Aktuálně: 4 051 inzerátů199 701 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.01.2024, 21:56:41 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 14.01.2024, 15:25:32

Já vím, že to, co koluje, je fake…👎

Ale o tinnitu jsem četla ještě dřív, než toto začlo po sítích kolovat. Samozřejmě těžko říct. Zajímavostí je, že se k celému případu vyjadřoval i Kajínek - poslechla jsem si ho - a udělala si nějaký názor. Ale i on mluvil o tinnitu, odhaduji, že cca o týden dříve, než začal kolovat tady ten podvrh.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.01.2024, 22:01:59 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 14.01.2024, 16:22:47

Ano, video s tram jsem viděla. A hned jsem někde psala, proč neodklonili (nebo třeba nezastavili?) dopravu. Ale myslím, že to bylo nějak hned ze začátku zásahu. Takže ten policista, co křičel na tramvajáka “Jeď, jeď, ne-zas-ta-vuj!”, asi udělal to, nejlepší, co v tu chvíli udělat mohl. No a plán budovy…i to mě udivilo!!! Vždyť snad přímo na vrátnici (na recepci) jsou plány, včetně únikových východů, např. pro případ požáru. Ale fakt těžko hodnotit - asi se nezdržovali vyžadováním plánu budovy, šlo o minuty, možná o vteřiny.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.01.2024, 22:04:56 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 14.01.2024, 17:47:04

Ano, takto to probíhá…

Krom toho nakupování a rozdávání i drahých věcí je typická někdy i poměrně šílená sexuální apetence a nevázanost. Mnozí takto psychicky nemocní se už v mánii nakazili nějakou pohlavní nemocí.😕

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.01.2024, 22:07:13 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Já vím, že to, co koluje, je fake…👎

Ale o tinnitu jsem četla ještě dřív, než toto začlo po sítích kolovat. Samozřejmě těžko říct. Zajímavostí je, že se k celému případu vyjadřoval i Kajínek - poslechla jsem si ho - a udělala si nějaký názor. Ale i on mluvil o tinnitu, odhaduji, že cca o týden dříve, než začal kolovat tady ten podvrh.


Nevím, kde se vzalo to hučení (zvonění )v uších, ale psalo a mluvilo se o tom hned.

Jinak, co se Kájínka týče, vůbec mi nesedí to, jaká se z něj stala celebrita. Omilostnil ho prezident, protože bylo zjištěno, že ve vyšetřování byla pochybení. Ale žádný soud nerozhodl o jeho nevině. Divná doba.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.01.2024, 22:11:10 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 14.01.2024, 18:47:52

Já jsem se snažila ten dopis i přelouskat…ale je takový…no, divný. Jsou tam odborné výrazy (i takové, které by student FF ani neměl znát), pak zas takové simplexní výrazivo. Zkrátka - divné.

Je to těžké: Část veřejnosti žádá o něm (o vrahovi) pokud možno nepsat, část chce co nejvíc informací. Já bych třeba objasnění motivu přivítala. Zda šlo o chladnokrevnost podobně jako u Kalivody (který se mmch. inspiroval Hepnarovou), zda tam hrály nějakou významnou roli vztahy v rodině, zda se choval “divně” delší dobu a pokud ano, tak jak…apod. Pokud se tedy vůbec motiv takové zrůdnosti dá objasnit…to asi ano, ale pochopit těžko.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.01.2024, 22:12:34 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 14.01.2024, 22:07:13

Ano! Nevím, zda jste se někdy koukla i do diskuze pod Kajínkovými videi…? Tam se to hemží obdivnými a adorujícími příspěvky. Nechápu…

eva (neregistrovaný) 14.01.2024, 22:19:45 xxx.xxx.163.64

Možná se podívejte na čt1 168 hodin - Š. má pravdu, zásah nebyl v pořádku….

Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 14.01.2024, 23:07:54 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele N z 14.01.2024, 20:03:07

Jelikož u sebe měl dopis vytištěný a v domě,  kde bydlel, ho našli uložený v počítači, dovoluji si tvrdit, že ta ručně psaná mazanice je podvrh.🙂

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.01.2024, 23:34:49 xxx.xxx.64.54
eva:

Možná se podívejte na čt1 168 hodin - Š. má pravdu, zásah nebyl v pořádku….


