Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Politika...

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 13.12.2023, 10:41:48 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

Dnes, kdy se žáčci posilují různými energeťáky plus si šlehnou nějakou dobrůtku (zažila na vlastní třídě), je to občas o život. Kdybych bývala včas neuhla letící lavici (sic!), též bych byla v titulcích. Už jsem šla pro hasičák, když se objevili tělocvikáři s PČR 😄


To budou děti imigrantů, tam to asi bude úplně jedno, jestli si něco šlehli nebo ne, mají holt horkou krev.

Buggyra
Buggyra (4076 příspěvků) 13.12.2023, 10:55:14 xxx.xxx.198.226

No před deseti lety to dítě imigrantů upe nebylo ;-) To byl zcela domácí blonďáček z devítky. Mimochodem, děti vietnamských imigrantů byly premianty na škole a malý Číňan v trojce uměl anglicky líp než já.

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 13.12.2023, 11:42:04 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

No před deseti lety to dítě imigrantů upe nebylo ;-) To byl zcela domácí blonďáček z devítky. Mimochodem, děti vietnamských imigrantů byly premianty na škole a malý Číňan v trojce uměl anglicky líp než já.


Já myslím konkrétně ten Neukölln, ne vaši školu, pochopitelně.

Rapotačka (neregistrovaný) 13.12.2023, 11:50:56 xxx:xxx.7a47:bafb
Rapotačka:

Kovid (z FB)

 https://videoarchiv.psp.cz/playa.php?cast=3587

Na půdě Poslanecké sněmovny proběhl seminář o kovidu.  

Kanál YouTube záznam ze semináře raději smazal, protože pravda ?

Proč o tomto semináři neinformovala televize a mainstreamová média?


A to se  daří a podaří.😇

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Hudebnik-Pavel-Fajt-Fiala-chce-prezit-ma-zadani-znicit-CR-Vy-to-mate-pochopit-co-nejpozdeji-747549

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 13.12.2023, 14:57:26 xxx.xxx.124.17

Tak jsem dostala vyúčtování elektřiny - ten vládní strop, co platil letos.

Minulé vyúčt. mi vraceli víc jak 10 tisíc.

Teď po mně chtějí zaplatit 4500. (A to neutekl ani ten rok, co běžně vyúč. je, protože jsem potřebovala jenom změnit nějaké údaje, tak jsme udělali o měsíc a půl dřív vyúč.)

Myslím, že tady bude ještě hodně veselo, až dojdou všecka vyúčtování ostatním lidem, běžně tu chodí v lednu. 

A to radši ani nemyslet, kolik dal stát (my všichni) těm prodejcům elek. jako kompenzaci toho, že mají EE za 13 Kč a nám zákazníkům ji musí, chudáci, prodávat za 6.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.12.2023, 16:31:04 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.12.2023, 14:57:26

Jj, já jsem taky minule měla jakýsi neuvěřitelně velký přeplatek…

Teď uvidím… Každopádně já už dokonce skoro nesvítím!!!😲 U dvou lamp mi řekli, že žárovka, která byla do nich, už se dál nesmí prodávat či co. Zářivka v kuchyni došla také… Takže de fakto svítím - když je potřeba - jen asi ve 3 místnostech. Ale samozřejmě, že svícení není všechno, že jo… To jsem tedy zvědavá…

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.12.2023, 16:33:26 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.12.2023, 14:57:26

Jenže ono se zdražuje prostě úúúplně všechno. Přišlo mi pojištění chalupy - nemám ještě zaplaceno, ale k tomu informační dopis, že byli nuceni pojistné zvednout. Dále jsem o jeden den prošvihla povinné ručení. Pádila jsem to večer zaplatit…a koukám, navýšení asi o 600,- Kč. Atd., atd.

Jsem zvědavá, kolik budu platit STK, i ta mi propadá…😔

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.12.2023, 16:36:03 xxx.xxx.177.249

Vlastně Megi, byla byste ochotná se vyjádřit k ceně odborné korektury nějaké populárně-medicínské knihy??

Je to taková zapeklitá věc, ani nevím, zda budete chtít odpovědět. Tak to nedudu nějak moc rozebírat.

