Aktuálně: 4 060 inzerátů199 813 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.06.2023, 15:52:54 xxx.xxx.27.178
chvd:

Tak obecne lidi hlavne kaslou na vychovu svych deti v nasi spolecnosti a to uplne stejne jako kaslou na vychovu svych psu. Mame se stale jak prasata v zite, totalne jsme ztratili pud sebezachovy a jsme lini, nezodpovedni a nedusledni. Projevuje se to tedy ve vsech oblastech.

Ale tenhle TC mozna vymizi logicky s tim, jak mizi fyzicky kontakt mezi lidmi v realnem svete.

Jinak pokud budeme verit evolucni teorii, prirozenemu vyberu atd ... tak i to nasili se tam da napasovat. "kvalitni" samicka prece nedostatecne "kvalitnimu" sameckovi nepodrzi .... a kdyz jo, jsou z toho mene kvalitni potomci, kteri maji mensi sanci na preziti, ba dokonce rozmnozeni se ....(mysleno celkove na prirodu, ne jen na lidi)


Jo, tak na tomhle určitě něco bude.

Ale osobně jsem prostě jen chtěla říci, že ať se tady budeme bavit, co je ještě v mezích a co je moc, tak to stejně nevyřešíme. Znásilnění je prostě jasně definováno zákonem, jen se neuplatňují dostatečné tresty.

A lidé si zvykli strašně spoléhat na systém, asi tak nějak, jak píšete. Že systém zařídí tohle  a tamto, že systém dá, ž enás plně ochrání, že se nám nemůže nic stát, jelikož nebyla x desítek let válka.  Že naši zodpovědnost převezme někdo jiný.

Istanbulská úmluva v tomto směru nevyřeší pravděpodobně nic a spíš bude zneužita. Nejlepší způsob, jak ochránit svoje děti, je trávit s nimi čas, bavit se s nimi, rozvíjet jejich "social skills" a naučit je přebírat co nejvíce zodpovědnost za vlastní chování. Holky dávat na sebe pozor, umět si nastavit hranice a ozvat se. Kluky učit úctu k ženám a neutírat jim zadek až do 30ti. Atd. atd. 

Můj názor.

chvd
chvd (394 příspěvků) 14.06.2023, 15:56:56 xxx.xxx.0.1
Gwaat-Hei:

Tak výchova je absolutní základ. Rodiče, školy, veřejné instituty. Násilník dříve či později dosáhne svého. Zvlášť když ho za to čekají směšné tresty.


Zivocichove jsou ze sve podstaty vice ci mene nasilni.

https://youtu.be/W4oEM0W6mhM

Je treba najit tu spravnou miru, jak se k tomu postavit. a to se nam ev. nedari, nechavame se zneuzivat temi, kteri z toho chteji mi byznys....ci jiny typ profitu

Ano vychova je zaklad a protoze na ni kasleme, vychovali jsme to, co tu nyni zije a podle toho taky asi dopadneme.

Doron (neregistrovaný) 14.06.2023, 15:56:56 xxx.xxx.162.50

Trochu odbočím.

Myslím, že obrovský problém našeho justičního systému jsou soudci.

Často profesně i lidsky nekvalitní.

Za svoje nedbalá nebo chybná rozhodnutí téměř nepostizitelní.

Proč myslíte, že se často zuřivě brání nahrávání soudního řízení ?

 

chvd
chvd (394 příspěvků) 14.06.2023, 16:00:18 xxx.xxx.0.1
Doron:

Trochu odbočím.

Myslím, že obrovský problém našeho justičního systému jsou soudci.

Často profesně i lidsky nekvalitní.

Za svoje nedbalá nebo chybná rozhodnutí téměř nepostizitelní.

Proč myslíte, že se často zuřivě brání nahrávání soudního řízení ?

 


problem jsme my vsichni...tedy i soudci

Doron (neregistrovaný) 14.06.2023, 16:03:25 xxx.xxx.162.50

Tak to už je na mě moc filozofický :).

chvd
chvd (394 příspěvků) 14.06.2023, 16:10:07 xxx.xxx.0.1

Buggyra:

chvd:

Tusim ze asi stejne, jako to je s nasledky podle toho, jak velky pes me pokouse.