168 hodin jsem neviděla, jen dnešního Moravce. Rakušan  tam káže jako kazatel, opakuje v dlouhých výstupech svou mantru dokola, Š. (jako Šlachta) vytýká nespolupráci, nekomunikaci horních pater policie, která nakonec ohrozila i ty zasahující policisty, kteří vlítli do budovy s ohromným nasazením. A  nakonec i to neuzavření a nevyklizení náměstí. Jen se divím, že tam nebylo víc čumilů.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 14.01.2024, 23:39:02 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 14.01.2024, 22:19:45

To se asi podívám…teda nemám TV, ale myslím, že 168h je i online (?).

Každopádně si i bez zhlédnutí pořadu myslím, že po bitvě je každý generál. Chyby tam určitě nějaké byly; vždyť to svým způsobem byla premiéra takovéto masové střelby (ano vím - Uh. Brod a Ostrava, ale toto bylo přece jen trochu jiné). Kéž by to byla i derniéra…ale to jsem přílišná optimistka.

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.01.2024, 23:49:03 xxx.xxx.64.54
Irma19:

Jelikož u sebe měl dopis vytištěný a v domě,  kde bydlel, ho našli uložený v počítači, dovoluji si tvrdit, že ta ručně psaná mazanice je podvrh.🙂


Jestli našli v počítači uložený dopis, byť jen podobného znění, pak to jde spíš k tíži policie - co se té komunikace týče. V každé detektivce, na místě činu se jde první po počítačích ! Ten dopis mohli mít už ve chvíli, kdy našli mrtvého otce, “zaminovaný” dům…, potvrzenou souvislost s Klánovicemi. A měli spustit pátrání po nebezpečném zločinci s plným nasazením a ne po sebevrahovi, který nechce zmeškat přednášku.

A podvrhem mazanice souhlasím. Byl to sice psychopat a vrah, ale inteligentní. Bohužel. 

Dost nepředstavitelné je, že si do školy nanosil celý arsenál zbraní a výbušnin. Někde to tam po určitou dobu ukrýval. Taky mohla celá "filda" vyletět  do vzduchu. ( Jestli je to tedy pravda )

orionka
orionka (531 příspěvků) 14.01.2024, 23:57:06 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

To se asi podívám…teda nemám TV, ale myslím, že 168h je i online (?).

Každopádně si i bez zhlédnutí pořadu myslím, že po bitvě je každý generál. Chyby tam určitě nějaké byly; vždyť to svým způsobem byla premiéra takovéto masové střelby (ano vím - Uh. Brod a Ostrava, ale toto bylo přece jen trochu jiné). Kéž by to byla i derniéra…ale to jsem přílišná optimistka.


Televizi taky nemám, na internetu jsem shlédla Moravce - půl, víc jsem nezvládla.  Právě že ona to premiéra nebyla. Na rozdíl od Uh. Brodu, který byl impulzivní ( snad ), tohle bylo dlouho připravované a opatření, která začla po U. B. nikdo nedotáhl do konce, ba hodně zanedbal. A jde o to, aby to nedopadlo podobně a neskončilo to u keců, jak je všechno dokonalé. A o to snad Šlachtovi jde. Někde jsem zaregistrovala kritiku i od Šandora ( taky Š.), taky komunikaci a velení.

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.01.2024, 00:01:02 xxx.xxx.64.54

Po boji je každý generál.

Po boji může být generál každý. Ale ti horní policajti ( jejich hodnosti neznám) by měli být generálové už před bitvou. Možná by se měli šetřit na honbě za dezoláty a dezinformátory. Před bitvou.

orionka
orionka (531 příspěvků) 15.01.2024, 00:05:06 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Ano! Nevím, zda jste se někdy koukla i do diskuze pod Kajínkovými videi…? Tam se to hemží obdivnými a adorujícími příspěvky. Nechápu…


Kájínkova videa nesleduju, mohlo by se mi udělat špatně. Natož diskuze !

