Aktuálně: 4 043 inzerátů199 646 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 18.01.2024, 01:34:53 xxx.xxx.60.57
Odpověď na příspěvek uživatele N z 18.01.2024, 00:21:04

…no ale jak jsem psala, na naší škole tedy žádné školení neproběhlo…

Ale třeba proběhne, uvidí se.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 18.01.2024, 06:56:38 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Pokud měla opravdu zasaženou a. femoralis, tak ji nutně někdo ošetřoval. Jinak by už nebyla mezi živými…

No, a mně se teda líbil fakt rozhovor mezi Alex M. a Šlachtou. Také tam byla kritika ze strany Šlachty, ale on je (bývalý) policajt. A celá ta debata byla věcná, žádné překřikování a ta kritika byla…prostě konstruktivní. Nebylo to tepání ve smyslu “vše bylo špatně”.


Zkusím to najít, až budu mít víc času.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 18.01.2024, 07:37:55 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

Jo, Zaorálka jsem slyšela…

Přemýšlela jsem, zda se něco změní/stane u nás…

Doteď PRD! Čekala bych nějaké školení, hromadný dopis (aspoň!); btw já třeba chodím často do práce se dvěma taškami (nosívám noťas). O studentech a jejich báglech nemluvě. Vrátné/vrátní pořád stejní, zdravíme se stále stejně srdečně, ale myslím, že ani oni nedostali ZATÍM nějaké pokyny, co dělat, kdyby se nedejbože situace opakovala… Mmch. já to třeba fakt nevím (co v případě útoku dělat) - jsem sestěhovaná, jak známo, s jinou kolegyní. Máme takové to BRANO, dveře se otevírají ven - kvůli bezpečnosti (např. při požáru). Klíče máme, už druhý měsíc!!, jedny a prostě si je nějak předáváme. Naše pracovna by tedy asi zabarikádovat nešla. No a o učebny jsme přišli a jen tak mimochodem, jsou (ty sdílené) na karty (ITIC, ISIC). Čili JAKÝKOLI náš student (nebo pedagog) se do poslucháren dostane…


Myslím si, že s takovou rychlostí, s jakou se  u nás řeší následky něčeho, tak do 5 let se nic moc nestane asi. Pamatuju se, jak se stal ten případ ve Žďáru, to bylo 2014, hned chvíli potom se na školách zavedla nějaká opatření, aby tam nemohl vlézt kdekdo. Vysokých škol se to asi netýkalo. Nevím no, netvrdím, že se mají ze škol stát nedobytné pevnosti, ale určitá opatření by se určitě udělat měla, policie všechno neohlídá a hlavně nedorazí hned, když se něco semele. Pak je jednoduchý neúspěch svádět na někoho jiného. Nakonec ti policajti jsou taky jen lidi a argumentace, že si je platíme ze svých daní a proto nás mají chránit, je podle mě zcestná. Všeobecně mám pocit, že lidi si zvykli spolíhat ve všem na stát a ne především na sebe.

Orionka (neregistrovaný) 18.01.2024, 08:57:52 xxx.xxx.180.74
Sarah01:

A ještě dodatek, že ve skutečnosti je to nejspíš úplně jinak. https://1url.cz/HufO9


Matka 2 roky nevěděla? Dva roky mlčela? Spoluvina? Ta holčina by měla dostat šanci změnit minimálně místo pobytu a možná i identitu. Jinak se z toho nevybabrá. Přece nemůže žít tam kde žila, kde všichni vědí. …

A starost “tatínka” o rodinu? Živil ji vůbec, nebo rodina živila jeho a potřebuje její servis i nadále. Co ty další děti? Nic nevědí? Nemají z něho strach?

Tady justice a společnost opět selhává.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.01.2024, 11:10:40 xxx.xxx.198.226

To je přece nesmysl, že když někdo spáchá vědomě a plánovaně trestný čin, tak se to bude pak posuzovat podle toho, jak moc velkou škodu napáchal. Snad pokud je to kvalifikováno jako znásilnění, má to mít nějakou dolní hranici sazby, ne? Pokud je tedy splněna skutková podstata, vůbec by se nemělo řešit, jaký následek byl nebo nebyl, začínalo by se na minimální sazbě (a až tedy podle rozsahu následků pak se pohybovat v té sazbě třeba). 