Takže jen zjednodušeně: Kniha má asi 300 nebo 400 NS a nabídli mi 10,- Kč za NS. Odmítla jsem…

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 13.12.2023, 17:24:38 xxx.xxx.162.253
megi-the-pes:

Tak jsem dostala vyúčtování elektřiny - ten vládní strop, co platil letos.

Minulé vyúčt. mi vraceli víc jak 10 tisíc.

Teď po mně chtějí zaplatit 4500. (A to neutekl ani ten rok, co běžně vyúč. je, protože jsem potřebovala jenom změnit nějaké údaje, tak jsme udělali o měsíc a půl dřív vyúč.)

Myslím, že tady bude ještě hodně veselo, až dojdou všecka vyúčtování ostatním lidem, běžně tu chodí v lednu. 

A to radši ani nemyslet, kolik dal stát (my všichni) těm prodejcům elek. jako kompenzaci toho, že mají EE za 13 Kč a nám zákazníkům ji musí, chudáci, prodávat za 6.


Já mám sazbu D45d, takže zálohy mám nastavené dost vysoko, ale vlastně netopím vůbec, na to mám dřevo. Už jsem si dělala odečet v listopadu a měli by mně zatím pořád vracet. Myslím, že víc šetřit už doma nemůžeme.

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 13.12.2023, 18:34:33 xxx.xxx.124.17
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 13.12.2023, 17:24:38

To máme stejně, mám d26, akumulačky a bojler, ale od pádu BE akumulačky stojí. 

Je to takhle - než přišel vládní strop, drželi cenu pod 4 Kč. A vraceli mi. Jakákoli firma.

A jak ohlásili strop na 6 (8 - 12 s těmi platbami okolo), tak všichni ceny zvedly na těch 10 12 13 Kč. Co je přes 6 - stát doplácí těm firmám.

A my platíme těch 6 letos. Jenže to není 6, ale těch 10 třeba. Já mám 7 - 9, oni ceny taky v průběhu roku měnili. Takže za letošek mám ceny skoro dvojnásobné oproti loňsku.
Logicky musím doplácet balík.

A co se stalo teď? Dostanu nový ceník, protože od Nového roku už vládní strop neplatí,
a cenu mám kolem 5 Kč. Kompletní cenu. Dobrý, co?

fikovnice: odborná korektura je ještě dražší než běžná, té běžné je nejnižší cena 30 Kč - tam se opravuje sz iy čárky atp. a nejnutnější blbý slovosled. Pokud jsou do textu zásahy větší, už jde o editaci a cena je 60. A pokud se tiskne, přijde ještě další korektura po sazeči a grafikovi, no tak tam je celková cena toho korektora 100.

To je nejnižší cena na trhu. Já to dělám pro začínající autory, aby měli šanci - aby nemuseli shánět 100 tisíc na prvotinu.
Když je třeba víc jak 100 NS, tak je cena na dohodě, ale víc jak poloviční slevu asi nikdo čekat nemůže. 

Jestli Vás text baví a máte po večerech čas, dohodněte se na nějaké částce, ono to zas tak namáhavé není, když tomu rozumíte - tomu oboru - nebudete upravovat stylistiku, jen prostě to nutné - překlepy, iy a tak. Stran je to hodně, no, ale kdyby dali třeba 10 litrů, není to špatné, budete si prostě po večerech číst ve Wordu. 😀 

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 13.12.2023, 19:20:41 xxx.xxx.124.17

Eště taky záleží, co si pod tou odbornou představují… jestli máte zkontrolovat faktickou stránku - jakože někdo použil odborný termit nesprávně - tak to zas tak špatná cena není, vezměte si, že si to přečtete… přepíšete “pár” nesmyslů a dostanete pár tisíc. 
Jo, kdyby šlo o klasickou korekturu, tak to ne, to je málo korun. A taky možná ani nevíte, že máte hlídat mezery mezi slovy… Tak to se asi nejdřív dohodněte, co chcou. 

