Aktuálně: 4 046 inzerátů199 659 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

Orionka (neregistrovaný) 17.01.2024, 19:59:11 xxx.xxx.180.74
Irma19:

Stěžoval si hlavně na to, že jeho dcera na chodníku málem vykrvácela, protože při prvotním ošetření její zranění policista označil za “prostřelený zadek”

Takže si stěžoval právě na ty v terénu…


Teď tedy adresně pro vás: Už vidím, jak byste řekla “fajn hoši, jste dobří”, kdyby vám lékař řekl, že 2,3 minuty a žádné dítě byste neměla. Vzdyť on ještě neví, jestli ta holka bude v pořádku.

On si nestěžoval na zasahující. I on si stěžoval na organizaci, chcete-li systém.

Orionka (neregistrovaný) 17.01.2024, 20:01:51 xxx.xxx.180.74

A úplně naposled ( snad ) - doufám, že se páni poslanci pochlapili.

Vlastně Rakušan jo, vypustil do éteru to pitomé video ze šatny.l

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 17.01.2024, 20:03:08 xxx.xxx.162.253
Orionka:

A jen P.S.

Na jednu stranu hájíte policisty, a na druhou už předem víte, že nadace rozdělí prostředky špatně! A vy byste je rozdělili líp.

Všimněte si množného čísla, není to na nikoho konkrétního, ani jsem nesledovala nicky.


Já jsem to nekritizovala, ale souvislost nějak nechápu. Co má společného policie s nadací UK? Promiňte mi to, ale ta škola by měla dělat úplně něco jinýho a ne vybírat peníze, v tom měl zase ten Richter pravdu, když to kritizoval.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 17.01.2024, 20:06:01 xxx.xxx.162.253
Orionka:

Teď tedy adresně pro vás: Už vidím, jak byste řekla “fajn hoši, jste dobří”, kdyby vám lékař řekl, že 2,3 minuty a žádné dítě byste neměla. Vzdyť on ještě neví, jestli ta holka bude v pořádku.

On si nestěžoval na zasahující. I on si stěžoval na organizaci, chcete-li systém.


A za to může policie? To snad způsobil ten vyšinutý střelec, ne?

Orionka (neregistrovaný) 17.01.2024, 20:08:39 xxx.xxx.180.74
balu:

Podle mě to Richter nafouknul. Je jasné, že přednost při ošetření dostali hůř zranění než jeho dcera. 


Hůř zranění? Když měla prostřelenou hlavní tepnu a dovezli ji vykrvácenou a byla 2 minuty od smrti?

Orionka (neregistrovaný) 17.01.2024, 20:14:44 xxx.xxx.180.74
Sarah01:

Tak samozřejmě, že jako rodič zraněného dítěte bych určitě taky řvala a hledala viníka. Ale asi ne policii. 


Znám i takové, kteří by v takové situaci zaměstnali již dost zaměstnanou policii.

Orionka (neregistrovaný) 17.01.2024, 20:28:34 xxx.xxx.180.74
Sarah01:

A za to může policie? To snad způsobil ten vyšinutý střelec, ne?


On neřekl, že za to může policie. On jen kladl otázky, jestli organizace byla v pořádku. Všichni chválili a on viděl video, kde jeho, v podstatě umírající, dceru překročili s konstatováním “ tu bolí zadek” 

Neměli tam být spolu s policejními zdravotníky přece jen lékaři? Nevím, Richtr taky ne, ale má právo se ptát. Museli po zlikvidování střelce stát sanitky ta daleko? Museli zraněné nosit sem tam ? Nemohlo přežít víc, kdyby…..asi se budou ptát další a mají na to právo.