Sazba za znásilnění je odnětí svobody na šest měsíců až pět let. Jsem se teď dočetla. No to je teda pecka.

Wikipedie: "Posun hranic trestní sazby I přes pevně stanovené hranice trestní sazby - u každé skutkové podstaty se však od nich soud může při ukládání trestu odchýlit a trest mimořádně uložit pod spodní hranicí nebo i nad horní hranicí trestní sazby. Zvýšení trestu je vždy omezeno, v případě snížení jen v některých případech. Snížení pak přichází do úvahy tehdy, pokud: [2] 
by vzhledem k okolnostem případu nebo poměrům pachatele byla zákonná výměra nepřiměřeně přísná 
pachatel nakonec napomohl trestnému činu zabránit nebo jde o tzv. spolupracujícího obviněného 
pachatel jednal v právním omylu, kterého se mohl vyvarovat, nebo zcela nenaplnil podmínky tzv. okolností vylučujících protiprávnost 
pachatel jednal ve stavu zmenšené příčetnosti, kterou si ale nepřivodil vlivem návykové látky, a je mu zároveň uloženo ochranné léčení 

Naopak zvýšit trestní sazby lze, jestliže:[3] 
pachatel znovu spáchal zvlášť závažný zločin 
jde u úhrnného trestu o vícečinný souběh většího počtu trestných činů 
pachatel byl členem organizované zločinecké skupiny"

A teď je otázka, zda se soudkyně měla přiklonit spíš k variantě “trest nepřiměřeně přísný vzhledem k okolnostem případu” a nebo k variantě “souběh většího počtu trestných činů”. Ehm ehm. Jestlipak by nešlo udělat o tom referendum.

Kdyby byli povinní ve vězení pracovat, argumenty se starostí o rodinu by neexistovaly. Propustila bych ho při starosti o rodinu jedině, kdyby daroval někomu z rodiny obě ledviny. A vykastrovaného.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 18.01.2024, 11:14:24 xxx.xxx.198.226

Schválně by mě zajímalo, jak by se rozhodovalo, kdyby ten oný ty roky nepáchal na jedné oné, ale kdyby si za ty roky vystřídal pár desítek adeptek. Tak jestli by taky byla podmínka. Ale v CZ by se to dalo i čekat…

orionka
orionka (531 příspěvků) 18.01.2024, 19:18:59 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

To je přece nesmysl, že když někdo spáchá vědomě a plánovaně trestný čin, tak se to bude pak posuzovat podle toho, jak moc velkou škodu napáchal. Snad pokud je to kvalifikováno jako znásilnění, má to mít nějakou dolní hranici sazby, ne? Pokud je tedy splněna skutková podstata, vůbec by se nemělo řešit, jaký následek byl nebo nebyl, začínalo by se na minimální sazbě (a až tedy podle rozsahu následků pak se pohybovat v té sazbě třeba). 

Sazba za znásilnění je odnětí svobody na šest měsíců až pět let. Jsem se teď dočetla. No to je teda pecka.

Wikipedie: "Posun hranic trestní sazby I přes pevně stanovené hranice trestní sazby - u každé skutkové podstaty se však od nich soud může při ukládání trestu odchýlit a trest mimořádně uložit pod spodní hranicí nebo i nad horní hranicí trestní sazby. Zvýšení trestu je vždy omezeno, v případě snížení jen v některých případech. Snížení pak přichází do úvahy tehdy, pokud: [2] 
by vzhledem k okolnostem případu nebo poměrům pachatele byla zákonná výměra nepřiměřeně přísná 
pachatel nakonec napomohl trestnému činu zabránit nebo jde o tzv. spolupracujícího obviněného 
pachatel jednal v právním omylu, kterého se mohl vyvarovat, nebo zcela nenaplnil podmínky tzv. okolností vylučujících protiprávnost 
pachatel jednal ve stavu zmenšené příčetnosti, kterou si ale nepřivodil vlivem návykové látky, a je mu zároveň uloženo ochranné léčení 

