Aktuálně: 4 055 inzerátů199 763 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 06.01.2024, 18:40:04 xxx.xxx.61.121
megi-the-pes:

A to už řešíte tak dva tři roky, ne?
laty pracovníků vysokých škol výrazně liší napříč fakultami. Pokud zůstaneme na Masarykově univerzitě, tak rozdíl mezi průměrně nejštědřeji placenými odbornými asistenty z Fakulty informatiky a těmi z Farmaceutické fakulty, která figuruje na úplném chvostu srovnání, je propastných 38 tisíc korun měsíčně

protože já si pamatuji, jak jsem to srovnání platů mezi univ. a fakultami  a tím, jak vlastně MU je nejhorší na světě, protože nedokáže peníze rozdělit ani sehnat, našla před těmi lety

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-podivejte-se-na-srovnani-platu-na-fakultach-nerovnost-vyvolala-protest-228454

tak buď to hraju na vysoký ID (vím, je to málo), což mi pár tisíc přidá… anebo jdu pryč - takového člověka všici rádi zaměstnají, protože výhody od státu pro tu firmu

každý “učitel” bude vždy dělat půl práce zadarmo, protože to není práce
ale co je moc, to je příliš, 
neblbněte, studenti odejdou a co, školu dodělalo už kolik lidí, na kolik jich ještě mám čekat?


Megi, já nejsem na Farmac. fakultě…ale to jste asi říct nechtěla…

Ano, řeším to dlouho…ale pravdu měla Jana, že jsem pořád setrvávala…asi kvůli tomu, že tu práci mám opravdu ráda. A pak tam byly ty benefity typu samostatná pracovna, delší dovolená…no, víc asi ne. (Vlastně ten home office, a to je opravdu hodně!!!)

To, co se stalo v létě (někteří vědí), mě ale přimělo začít jednat. Před Vánocemi to vygradovalo a teď tomu byla nasazena “koruna” úplně!!!

lesnizinka
lesnizinka (2088 příspěvků) 06.01.2024, 18:53:52 xxx.xxx.91.23
orionka:

A což farmaceutická firma a distribuce? Prestiží by to byl asi propad, ale finančně? Dřív k tomu hodně lidí utíkalo, ale to už je dávno a jak je to teď……???Třeba někdo ví.


Četla jsem zevrubně, co Janina píše a došla jsem po vás. Říkala jsem si, že až to dočtu, napíšu jí to, ale napsala jste to už vy. Myslela jsem si, že ti farmaceuti, co objíždí doktory s lékama či čím, už to mají všechno nacpané, ale zrovna před pár týdny mi někdo říkal, že to šel dělat. Takže si myslím, že se svým vzděláním by to Jana měla dobré, je motorizovaná. A studenti? Třeba si k tomu vzít ještě nějaké doučování?  Přípravu na zkoušky?  Co Jani??

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 06.01.2024, 18:57:30 xxx.xxx.61.121
orionka:

A což farmaceutická firma a distribuce? Prestiží by to byl asi propad, ale finančně? Dřív k tomu hodně lidí utíkalo, ale to už je dávno a jak je to teď……???Třeba někdo ví.


Vám, Balu, Megi, Dáje, Sarah, 4x Janě a vůbec všem strašně moc děkuju…že se snažíte něco vymyslet!

U farma firem jsou tzv. reprezentanti - to jsou mladí lidi, dostanou auto, velké peníze, ale také velký rajón…a vnucují se lékařům se svými produkty (ti je kolikrát nechutně odpálkovávají). Každopádně na to věkově ani zdravotně neodpovídám; popravdě nějaká prestižní degradace je mi snad už i jedno! Kolegyně, která je u nás jen asi o dva roky méně než já, dala po tom prosincovém podfuku na nás výpověď a prodává. Za výrazně větší peníze… Jenže už po týdnu jí začali studenti chybět, tak si domluvila nějaký pidiúvazek u nás, a bude nadále v kontaktu se studenty. A finančně za vodou. 

Stran “starších” lidí je u farma firem zajímavá pozice tzv. medical advisora. Jenže takto se často vypracovávají postupně a během mnoha let třeba ti “repové” (reprezentanti) - prostě si je daná firma vychová… Měla jsem úžasný džob, cca 2 roky zpátky - na dohodu jsem pro jednu farma firmu přednášela. Plat za jednu 20min přednášku = cca můj měsíční plat u nás. Bohužel tato spolupráce už skončila. Ono to možná vypadá, že nedělám nic…ale dělám. Firem jsem obvolala a obeslala hned několik. A další kroky podnikám. Vám, zde stálým zde, věřím všem, opravdu všem. Ale jak známo, čte to tu kdekdo, takže úplně konkrétní kroky takto veřejně psát nechci.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 06.01.2024, 18:59:42 xxx.xxx.61.121
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 06.01.2024, 18:53:52

Raduš, děkuju, ale odpověď jsem psala Orionce - asi se zobrazila až po Tvém příspěvku. Znám repů celkem dost, ale snad žádnému není víc než 30 - 35 let…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 06.01.2024, 19:18:38 xxx.xxx.61.121
Fikovnice:

Od nemocenské peníze. PN je tuším 60% platu…to bych fakt nevyžila.


