Aktuálně: 4 060 inzerátů199 813 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

Zrzavci
Zrzavci (3447 příspěvků) 15.06.2023, 10:08:12 xxx.xxx.226.6
Buggyra:

Novinky, iDnes a Seznam vůbec neotvírám, nečtu, pokud občas na diskusi nedá někdo odkaz na článek, který mě přímo zajímá, a pokud je to něco pro mě zásadního, ještě si to křižmo ověřuji. Těmhle plátkům nevěřím ani (a především!) nadpis.


No však, taky jsem to neotevřela, ale potřebovala jsem otevřít emila.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.06.2023, 12:35:21 xxx.xxx.198.226
balu:

A kterým věříte? 


No většinou veřejným institucím (sic!), (odborným) článkům, které jsou ozdrojované (a revidované), a také zprávám, které přicházejí nezávisle z více relevantních zdrojů (třeba rozhlas plus TV plus zahraničí). Mám ráda komentáře nezávislých odborníků a lidí, kteří ověřují fakta.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.06.2023, 12:36:19 xxx.xxx.198.226
Zrzavci:

No však, taky jsem to neotevřela, ale potřebovala jsem otevřít emila.


Jo tak. Já na emila chodím přes adresu email.seznam.cz a tím pádem se vyhnu té protivné "uvítací" stránce...

chvd
chvd (394 příspěvků) 15.06.2023, 13:20:47 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

Aha, to jsem nepochopila. K tomu nemám, co říct. Jasně, že když vás napadne silný chlap, tak z toho budete mít jiné trauma, než když vás napadne školačka. To určitě dává smysl.


JJ, mi se to obcas stava, ze me lidi nepochopi. :)

Ale snazim se :))

chvd
chvd (394 příspěvků) 15.06.2023, 13:44:13 xxx.xxx.0.1

Buggyra:

chvd: "kvalitni" samicka prece nedostatecne "kvalitnimu" sameckovi nepodrzi .... a kdyz jo, jsou z toho mene kvalitni potomci, kteri maji mensi sanci na preziti, ba dokonce rozmnozeni se ....  Dáte příklad druhu, který to takto praktikuje? Pokud vím, v době páření, pokud je samice společenského druhu plodná, zdravá, normální, tak okolo spojení nedělá problémy.


Klidne se priznam, ze zviratka takto do hloubky nastudovana nemam. Nicmene nevim, jestli jsme se opet pochopili. Co jsem tak nejak pochytil behem zivota za info, tak souhlas, ze samice se branit nemusi, zvlast kdyz jde tedy o samce, ktery rekneme prosel nejakou tou selekci a tudiz je "jasne, ze je kvalitni", tedy ta samice ho nema duvod odmitat. Ale kdyz se o ni bude uchazet nekdo "kdo na to nema pravo", odmitne ho. Asi taky jak u ktereho druhu. Ale ja to psal hlavne jako priklad, ze nasili mame od zviratek i od nasich predku. Ono i kdyz to tak vezmete, tak uz to, jak vypada samci a samici "rozmnozovaci zarizeni", svedci o tom, kdo ma asi byt v tom procesu ten aktivnejsi.Nebo je to jinak? No a od aktivity je k nasili blize nez od neaktivity. Nicmene jak jsem to psal minule, zapomnel jsem tam dopsat i jine priklady nasili v zivocisne risi. Treba zabijeni mladat, "klanove valky" a v prvni rade krmeni se. My jsme od prirody proste nasilni tvorove a muzi/samci v pruneru vice ...podle me je tohle neoddiskutovatelne. Samozrejme neni mym umyslem omlouvat nasili mezi lidmi, v tehle rovine jsem to zase nemyslel.