Tady se mýlíte, trest za porušení zákona v případě odpovědnosti za zvíře je přesně definovaný. Zpravidla je to přestupek a hrozí nějaká správní pokuta. Pokud ale zvíře užijete jako zbraň, už je to zase kvalifikováno jinak. Pokud se bavíme o míře způsobené škody, to je potom otázka občanskoprávního sporu, ve kterém můžete požadovat odškodnění podle svého přesvědčení, a pokud se nedohodnete, tak na základě znaleckých posudků. Podobný postup se uplatňuje u nějakého toho napadení. Míra závažnosti se určí objektivně podle provedení činu, podle toho nastupuje trest, ale odškodnění vůči poškozenému se určuje odděleně.


Nemylim nejspise. Psal jsem to v jine souvislosti.

A v tom realnem zivote to muze byt jakkoliv, ale nejake pravdepodobnosti funguji a byvaji primo umerne necemu napr. trauma byva umerne mire te intervence. Tusim ze asi stejne, jako to je s nasledky podle toho, jak velky pes me pokouse.

Nepsal jsem tedy o umernosti vyse trestu, ale o umernosti pravdepodobne velikosti traumatu.

Tedy prevedeno na ty psy. Kdyz me pokouse rozzureny kangal, trauma(fyz i psych) nasledky budou pravdepodobne vetsi nez kdyz se do me pusti treba krysarik

Anonymní (neregistrovaný) 14.06.2023, 16:21:48 xxx.xxx.49.102

chvd, JanaJanaJanaJana, orionka mi to přijde že to tady jsou samí beznadějní liberálové 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 14.06.2023, 16:28:17 xxx.xxx.0.1

Buggyra:

proc by chlap nemel mit pravo po zenske TO ONO chtit? 

A já si myslím, že na to jaksi z definice nemá právní nárok. Na to chtění. Takže nemá právo to chtít. Chtít pouze "může" - z principu "co není zakázáno, je povoleno". A v důsledku samozřejmě pokud jeden chce a druhý ne, situace je jasná, a dotyčný chtící má smůlu, pokud nehodlá porušit zákon. Tak jednoduché to je. Já bych po vás taky mohla chtít peníze, ale právní nárok na to chtění nemám. Ale samozřejmě vám můžu navrhnout, ať mi je dáte (tedy... chtít můžu, že) :-D Nemám právo vám to navrhnout, ale můžu vám to navrhnout. Právo mám leda tak na svobodné vyjadřování, protože toto právo je někde ukotvené, tedy vymahatelné. Právo na to, chtít sex, není nikde ukotvené. Ale to je samozřejmě jaksi trochu slovíčkaření. 


To je asi jen o slovech. Bych treba mohl oponovat, ze mam pravo chtit cokoliv, protoze chtit cokoliv mi nic nezakazuje. Ze nemam pravo spoustu veci realizovat, vymahat, vynucovat si, to je vec jina.

Samozrejme zase muzete oponovat ve smyslu, ze nikde neni stanoveno, ze napr. obcan EU ma pravo chtit cokoliv.

napr.

LZPS

Článek 8 (1) Osobní svoboda je zaručena.

Článek 15 (1) Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Každý má právo změnit své náboženství nebo víru anebo být bez náboženského vyznání.

takze kazdy muze svobodne chtit(chteni neznamena realizaci), co chce mi z toho vyplyva. Ale nam zde preci nejde o vyklad "prava"

Aspon teda ja uz psal, ze na odbornou pravni debatu se necitim ani mne moc nezajima...mysleno v duchu, kdy je proste rozdil diskutovat o tom, ze napr.:

1-me nekdo podvedl

2-nekdo spachal TC podvodu

Anonymní (neregistrovaný) 14.06.2023, 16:33:20 xxx.xxx.49.102

Já bych po vás taky mohla chtít peníze, ale právní nárok na to chtění nemám.

Aspon teda ja uz psal, ze na odbornou pravni debatu se necitim ani mne moc nezajima...

Megí, tadyk vám to ujelo:) mohla:)

Anonymní (neregistrovaný) 14.06.2023, 16:39:01 xxx.xxx.27.178
Anonymní:

chvd, JanaJanaJanaJana, orionka mi to přijde že to tady jsou samí beznadějní liberálové 

chvd
chvd (394 příspěvků) 14.06.2023, 16:41:54 xxx.xxx.0.1

Buggyra:

Ano, jistě existují. Na základě jejich případu ovšem nejde zevšeobecňovat, právě proto, že, jak říkáte, to "není normální". Normální je násilí ani netrpět ani nepředvádět. Jsme společenský druh, kde je násilí pro přežití druhu nesmysl, proto je v našich sociálních skupinách nežádoucí. Proto jsme si vytvořili společenský systém založený na nenásilí, je to zakotvené ve všech náboženstvích a kulturách (nenásilí uvnitř komunity). (<- tolik k chvd Darwinovi - ne, fakt jsme se nevyvinuli jako násilný druh...)