Jinak na dlouhodobou PN bych fakt šla hned. Já už jsem totálně zdeptaná. Dnes je moderní říkat “toxické prostředí” a to tam fakt je…

Jenže to fakt nejde finančně utáhnout…

Kdybyste věděli, jak je mi trapně, že mi mnozí z vás už finančně pomohli! A ne málo!!! No a včera u mě byla kamarádka, teprve jsme si předávaly vánoční dárky. Od ní nějaké sladkosti a takové blbůstky a pak prý “putovní peněženka” (moje je na cucky). Putovní prý proto, že už ji kdosi dostal a nechtěl, a v případě nezájmu ji mám zas prý poslat dál. Ale kamarádka mi říká:"Než ji případně pošleš dál, rozhodně ji otevři." Tak jsem ji včera otevřela…no a tam dvoutisícovka!!! Jsem takovej pošahanej “doják”, tak mi to vehnalo slzy do očí. A 23.12. odpoledne zvonek na dveře od bytu. Jdu otevřít a tam jiní přátelé a hned spustili:"Vánoce vánoce přicházejí…" 😄 No a donesli mi vánoční stromek a jídlo!!! Já učila do 22.12. do večera, domů jsem se vracívala kolem 20. - 21.h. V ten pátek 22.12. jsem nicméně plánovala jet rychle ještě stromek koupit, aspoň nějaký malý, a alespoň symbolické dárky právě pro mé přátele. (Jenže to jsem píchla/respektive poněkud to vypadalo, že mi možná pneu někdo prořízl; a úplně jsem pneu rozervala (psala jsem jinde).) Takže to mě zas dojali tady tito přátelé. A dodali:"Kdybys teď vyjela, už stromek nikde neseženeš. My sehnali kdesi, kde měli posledních asi 6 stromků (jedle)." Až po jejich odchodu koukám, že strom má kmen jak hlavu dospělého člověka. Tak jsem to přátelům psala a oni, že mi vybrali ještě ten s nejužším kmenem 😀 a že tam neměli tu ořezávačku. Takže já našla takovou “minimačetu” (v podstatě vroubkovaný kuchyňský nůž) a dobré 2.5hod pižlala kmen, aby se mi vlezl do stojanu. A upižlala jsem to!!!😂👍

Já tady tím elaborátem chci říct, že vám fakt moc děkuji❤️; reálným přátelům děkuji reálně.😉

A když už se svěřuji, od tety přišlo psaní bez oslovení:"Dárky budeš mít u xy (= sestřenice)!" Významnější vyjádření toho, že se se mnou už nechce ani vidět, snad neexistuje. Ve finále sestřenice z toho byla mnohem víc špatná než já. Pořád mi psala, že se z toho, co mi teta napsala, nemůže vzpamatovat. Já už ji hodila přes palubu. Pokud by se náhodou někdo podivoval, proč mi donedávna na tetě tak moc záleželo, byla to dlouhodobě mně nejbližší osoba. Vychovávala mě s babičkou první rok života, když se mamce při porodu stala “ta věc”. Je to škoda, ale vnucovat se nebudu. Mmch. sestřenice tetě řekla, že od ní žádné dárky pro mě přebírat nebude…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 06.01.2024, 19:21:19 xxx.xxx.61.121
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 06.01.2024, 19:01:59

Balu, sama máte nějaké trable…narovinu, dojala jste mě, a ne poprvé.❤️

Kéž bych mohla někdy pomoct já Vám; Vy víte, že platí ta nabídka, o níž jsem Vám psala kdysi soukromě (snad si pamatujete, co mám na mysli; jen doufám, že tento typ pomoci nebudete potřebovat).

balu
balu (2036 příspěvků) 06.01.2024, 19:28:55 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.01.2024, 19:21:19

Fíkovnice, vaši nabídku vedu v patrnosti a moc za ni děkuji. Je to tak, řeším též něco, ale nebudu to zde ventilovat. Vám moc držím palce, aby něco vyšlo a abyste mohla na tu svou vypečenou nadřízenou udělat dlouhý nos. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 06.01.2024, 19:49:27 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Raduš, děkuju, ale odpověď jsem psala Orionce - asi se zobrazila až po Tvém příspěvku. Znám repů celkem dost, ale snad žádnému není víc než 30 - 35 let…