Jinak asi mate hooodne siroke znalosti ohledne zviratek. Cumim.

chvd
chvd (394 příspěvků) 15.06.2023, 13:48:50 xxx.xxx.0.1

Buggyra

Mimochodem, i naše společnost se ty agresivní jedince snaží eliminovat,

IMO realne ne, jen na hube. A je to tou nasi lenosti zase. Zakony napr. na spoustu veci mame, ale neevymahame je. Legislativa je vedena smerem, kdy nahrava tem, kteri si to ci ono nejakym zpusobem vylobuji ci jinak prosadi.

chvd
chvd (394 příspěvků) 15.06.2023, 14:01:45 xxx.xxx.0.1

Buggyra

Proto píši o nenásilí uvnitř komunity. Že se mlátily komunity mezi sebou, to je věc druhá, a i v přírodě běžná záležitost, kdy smečky (zejména tedy šelmy) si hájí svoje teritorium a zdroje za účelem přežití a rozmnožení. Ale uvnitř smečky násilný člen není trpěn. A první písemné doklady o zákonech hovoří o tom, že násilí uvnitř komunity se zapovídá. A zase - násilí mezi komunitami se netýkalo oblasti reprodukční, tedy dokud nepřišli lidi a šikovně si nezdůvodnili, že bude super znásilnit ženy nepřítele, abychom podkopali jeho morálku. To by zvíře samozřejmě ani nenapadlo :-D 

To je vse myslim dost relativni. Vedouci jedinec/jedinci proste nasilim ci jeho pohruzkou vedou ty vedene. Coz se projevovalo prave i tak, ze byla vytvorena pravidla, ktera tem, co maji byt vedeni zakazuje nasili tedy defacto jim zakazuje prosazovat svou vuli nad vuli ostatnich. Tuto pravomoc ma pouze ten , ktery ma byt vedoucim. IMO to takhle plati vsude, od alfa samce v nejake smecce po nejakeho bohace, ktery diky svemu bohatsvi rozhoduje, co se do pravidel komunity dostane a co ne.Morálka je podle me taky jen nastrojem, jak udrzet ty vedene v poslusnosti.

IMO jsme cela planeta o nasili. Ano, co vznikla nase rasa, co je schopna mluvit, snazime se nekteri domluvit, ale jaksi v celku nam to moc nejde, v dusledku se deji nasilnosti stale a stale vetsiho rozsahu.

chvd
chvd (394 příspěvků) 15.06.2023, 14:03:28 xxx.xxx.0.1

Buggyra:

Lidi se mlátí a chovají asociálně hlavně pokud jich je na malém území nepřiměřeně mnoho

No nebo treba pokud se shluknou to prilis velkych skupin

Coural (neregistrovaný) 15.06.2023, 14:10:16 xxx.xxx.3.123
Buggyra:

chvd: "kvalitni" samicka prece nedostatecne "kvalitnimu" sameckovi nepodrzi .... a kdyz jo, jsou z toho mene kvalitni potomci, kteri maji mensi sanci na preziti, ba dokonce rozmnozeni se ....  Dáte příklad druhu, který to takto praktikuje? Pokud vím, v době páření, pokud je samice společenského druhu plodná, zdravá, normální, tak okolo spojení nedělá problémy. U společenských druhů naopak velmi často o spojení a dokonce i o tom, zda to spojení bude plodné, rozhoduje samice. Vím, že třeba u ďáblů medvědovitých je i páření velice divoká záležitost, zřejmě se to bude týkat i dalších solitérů, ale to jsou právě solitéři, vysoce teritoriální zvířata, kde hustší populace je spíš na závadu. U společenských zvířat se samci mlátí akorát mezi sebou, páč kdyby ten samec mlátil samici, tak by mu všechny samice daly košem, a jeho genofond by vyšuměl z populace jen by to hvízdlo. Právě to, který samec vyhraje tyto potyčky mezi samci, rozhoduje o tom, který je kvalitní. U nás to supluje třeba sport, protože jaksi rvačky mezi chlapama o ženské jsou společensky out. Mimochodem, i naše společnost se ty agresivní jedince snaží eliminovat, naprosto přirozeně. Protože za prvé takový jedinec, který plýtvá silami agresí vůči vlastnímu druhu, pak těžko bude schopný se o svoje stádečko postarat v době nebezpečí, za druhé takový jedinec samozřejmě bitkami uvnitř komunity oslabuje komunitu, za třetí kdyby se rozmnožil, tak se jeho potomstvo vymlátí mezi sebou a bude po komunitě. Ale pokud o tom víte něco bližšího a máte příklady takového standardního chování u společenských zvířat, tak se ráda poučím. Každopádně jak vidíte z trestního zákoníku, u lidí reprodukční násilí nebo nátlak standardní není a nepovažuje se to za společenskou normu, a to kupodivu ani třeba v Koránu... Mimochodem, zvířata se taky zhusta páří kvůli vzniku potomstva a nikoli jen tak z plezíru. Úplně vidím všechny ty člověčí násilníky, manipulátory a tlačenky, jak to dělají, páč chtějí děti. Ti by panečku koukali, kdyby jim ta zneužitá donesla DNA testy a natáhla ruku :-D Zneužívání dětí za účelem reprodukce je tuplem mimo.

