Aktuálně: 4 054 inzerátů199 776 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

Verun
Verun (997 příspěvků) 03.01.2024, 10:44:44 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 03.01.2024, 00:10:37

papír v ruce je papír v ruce, co je psáno je dáno….jsem z toho   té “digitalizace” úplně říčná. Ne že by nebyl pokrok potřeba…..je, ale proč budu muset proboha sedět u kompu a někde škrabat data z nějakého portálu, když by stačilo vyndat doma papír. Teď mě jedna paní škrábla moje autíno a ten velkej techničák jsem potřebovala…

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 03.01.2024, 11:15:46 xxx.xxx.63.113
Verun:

papír v ruce je papír v ruce, co je psáno je dáno….jsem z toho   té “digitalizace” úplně říčná. Ne že by nebyl pokrok potřeba…..je, ale proč budu muset proboha sedět u kompu a někde škrabat data z nějakého portálu, když by stačilo vyndat doma papír. Teď mě jedna paní škrábla moje autíno a ten velkej techničák jsem potřebovala…


Hmm, tak to jsem přehlídla (co psala Balu) a jsem v souhlase s Vámi. Já měla VT v ruce v prosinci, ptž jsem prošvihla STK (měla jsem víc štěstí než rozumu; kdyby se něco stalo, asi bych bývala přišla o papíry😔). 

Takže za mě je blbost digitalizovat vše, co jen trochu jde. Mmch. i OP se mají nějak výrazně měnit, ne…? Ale ty snad digitální nebudou…?

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 03.01.2024, 11:20:53 xxx.xxx.63.113
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 03.01.2024, 10:44:44

Btw, já si své “nové” autíčko nabořila sama (měla jsem velmi výživný prosinec!), jako jen maličko - nacouvala jsem do naprosto debilně postavené cedule u nás. Nově postavené kvůli modrým zónám - máme jich na malém plácku parkoviště nejmíň 5 (těch cedulí). Já parkuju “zadkem” ke kraji chodníku. Pípák pípal jak zběsilej, jenže on mi tak reaguje na obrubník chodníku, tak jsem mu nevěnovala pozornost. No a najednou rána! Jdu se podívat: Na jednom místě pryč trochu laku, ale když jsem si to nasvítila (bylo to večer), našla jsem takovou pavučinu prasklin na nárazníku. No, nafackovala bych si…

No a z VT se dá vyčíst odstín barvy…dnes jedu do servisu. Teda kvůli něčemu jinému, ale zeptám se i na toto.

efe
efe (1500 příspěvků) 03.01.2024, 11:23:47 xxx.xxx.30.165
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.01.2024, 11:20:53

Z VT sice vyčteš odstín, ale ne kód barvy, ten je někde v autě. Servisák by měl vědět kde.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 03.01.2024, 11:37:40 xxx.xxx.63.113
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 03.01.2024, 11:23:47

Jo, to máš pravdu, už jsem vlastně ten kód kdesi na kastli hledala - to, když mě nabořil někdo jinej.

Verun
Verun (997 příspěvků) 03.01.2024, 12:40:55 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.01.2024, 22:25:37

Není na světě trest, který by omluvil a poskytl útěchu pozůstalým, za  úmyslný těžký trestný čin než jedině, že do smrti nevyleze z krimu ani kdyby se choval sebelépe(vězení má být tak odstrašující, aby se tam už nikdo nechtěl vrátit-nemyslím bití , týrání, ale taky ne welnes , na místo toho je spousta navrátilců na tato místa) nebo ..taky smrt. 

N (neregistrovaný) 03.01.2024, 13:17:00 xxx.xxx.149.62
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 03.01.2024, 10:44:44

Letos nás čekají největší útoky hackerů v historii. Bude napadena infrastruktura,elektrárny,vodní zdroje a o sektorech finančních ani nemluvě. Osobně jsem se “oddigitalizoval” jak to jen jde.🙂 A ti co tomu teď nevěří, tak dobře jim tak.😀 

Sarah01
Sarah01 (2185 příspěvků) 03.01.2024, 14:05:55 xxx.xxx.11.197
Verun:

Není na světě trest, který by omluvil a poskytl útěchu pozůstalým, za  úmyslný těžký trestný čin než jedině, že do smrti nevyleze z krimu ani kdyby se choval sebelépe(vězení má být tak odstrašující, aby se tam už nikdo nechtěl vrátit-nemyslím bití , týrání, ale taky ne welnes , na místo toho je spousta navrátilců na tato místa) nebo ..taky smrt. 


Teď nedávno jsem si přečetla pod článkem na seznamu, kde psali, že byl opět po polovině trestu propuštěn jakýsi vrah, že za to všechno může kulisák. Marně jsem přemýšlela, kdo to je ten kulisák, až teprve včera po zhlédnutí dokumentu o Václavu Havlovi, jsem na to přišla. A myslím si, že bohužel je to pravda. Zajímala by mě nějaká statistika, kolik vězňů je po návratu opravdu napraveno. Když tento, o kterém se psalo, neprojevil žádnou sebereflexi, nikdy se pozůstalým neomluvil, natož aby poslal finanční odškodnění, ke kterému byl i odsouzen. A teď se vrátí pravděpodobně do stejného města a ti pozůstalí ho budou potkávat. Hrozná představa.

