si ponechá nebo neponechá baron Prášil, je mi fuk, neboli šumák. Jen doufám, že s tou válkou v Polsku mu to nevyjde.

A Jemen vás nechává v klidu? Jasně, je to daleko.

balu
balu (2035 příspěvků) 21.01.2024, 22:47:46 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 21.01.2024, 22:39:30

Zásah v Jemenu podporuji. Nikdo by tam nezasáhl, pokud by  Húsiové neútočili na lodi. Cesta Suezem je natolik významná a potřebná,  že to nelze nechat být.

Jestli se ptáte na to, jestli v důsledku válečných konfliktů na Ukrajině, v Izraeli a Jemenu nemám obavu z rozpoutání třetí světové, tak ano, mám. Myslím, že toho by se tak nějak měl bát každý. 

N (neregistrovaný) 21.01.2024, 22:59:16 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 21.01.2024, 22:32:26

Víte že v posledních měsících už jsem docela rád že mi nevěříte s mou národností a vůbec nesmysly že jsem voják? Nejsem a pro všechny jednou pro vždy nejsem. Všechno jsem si vymyslel,nikde jsem nebojoval a bylo by divné kdyby Američan takhle nasazoval proti vlastní zemi,ne?😀 Tak a máme to vyřešený.😀 

Anonymní (neregistrovaný) 21.01.2024, 23:53:21 xxx:xxx.78e:61dd
Orionka:

Fakt nemáte svou hlavu a musíte opakovat jen to, co do vás lejou (čím vás straší média) Ještě nedávno jsme poslouchali, že Rusko má druhou nejsilnější armádu na Ukrajině, cha, chá, ti břídilové nejsou schopni dobýt Kijev, na čem to jedou, to snad vytáhli ze šrotu……atd. Třeba jim někdo věřil. Teď mají novou mantru : Rusko zaútočí na Polsko, Pobaltí,(Slovensko možná vynechá, když je tam teď Fico ) a za chvíli ho máme v Praze a Merklové prý říkal, že i v Berlíně. A fakt jim to někdo věří. A tak jdou hatašit zbraněmi Rusům pod okna a lidí jak ovce mlčí a zas to zaplatí. Minimálně penězi.


  Napriek tomu tie ruske akcie a vypady stoja a nicia ludske zivoty. Aj nasi genialny politici, co su na Slovensku opat pri moci, sa smiali, ze Rusko nikdy nenapadne Ukrajinu. A ako prehanaju, ked na to upozornovali . A dnes…. Nemyslim si, ze prave vy viete, co urobi Rusko. 

N (neregistrovaný) 22.01.2024, 01:34:13 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 21.01.2024, 23:06:18

Šikovný klučina.🙂 Zachoval se statečně a myslím že si poctu rozhodně zaslouží. Stejně to ale musí být zvláštní pocit  projít se teď po chodbách a myslet na ty které už tam nikdy nepotká.😐 Opravdu všem z té fakulty držím palce ať se jim podaří vrátit se do normálního života. Bude to trvat a někteří se toho nezbaví do konce života. Strašný čin pálit do bezbranných a ještě k tomu mnohé z nich znal. Kdyby přežil,neměl bych s ním sebemenší slitování.😐 

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.01.2024, 10:30:04 xxx.xxx.61.242
N:

Kdyby Rusko chtělo dobýt Evropu, tak se s Ukrajinou vůbec nezahazuje. Rozhodně by nezačalo tam a rozhodně by tak hloupě nikoho nevarovalo.🙂 Jenže teď už jim bude stačit jen počkat. Postupně odpadají spojenci a hlavní je již ztracen zcela. Ani dolar. Zrovna my dva jsme o tom tady mluvili před rokem zhruba co se stane a jak to bude postupovat. USA nemá přátele, má jen své zájmy. Pamatujete? 


Pokud jste tedy voják (ani nezpochybňuju, ani nevěřím 🙂), proč Rusové dávno UA nedobyli??? Nechce se mi věřit, že by na to neměli (zbraně, armádu…). Celé je to divné. Ano, UA má podporu půlky světa, přesto si myslím, že kdyby Rusové (neboli Putin) chtěli, tak je dávno po válce.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.01.2024, 10:36:53 xxx.xxx.61.242
N:

Šikovný klučina.🙂 Zachoval se statečně a myslím že si poctu rozhodně zaslouží. Stejně to ale musí být zvláštní pocit  projít se teď po chodbách a myslet na ty které už tam nikdy nepotká.😐 Opravdu všem z té fakulty držím palce ať se jim podaří vrátit se do normálního života. Bude to trvat a někteří se toho nezbaví do konce života. Strašný čin pálit do bezbranných a ještě k tomu mnohé z nich znal. Kdyby přežil,neměl bych s ním sebemenší slitování.😐 


I toto je těžké…

Je to strašlivý masakr, jak jsem mnohokrát psala, pro mě je nejhorší to zastřelení novorozeněte. Ale mám přečteno a naposloucháno strašně moc o Hepnarové. Podle mě (a nejen podle mě) se u ní rozjela psychóza… Tudíž dnes by skončila asi doživotně v detenci.

Dtto teď jsem poslouchala o Barboře Orlové, ta, co vraždila na škole ve Žďáru. Je také v detenci, z níž se snaží odvoláním dostat ven. Pro mě bylo až šokující, že její vraždění bylo vedeno pozitivním úmyslem. Měla halucinace a bludy, hlas, který jí říkal, že Ďábel chce zničit celý svět. A ona chtěla svět zachránit tím, že obětuje sebe sama. Při vyjednávání křičela na policisty, ať ji zastřelí. Je to prostě síla, když někomu takto v palici vznikne úplnej guláš…a ona za to de fakto nemohla. Vlastně mohla, vysazovala si léky. Což dělala i moje kamarádka s podobnou dg. A jak to dopadlo s kamarádkou?? Skončila v klecovém lůžku! Ach jo, schizofrenie je děsivá nemoc!!! Jenže, mohou za to i doktoři. Při tom vysazování se člověk nezvencne hned. Jak v případě Orlové, tak v případě mé kamarádky, dle mě, na to měl přijít jejich ošetřující lékař.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 22.01.2024, 11:23:40 xxx.xxx.217.40
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 22.01.2024, 10:36:53

Jani, pokud tady ten střelec z FF měl taky jakousi psychickou nemoc, tak na vině v první instanci je podle mě taky praktik. Tím nechci popírat, že toho asi ti praktici mají moc. Ale zřejmě není jiná možnost, jak to řešit líp.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.01.2024, 11:26:58 xxx.xxx.61.242
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 22.01.2024, 11:23:40

Ali, ale já třeba ani pořádně nevím, kdo je můj praktik…😀 Moje odešla do důchodu, což jsem se dozvěděla zcela náhodně. Vím, že jsi na praktiky naštvaná, a zcela oprávněně!

Myslím, že ten člověk se fakt zvencnul a přijít na to ASI mělo jeho okolí - ten otec, spolužáci…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.