Cela historie lidstva je o nasili, kompletne cela.  Proto píši o nenásilí uvnitř komunity. Že se mlátily komunity mezi sebou, to je věc druhá, a i v přírodě běžná záležitost, kdy smečky (zejména tedy šelmy) si hájí svoje teritorium a zdroje za účelem přežití a rozmnožení. Ale uvnitř smečky násilný člen není trpěn. A první písemné doklady o zákonech hovoří o tom, že násilí uvnitř komunity se zapovídá. A zase - násilí mezi komunitami se netýkalo oblasti reprodukční, tedy dokud nepřišli lidi a šikovně si nezdůvodnili, že bude super znásilnit ženy nepřítele, abychom podkopali jeho morálku. To by zvíře samozřejmě ani nenapadlo :-D 

Moderní společnost je možná založená na tuposti stáda, ale moderní společnost je tady 1000 let, možná někde 5000 let. Ty statisíce až miliony let předtím se lidi chovali jako zvířátka, a zvířátka nejsou založená na tupé stádovitosti, aby jimi vůdci mohli manipulovat. Máte nějaké zkreslené představy o přirozenosti člověka asi. Lidi se mlátí a chovají asociálně hlavně pokud jich je na malém území nepřiměřeně mnoho. Najděte si myší populační experiment a uhlídáte, kam to směřuje. To neznamená, že je to přirozené nebo snad žádoucí.

Ja myslim, ze zdravy zivotaschopny clovek by mel sam poznat, kdy je neco v neporadku.  No to chápu, že si to myslíte. Vy to asi poznáte. A co ti lidé, kteří to nepoznají? Co ti lidé, kteří pošlou peníze tomu vojákovi do Afghánistánu, s kterým se seznámili na seznamce? Nemají právo na bezpečí, na spravedlnost, na ochranu právním systémem, když taky platí daně? Pokud nechcete, aby to vašemu potomkovi vysvětlovali jiní lidé, tak především to svému potomkovi vysvětlete VY. Od toho vás má. Ale pokud existuje jediné dítě, kterému to doma nevysvětlí, případně které se zrovna doma dostává do situací, které jsou rizikové, má iniciativa vzdělávání institucemi u mě zelenou. A pokud chci změnit způsob, jakým se tyto informace sdělují, není nic jednoduššího, než jít a něco pro to udělat. Protože mlátit pěstí v hospodě do stolu umí každý. Ale sepsat petici, lobovat u politiků, jít sám do politiky, stát se členem neziskové organizace a dohlédnout na správnou věc, to už jsou lidi líní. To by měl udělat někdo jiný (a on to někdo jiný dělá a vám se to pak nelíbí, jak to dělá). Ne, nikdo jiný vaše dítě na život nepřipraví, nikdo jiný to za vás neudělá (a když to zkusí, tak zjevně špatně). Musíte sám.

Dítě, které dostane odpovídající průpravu doma od rodičů, potom takové přednášky na škole nemohou překvapit ani předem vystrašit. Takové dítě je připravené na to, co se dozví, a je-li to zdravý životaschopný člověk, mělo by samo poznat, kdy mu aktivista situaci záměrně zveličuje a kdy říká něco důležitého. Méně rozčilování nad nemakačenkami a více makačenkování ;-)

Máte pocit, že když aktivista poví dítěti, že žádná orientace ani žádná praktika není špatná, pokud s ní oba souhlasí a oba do dělají dobrovolně, je to unifikace? Máte pocit, že naše moderní společnost právě teď směřuje k unifikaci, třeba povolením stejnopohlavních manželství?

