Aktuálně: 4 055 inzerátů199 743 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 10.01.2024, 12:22:00 xxx.xxx.239.133
orionka:

Balu, pardon, ale policie není nedotknutelná ikona. 

Citát ze včerejšího iDnesu: Co se týče použité zbraně, podle Motyky dosud není hotová kompletní balistická expertiza. „Pouze můžu blíže uvést, že podezřelý střílel v Klánovickém lese z jednoho druhu zbraně, která byla totožná se zbraní, která byla nalezena v bydlišti podezřelého v obci Hostouň

Ale už 3 týdny čteme, že je to i vrah z Klánovic.  Nejsem detektiv ani policista, ale to jak policie mlží, vyvolává pochopitelně dohady. Stejně jako představa, že někdo po (pravděpodobné) vraždě otce, pojede do školy na přednášku - výuku. Zdůvodnění rozsáhlé akce v Celetné. (Praha má tak málo policisů, že současně nemohli prohledat i budovu na Palachově ? Podle časové osy mohli do Prahy stáhnout policisty z půlky republiky)


Orionko, pokusím se vám na některé věci odpovědět.

1) Balistika - je hotová u zbraně, kterou vraždil v Klánovicích, shoda. Aktuálně probíhá zkoumání u zbraní, které použil na fakultě. Podrobně musí být zjištěno, kolikrát z čeho vystřelil, koho čím zasáhl apod.

2) Policie prohledala nejpravděpodobnější místo výskytu, tedy budovu, kde měl přednášku. Pokud nebyl tam, mohl být kdekoliv po Praze. Pokud by tam nedojel, tak úplně kdekoliv. Tolik policistů nemáme, aby souběžně vyklidili celou Prahu a okolí…

3) Policie druhý den po střelbě a potvrzení balistiky z Klánovic sdělila, že jim chybělo pár DNÍ, nikoliv hodin. Ten “hledáček” byl založený na seznamu držitelů zbraní stejné ráže, jaká byla použita k vraždě tatínka s miminkem. Skupina cca 4000 držitelů z Prahy a okolí. To neprověříte v řádu hodin ani omylem…

4) Novinář F. nestřílel vůbec. Do vyšších pater hotelu vyběhli policisté s “dlouhou”. 

megi-the-pes
megi-the-pes (3110 příspěvků) 10.01.2024, 12:36:49 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.01.2024, 09:19:14

Říkáte nepravdu. Nikdy jsem neřekla, že udělali vše špatně.
Špatně proběhlo to, že vlastně ty informace mezi regiony/složkami neproběhly - už po třinácté hodině se vědělo, o koho jde, kdo to je, co má, nejednalo se o pouhého sebevraha (ale o Klánovicích se v tu chvíli vůbec nemluvilo, jak správně říká Irma19, to řekli až pak a pravděpodobně to policii také neřekli). Už v tu hodinu psaly zprávy a byl tam odkaz na celostátní pátrání, kde je uvedeno, že ozbrojený a nebezpečný.
Pokud někomu přijde normální, že jsou kvůli sebevrahovi nasazeny různé “speciální” jednotky a je evakuována budova, tak ať se nad sebou baví, no.
Ty otázky mám, protože bych chtěla, aby se tohle nestalo, abych mohla pochopit, co se stalo, abych mohla dál věřit, že mě ten systém ochrání a že se tohle už nikdy nestane. 
A tady je okamžik, kdy se mi můžete smát - nejsem tak chytrá, nemám pro ministerstvo žádnou radu, já totiž nevím, jak to zařídit. Nevím. 

N (neregistrovaný) 10.01.2024, 12:39:38 xxx.xxx.95.77
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.01.2024, 12:19:07

A to buďme rádi, že si pachatel nevzal rukojmí..😐 To by tam mohl být ještě dlouho a klást si podmínky. Neříkám že policie nemohla dělat věci jinak,ale zkrátka už diskuze nyní nic nezmění. Vlastně jak jsem tak koukal na to video, tak ani krycí palba v okamžiku kdy útočník ohrožoval střelbou z ochozu civilisty nebyla dobře možná. Nevíte zda nejsou v prostoru další osoby a mohlo by dojít ke zranění či smrti civilistů. Tou dobou nikdo nevěděl ani jestli nemá rukojmí třeba na zemi kteří nejsou vidět. 

Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 10.01.2024, 12:42:47 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 10.01.2024, 10:44:03

5) Kamery mají policisté připevněny na těle, logicky tedy záznam nevypadá jako z akčního filmu. 

6) Dopis. Klidně jich mohlo být 10, 20… Není problém vytisknout jakékoliv množství a pojistit si tak, že se aspoň jeden najde. 

7) Dotyčnému magorovi nehráblo náhle. On to celé precizně plánoval. Včetně pořízení arzenálu zbraní, tlumičů, absolvování kurzů, vytipování místa, strategie pohybu v budově a na ochozu, předchozí “zkoušky” v Klánovicích…

8) Půjčka. Nemusel si vzít úvěr u banky, věděl, že splátky platit nebude… Takže si mohl napůjčovat prakticky od kohokoliv, klidně u lichvářů. Plnil si (hodně zvrácený) sen. 

balu
balu (2036 příspěvků) 10.01.2024, 12:48:30 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 10.01.2024, 12:36:49

Nikdo vám, ani nikomu jinému, nezaručí, že se něco podobného nestane. Policie nemůže být všude, nemůže vědět všechno. 

Irma19
Irma19 (257 příspěvků) 10.01.2024, 12:57:55 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 10.01.2024, 12:36:49

Megi, všichni si přejeme, aby se to už nestalo. Ale bohužel, útočník má vždy náskok.

Některé věci se samozřejmě vytknout dají, celkově byl však zásah rychlý a efektivní. Porovnejte si to se střelbou v Uherském Brodě. Obrovský posun!

Trochu mě teď napadá přirovnání k leteckým katastrofám… taky se chceme v letadle všichni cítit bezpečně, přesto čas od času některé spadne. Většinou je za tím lidská chyba, ať už pilota, dispečera, údržby… 

Nikdy nebudeme ve 100% bezpečí, žijeme své životy za rizika, to je realita.

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 10.01.2024, 13:18:03 xxx.xxx.11.197

Ty otázky mám, protože bych chtěla, aby se tohle nestalo, abych mohla pochopit, co se stalo, abych mohla dál věřit, že mě ten systém ochrání a že se tohle už nikdy nestane.

Jak už psáno výš, systém není schopen Vás ochránit, nemá na to kapacitu. Proto si lidi pořizují ZP a zbraně na obranu. Protože než policie přijede, tak může být po všem. A bude se to stávat, ne že ne.

Jinak tedy až dnes jsem zaznamenala kauzu Jurečka. Vůbec nejsem v obraze.

megi-the-pes
megi-the-pes (3110 příspěvků) 10.01.2024, 13:49:24 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele Irma19 z 10.01.2024, 12:57:55

To letadlo… tam třeba musí pilot nebo tak někdo rozhodovat ve zlomku vteřiny. Jo, taky má nějaký manuál a co dělat, když tohle a tamto. Ale přijde mi to jako o dost rychlejší akce.
Ten zásah asi nikdo nekritizuje. Snad. To leda ti, co hodně sledují akční filmy.
Tady se rozbilo něco, co nevím, co je, protože ředitel v přímém přenosu říká, že nepředpokládali, že je nebezpečný, ale přitom to věděli, jenže tahle složka právě asi ne, protože by přece nekecal do televize, když se na to dívá celý národ. 
Jako by ty regiony mezi sebou nekomunikovaly nebo co. Nevím.
A já právě žila v tom, že máme tyhle systémy takové odladěné, dobré. 
Ale pamatuji si, že jsem úplně stejně valila voči, když byl první den ve zprávách covid. Do té doby jsem si myslela, že máme nějaké ty plány, co přesně kdo udělá. 
A nakonec mi dochází, že plán sice mít můžu, ale když není nikdo, kdo se ho bude držet…

Nakoukla jsem do diskuze pod “ÚS rozhoduje o důchodové to tamto” a tam hodně lidí říká - soud rozhodne pro vládu.
A já stejně pořád věřím, že ne. Že je to ochránce spravedlnosti. 
Nějaká jistota mi musí zbýt.
 

