Aktuálně: 4 122 inzerátů197 720 diskuzních příspěvků18 072 uživatelů

Politika...

efe
efe (1470 příspěvků) 01.12.2023, 10:22:59 xxx.xxx.199.5

Ono už se v ekonomii a bankovnictví nepočítá ?

Hehe, toto je můj životní paradox, takže mohu odpovědět tzv. z první ruky 🙂 Na vše stačí excel (nebo jiné SW). Říkám já, student mající svého času na všech školách s matematikou zásadní problémy a,  v podstatě, matematikou se živící, coby controller.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 01.12.2023, 10:24:55 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 01.12.2023, 10:22:59

No ano, ale když do excelu zadám chybný vzorec a z matiky vím kulové, ani mě netrkne, že mi to počítá špatně, ne? 😄

efe
efe (1470 příspěvků) 01.12.2023, 10:26:51 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 01.12.2023, 10:24:55

No to už je spíš otázka praxe, jestli vidím nebo nevidím. Buď je výsledek úplně mimo mísu požadovaného/očekávaného nebo ne. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 01.12.2023, 10:44:21 xxx.xxx.27.179

Ambis neambis, to je přece šumák, dneska nemá úroveň ani řada státních škol. Byl zde prostě postován odkaz na názor ze Seznam Medium nebo odkud, kde byl islám rozebírán vlastně jako náboženství, ve kterém je zakořeněné zlo 😀 na to konto jsem já dala link na BP z Ambis, kde se rozebírá islám vs. násilí a ty závěry měli celkem hlavu a patu a v podstatě to vystihlo můj postoj a protiargument, proto jsem to sdílela. Tudíž k věci:

1) Ambis může být podprůměrná VŠ, avšak nemusí to znamenat, že každá BP je zde špatná.

2) BP může a nemusí být relevantní zdroj informací.

3) Seznam Medium může být a nemusí relevantní zdroj informací, jenže u daného článku o islámu bylo naprosto evidentní, jak si autor spoustu věcí myslí, ale také spoustu věcí neví, takže dojmologie

4) ta holka v tý BP alespoň dokázala, na základě čeho vyvozuje dané závěry v bakalářce, a dost věcí se shodovalo i s tím, co jsem osobně viděla/slyšela/četla o zemích/v zemích, kde je islám a které jsem procestovala.

A víc se tady obhajovat nebudu, jelikož to nemá význam 😀 spíš dávám podněty k zamyšlení. Za zdroje, který sleduju a nesleduju, mě (a kohokoli jiného) může pranýřovat jenom trotl (mimochodem jsme celkem magor a čtením zpráv z různých zdrojů - i těch zahraničních a i těch tzv. "mainstreamových" - trávím tak 2 až tři hodiny denně, a ať se to komu líbí nebo ne, to, co vytahuje Bobo, se objevuje i v jiných zdrojích - i v těch zahraničních, třeba ve vztahu k válce na UA. Takže ano, prospěchářská být může, ale ve světle současné kvality novinářů v ČR její práce vychází minimálně jako ucházející).

Orionka (neregistrovaný) 01.12.2023, 13:26:33 xxx.xxx.64.54

K AMBISU a matematice. Vstup na jakoukoliv VŠ předpokládá maturitu i z matematiky. ( Nebo už není povinná?). Takže pod výrazem “bez matematiky” bych čekala, bez vysokoškolské matematiky, ale pochopitelně s matematikou aplikovanou v množství ekonomických předmětů. A teď plácnu : tam by současná středoškolská matematika měla stačit.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1023 příspěvků) 01.12.2023, 13:37:14 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 01.12.2023, 13:26:33

Povinná není, a to už dávno. Jen se státní maturitou dalo na výběr, že povinně jazyk nebo matika myslím.

A to, že na ambis jde jít bez přijímaček bez matiky, ještě přece neznamená, že tam matika není, nebo alespoň aplikovaně. Muselo by se to vzít obor po oboru a jejich studijní plány. A jasně že si soukromá VŠ nenapíše "přijímačky z matiky". A že matiku nemají, to už si píšou i státní školy do inzerce.

Jinak u hodnocení soukromých VŠ bych  s přísností trochu brzdila. Třeba Unicorn Colledge je snad nejlepší IT VŠ u nás, Metropolitní univerzita má daleko lepší mediální studia než FSV, protože prostě má lepší prostředky pro praxi. Atd.