Pro dítě je zlo často třeba stříhání nehtů, česání vlasů, vypomáhání v domácnosti. Pokud ho rodiče mají zvládnuté, je to pro to dítě nutné zlo (nebaví mě to, ale musím to udělat, protože strejda to řekl). Do stejné kategorie takové dítě může klidně zařadit i návštěvy strejdy ve svém pokoji po večerce. Chápu, že pokud jste se s podobnou věcí nesetkal, je to pro vás těžko představitelné. No ale zase jste se setkal s nepřeberným množstvím zneužitých žen, tak máte zase více poznatků odtamtud. Každý holt máme jinou bublinu :-)

ad lehká děva: Od lehké děvy si vezmu přece potvrzení o zaplacení, případně si vyžádám písemný souhlas, čímž je zajištěno, že s aktem byla srozuměna. Dnešní profesionálka by měla na podobné situace být připravena. Jsem přesvědčená, že politici a výše postavené osoby toto vyžadují, právě z důvodu, aby nemohly být okolnosti později zpochybněny.


Primáti jsou agresivní, ale v rámci tlupy převládá až extrémně mírumilovné a pohodové chování. Bonobové, gorily. orangutani, šimpanzi. Mírumilovnost je zakódovaná, rozhoduje o přežití celé skupiny, přesně jak píšete.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.06.2023, 14:12:08 xxx.xxx.198.226

chvd

Tak ano, ohledně zvířátek se rámcově shodneme. 

Hlavní je, že se tím nesnažíte omlouvat násilí v lidské společnosti, což byl hlavní důvod, proč jsem se pustila do vysvětlování. Z vaší argumentace jsem totiž tak nějak měla pocit, že to je právě, oč se snažíte. Dokázat, že pokud je to přirozený důsledek vývoje, měli bychom to omlouvat. Já nesouhlasím ani s tezí, že člověk je za normálních okolností agresivní zviřátko v rámci vlastní sociální skupiny, ani s tezí, že pokud je to agresivní zvířátko, měla by se tato přirozenost respektovat. Pokud jsem výsledek agresivní větve evoluce, tak mám jít hrát hokej, kácet stromy nebo vzpírat a ne šťouchat do slabších. To dá rozum.

No a co se týče eliminace agresorů, tak vy máte mezi přáteli nějakého násilníka nebo agresora, o kterém se to veřejně ví? Znáte nějakého násilníka nebo agresora, o kterém je to známo, a který je ve společnosti oblíbený? Tady když se o někom ví, že je to hulvát a křikloun (neřku-li rváč nebo tyran), tak od něj všichni dávají ruce pryč.... Ale tak opět, každý máme jiný okruh společnosti, ve které se pohybujeme.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 15.06.2023, 14:17:53 xxx.xxx.198.226

chvd, já nevím, jestli jste někdy viděl, jak se chovají smečková nebo stádová zvířata mezi sebou (v rámci jedné stabilní skupiny), ale tyto vaše domněnky se skutečně nezakládají na realitě, bohužel - nebo spíš vlastně bohudík :-)

On ten vůdce té smečky nebo toho stáda totiž není její vlastník. To je zase nějaký konstrukt lidí.

assil
assil (2128 příspěvků) 15.06.2023, 14:35:17 xxx.xxx.121.3
Buggyra:

chvd, já nevím, jestli jste někdy viděl, jak se chovají smečková nebo stádová zvířata mezi sebou (v rámci jedné stabilní skupiny), ale tyto vaše domněnky se skutečně nezakládají na realitě, bohužel - nebo spíš vlastně bohudík :-)

On ten vůdce té smečky nebo toho stáda totiž není její vlastník. To je zase nějaký konstrukt lidí.


No chvd nám hlavně zapomněl uvést příklad nějakého toho zvířátka, u kterého je běžný, že v rámci skupiny samec zmlátí samici do krve, do bezvědomí, do zlámaných kostí, když už teda tvrdí, že lidi to mají od přírody. Mě třeba konkrétně žádné takové zvířátko nenapadá.

Anonymní (neregistrovaný) 15.06.2023, 14:43:12 xxx.xxx.35.113

Tak nevím, jestli si zvířata příliš neidealizujete. Vlčice nepustí k vlčatům ani vlka-otce a pak velmi opatrně. Medvědice podobně... 

Anonymní (neregistrovaný) 15.06.2023, 14:44:55 xxx.xxx.3.123
Anonymní:

Tak nevím, jestli si zvířata příliš neidealizujete. Vlčice nepustí k vlčatům ani vlka-otce a pak velmi opatrně. Medvědice podobně... 


Neznáte když vlčata skáčou otci po hlavě a tahají ho za uši?