To je sice možné ( těch 30-35), ale 50 - to taky není žádné stáří a i v tomhle věku se dají dělat divy - i měnit místo. Brno - takové velkoměsto! Masaryčka tam není jediná VŠ. Veterináři u vás, klidně to zkuste na jiné. Taky je v Brně, myslím, Akademie věd. Zas už možná kecám, ale není minimální mzda 19 800 ? Nebo 18 900 ? A částečný ID ? A k tomu poloviční úvazek. Vezměte si k ruce Betty MacDonaldovou. Kdokoliv může dělat cokoliv, zvláště naše Betty.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 07.01.2024, 17:32:21 xxx.xxx.60.162

Ještě se zde narovinu a bez vytáček na něco zeptám: Nahrát si rozhovor (bez vědomí druhého) se asi nesmí, že? Opomíjím, že je to nemorální (i když se za to stydím)…ale zda by se event. dalo s nějakými věcmi z EVENT. nahrávky pak operovat…? Někdo mi to tu soukromě radil… Já zatím nevím…

orionka
orionka (531 příspěvků) 07.01.2024, 18:24:56 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Ještě se zde narovinu a bez vytáček na něco zeptám: Nahrát si rozhovor (bez vědomí druhého) se asi nesmí, že? Opomíjím, že je to nemorální (i když se za to stydím)…ale zda by se event. dalo s nějakými věcmi z EVENT. nahrávky pak operovat…? Někdo mi to tu soukromě radil… Já zatím nevím…


Já bych to nedělala, morální x nemorální, na to bych se vybodla. Co je dnes morální ? Ale nevím, jak je to technicky proveditelné - teoreticky ano, ale prakticky ? A nakonec to, co byste si nahrála ( jak se zaměstnanci zametají ), to není žádné tajemství ( asi ). A pak nevím, co byste si vyvzdorovala a jak byste tam po takové akci vydržela. Bohužel byste to postavila do situace “ šéfová nebo já” a kdo by asi vyhrál ?

Když už, tak viditelně. Položit mobil na stůl s tím - “ já si rozhovor nahraju, aby někdy moje slova a požadavky nemohly být interpretovány jinak”. To by bylo sice odvážné, ale možná na místě.

Ale určitě se objeví další názory.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 08.01.2024, 00:37:08 xxx.xxx.60.162
Quash:

https://www.pravniprostor.cz/judikatura/ustavni-pravo/dukaz-tajnym-zvukovym-zaznamem?amp=1


Děkuju Vám Quash, děkuji i Orionce za názor.👏

Ale stejně, jak píše i Orionka, na 99% k nahrávce nepřistoupím. Asi hlavně proto, že fakt nevím, k čemu by mi to pak bylo. Samozřejmě záleží, kam by se hovor stočil a co by bylo odkryto…ale to jsem měla nahrávat dřív.😛

Při jednom z personálních pohovorů se šéfovou jsem si pohrávala s uvolněnou magnetkou na krytu mobilu. Vypadá úplně jako “štěnice”. Jak jsem byla nervózní, magnetka upadla…a šéfová na tu “věc” na zemi zkoprněle zírala!!! A já ji také tak jaksi překvapeně ze země sebrala. Tehdy si asi fakt myslela, že je to nějaké mininahrávací zařízení… Pak jsem to říkala mým známým a ve finále jsme se tomu chechtali, že jsem jí nahnala strach pidimagnetem!😄

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 08.01.2024, 00:39:10 xxx.xxx.60.162
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 07.01.2024, 18:24:56

Jinak prakticky to je proveditelné jednoduše, dáte v mobilu třeba videozáznam. Obraz tam logicky nebude (když bude mobil třeba v kapse), zvuk ano. Ale nevím, zda to není časově nějak omezeno. Každopádně jak píšu, asi se na to vybodnu…

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 08.01.2024, 06:19:24 xxx.xxx.198.226

Tak jako nahrát to můžete vždycky a smazat klidně rovnou po pohovoru, když nebude nic zajímavého. Ale když padne nějaká zajímavost, hned máte něco v ruce. Navíc vám můžou ústně něco naslibovat, co pak nebude v písemné podobě ve smlouvě nebo dohodě, a záznamem se pak můžete domáhat dodržení. No ale samozřejmě je to vaše věc. Vy si v zásadě můžete nahrávat ve svém životě kdykoli cokoli, a dokud do neukážete druhé osobě, nic neporušujete.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (271 příspěvků) 08.01.2024, 07:06:12 xxx.xxx.149.158

Nahrávám si běžně porady nebo pracovní schůzky a tak, ne abych někoho nějak nachytala, ale pro mne, abych na něco nezapomněla. Prostě místo zápisu. Stačí zapnout, telefon mít někde poblíž, není vidět, že nahrává. Mám staženou aplikaci superdiktafon, funguje bezvadně ovládání i pro takového technického negramotu jako jsem já.

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 08.01.2024, 07:22:41 xxx.xxx.198.226

Jasan, máti si nahrávala přednášky i následné dotazy, protože nestíhala zapisovat, a když si to doma přepisovala, tak se jí to vypálilo o něco lépe do mozku. Ta teda měla skutečný diktafon 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.