Aktuálně: 4 054 inzerátů199 776 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 05.01.2024, 22:28:34 xxx.xxx.60.248
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 05.01.2024, 22:07:36

Je to zamotaný! Pokud nevyzkouším “své” studenty (celý semestr jsem je učila z cca 95%), vezmou mi je a přidělí jednomu patolízalovi. A to by bylo fakt už to poslední, co tam mám a oč bych přišla. Určitou autonomii při zrovna této výuce…

N (neregistrovaný) 06.01.2024, 00:07:20 xxx.xxx.242.38

Za dobrou práci dobrá odměna.😐 Je mi to líto Fíkovnice,ale v soukromém sektoru to takhle chodí normálně. Známí a soukromé párty tam fungují lépe než kvalitně odvedená práce.😐 Je to smutné, ale je to taková paralela s tím “patolízalstvím” a nedávno jsem o tom tady psal. Lidi bez vychování a morálky jdou klidně přes mrtvoly. Je jim jedno co vy, záleží jim jen na sobě. Kdyby vás mohli odstřelit,tak jste zítra mrtvá. 😐 Na ně platí jen ostrý loket a strach. 

N (neregistrovaný) 06.01.2024, 01:15:46 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 06.01.2024, 00:21:43

Mám to stejně. 🙂 Málem jsem umřel když mi kdysi moje přítelkyně udělala radost dovolenou v Řecku. 😀 Bohudík jsem musel sloužit a tak jela s kamarádkou. Tam bych chcípnul v tom letovisku. Milion lidí  koncentrovaných do dvou metrů čtverečních. 😀 Já spíš tak do Canady k našemu známému. Krásná příroda, 20 mil k první obydlené budově.. 😀 

Doron
Doron (2372 příspěvků) 06.01.2024, 01:33:29 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele N z 06.01.2024, 01:15:46

Ale Canada je už taky hodně nesvobodná. Za kovidu nesměli chodit ani do přírody . 🙈

Taky tam mám kamarády .

N (neregistrovaný) 06.01.2024, 01:46:53 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 06.01.2024, 01:33:29

Tak záleží vždy v kterých oblastech se nacházíte. Svoboda začíná tam kde končí možnost kontroly. 🙂 

Quash
Quash (273 příspěvků) 06.01.2024, 05:59:47 xxx.xxx.33.234

Svoboda začíná tam kde končí možnost kontroly.

K tomu nevidím úplně snadnou cestu. Protože to není jen o místě, kde se člověk nachází, ale i o tom, čím vším ho má systém druhotně pod kontrolou,  nebo-li o tom, co všechno mu může v případě své “potřeby” diktovat a vzít. Půjdu-li žít kamkoli bez dohledatelného majetku i očekávání, že systém budu využívat, nebo že se o mě jakkoli bude starat, pak ano. Jinak mi to přijde všude prolezlé, jak starý trám červotočem. 

Učarovaly mě Himaláje, život velmi tvrdý, ale opravdový.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Daja
Daja (470 příspěvků) 06.01.2024, 06:48:02 xxx.xxx.237.50
Odpověď na příspěvek uživatele Quash z 06.01.2024, 05:59:47

Dobré ránko 😉,

tiše závidím, že jste tam byl. Kdybych já byla víc nezávisla hm… taky bych víc cestovala do tajných a neprobádaných území 🙏.

Dája

Daja
Daja (470 příspěvků) 06.01.2024, 06:54:50 xxx.xxx.237.50
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.01.2024, 22:28:34

Dobré ránko 😉,

Fikovnice 🖐️ nezávidím spíš obdivuji páč já bych fakt už něco vymyslela, abych přešla jinam a nebo jak radí Buggyra dlooooudobou nemocenskou.

Chápu, že Vám jde o studenty a na druhém místě o 💸, ale za ty nervy to nestojí. 🤫pšt něco Vám po šuškám tajně “ nebyla bych jiná ” ach jo😤.

