Aktuálně: 4 033 inzerátů199 824 diskuzních příspěvků18 106 uživatelů

Politika...

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.12.2023, 12:10:15 xxx.xxx.133.55

Právě jsem mluvila se zástupcem… On je až patologicky hodný. Jako by se za ni styděl mi rovnou řekl:"Ještě tu není…"

Hmmm, právě telefonát od sekretářky:"Dotyčná osoba právě obědvá…"

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.12.2023, 12:12:42 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

No mně bylo včera řečeno (někým zvenčí), zda mám jasný důkaz, že ona sama navrhla setkání v po ráno a pak bez omluvy nepřišla. To mám samozřejmě v mailu.

Já si na to stěžovala právě sekretářce a odpověď byla:"Na tom nevidím nic špatného, dotyčná už musela i v minulosti zrušit schůzku jiným lidem."

Tak já na tom vidím špatného hodně, je to arogantní a povýšenecké. Omluva měla být samozřejmostí. Moje chyba, že jsem to napsala sekretářce…


Ona ta sekretářka určitě nepochopila, že to, co vám na tom vadí, je to “bez omluvy”. Nevinila bych ji - není-li shůry dáno…

Obrázek
orionka
orionka (531 příspěvků) 21.12.2023, 12:27:05 xxx.xxx.64.54
JanaJanaJanaJana:

Fíkovnice, vy musíte mít všechny okolo sebe radši než sama sebe.

Musíte se taky někdy zdravě naštvat a jednat především ve vlastním zájmu. To fakt není špatně.


Ona je otázka, co je pak to “ve vlastním zájmu”.

A k těm SMS od sekretářky - Fíkovnice, aspoň jste se měla zeptat, co se má obrátit proti vám. To je přece vyhrožování. Vy snad děláte něco špatného, neučíte nezkoušíte, prodáváte jedničky…..? - řečnická otázka.

A když do toho zamotám : Prožila jsem značnou část života v minulém režimu, a bohužel musím dodat, že už jsme zpátky.

balu
balu (2037 příspěvků) 21.12.2023, 12:31:13 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 21.12.2023, 10:53:03

Ať sama neodchází. Náplň práce je jí povinnen určit a  zajistit nadřízený, měla by ho o to písemně, třeba mailem, požádat. Pokud neurčí, tak paní nebude dělat nic, a pokud ji za to bude někdo popotahovat, tak je krytá. O přidělení práce svého nadřízeného žádala. Ať počká, pokud pro ni nemají práci, měli by ji propustit podle paragrafu 52, konkrétně z důvodu nadbytečnosti a měla by nárok na odstupné tři průměrné měsíční výdělky viz Zákoník práce.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.12.2023, 12:46:05 xxx.xxx.133.55

Tak je po pohovoru…

“Jani, já na Tebe myslím, opravdu, věř mi… Ale TEĎ nemůžu nic udělat… Navrhuji setkání v lednu…"

Tak jsem na to přistoupila, s tím chaosem, co je se stěhováním, jí toto fakt věřím…že nebude řešit ausgerechnet mě.

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.12.2023, 12:47:23 xxx.xxx.133.55
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 21.12.2023, 12:27:05

Ano, s poslední větou souhlas!!!

Já sekret. jen odepsala:"Obrátí vs. neobrátí! Mně je to úplně fuk!"

Fikovnice
Fikovnice (5770 příspěvků) 21.12.2023, 12:56:48 xxx.xxx.133.55
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 21.12.2023, 12:27:05

Jinak Orionko, VŠEM leží v žaludku můj home office!!! Na jednu stranu chápu, na druhou stranu tady těm lidem absolutně chybí empatie!!! Oni si nejen, že neumí, ale ani nechtějí představit třeba to, v jakých bolestech žiju 24/7!!!😟👎

Buggyra
Buggyra (4179 příspěvků) 21.12.2023, 13:08:23 xxx.xxx.198.226
balu:

Ať sama neodchází. Náplň práce je jí povinnen určit a  zajistit nadřízený, měla by ho o to písemně, třeba mailem, požádat. Pokud neurčí, tak paní nebude dělat nic, a pokud ji za to bude někdo popotahovat, tak je krytá. O přidělení práce svého nadřízeného žádala. Ať počká, pokud pro ni nemají práci, měli by ji propustit podle paragrafu 52, konkrétně z důvodu nadbytečnosti a měla by nárok na odstupné tři průměrné měsíční výdělky viz Zákoník práce.