A ministr vnitra nahrává pitomá videa mířící proti premiérovi.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 17.01.2024, 20:52:15 xxx.xxx.162.253

No, kdyby….kdyby měl někdo z těch zastřelených u sebe třeba taky zbraň, kdyby nebylo možné do školy propašovat obrovská zavazadla s čímkoliv, kdyby bylo ve třídách lepší zabezpečení, tak třeba taky mohlo přežít víc. Každej to vidíme jinak a máme na to právo. Asi tak.

balu
balu (2036 příspěvků) 17.01.2024, 21:47:20 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 17.01.2024, 20:08:39

Vy jste tam byla? Já ne, vůbec si nedovedu představit, jaký tam byl zmatek, emoce. Je to sice hrozné, ale určitě tam poslancovu dceru nenechali krvácet naschvál. Zřejmě špatně vyhodnotili její zranění. Nevím kdo, jak, co, nepitvám se v tom, nehltám všechny články, nežiju tou tragédií. I tady diskuzi sleduji jen okrajově.

balu
balu (2036 příspěvků) 17.01.2024, 21:53:42 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 17.01.2024, 19:39:39

Ta rozstřílená holka je ale zatím léčena z veřejného zdravotního pojištění. Stejně jako ostatní zranění. Náklady na nadstandardní  rehabilitace a podobně teprve vzniknou.  Pozůstalým po zastřelených už náklady vznikly - na pohřeb minimálně.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.01.2024, 21:54:42 xxx.xxx.60.57
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 17.01.2024, 19:57:57

Jo, Zaorálka jsem slyšela…

Přemýšlela jsem, zda se něco změní/stane u nás…

Doteď PRD! Čekala bych nějaké školení, hromadný dopis (aspoň!); btw já třeba chodím často do práce se dvěma taškami (nosívám noťas). O studentech a jejich báglech nemluvě. Vrátné/vrátní pořád stejní, zdravíme se stále stejně srdečně, ale myslím, že ani oni nedostali ZATÍM nějaké pokyny, co dělat, kdyby se nedejbože situace opakovala… Mmch. já to třeba fakt nevím (co v případě útoku dělat) - jsem sestěhovaná, jak známo, s jinou kolegyní. Máme takové to BRANO, dveře se otevírají ven - kvůli bezpečnosti (např. při požáru). Klíče máme, už druhý měsíc!!, jedny a prostě si je nějak předáváme. Naše pracovna by tedy asi zabarikádovat nešla. No a o učebny jsme přišli a jen tak mimochodem, jsou (ty sdílené) na karty (ITIC, ISIC). Čili JAKÝKOLI náš student (nebo pedagog) se do poslucháren dostane…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.01.2024, 21:56:35 xxx.xxx.60.57
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 17.01.2024, 20:28:34

No ale přece pořád ještě nevěděli, i po jeho eliminaci, zda nemá komplice. Teď si představte, že by měl… Tak by zas ty výtky byly přesně opačné.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.01.2024, 22:01:36 xxx.xxx.60.57
Fikovnice:

Jo, Zaorálka jsem slyšela…

Přemýšlela jsem, zda se něco změní/stane u nás…

Doteď PRD! Čekala bych nějaké školení, hromadný dopis (aspoň!); btw já třeba chodím často do práce se dvěma taškami (nosívám noťas). O studentech a jejich báglech nemluvě. Vrátné/vrátní pořád stejní, zdravíme se stále stejně srdečně, ale myslím, že ani oni nedostali ZATÍM nějaké pokyny, co dělat, kdyby se nedejbože situace opakovala… Mmch. já to třeba fakt nevím (co v případě útoku dělat) - jsem sestěhovaná, jak známo, s jinou kolegyní. Máme takové to BRANO, dveře se otevírají ven - kvůli bezpečnosti (např. při požáru). Klíče máme, už druhý měsíc!!, jedny a prostě si je nějak předáváme. Naše pracovna by tedy asi zabarikádovat nešla. No a o učebny jsme přišli a jen tak mimochodem, jsou (ty sdílené) na karty (ITIC, ISIC). Čili JAKÝKOLI náš student (nebo pedagog) se do poslucháren dostane…


Jo a není to tak dávno, co přímo nalepenej na našich vchodových dveřích na ústav (teda ústav už nejsme, ale naše malá skupinka (jedna z mnoha) byla přesídlena do přízemí) se válel komplet pomočený bezdomovec. Nebezpečí představoval snad jen tím, že mohl mít třeba nějakou infekci, ležel tam ve své moči (já jej neviděla, jen mi to bylo referováno). Tudíž ostraha objektu…co??? Prý přišla vrátná (ženská) a vypakovala ho. Bezďáci nebezpeční nebývají, ale…kdyby třeba měl v sobě drogy… No, nechtěla bych jej odlifrovávat uprostřed noci sama. Existuje u nás tzv. PCO (= Pult Centrální Ochrany). Proč jej ale vypakovávala vrátná/recepční, jsem příliš nepochopila. 