Tak to mi prijde jako teze  z "myslenek" nejakeho Aspen institute ci treba Open Society F(o)und(ation).

Cela historie lidstva je o nasili, kompletne cela. Spolecensky system zalozeny na nenasili je stejne jako treba moralka ci poslusnost k panubohu jen fikci ci nastrojem k ovladani a udrzeni poslusnosti plebsu. Nerikam, ze ziju nejak zivelne, ale tvrdit, ze nase spolecnost je zalozena na tomhle, co pisete, to je hotova satira. Nase spolecnost je prave zalozena na tuposti a nevedomosti stada. To proto, aby vudci mohli stado smerovat, kam chteji a prosazovat si svou. To mame ostatne taky z prirody.

Takze ano, fakt jsme se vvinuli jako nasilny druh. I pravo je forma nasili.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.06.2023, 16:44:46 xxx.xxx.27.178

Anonymní:

chvd, JanaJanaJanaJana, orionka mi to přijde že to tady jsou samí beznadějní liberálové 

 

Nevím, kdo jste a koho označujete za liberáli.

Já v těhle nálepkách nejedu, nikoho pod žádnou nevidím a ani se sama do žádné skupiny nepasuji. Snažím se jen ve společenských tématech řídit pragmatem a vidět věci střízlivě....a jsem otevřená se bavit naprosto s každým, kdo slušně diskutuje a nenapadá. Prosazuji slušně vyjádřenou pluralitu názorů s otevřeným prostorem vyjádřit s epro všechny. Jen tehdy může být diskuze obohacující. Bohužel tohle velmi málokdo v současnosti chápe a umí.

Co požaduji, to také nabízím a řídím se okřídleným „I když s Vámi nesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl" (prý napsal Voltaire, ale je to vyvraceno)

Anonymní (neregistrovaný) 14.06.2023, 16:55:26 xxx.xxx.13.240
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.06.2023, 16:44:46

Tak takovými řečmi se dneska ohání každý prašivec s tím, že jeho názory budou snáze přijímány. I tak lze lidi rozdělit do určitých skupin a tady to nehezky smrdí eurokecy a zelenáči.

chvd
chvd (394 příspěvků) 14.06.2023, 16:55:34 xxx.xxx.0.1

Buggyra:

Jasně, za prvé je ovšem třeba jim vysvětlit, KDY je něco v nepořádku. Aby umělo to dítě tu situaci identifikovat. Některé děti totiž mají hranice vnímání nenormálně posunuté, stejně jako zmíněné ženy (výchova, prostředí, příklady...). A pokud je šance, že se tyto skutečnosti nedozvědí v domácnosti, měly by se je dozvědět ve vzdělávací instituci. No a pak, když už je jim jasné, kdy je to "špatně", lze jim vysvětlit, jak se v takové situaci zachovat. Pokud k zneužívání dochází v rodině (podstatná část případů), dítě to považuje za normální a nebo nutné zlo, tak kde se má dozvědět, že je to špatně? Výchova je jedna věc, ale když nastane tahle situace, výchova nepomůže. Společnost se nemůže spoléhat JEN na výchovu. "Podle statistik Dětského krizového centra 63 % dětí zneužito někým z rodiny, dalších 23 % pak někým, koho dítě zná. Jen zlomek dětí (cca 13 %) zneužil někdo neznámý. " Mýtus o pedofilech zneužívajících děti opět rezonuje internetem - E-Bezpečí (e-bezpeci.cz) Společnost musí podporovat u lidí ochotu takové činy hlásit a společnost takové činy musí trestat. Příprava těch lidí na takovou situaci je jedna věc, reakce společnosti na takový (i nedokonaný) skutek je věc druhá.

A samozřejmě prevence takových situací je věc třetí. Jak jste se tu o tom rozhovořily. Jenže bohužel pokud zneužívá dítě nebo dospělého někdo v rámci rodiny, co je takovému člověku platná poučka o tom, že nemá sám chodit parkem večer domů....