Leithian
Leithian (801 příspěvků) 03.01.2024, 20:27:26 xxx.xxx.0.187
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 03.01.2024, 14:05:55

Ja zatim jedinyho napravenyho vezne videla v Vykoupeni z veznice Shawshank. Podobnejch mozna par bude (z tech horsich zlocinu) ale kvanta buhvi. A v nasich veznicich ktery jsou jak hotely pochybuju

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 05.01.2024, 13:49:15 xxx.xxx.60.150

Jen pro zajímavost: Včera další šílená podpásovka!!! Krom toho, že jsme přišli o pracovny a jsme dislokováni po celém kampusu a naňahnáni ve větším počtu v pidipracovničkách, tak včera info, že přicházíme i o VŠECHNY naše učebny!!! Já od př. týdne najíždím na zkoušení, a to fakt ve velkém - každej den odhadem 6hodin, a bylo mi včera řečeno:"Jo, a prostory pro zkoušení si sežeň a zajisti po vlastní ose!!!" Přitom, opět se profláklo, že osoba nejvíce zainteresovaná, o vzetí našich učeben věděla prý od jara, tedy téměř rok!!! Lidi, já jsem tak strašlivě znechucená!😢☹️

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 05.01.2024, 13:51:09 xxx.xxx.60.150
Fikovnice:

Jen pro zajímavost: Včera další šílená podpásovka!!! Krom toho, že jsme přišli o pracovny a jsme dislokováni po celém kampusu a naňahnáni ve větším počtu v pidipracovničkách, tak včera info, že přicházíme i o VŠECHNY naše učebny!!! Já od př. týdne najíždím na zkoušení, a to fakt ve velkém - každej den odhadem 6hodin, a bylo mi včera řečeno:"Jo, a prostory pro zkoušení si sežeň a zajisti po vlastní ose!!!" Přitom, opět se profláklo, že osoba nejvíce zainteresovaná, o vzetí našich učeben věděla prý od jara, tedy téměř rok!!! Lidi, já jsem tak strašlivě znechucená!😢☹️


Jak může být někdo takto bezohledný…?!! Jak může šéfovi tak strašně NEzáležet na studentech?!! Doneslo se mi, že studenti snad chystají petici. Je mi bohužel jasné, že nezmůžou lautr nic. Panebože, jak já jsem tam nešťastná!!!😢

balu
balu (2036 příspěvků) 05.01.2024, 13:53:15 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.01.2024, 13:49:15

To jako že si máte pronajmout na zkoušení salonek někde v restauraci? 

Já tomu u vás tam nerozumím. Přece zaměstnavatel musí zaměstnanci zajistit prostory pro výkon práce. 

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 05.01.2024, 13:55:28 xxx.xxx.60.150
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 05.01.2024, 13:53:15

Balu, máte SZ.

Jinak ano, sestřenice i ostatní přátelé mi včera psali, že toto už je fakt na stížnost na rektorát… Že snad já, jako examinátor nejsem povinna shánět prostory. Netuším, co budu dělat a je mi líto studentů… No, vyzkouším je, to je jasné…ale už teď tuším, že to bude v nedůstojných podmínkách.👎

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 05.01.2024, 14:00:21 xxx.xxx.60.150
balu:

To jako že si máte pronajmout na zkoušení salonek někde v restauraci? 

Já tomu u vás tam nerozumím. Přece zaměstnavatel musí zaměstnanci zajistit prostory pro výkon práce. 


“Já tomu u vás tam nerozumím.”

Balu, já tomu nerozumím také, resp. asi rozumím, ale bojím se veřejně napsat, oč jde. Jsem tam strašně nešťastná. Bezohlednost bylo už to vystěhování z pracoven v předvánočním čase (ač se to opět vědělo nejméně půl roku dopředu). No a kdo myslíte, že mi pomohl? Nesmím tahat těžké věci. Z ústavu nepomohl nikdo, strávila jsem tam dva a půl víkendu s přáteli, kteří právě balíkovali a nosili ty těžké věci do nové “pracovny”. Regulérní pracovnou to odmítám nazvat!!!

Jo, a máte pravdu. Já osobně řeším teď zkoušení, ale nám ještě běží semestr. Já jsem doučila před Vánocemi. Ale řada mých kolegů ještě ne. No a zajištění učeben pro výuku dělá zas jiná moje kolegyně (také jí to nepřísluší, ale je rektální alpinistka, tak si nestěžuje).

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 05.01.2024, 22:06:56 xxx.xxx.118.162

Však je zkouškový, tak budou volný učebny, ne? - jo tak, už jsem to dočetla, pardon… A nebo holt zažádat o meetingroom na rektorátu a to bude myslím jasný signál, že nemáte kde…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.