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.01.2024, 22:39:14 xxx.xxx.60.57
Sarah01:

Já jsem toho bezprostředně po tom útoku moc nečetla, v rámci psychického zdraví. Teď na mě vyskočilo nějaké video na YouTube se Zaorálkem a Šándorem, pak ještě něco s tím poslancem Richterem, tak jsem to nechala, že to zkouknu. Neustále jen stížnosti na policii a proč to a proč ne tamto. Rozumně mluvil Šándor. Policie přece nemůže být všude a dělat všechno. Proč ve škole nemají nějaký krizový tým, proč nejsou už dávno nějaká opatření? Protože se čeká, až se něco stane a stejně to teď bude trvat nejmíň 5 let, než se něco změní. To se v té škole fakt nenašel nikdo, kdo by tu dceru od Richtera ošetřil? 


Pokud měla opravdu zasaženou a. femoralis, tak ji nutně někdo ošetřoval. Jinak by už nebyla mezi živými…

No, a mně se teda líbil fakt rozhovor mezi Alex M. a Šlachtou. Také tam byla kritika ze strany Šlachty, ale on je (bývalý) policajt. A celá ta debata byla věcná, žádné překřikování a ta kritika byla…prostě konstruktivní. Nebylo to tepání ve smyslu “vše bylo špatně”.

N (neregistrovaný) 17.01.2024, 23:02:07 xxx.xxx.242.38

Tak já si myslím,že s tímhle problémem se potýká dnes už více zemí a jak vidno stále to nikdo nevyřešil. Ze škol udělat pevnost a on jako na potvoru někdo vyfláká úřad. Tak i z úřadu udělat pevnost a tentokrák to odnesou lidi v obchoďáku.

Samozřejmě že policie nikdy nemůže stihnout být tam souběžně či dokonce dřív než pachatel. Zřejmě také u policie neslouží supermani, aby znali všechno  od teorie až po praxi. Myslím,že někteří si to představují moc jednoduše. Nevím jak dalece je  policie prakticky a teoreticky připravena v oboru zdravovědy,ale na úrovni lékaře to asi nebude.🙂 Je to těžký vysvětlovat to někomu, kdo to nezažil. I ten obyčejný policista má strach. Mohlo by se dokonce stát, že v tom zlomku sekundy zaváhá a pachatel ho odpráskne jako psa.😐 Přeci jen zabít člověka není tak jednoduché a i když je to vrah, tak pořád člověk. 

Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 17.01.2024, 23:19:11 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 17.01.2024, 19:59:11

Co vám k tomu mám napsat? Každý rodič chce, aby jeho dítě bylo v pořádku a v bezpečí…

Skutečnost je ale taková, že…

…kdyby policisté nevlítli do budovy a nevytlačili toho magora na střechu, stihl by v té době vystřílet do lidí další zásobníky. Možná i do této zraněné dívky. Pan poslanec by dceru už neměl.

… kdyby ji policisté kvalitně neošetřili již v době, kdy střelec ještě pobíhal na střeše, pan poslanec by dceru už neměl.

…kdyby ji netransportovali z budovy ke zdravotníkům, pan poslanec by dceru už neměl.

…kdyby pražská  traumacentra nebyla tak kvalitní, pan poslanec by dceru už neměl.

Házení viny na složky IZS je velmi nefér, viník měl iniciály D.K.

14 rodin už své blízké nemá….

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.01.2024, 23:31:53 xxx.xxx.60.57
Odpověď na příspěvek uživatele N z 17.01.2024, 23:02:07

Jo, nad tím jsem také přemýšlela, že by si vybral jiné místo. Já do té hrůzy ani neznala výraz “měkké cíle”. Ale zase je pravda, že na “západě” ti magoři asi fakt nejvíc preferují školy, kampusy.