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 10.01.2024, 14:07:59 xxx.xxx.198.226

Mno jo, důvěra v instituce klesá, a není to překvapení, při tom, jak nedobře ty instituce fungují. A jak neprůhledné to fungování je. 

Dneska můžete nachytat úředníka spíš na nedodržení postupů než na špatné rozhodnutí. Špatné rozhodnutí je kolikrát velmi těžké napadnout a zvrátit, zatímco když přijdete na procesní pochybení, shodíte celý případ ze stolu. To je dost hrozné. 

Jednak ta mizerná obrana občana proti případné zvůli úředníka, který si ho pogriluje i na marginalitě, protože musíme mít legislativně obšancovanou každou myší díru (protože jsme Češi, a jak jde něco obejít, tak jupí do toho, a kdo to dá, je hrdina národa). - příkladem budiž třeba snaha vyplácet postiženým lidem co nejméně a snižovat jim ID tak, že slepý bez ruky je na jedničce a ženou ho k pásu…

A za druhé jak snadno můžete s dostatečnou legislativní erudicí pogrilovat chudáka úředníka, který se snaží svou práci dělat dobře a pracovat ve prospěch státu a občanů. - příkladem budiž třeba nevymahatelné řešení starých ekologických zátěží…

N (neregistrovaný) 10.01.2024, 15:07:03 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.01.2024, 14:07:59

Ono už se to pohne ke změnám brzy. Němci už začínají,pak bude Francie,pak všichni ostatní a češi jako vždy poslední.😄 Systém přebujel byrokracií,nepružný a ekonomicky neudržitelný z mnoha hledisek. Snad se to obejde bez bojů a větších konfliktů. Končí totiž s tím i Pax Americana. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 15:21:23 xxx.xxx.64.54

“soud rozhodne pro vládu.”

Soud rozhodne pro vládu ! A sním svůj klobouk, jestli jsem vám lhal.

Megí - můžeme se vsadit. Jestli prohraju, týden neotevřu “chov”. Co dáte vy ?

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 15:24:04 xxx.xxx.64.54
Sarah01:

Ty otázky mám, protože bych chtěla, aby se tohle nestalo, abych mohla pochopit, co se stalo, abych mohla dál věřit, že mě ten systém ochrání a že se tohle už nikdy nestane.

Jak už psáno výš, systém není schopen Vás ochránit, nemá na to kapacitu. Proto si lidi pořizují ZP a zbraně na obranu. Protože než policie přijede, tak může být po všem. A bude se to stávat, ne že ne.

Jinak tedy až dnes jsem zaznamenala kauzu Jurečka. Vůbec nejsem v obraze.


Na Jurečkově ministerstvu se juchalo, zatím co doktoři ještě operovali ! Na “rautu” za cca 400 000,-- Práce a sociálních věcí. Co kdyby těch 400 000 odnesli dětem “pod stromeček”. Ta souhra náhod to jen dorazila - nepřerušili !!!

N (neregistrovaný) 10.01.2024, 16:07:18 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 10.01.2024, 15:24:04

Nic překvapivého.Doufám že nikoho ani nenapadlo někdy uvěřit, že oni jsou tu pro nás.😄😄 Nebo že snad někdy někomu záleželo na obyčejných lidech. Nacpat si pupky, pak něco té chátře dole nakecat aby byli znovu zvoleni a jinak víte co jim můžeme.😄

megi-the-pes
megi-the-pes (3110 příspěvků) 10.01.2024, 16:08:00 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 10.01.2024, 15:21:23

Dám kocourka, co žere mašličky z dárečků. A granulky. Moc dobré. 
A jednu myš. Mrtvou. Takže tomu kočkovi nemůžu ani vynadat, že se zase pokouší sežrat mašličku. 