A to bychom si ještě pověděli, jestli mají právo kvůli nadbytečnosti propustit ji a nebo tu, co na její místo nabrali později. To bude určitě něčí “neteř”, ta příchozí, jak to tak znám… Protože tu nadbytečnost tady trochýnek způsobil ten zaměstnavatel, že.

balu
balu (2037 příspěvků) 21.12.2023, 13:27:34 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 21.12.2023, 13:08:23

Jistě. Ale tady je evidentní, že se té původní zaměstnankyně chtějí zbavit. Předpokládám, že za takové situace, s takovým jednáním, tam nebude chtít zůstat. A pak je rozdíl, jestli odejde sama, bez odstupného, nebo s odstupným. A jestli půjde na pracák, tak je také pro ni výhodnější, když půjde podle paragrafu 52, protože podpora se bude poskytovat první dva měsíce 65%, další dva měsíce 55% a další měsíce 45%. Teď je to tak, že se poskytuje podpora až po vyčerpání odstupného, tedy při tříměsíčním odstupném až po třech měsících, ale uvažovalo se o tom, že toto bude zrušeno a bude nárok na podporu od prvního měsíce bez ohledu na odstupné (nevím, jestli to schválili). Pokud půjde sama, bez odstupného, bude podpora poskytována od začátku nároku ve výši 45%. Vždy jsou to procenta z čistého průměrného výdělku. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.12.2023, 13:37:24 xxx.xxx.64.54
balu:

Jistě. Ale tady je evidentní, že se té původní zaměstnankyně chtějí zbavit. Předpokládám, že za takové situace, s takovým jednáním, tam nebude chtít zůstat. A pak je rozdíl, jestli odejde sama, bez odstupného, nebo s odstupným. A jestli půjde na pracák, tak je také pro ni výhodnější, když půjde podle paragrafu 52, protože podpora se bude poskytovat první dva měsíce 65%, další dva měsíce 55% a další měsíce 45%. Teď je to tak, že se poskytuje podpora až po vyčerpání odstupného, tedy při tříměsíčním odstupném až po třech měsících, ale uvažovalo se o tom, že toto bude zrušeno a bude nárok na podporu od prvního měsíce bez ohledu na odstupné (nevím, jestli to schválili). Pokud půjde sama, bez odstupného, bude podpora poskytována od začátku nároku ve výši 45%. Vždy jsou to procenta z čistého průměrného výdělku. 


Vidím, že se vyznáte. Jak je to s důchodcem. Pracovní poměr na dobu neurčitou. výpověď? Odstupné? Jestli to máte v hlavě. Jinak budu hledat sama. (Ale není to ta paní s obsazenou židlí - to jen nové vedení řádí na více frontách )

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.12.2023, 13:48:40 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

Zajímavé https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/ukrajina-pomoc-penize-valka-obnova-tomas-kopecny_2312211111_pj


Kdyby Západ furt nemazal Ukrajině med kolem huby a neutvrzoval ji v myšlence na vítězství nad jadernou mocností, s jednou z největších armád světa……plané naděje, byl by dávno konec a kolik 100 tis. mužů mohlo žít, pracovat a budovat. Jí vím, že se mnou nebudete souhlasit, ale já to beru přes ty mrtvé a zmrzačené (na obou stranách ) od začátku. A za mořem si stařec mne ruce, padá ze schodů a psovi říká bratře.

balu
balu (2037 příspěvků) 21.12.2023, 14:59:36 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 21.12.2023, 13:37:24

S jakým důchodcem? Invalidním? Starobním? Tohle bohužel nevím. Taky bych musela hledat. Řekla bych s invalidním stejně jako s neinvalidním zaměstnancem. U starobního bych se snažila ukončit pracovní poměr dohodou. Vlastně jsem neslyšela o žádném starobním důchodci, který by skončil dle paragrafu 52. 

kometa
kometa (5566 příspěvků) 21.12.2023, 15:30:46 xxx.xxx.147.163
Saga:

Neznám podrobnosti, tedy nevím, jak bych jednala, ale tady to fakt zavání. Tady by to minimálně stálo alespoň za jedno setkání s právníkem, od kterého bych se odrazila, jestli do sporu půjdu nebo nikoliv. Situaci, kdy zaměstnanec vyhrál spor se zaměstnavatelem, jsem zažila na vlastní kůži a taky tomu na začátku nikdo nevěřil.


jedno setkání s právníkem

Kamarádka takhle spor se svým bývalým zaměstnavatelem vyhrála.

Ale i tak změnila místo. Což chápu.

Doron
Doron (2376 příspěvků) 21.12.2023, 16:25:20 xxx.xxx.29.75

Ale na Filozofický fakultě TEĎ prý zabili několik lidí a prý desítky zraněných. Zatím se nic neví, jenom , že střelece už zastřelili.

To je hrůza .


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.