Jinak v souvislosti s tou hrůzou jsem si poslechla podcast o Kalivodovi. On jezdil metrem se zbraní (jen ji měl zakrytou nějakou mikinou) a plánoval spustit střelbu. Naštěstí na to nenašel odvahu, či spíše zbabělost!! Přesto zabil ty náhodné 3 lidi. Inteligentní člověk naprosto nenávidějící lidi. Nevím, co se v té palici lidem přešaltuje, že začnou takto přemýšlet a nenávidět!👎

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 17.01.2024, 23:40:31 xxx.xxx.60.57
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 17.01.2024, 23:19:11

Souhlasím!!!

Ale nějaké chybky se staly…a z nich je potřeba se poučit. Mám na mysli ten průvod studentů - myslím, že je mohli vyvést bezpečnějším koridorem. Plus chybělo okamžité zastavení dopravy a vůbec pohybu osob v okolí FF UK. Ale nekritizuji, jen prostě…ASI vše 100% nebylo. Což asi nebude nikdy. 

Jinak to “vytlačení magora na ochoz”: Víme to jistě?? Třeba to byl jeho plán, vystřílet lidi na ulici. Proč jinak by měl zbraně s kolimátory a optikou…?

Stejně je zvláštní, že bulvár ještě nevyslídil, jak ta hrůza probíhala uvnitř budovy. Anebo, že by šel i bulvár v tomto do sebe a schválně tyto věci nezveřejnil? Myslím, že by to bylo jen dobře.

Pro mě je vlastně asi nejvíc šokující to chladnokrevné zastřelení dvouměsíčního miminka! Co on (D. K.) byl za zrůdu, na to chybí slova!😈👎

N (neregistrovaný) 18.01.2024, 00:21:04 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 17.01.2024, 23:31:53

Soft target and Hard target.🙂 Jenže ono měké cíle nejsou lidi. Měký cíl je místo snadno zranitelné či s vysokou koncentrací civilních osob a tak podobně. Pojem měký cíl není přesně definován. Tvrdý cíl je objekt či místo s vysokou odolností a schopností odolat určitému stupni útoku. Třeba taková základna US Rangers je hard target skoro proti všem útokům.😀

Já zatím pořád neslyšel co bylo motivem toho parchanta? Prý student byl úspěšný a nevím jak byl na tom v kolektivu? Jinak samozřejmě je to hnusný a naprosto odsouzeníhodný čin. Bohužel může se to stát klidně zítra jinde. Zbraní je mezi lidmi moře a já bych řekl, že víc těch černých než legálních. Což je větší problém. Bohužel zbraň není taky žádný velký problém vyrobit či rovnou koupit na černém trhu. Ukrajina je jich plná a je blízko. 

Teď se budou dělat různá spíš skoro neúčinná opatření na školách, budou se školit jak studenti tak učitelé a potom zase přijede magor a zmasakruje další oběti.😐 Možná zpřísní držení zbraní, čímž se stane to, že lidi budou hlásit ztrátu zbraně a z té legální se stane černá. Scénáře jsou známy z jiných zemí kde došlo právě k podobným restrikcím.Příčina je bohužel jinde a čím víc klade doba nároky na lidi, převrací hodnoty života, tak tím víc bude těchto případů přibývat.😐 Jestli tedy v únoru to nezačne. Pak už je to zbytečné řešit.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 18.01.2024, 01:33:57 xxx.xxx.60.57
Odpověď na příspěvek uživatele N z 18.01.2024, 00:21:04

Jj, já ty měkké a tvrdé cíle pochopila. Jen jsem ty termity neznala předtím.

No, motiv… Prostě mu něco asi přepnulo v hlavě. Psychopat nenávidějící lidi…?

Je fakt, že toto se všude píše o Hepnarové. Dost jsem toho o ní přečetla a myslím, že ona byla spíš nemocná…ve smyslu tom, že se u ní rozjížděla paran. schi. A totálně pak ve vězení. Nemyslím, že by ty bludy (které produkovala) se jen snažila napodobit, respektive vyfabulovat. Jako chytrá ona byla neuvěřitelně, ale i jsem četla, že dnes by asi skončila v doživotní detenci, ne ve vězení. A v tom případě nevím, zda pro pachatele není pak lepší ten trest smrti.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.