Aktuálně: 4 052 inzerátů199 718 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

orionka
orionka (531 příspěvků) 11.01.2024, 11:41:36 xxx.xxx.64.54

Pro Fíkovnici : Já nevím, jestli se neopakuju :

Základem je, jestli jste zaměstnaná na pracovní poměr na dobu neurčitou, či na nějakou dohodu, např. o pracovní činnosti. Pedagog na státní vysoké škole je státní zaměstnanec a je odměňován podle tabulek a to podle pracovního zařazení ( t.j. prováděné práce ), podle vzdělání a podle praxe. Tabulkový plat může být navýšen, ale nemůže být nižší. Tabulky lze nalézt třeba na stránce pracomat. cz. Vaše “přes 20 000” odpovídá někde v tabulce 5., či 6., zatímco byste měla být zařazena 13., či 14. Pokud jste akademický pracovník ( nerozumím tomuto pojmu ), tak dokonce 15. či 16., přičemž 16. je nejvyšší základní platové zařazení. Jestli jste v odměňování podhodnocena, vykašlete se na přímou nadřízenou a usilujte o správné ohodnocení vaší práce. A to asi! budete muset do vyšších pater, než k té své nadřízené.

Třeba mě někdo opraví, že je to úplně jinak, že Masaryčka si dělá, co chce. Tabulky na pracomatu jsou i pro rok 2024.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 11.01.2024, 11:57:45 xxx.xxx.198.226

3) jít na tu PN a hledat džob a přivydělat si psaním článků nebo poradenstvím a tak podobně. Udělat si živnosťák a dělat externího dodavatele za příslušný peníz.

N (neregistrovaný) 11.01.2024, 12:38:08 xxx.xxx.95.77
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.01.2024, 06:28:08

Noo, to by ale musela být s titulkama.😀😀

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 11.01.2024, 13:22:15 xxx.xxx.133.55
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.01.2024, 12:06:31

Platy mezi jednotlivými fakultami a univerzitami se liší (psala už Megi).

Pro moji kategorii činí hrubá mzda lehce přes 30k. Pracuji na mírně zkrácený úvazek, což pak vyrobí čistou mzdu asi 24k.

Edit: Toto bylo spíše pro Orionku. Mzdy jsou upraveny tzv. Vnitřním mzdovým předpisem.

Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 11.01.2024, 14:16:35 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.01.2024, 13:22:15

Podle toho, kolik času prací trávíš, nějak nechápu ten zkrácený úvazek…

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 11.01.2024, 14:26:27 xxx.xxx.62.229
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 11.01.2024, 14:16:35

Tak jsou dny, kdy se flákám (rozuměj - bolí mě páteř a ležím). To zkrácení úvazku měla být taková pojistka, aby mě nezneužívali ad maximum. Což se stejně děje. 

Ale opravdu to není tak, že bych byla v práci denně 8 a více hodin. Jsou dny a týdny, kdy tam jsem třeba 12 hodin. A pak zas výrazně méně. Myslím, že to odpovídá, ptž čas strávený prací doma (příprava prezentací apod.) se dle mě automaticky bere, že je prostě náplní pedagoga, která se ale nezapočítává do regulérního času (jinými slovy, kdo si to nezvládne připravit v práci, tak pak na to doplácí tím, že pracuje a přitom se mu to nezapočítává…jestli to píšu nějak srozumitelně).

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 11.01.2024, 15:37:40 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Tak jsou dny, kdy se flákám (rozuměj - bolí mě páteř a ležím). To zkrácení úvazku měla být taková pojistka, aby mě nezneužívali ad maximum. Což se stejně děje. 

Ale opravdu to není tak, že bych byla v práci denně 8 a více hodin. Jsou dny a týdny, kdy tam jsem třeba 12 hodin. A pak zas výrazně méně. Myslím, že to odpovídá, ptž čas strávený prací doma (příprava prezentací apod.) se dle mě automaticky bere, že je prostě náplní pedagoga, která se ale nezapočítává do regulérního času (jinými slovy, kdo si to nezvládne připravit v práci, tak pak na to doplácí tím, že pracuje a přitom se mu to nezapočítává…jestli to píšu nějak srozumitelně).


Jani, a stojí ti to za to se takhle přepínat? Neměla bys jinde za ty peníze větší klid? Mně to i tak připadá neadekvátní. U nás bys třeba měla za tu 12ti hodinovku příplatek a hlavně bys odcházela po práci domů s čistou hlavou. Tím tedy samozřejmě nechci říct, abys šla pracovat k nám, protože to je úplně jiný obor, byl to jen příklad a myslím si, že takových by se určitě našlo víc. Já pracuju čistého času denně 7,5 hodiny a plat mám stejný nebo možná i vyšší než ty. Aspoň podle toho, co píšeš. A mám 25 dní dovolené + 2 sickdays + homeoffice každý pátek. 