Ja myslim, ze zdravy zivotaschopny clovek by mel sam poznat, kdy je neco v neporadku.

A hlavne by to nasim potomkum nemeli vysvetlovat nefachcenkove bez odbornosti z neziskoveho sektoru a politiky.

Jakoze budeme populaci unifikovat? Vsem vysvetlime, jaky sex se jim ma libit, kolik nasili maji akceptovat a v kterych oblastech atd?

Ty statistiky jsou relevantni asi jako data o zemrelych na COV19. Naprosta vetsina nasili neni ve statistikach zdokumentovana a to se tyka asi vseho druhu nasili, ne jen tohodle typu.

lze jim vysvětlit, jak se v takové situaci zachovat.

kdyztak by se jim melo vysvetlit, jak se mohou zachovat

dítě to považuje za normální a nebo nutné zlo, tak kde se má dozvědět, že je to špatně?

Pokud neco povazuje za zlo, automaticky by si to melo spojit s tim, ze je to spatne. Co je pro nej spatne, by se melo dozvedet od svych rodicu, rozhodne ne od Bakaly, Sorose ci jejich pohunku :)

chvd
chvd (394 příspěvků) 14.06.2023, 16:58:30 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

Anonym:

"Jen ta dnešní nová vlna feminismu prostě počítá jen s popotahováním chlapů....a už nemyslí na to, aby se holky nebály se samy o sebe starat. "

Tahle vlna počítá s popotahováním chlapů ex post. Prostě "něco jsi udělal - máš být potrestán". Nic víc, nic míň. Já doufám, že ty přednášky na školách nejsou koncipované "až vás znásilní, jděte tam a tam", ale "toto je znásilnění, aby k tomu nedošlo, dělejte toto a toto - ale kdyby se to náhodou stalo, jděte pak tam a tam".

 


No ony jsou mnohdy koncipovane mnohem hure, kdyz to prezenu tak treba :"davejte si pozor, aby se na vas muz neusmal, mohl by vas chtit pohlavne zneuzit a tim by vam zkazil cely zivot"

chvd
chvd (394 příspěvků) 14.06.2023, 17:00:14 xxx.xxx.0.1
Buggyra:

Ne, fakt, až budu chtít do vězení na dovču, tak odstřelím pár lidí, protože pak budu mít fakt dovču. Kdybych defraudovala peníze na přepážce, tak mě zavřou až zčernám, ale když zahrabu v lese souseda, tak budu na ročním pobytu za státní útratu... to je ďábelský...

Esi vono to znásilnění nakonec nebude LEVNĚJŠÍ, než si najmout lehkou děvu!


Tak pokud se ta deva nasledne nerozhodne, ze to nedelala dobrovolne a ze na ni bylo vykonano sex. nasili...

chvd
chvd (394 příspěvků) 14.06.2023, 17:08:05 xxx.xxx.0.1
assil:

Testy DNA neznáte? smile


Nechapu jak souvisi ma znalost DNA testu s tim, ze chudak postizena oznamuje nekoho a nevi vlastne koho a oznamuje neco a nevi vlastne co, ale vi, ze to bylo spatne.

Jakoze ty DNA testynechate udelat vsem, kteri se v tu dobu mohli na danem miste nachazet, abyste zjistila, kdo to hrozne nasili, o kterem ani nevite, vlastne vykonal?

 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.06.2023, 17:09:53 xxx.xxx.21.160
Anonymní:

Tak takovými řečmi se dneska ohání každý prašivec s tím, že jeho názory budou snáze přijímány. I tak lze lidi rozdělit do určitých skupin a tady to nehezky smrdí eurokecy a zelenáči.


Mně je úplně jedno, co si o mých názorech myslíte. Obzvlášť když vystupujete jako anonym.

Na nepodepsané příspěvky přestávám reagovat.

chvd
chvd (394 příspěvků) 14.06.2023, 17:12:25 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

Já bych po vás taky mohla chtít peníze, ale právní nárok na to chtění nemám.

Aspon teda ja uz psal, ze na odbornou pravni debatu se necitim ani mne moc nezajima...

Megí, tadyk vám to ujelo:) mohla:)


Já myslim, ze na to chteni pravni narok mate, na ty penize mozna ano, mozna ne, zalezi kdo jste :)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.