Anonymní (neregistrovaný) 15.06.2023, 14:46:28 xxx.xxx.3.123

Máte něco z etologie, evoluční biologie?

assil
assil (2128 příspěvků) 15.06.2023, 14:54:14 xxx.xxx.121.3
Anonymní:

Tak nevím, jestli si zvířata příliš neidealizujete. Vlčice nepustí k vlčatům ani vlka-otce a pak velmi opatrně. Medvědice podobně... 


Jasně, a vlčice toho vlka dorasuje tak, až z něj krev stříká a skončí se zlámanýma nohama, a další pohádku tam máte jakou?

Anonymní (neregistrovaný) 15.06.2023, 14:54:25 xxx.xxx.35.113
Anonymní:

Neznáte když vlčata skáčou otci po hlavě a tahají ho za uši?


To sice máte pravdu, ale až když si hodně opatrně ověří, že to není kripl.

chvd
chvd (394 příspěvků) 15.06.2023, 14:55:48 xxx.xxx.0.1

Buggyra

Vy to asi poznáte. A co ti lidé, kteří to nepoznají? Co ti lidé, kteří pošlou peníze tomu vojákovi do Afghánistánu, s kterým se seznámili na seznamce? Nemají právo na bezpečí, na spravedlnost, na ochranu právním systémem, když taky platí daně?

Uplne se mi nechce hodnotit, jestli by to pravo mit meli.O cem jsem presvedcen je, ze jim je tvrzeno, ze ho maji a realne ho nemaji.Tahle spolecnost je spatne, tenhle system je cim dal horsi IMO."Afghansky/sti vojak/ci" je/jsou prd proti treba "covidu".

Pokud nechcete, aby to vašemu potomkovi vysvětlovali jiní lidé, tak především to svému potomkovi vysvětlete VY. Od toho vás má.

Naprosto souhlas. Jenze ten nas system misto aby lidem vysvetloval to, co jste tu nyni napsala, tak oblbuje a debilizuje decka a jeste za penize rodicu, pokud teda jsou soucasti systemu (plati dane apod)

Ale pokud existuje jediné dítě, kterému to doma nevysvětlí, případně které se zrovna doma dostává do situací, které jsou rizikové, má iniciativa vzdělávání institucemi u mě zelenou.

To je trochu neefektivni, trochu ve stylu, pokud ma jedine dite cukrovka, budeme pichat inzulin vsem (napsano zjednodusene samozrejme) Ale hlavne vidim problem v tom, ze"tady" se neaplikuje vzdelavani, ale ideologizace.

jakým se tyto informace sdělují, není nic jednoduššího, než jít a něco pro to udělat.

to je ale uplne naivni predstava, ze to takhle funguje v nasi spolecnosti ... jak jsem psal...lidi nemaji zajem menit, chteji jen konzumovat ...uzivat ....nemit odpovednost ... to vymeni klidne za sve deti nebo sve zdravi ..

.Protože mlátit pěstí v hospodě do stolu umí každý. Ale sepsat petici, lobovat u politiků, jít sám do politiky, stát se členem neziskové organizace a dohlédnout na správnou věc, to už jsou lidi líní.

Spatne myslenky, takhle to fakt nefunguje. Do te politiky zkuste jit, co tam dokazete. Na mistni urovni mozna neco malo, popolezete vys a bud budete drzet chubu a krok nebo budete eliminovana.

Dítě, které dostane odpovídající průpravu doma od rodičů, potom takové přednášky na škole nemohou překvapit ani předem vystrašit. Takové dítě je připravené na to, co se dozví, a je-li to zdravý životaschopný člověk, mělo by samo poznat, kdy mu aktivista situaci záměrně zveličuje a kdy říká něco důležitého. Méně rozčilování nad nemakačenkami a více makačenkování ;-)

Ale kdepak. System vi, jak na to. Vnucuje tem detem ty veci drive, nez by se s nimi o tom bavil ten zodpovedny rodic. A ovlivnuje i rodice, aby to s detmi resili drive nez je treba a zpusobem, ktery chce system. Naprosta vetsina rodicu to proste neprokoukne nebo je jim to fuk.

Máte pocit, že když aktivista poví dítěti, že žádná orientace ani žádná praktika není špatná, pokud s ní oba souhlasí a oba do dělají dobrovolně, je to unifikace?