Dája

kometa
kometa (5566 příspěvků) 06.01.2024, 07:34:05 xxx.xxx.147.163
Doron:

Pravda. Proto se důsledně vyhýbám práci v nějaké instituci a kolektivu 😂


No vidíte. Mně to vyhovuje. Ale pravda, naše instituce je v rámci možností normální (ne, že bychom občas nezabrblali, co to zase vedení vymyslelo) a kolektiv máme skvělý. Ano, vím, že to není automatické.

To, co popisuje Fikovnice, je pro mě těžko představitelné.

Kaja (neregistrovaný) 06.01.2024, 07:39:36 xxx.xxx.36.242

Ty větrníky už nechcu ani vidět 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 06.01.2024, 11:03:22 xxx.xxx.135.7
Odpověď na příspěvek uživatele N z 06.01.2024, 00:07:20

To asi záleží.

Já pracovala z přesvědčení pro stát pár let a byl to úděs. Úplně přesně to, co popisuje Fíkovnice, ty pocity znám a jediné, co mě tam drželo, byl ten můj “přidělený úsek” (konkrétně území v rámci OŽP), o který jsem pečovala. Byla jsem srdcař. Jenže tohle poslední zmíněné nestačilo, abych mi tam nehráblo. Ono když v práci dojdete k závěru a i naprosto nesobecky máte pocit, že jste jediní, kdo tam není hajzl nebo úplně blbej, tak je něco špatně…a je nejvyšší čas v rámci zachování vlastního zdraví zvednout kotvu, i když je to někdy opravdu těžké. On když to pak člověk udělá, tak zjistí, že to na daném místě zvládnou i bez něj a že se člověk také může beztrestně realizovat i jinde….a že jsou místa, kde za vás budou na rozdíl od původního zaměstnavatele, pokud jste tam pracovali poctivě a dobře, rádi.

No závěr je takový, že jsem po podobném psychu, co zažívá teď fíkovnice, odešla do středně velké české firmy a světe div se, práce je kotel, ale jednání naprosto na úrovni. Ono to dělá i to, že mám obecně v životě štěstí na lidi, ale to toxický prostředí prostě zmizelo. Samozřejmě, že je to kus od kusu, místo od místa a šéf od šéfa, ale někdy je prostě důležité provést ten ostrý rychlý řez. Nicméně co mám okolo sebe vrstevníky (jsem mileniál), tak jsou obecně více spoko v soukromé sféře než v práci pro stát, právě protože strašně moc byrokracie, kamaátšoft, nikdo nechce nic rozhodnout, strašně moc lidí se veze na úkor jiných….blablabla.

Žádná práce nestojí za zničení psychického - a velmi často následně i fyzického - zdraví. Psychosomatika je sviňa.

Bodlinka
Bodlinka (1264 příspěvků) 06.01.2024, 11:42:23 xxx.xxx.81.127

kanada není svobodná země. a bohužel ta svoboda není o tom, že je člověk daleko od souseda, občas prostě potřebujete třeba lékaře nebo školu pro děti.

kdybych musela utéct, tak do peru. ale tam by se člověk musel postarat zcela sám, žádný sociální stát.

jinak podpora v práci je skvělá věc. je to v podstatě rozdíl mezi dřinou, která se dá a stejnou nebo i menší, kterou nemáte zapotřebí. 

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 06.01.2024, 11:46:51 xxx.xxx.63.62
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 06.01.2024, 06:54:50

Dajo, ten druhý symbol je co?

Kdyby náhodou peníze, já tam dělám šaška za plat nějakých pár tisíc přes dvacet!🤮👎

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 06.01.2024, 11:50:00 xxx.xxx.63.62
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 06.01.2024, 11:03:22

Milá Jani.

Vlastně ve všem s Vámi souhlasím. Bohužel najít nové místo v mém věku a při mé extrémně úzké specializaci není vůbec jednoduché. Zničená z toxického prostředí už jsem, to je pravda. Kroky “něco změnit” podnikám AKTIVNĚ od léta. Kdyby se to stalo před 15 lety, byla bych ještě věkově perspektivní. Je to všechno…víte na co…?!💩

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 06.01.2024, 11:53:56 xxx.xxx.63.62
Daja:

Dobré ránko 😉,

Fikovnice 🖐️ nezávidím spíš obdivuji páč já bych fakt už něco vymyslela, abych přešla jinam a nebo jak radí Buggyra dlooooudobou nemocenskou.