Anonymní (neregistrovaný) 13.12.2023, 22:25:03 xxx.xxx.242.38

Boj za naše oligarchy proti těm Ruským.😄 Já vám to říkal že to všechno zaplatíte vy.😄 Nevěřili jste mi a je zajímavé že ty “bubliny” z ČEZu raději prasknou než by se rozdělili s vámi o svůj tučný zisk. A to v době kdy se hlásalo jak musíme být soudržní a trpět s Ukrajinou.😄 Sakra takhle bych chtěl taky trpět. Nejvyšší zisky v historii a pak tito lidé mají nejvíc plnou hubu jak je třeba vytrvat a třeba i trpět. Jsem se jen stavil se mrknout jak dlouho si vy Češi ještě necháte kálet na hlavu. Někteří si v tom snad ještě libují.😄 Předem se omlouvám,ale ven to muselo.😄

megi-the-pes
megi-the-pes (3062 příspěvků) 13.12.2023, 22:49:49 xxx.xxx.124.17

Tak jasně, pojďme si rozdělit náš zisk ČEZ, co patří ze 70 procent nám. To je tak chytrý, úplně mě to ohromilo, až jsem úplně ohromená, že nemám slov, smaže to někdo?

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.12.2023, 22:58:24 xxx.xxx.60.24
megi-the-pes:

To máme stejně, mám d26, akumulačky a bojler, ale od pádu BE akumulačky stojí. 

Je to takhle - než přišel vládní strop, drželi cenu pod 4 Kč. A vraceli mi. Jakákoli firma.

A jak ohlásili strop na 6 (8 - 12 s těmi platbami okolo), tak všichni ceny zvedly na těch 10 12 13 Kč. Co je přes 6 - stát doplácí těm firmám.

A my platíme těch 6 letos. Jenže to není 6, ale těch 10 třeba. Já mám 7 - 9, oni ceny taky v průběhu roku měnili. Takže za letošek mám ceny skoro dvojnásobné oproti loňsku.
Logicky musím doplácet balík.

A co se stalo teď? Dostanu nový ceník, protože od Nového roku už vládní strop neplatí,
a cenu mám kolem 5 Kč. Kompletní cenu. Dobrý, co?

fikovnice: odborná korektura je ještě dražší než běžná, té běžné je nejnižší cena 30 Kč - tam se opravuje sz iy čárky atp. a nejnutnější blbý slovosled. Pokud jsou do textu zásahy větší, už jde o editaci a cena je 60. A pokud se tiskne, přijde ještě další korektura po sazeči a grafikovi, no tak tam je celková cena toho korektora 100.

To je nejnižší cena na trhu. Já to dělám pro začínající autory, aby měli šanci - aby nemuseli shánět 100 tisíc na prvotinu.
Když je třeba víc jak 100 NS, tak je cena na dohodě, ale víc jak poloviční slevu asi nikdo čekat nemůže. 

Jestli Vás text baví a máte po večerech čas, dohodněte se na nějaké částce, ono to zas tak namáhavé není, když tomu rozumíte - tomu oboru - nebudete upravovat stylistiku, jen prostě to nutné - překlepy, iy a tak. Stran je to hodně, no, ale kdyby dali třeba 10 litrů, není to špatné, budete si prostě po večerech číst ve Wordu. 😀 


Megi, děkuju za odpověď.

Mně se prostě těch 10,- Kč za NS zdálo málo. Zkoušela jsem smlouvat, ale neprošlo to. Abych napsala trošku podrobněji: Je to medicínská kniha, ale spíš taková populárně-medicínská, aby si to mohl číst i laik. No a já vůbec nechápu ty pochody daného nakladatelství. Oni si to nechali přeložit od nějaké holčiny. Ta tam ale vyrobila milión bot, tak to dali jako by na “nový překlad” nebo korekturu (?) té mojí sousedce. Kolik dostane ona, nevím. Ale ptž ona spoustě medicínských věcí nerozumí, tak navrhla, že to budeme dělat spolu a já budu odpovědná za odbornou korekturu. Já byla nadšená, mj. byl by to výdělek… No, jenže sousedka říkala to stejné, co Vy. Že za odbornou korekturu mám chtít minimálně 70,- Kč/NS. Vyjednávání už nechala na mně. Redaktorka přišla s tou srandacenou, tak jsem si spočítala, že bych dostala asi 3000,- Kč, že bych v tom ležela týdny (možná i déle), a napsala jí, že do toho jdu, ale za jinou cenu. Odmlčela se…a pak mi napsala, že vyšší cena jí neprošla u vedení nakladatelství. No, ve finále to dělám zadarmo😕, ptž sousedka to vzala, ale volá mi, kdykoli si neví rady, jak správně nějaký medicínský obrat přeložit, resp. opravit po té první překladatelce. Ale nevadí mi to. Mě to i celkem baví a druhak sousedka v době mé nepřítomnosti mi obstará kočky. Tak jí mám co vracet… Jen je škoda, že jsem to mohla mít i jako přívýdělek.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 13.12.2023, 23:04:55 xxx.xxx.60.24
megi-the-pes:

Eště taky záleží, co si pod tou odbornou představují… jestli máte zkontrolovat faktickou stránku - jakože někdo použil odborný termit nesprávně - tak to zas tak špatná cena není, vezměte si, že si to přečtete… přepíšete “pár” nesmyslů a dostanete pár tisíc. 
Jo, kdyby šlo o klasickou korekturu, tak to ne, to je málo korun. A taky možná ani nevíte, že máte hlídat mezery mezi slovy… Tak to se asi nejdřív dohodněte, co chcou. 


Ne ne, ono to už padlo.

Sousedka už na tom maká nejméně 2 měsíce… Jinak možná měla jiné představy sousedka (ofic. překladatelka) a jiné nakladatelství. Sousedka chtěla, že to budeme dělat tak nějak simultánně, tedy ona by byla vždy o něco napřed, já to četla ještě znovu po ní a opravovala. 

No, jenže tím, že první překlad udělala ta jejich nasmlouvaná holka a já teď vidím, jak to s odpuštěním zmrvila, tak by to asi fakt bylo málo peněz za hodně práce. Ale to neva, třeba to vyjde někdy příště.😉 Jak jsem psala, mě to i celkem baví: Třeba včera jsem měla se sousedkou dvouhodinový telefonát a radila jí, co a jak opravit… Pravdou je, že ona mi cenu, jakou si ona vyžádala, neřekla…ale tak, je to její věc. Navíc ona se tím živí. U mě by šlo vyloženě jen o přívýdělek, nějakej ten peníz navíc.

Anonymní (neregistrovaný) 13.12.2023, 23:32:19 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 13.12.2023, 22:49:49

Vy jste bůbec nepochopila co jsem tím myslel,ale jako vůbec.😄 

Anonymní (neregistrovaný) 13.12.2023, 23:56:32 xxx.xxx.242.38

Neříkal on náhodou někdo jak nebude přijímat nesystémové řešení v podobě zastropování a místo toho mimořádně zdaní zisky? Ty prostředky potom použije na kompenzace? Místo toho ještě převedou na spotřebytele regulovanou složku. Snad tomu nikdo nevěříte.. Vy dostanete prd, tak možná letenku z práce a oni ve spojení s politiky rozhodně o nic nepřijdou.😐 Proč máte tak drahou elektřinu i když jste vlastně výrobci? A ještě jí zdraží? To je na přes hubu a pořádnou.😐 

Anonymní (neregistrovaný) 14.12.2023, 06:07:10 xxx:xxx.c3da:c97d
Thielli:

Fíkovnice, víte jaká nejčastější věta padá u nás v rodině směrem k nejmladší generaci? ŽIVOT PROSTĚ NENÍ FÉR. Musíme jim to opakovat a opakovat pokaždé, když narazí na další a další nespravedlnost. Nejsem z těch, kteří mají ostré lokty, spíše říkám - tak se tím, co mi berete, třeba uduste - ale na druhou stranu… Trvalo mi to a dnes už si nenechám jen tak něco líbit. Zapomeňte na to, že “instituce” ocení letitou loajalitu. Tu ocení spíš soukromá osoba, živnostník, který ví, který na vás celý život vidí a pamatuje si… instituce je jako olej na dlažkách. Rozlije se spárami, kam může a když už neteče, alespoň sákne… Je bohužel je na nás, kdy to zarazíme a nepustíme dál. A váhy, které to určují, máme každý jen ve své hlavě. Nikdo zvenčí vám to nenaváží za vás…

Dyk to všechno musíte přeci vědět…  Držím vám palce, osobo 🙂 


A zajímavý jak ti lidi prostě mlčí a to jsou dobrosrdečný, vážení a vzdělání, třeba strýc.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.