Fikovnice
Fikovnice (5766 příspěvků) 10.01.2024, 16:11:19 xxx.xxx.133.55
Irma19:

5) Kamery mají policisté připevněny na těle, logicky tedy záznam nevypadá jako z akčního filmu. 

6) Dopis. Klidně jich mohlo být 10, 20… Není problém vytisknout jakékoliv množství a pojistit si tak, že se aspoň jeden najde. 

7) Dotyčnému magorovi nehráblo náhle. On to celé precizně plánoval. Včetně pořízení arzenálu zbraní, tlumičů, absolvování kurzů, vytipování místa, strategie pohybu v budově a na ochozu, předchozí “zkoušky” v Klánovicích…

8) Půjčka. Nemusel si vzít úvěr u banky, věděl, že splátky platit nebude… Takže si mohl napůjčovat prakticky od kohokoliv, klidně u lichvářů. Plnil si (hodně zvrácený) sen. 


Je ale zvláštní jedna věc. Opakovaně jsem četla, že měl BAP neboli bipolárku neboli maniodepresivní psychózu. A ta mi nesedí na dlouhodobé plánování vraždění. Na to mi sedí spíš nějaká porucha osobnosti - např. schizoidní s antisociálním potenciálem…

Samozřejmě je možná kombinace obojího, ale vraždění (+ dlouhodobé plánování) bych tedy přičítala rozhodně spíše té PO.

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 16:18:04 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

Dám kocourka, co žere mašličky z dárečků. A granulky. Moc dobré. 
A jednu myš. Mrtvou. Takže tomu kočkovi nemůžu ani vynadat, že se zase pokouší sežrat mašličku. 


Kocourka beru, myš nechci, sama mám dost. Nejhorší jsou ty, co ještě stačí zalézt, než si zdechnou. Ale už mám poměrně vycvičený čuchometr a nacházím dost spolehlivě. Jen dostat se tam, kam se myš dostane bez problémů…..není to vždycky snadné.

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 16:27:33 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Je ale zvláštní jedna věc. Opakovaně jsem četla, že měl BAP neboli bipolárku neboli maniodepresivní psychózu. A ta mi nesedí na dlouhodobé plánování vraždění. Na to mi sedí spíš nějaká porucha osobnosti - např. schizoidní s antisociálním potenciálem…

Samozřejmě je možná kombinace obojího, ale vraždění (+ dlouhodobé plánování) bych tedy přičítala rozhodně spíše té PO.


Tak tyhle informace šly mimo mě. Domnívala jsem se, že byl “magor utajený”. Jestli se léčil a vědělo se to o něm ( a je to tak, jak je nám to předkládáno ), pak vidím veliké selhání společnosti i rodiny. A stejně si myslím, že i u nemocného musí být nějaký spouštěč, chcete-li motiv.

např. schizoidní s antisociálním potenciálem… Podle všeho až do Klánovic žil jako absolutní vzorňák. Chudák matka…..

orionka
orionka (531 příspěvků) 10.01.2024, 16:38:20 xxx.xxx.64.54

“abych mohla dál věřit, že mě ten systém ochrání a že se tohle už nikdy nestane”.

Nevěřte neochrání. Bohužel, bude víc takových případů a přidají se k nim i opravdu teroristické činy ( pravím já katastrofista a bývalá černá kronika), protože společnost je nemocná násilím a nenávistí. A to nechodím na žádné soc. sítě ! Stačí si přečíst článek Mitrofanova ( na Seznamu, na Novinkách ?), který je plný jedu, zášti, nenávisti, kterou plive kolem sebe a pak třeba kouknout do diskuze pod článek. A mít to v hlavě trochu pomíchané, setrvávat na “střílečkách” na internetu celé dny a noci…….i to pak může být spouštěčem.

N (neregistrovaný) 10.01.2024, 17:15:56 xxx.xxx.242.38

Prostě není od věci mít doma pár bouchaček.😄 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.