N (neregistrovaný) 11.01.2024, 17:09:55 xxx.xxx.242.38

Moje mamča takhle trhala rekordy v Tescu a k čemu to bylo? Zničila si zdraví a z milého Tesca má diplom.😐 Nelíbilo se mi to a varoval jsem jí až nebude moct, tak jí leda tak kopnou do zadku a starej se..Jo a ještě když marodila, tak jí hned po čtrnácti dnes stopli zaměstnaneckou kartu na deset procent slevy na nákup.😐 Fíkovnice stojí vám to za to? Máte ráda studenty,chápu, ale ani ti vám potom nepomohou. Ježiš já být váš syn..🙂 Něco bychom na práci či zábavu vymysleli, ale zaboha byste už neučila.😐 Prostě už v klidu a pohodě a neničit se s takovými “špinavci” co se neumí ani chovat ke starším lidem.😠 

orionka
orionka (531 příspěvků) 11.01.2024, 17:57:50 xxx.xxx.64.54

https://www.pracomat.cz/poradna/pro-pracujici/228-platy-statnich-zamestnancu.html#plat_tab_list_2019

*15. a 16. platová třída pouze pro akademické pracovníky státních vysokých škol podle zákona o vysokých školách.

Podle toho dovětku by tabulka měla platit i pro státní vysoké školy. Ale třeba je tam galimatyáš - slušně napsáno - a každý si tam dělá, co chce. To, že jsou tam odměny různé chápu, ale ten základ by měl být ze zákona…….

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 11.01.2024, 19:41:04 xxx.xxx.62.229
Odpověď na příspěvek uživatele N z 11.01.2024, 17:09:55

Teda Neverende… 😉

Já vím, že mi píšete hezky…ale já se FAKT necítím jako starší člověk. Moje duše se cítí tak maximálně na 20 let, no možná 25 let! 😛

O fyzičnu raději pomlčím.😢

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 11.01.2024, 19:43:27 xxx.xxx.62.229
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 11.01.2024, 17:57:50

Já si myslím, že jak jsem psala o tom našem Vnitřním mzdovém řádu nebo jak se to přesně jmenuje, tak je to vygooglitelné i pro veřejnost. I když to by se asi nejmenovalo “Vnitřní…”, že… 😀 Zkusím to pro zajímavost zadat do Googlu.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 11.01.2024, 19:58:18 xxx:xxx.ff0a:2eba

tak jednak akademik má výjimku ze zákoníku práce - na pracovišti musí být jen v době přímé výuky, konzultačních hodin či povinných porad… Já taky nejsem na fakultě osm hodin za den - ale to neznamená, že bych je neodpracovala. Většinu “úředničiny” a příprav, korespondence… dělám doma -  a prokládám v klídku poledním venčením Yodislava…

Některé dny učím ráno, jindy do večera, občas v sobotu. Ale pokud ten den neučím, a nemám jinou povinnost, nemusím v práci vůbec být… (stejně tam chodím - alespoň ráno podepsat nutné, prokonzultovat problémy). A to platí pro všechny VŠ…

A jistě - tabulky platí - školy musí nejnižší mzdy v dané třídě zaručit - mzdový předpis nemůže být pod minimem. Hrát se dá s úvazkem, s osobním ohodnocením, s rozúčtováním z grantů… ale zákony platí.

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 11.01.2024, 20:03:06 xxx.xxx.62.229
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 11.01.2024, 19:58:18

No a to je právě to…

Že někde vládne benevolence v akademickém prostředí, či spíše normálnost.

U nás je mi můj home office permanentně vyčítán. A asi záviděn či co. Mám chuť dát Vaše slova přečíst kolegyni, která mi sdělila, že nikde jinde bych home office neobdržela. Akademiků mám ve svém okolí celkem hodně a takto bláznivě se chovají fakt asi jen u nás.

Ano, osobním a odměnami se dá s tabulkovým platem něco provést. Jen k tomu musí být vůle.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 11.01.2024, 20:08:22 xxx:xxx.ff0a:2eba
Fikovnice:

No a to je právě to…

Že někde vládne benevolence v akademickém prostředí, či spíše normálnost.

U nás je mi můj home office permanentně vyčítán. A asi záviděn či co. Mám chuť dát Vaše slova přečíst kolegyni, která mi sdělila, že nikde jinde bych home office neobdržela. Akademiků mám ve svém okolí celkem hodně a takto bláznivě se chovají fakt asi jen u nás.

Ano, osobním a odměnami se dá s tabulkovým platem něco provést. Jen k tomu musí být vůle.


nevidím v tom benevolenci - chtěla bych vidět vědce, jak bádají výhradně v pracovní době na své židli. A odchodem domů přestávají myslet… Je to zcela normální akademická svoboda - a pokud ji nemáte, tak se zamyslete nad prací senátu (každá fakulta má), nad prací vedení… My máme volnost neskutečnou - a překvapivě se v práci potkáváme skoro všichni - a navíc telefony a emaily fungují a nikdo s tím nemá problém.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 11.01.2024, 20:10:45 xxx:xxx.ff0a:2eba
Fikovnice:

Vlastně můžu se zeptat? Jak vykazujete pracovní dobu?


vykazuje se rozvrhem hodin v systému, případně grantovými výkazy práce v případě rozúčtování části pracovní doby na projektech. Jinak ničím - není důvod. Věříme si a funguje to… O práci mluví výsledky…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.