Mám hlavně pocit, ze mu v realu plete hlavu. A zcela zbytecne ho informuje o vecech, ktere se tykaji minima populace. Misto toho by bylo v ramci rozvoje spolecnosti urcite lepsi vest deti k samostatnemu mysleni,, coz se naopak nedeje.

Máte pocit, že naše moderní společnost právě teď směřuje k unifikaci, třeba povolením stejnopohlavních manželství?

Jiste. Tim se vlastne rika, ze zadna pohlavi nejsou, ze samec a samice jsou uplne stejni vlastne bez rozdilu. Tedy budeme vsichni jen unifikovane kusy masa, nektere kusy maji vice der, jine mene., ale coz, vsak co prebyva muzeme ufiknout a dirku si nechat dovrtat. Navic se jeden den muzeme citit jako zena, druhy jako muz. Jooo to je svoboda, to je skvele .... ale az prijde zas nejaka nova hrozna nakaza ....

Pro dítě je zlo často třeba stříhání nehtů, česání vlasů, vypomáhání v domácnosti. Pokud ho rodiče mají zvládnuté, je to pro to dítě nutné zlo (nebaví mě to, ale musím to udělat, protože strejda to řekl). Do stejné kategorie takové dítě může klidně zařadit i návštěvy strejdy ve svém pokoji po večerce. Chápu, že pokud jste se s podobnou věcí nesetkal, je to pro vás těžko představitelné. No ale zase jste se setkal s nepřeberným množstvím zneužitých žen, tak máte zase více poznatků odtamtud. Každý holt máme jinou bublinu :-)

Tak pokud mu ty navstevy strejdy ve svem pokoji vadi stejne jako strihani nehtu, proc ne. To si z toho asi velke trauma nakonec takove dite neponese, ne? A pokud ponese, nemeli bychom rozjet pomoci neziskoveho sektoru kampane za to, aby detem, kterym vadi to strihani nehtu, nebyly nehty strihany, pokud si z toho mohou odnest stejne trauma jako z toho obtezovani?

O neprebernem mnozstvi jsem nic nepsal. Nevim, co myslite pojmem "setkat se s tim",j estli to ma znamenat primo byt akterem nebo jestli to znamena muset n to minimalne koukat nebo co vlastne? Kazdopadne zkusenosti se "zneuzivanim" ci "nasilim" ma velka spousta lidi a mnozi nebo vice tedy mnohe z nich o tom hodne povidaji...:) a taky je videt, jak mnoho z nich si to vymysli, protoze proste chteji byt zajimave, protoze tohle je zrovna cool tema. Ja se teda uplne v nejake moc vybublinovane bubline nenalezam, dost to stridam ty lidi.

Od lehké děvy si vezmu přece potvrzení o zaplacení, případně si vyžádám písemný souhlas, čímž je zajištěno, že s aktem byla srozuměna. Dnešní profesionálka by měla na podobné situace být připravena. Jsem přesvědčená, že politici a výše postavené osoby toto vyžadují, právě z důvodu, aby nemohly být okolnosti později zpochybněny.

Ale vsak je svobodna, tak behem plneni smluvniho zavazku proste muze zjistit, ze uz nechce. Na to bude mit nejspise pravo,  pokud nebude vyslovne sjednano jinak, nebo ne?

Naprosta vetsina dnesnich profesionalek to vubec neresi. Ziji ze dne na den a jdou smerem, ktery jim prijde vyhodny. Bude asi hodne zalezet, co zrovna chce, jestli treba kabelku od Gucciho, mikinu od Kaaarla nebo zrovna spise cukr nebo jen zaplatit SIPO.

Tim chci naznacit, ze politik si vybere spise nejakou z tyhle vetsiny, tu vzdy lepe a jednoduseji nasmeruje.

 

 

 

 

 

 

chvd
chvd (394 příspěvků) 15.06.2023, 15:00:00 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Seznam Zprávy přinášejí velký přehled lidí, kteří vydělávají na strachu druhých pomocí dezinformací a manipulací. Většina z nich vybízí své příznivce, aby jim posílali peníze. Kde finanční dary končí, většinou nelze zjistit.

To jsou ty peníze do afgánistánu.


to snad ani neni treba, takovy seznam je velmi jednoduche vytvorit myslim, staci preci uvest ty nejhorsi:

mzcr.cz

vlada.cz

psp.cz


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.