Naopak zvýšit trestní sazby lze, jestliže:[3] 
pachatel znovu spáchal zvlášť závažný zločin 
jde u úhrnného trestu o vícečinný souběh většího počtu trestných činů 
pachatel byl členem organizované zločinecké skupiny"

A teď je otázka, zda se soudkyně měla přiklonit spíš k variantě “trest nepřiměřeně přísný vzhledem k okolnostem případu” a nebo k variantě “souběh většího počtu trestných činů”. Ehm ehm. Jestlipak by nešlo udělat o tom referendum.

Kdyby byli povinní ve vězení pracovat, argumenty se starostí o rodinu by neexistovaly. Propustila bych ho při starosti o rodinu jedině, kdyby daroval někomu z rodiny obě ledviny. A vykastrovaného.


Nechápu, opakovaně, nezletilou svěřenou osobu !!! Je jasná horní sazba !

orionka
orionka (531 příspěvků) 18.01.2024, 19:30:19 xxx.xxx.64.54
N:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-ukrajina-rusko-nato-valka-obrana-scenar-severoatlanticka-aliance.A240115_091428_zahranicni_dt

Tak pětikoalice už leští “kanady”.😀 Hrdinně se jistě přihlásí jako první a konečně přejde od slov k činům.😀 Hlavně ať si prosím nepoletou světové strany a omylem nezdrhnou na západ.😀 


Manévry, které budou simulovat pozemní válku s Ruskem, se budou odehrávat v Německu, Polsku a trojici pobaltských států, podotkl britský list The Daily Telegraph.

Fakt to tady smrdí ! Stačí, aby jim něco “ulítlo” a lítáme v tom naplno! Brrrr.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-nato-ohlasilo-nejvetsi-manevry-od-konce-studene-valky-40457801#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest240_dop_cizich_clanku_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 18.01.2024, 19:35:43 xxx.xxx.124.17

A toto Novinky vymyslely, nebo je to pravda?

“Znalec navíc uvedl, že dívka nebyla roky trvajícím znásilňováním psychicky poškozená.”
Proto se pokusila o sebevraždu a je v péči psychiatrů. Aha.

Znalec je taky pedofil jako ti u Krajského soudu v Brně?

A původní “trest” 3 roky vězení je nějaký trest, nebo jsou tam všici vožralý?

Máme nesvéprávné soudce. Na co kdo čeká? 

Jestli je Don Pablo nepovyhází a nepozavírá, tak může odtáhnout.

Ale Rakušan dobrej tah, co? Někteří slabí na to slyší. “Já s Fialou nesouhlasím, já za to nemůžu.” A včera tomu nasadil korunu, když měli projednávat Richtera. Fiala a Jurečka, ubožáci ubohý, se zvedli a odešli, ale tento ubožák zůstal. 

Tady to dopadne hodně špatně. 

Super je, že nemá kdo překazit korespondenční volbu, takže můžu odvolit za ty, co volit nechcou. 🙃

megi-the-pes
megi-the-pes (3101 příspěvků) 18.01.2024, 19:36:51 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 18.01.2024, 19:30:19

Hehe. Až jim něco ulítne, tak lítat nebudem už vůbec nikde nikdy, víte to, že jo? 😀
Takže si jdu dát bůček se zelím.

N (neregistrovaný) 18.01.2024, 20:24:20 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 18.01.2024, 19:30:19

Je ta nejlepší doba jet na dovolenou.😐 Ukrajina válku už prohrála. 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 19.01.2024, 06:20:15 xxx.xxx.11.197
orionka:

Nechápu, opakovaně, nezletilou svěřenou osobu !!! Je jasná horní sazba !


Se mně včera normálně udělalo špatně. Ta holka trpěla víc jak dva roky a divím se, že je schopná o tom vůbec mluvit. Ten chlap je normální prase a teď mu má být na milost a nemilost vystavena její mladší sestra. Doufám, že se to prošetří a rozsudek se změní.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.