 Nedávno jsem si přečetla Mitrofanova a nahlédla do diskuze. Bylo mi z toho špatně 2 dny. Takový výliv žluče, jedu, nenávisti……divím se, že násilných činů ve společnosti nenávistí a násilím prolezlé není víc !

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.01.2024, 00:33:06 xxx.xxx.61.181
orionka:

Jestli našli v počítači uložený dopis, byť jen podobného znění, pak to jde spíš k tíži policie - co se té komunikace týče. V každé detektivce, na místě činu se jde první po počítačích ! Ten dopis mohli mít už ve chvíli, kdy našli mrtvého otce, “zaminovaný” dům…, potvrzenou souvislost s Klánovicemi. A měli spustit pátrání po nebezpečném zločinci s plným nasazením a ne po sebevrahovi, který nechce zmeškat přednášku.

A podvrhem mazanice souhlasím. Byl to sice psychopat a vrah, ale inteligentní. Bohužel. 

Dost nepředstavitelné je, že si do školy nanosil celý arsenál zbraní a výbušnin. Někde to tam po určitou dobu ukrýval. Taky mohla celá "filda" vyletět  do vzduchu. ( Jestli je to tedy pravda )


Tak třeba u nás by kdokoli zbraně také snadno nanosil a poukrýval. Všude v koridorech je velké množství uzamykatelných skříněk - obvykle pro pláště a vůbec bílé oblečení, pro učebnice atp. On to nosil, co jsem četla, v kytarovém pouzdru. S tím by u nás prošel také velmi snadno. Ale jak to bude teď, těžko říct… O výbušninách jsem nečetla.

Vyjádření A. Šándora jsem také slyšela. Srovnání s Uh. Brodem se nabízí a ty dva zásahy byly diametrálně jiné. Pravdou je, že ti policisté by si zasloužili metál. Šli téměř na smrt. A také jsem slyšela nějaký podcast s tím novinářem Formanem. Až ex post si uvědomil, jakému nebezpečí se vystavil. Za mě teda má obrovský obdiv!👍

Jo a na zkoumání PC měli, aspoň podle mě, málo času. Navíc si přece mysleli, že jel spáchat sebevraždu, ne, že jel masově vraždit.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.01.2024, 00:37:47 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 15.01.2024, 00:23:01

Tak jestli je to na mě, zajímalo mě právě, jak se k té střelbě vyjádří. Pravidelně jej fakt nesleduji.😉 Navíc mi algoritmus YT naservíroval jeho video, tak jsem si řekla, že se na to podívám. A mmch. - jak se dalo čekat - je tam od něj kritika toho policejního zásahu.

No a diskuze - to je “zajímavá” sociologická sonda. Lidé jej tam oslovovali “pane Jiří”, “Vám jedinému se dá věřit” atd. atd. Dílem k smíchu, dílem k pláči.

Ale vemte si, že jeho partnerka je praktikující brněnská psychoterapeutka (pokud se tedy nemýlím).

Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 15.01.2024, 00:43:26 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 14.01.2024, 23:49:03

Jenže dopis v počítači našli, až když bylo po všem. Kvůli NVS zasahovali nejdřív pyrotechnici, teprve pak následovalo  zajištění stop, ohledání těla…

Však také to, že byl otec zavražděn střelnou zbraní, se v hlášení objevuje až někdy po 16h

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 15.01.2024, 00:43:47 xxx.xxx.61.181
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 15.01.2024, 00:01:02

Ale Orionko uznáváte snad, že jeho zneškodnění bylo rychlé…? A je jedno, že si palici ustřelil sám. Bylo to důsledkem právě dobrého zásahu Policie.

Od chvíle, kdy začal střílet, tak do 10 minut…? Už si tu časovou osu přesně nepamatuji. Měl obrovskou výhodu: Budovu znal, byl na tom ochozu. Já tomu nerozumím, ale všude se píše, že byl na tom místě nezasažitelný. A ti policejní kluci v tom horním patře opravdu bez váhání nasazovali životy. Napadlo mě už několikrát, že si také mohl vzít rukojmí: To by býval mohl být ještě mnohem horší masakr. A pokud měl opravdu výbušniny, tak to skutečně “potěš koště”.👎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.