Chápu, že Vám jde o studenty a na druhém místě o 💸, ale za ty nervy to nestojí. 🤫pšt něco Vám po šuškám tajně “ nebyla bych jiná ” ach jo😤.

Dája


Btw, PN je dlouho ve hře. Tu bych asi sehnala…ale vždyť já si každý měsíc před výplatou půjčuji peníze! Za pár dní si budu opět půjčovat. S PN bych skončila špatně, s úvěry a dluhy, a roztočila by se spirála úplně. Mám strašnej pocit bezmoci a nevidím světlo na konci tunelu.😔

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 06.01.2024, 11:55:41 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Milá Jani.

Vlastně ve všem s Vámi souhlasím. Bohužel najít nové místo v mém věku a při mé extrémně úzké specializaci není vůbec jednoduché. Zničená z toxického prostředí už jsem, to je pravda. Kroky “něco změnit” podnikám AKTIVNĚ od léta. Kdyby se to stalo před 15 lety, byla bych ještě věkově perspektivní. Je to všechno…víte na co…?!💩


Jani, ale ty mimo kocourů přece nemáš žádné závazky. Ty bys našla práci kdekoliv jinde a daleko líp placenou. Nevěřím tomu, že to nejde řešit. Jako nechci tě naštvat, ale i já mám vyšší plat. Mám jen SŠ s maturitou a 20 let praxe.

Daja
Daja (470 příspěvků) 06.01.2024, 11:56:21 xxx.xxx.237.50
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.01.2024, 11:46:51

Jojo peníze 💸, tak co Vás drží od nemocenské, aha asi studenti.

Dája

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 06.01.2024, 12:01:33 xxx.xxx.135.7
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.01.2024, 11:50:00

Já vím, že po padesátce je to s hledáním práce na pytel u řady zaměstnavatelů, ne všude, ale tahle doba prostě kope za mladý chlapi/A I DEÁLNĚ BEZDĚTNÝ ženy, kteří nejlépe obětují práci 150 %, svůj osobní život a někdy i zdraví.

A rozhodně neříkám, že nic neděláte pro změnu, jen prostě strašně souzním, jelikož znám vše, co popisujete, ale mám z Vás pocit, že Vy vlastně odejít nechcete - jelikož ten strach, že Vás jinde nevezmou + ti Vaši studenti, které máte evidentně opravdu ráda.

Člověk musí mít buď sakra štěstí na nabídku anebo být velmi otevřený změně, která pak prostě přijde dříve či později.,

A propo, jestli Vás platí mizerně, tak můžete zkusit i vykročit zu oboru. Třeba byste koukala, co by Vás mohlo začít bavit jiného 🙂 

JInak moc Vám držím palce, ať s es tím vším nějak vypořádáte, tohle není jednoduchá situace a člověk neví, dokud neobuje cizí boty….jen že se tu tak svěřujete, tak mě to trochu podněcuje dávat nevyžádané rady, ale trochu mám pocit, že když to s Vámi někdo rozebere byť virtuálně, že Vám to trochu pomáhá býti psychicky nad vodou.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 06.01.2024, 12:10:31 xxx.xxx.63.62
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 06.01.2024, 11:55:41

Alenko, každý má vyšší plat. Vůbec jsi mě nenaštvala…

Jestli myslíš odejít do jiného města, tak to jediné nedávám. Mám tu přátele, však víš. Zrovna včera byla u mě kamarádka, pomáhala mi v bytě s plno věcmi, co už já nezvládám. Moji specializaci znáš. Narovinu tedy napíšu, že včera mi přišlo vyrozumění, že na jednom konkurzu (na jiné místo) jsem neuspěla. Ani mě osobně neviděli. Více specifikovat raději nechci…nicméně ty důvody jsou k 🤮! Ale byla jsem varována, že naše “dotyčná osoba” má prsty delší než je ruka Saxany.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.