Orionka (neregistrovaný) 01.12.2023, 13:38:16 xxx.xxx.64.54
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 01.12.2023, 13:26:33

Dodám: Nefandím soukromým školám, ani středním ani vysokým.(V devadesátkách se střední soukromé školy zakládaly s motivem “založíme školu, nabouchame kačky”. V Liberci takové gymnasium podnikavci založili, přesvědčili naivního profesora, aby je zaštítil coby ředitel. V září 3.,nebo 4. roku, našli studenti na dveřích ceduli Škola zrušena a nastal hon na místa, kde by děti mohli dostudovat!! Podnikavci nabouchali kačky a pan profesor měl ostudu. Na druhou stranu bylo v Liberci velice kvalitní soukromé gymn.. Píši bylo. Stále je, ale kvalita po změně majitele dost utrpěla.)

Sarah01
Sarah01 (2144 příspěvků) 01.12.2023, 16:44:44 xxx.xxx.162.253
JanaJanaJanaJana:

Můžete mi vysvětlit, proč mě urážíte? Je to sice virtuální prostředí, ale chodí sem řada “profláklých profilů” s různými názory, a i tak se k sobě dokáží chovat slušně, i když se třeba nepotkali nikdy osobě, vědí o sobě řadu věcí a snaží se tu vytvářet vesměs kultivované prostředí. 

Čili tímto bych vás ráda požádala, ať se tu chováte slušně anebo si jděte vylívat svůj kyblíček někam třeba na Novinky.cz, tam je těch agresivních narušenců hromada a budete se mezi nimi hezky vyjímat.


Kašlete na 12ku, dyť je to jen nějakej anonymní výkřik do tmy. Nevšimla jsem si, že by přispívala pravidelně, natož aby tady dávala rady ohledně psů. To bude nějaká frustrovaná osoba, která už se ani neozve.

kometa
kometa (5480 příspěvků) 02.12.2023, 09:00:24 xxx.xxx.147.163
Orionka:

K AMBISU a matematice. Vstup na jakoukoliv VŠ předpokládá maturitu i z matematiky. ( Nebo už není povinná?). Takže pod výrazem “bez matematiky” bych čekala, bez vysokoškolské matematiky, ale pochopitelně s matematikou aplikovanou v množství ekonomických předmětů. A teď plácnu : tam by současná středoškolská matematika měla stačit.


Maturita z matematiky není povinná. Na SOŠ Už dlouho. A přesto se studenti na VŠ dostanou. A úspěšně dokončí.

Anonymní (neregistrovaný) 02.12.2023, 10:52:38 xxx.xxx.20.252

A to je dobře nebo špatně. Výsledky soucasnych úspěšných studentů můžeme vidět dnes a denně, zvlášť pokud tito úspěšní maji ambice menit společnost v politice..

Anonymní (neregistrovaný) 02.12.2023, 11:51:54 xxx:xxx.fe11:75ed

Bez matiky je to špatně

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 02.12.2023, 12:26:40 xxx.xxx.61.121
Fikovnice:

Já nevím, jestli to chci poslouchat…beru něco přes dvacku…😢

Jinak na MU je jasně daná mzda: Pro asistenty, odb. asistenty, docenty a profesory, daná mzdovým řádem nebo jak se to jmenuje.

Ubohost mzdy může vylepšit šéf - Osobním ohodnocením, to by ovšem musel(a) chtít.

A to, že někdo (i u nás) bere přes 200k, tomu nejen, že věřím, ale vím to.

Dnes dala výpověď moje kolegyně - dělaly jsme spolu skoro 30 let…


Mně už je asi jedno, že to napíšu veřejně. Náš ústav upadá, i proto dala kolegyně výpověď. Dozvěděli jsme se, že máme do 14 dní vystěhovat celý náš ústav - dvě patra (+ jsme měli krásnou terasu). Od zač. semestru jsme věděli, že přijdeme o naše učebny, které nám záviděla půlka kampusu. A teď šok - vystěhování i nás - akademiků. Rozstrkají nás tak různě po kampusu. Já brala jako asi poslední výhodu, že jsem 30 let měla svoji vlastní pracovnu. Toto skončilo, respektive asi 4 protežovaní budou opět sami. Já, jako nejdéle působící na ústavu, ne. Navíc se ukázalo, že o stěhování osoba xy věděla půl roku dopředu. Nemám slov a beru to jako totální neúctu ke svým zaměstnancům. Závidím své kolegyni (odvahu), že dokázala udělat tak rychlý a razantní krok a že k poslednímu dni v listopadu tu výpověď dala.

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.12.2023, 16:02:38 xxx.xxx.64.54
kometa:

Maturita z matematiky není povinná. Na SOŠ Už dlouho. A přesto se studenti na VŠ dostanou. A úspěšně dokončí.


Ku podivu na technických středních školách snad nebyla (píšu snad ) maturita z matiky povinná nikdy. Dokonce se neučila ani celé 4 roky. Na vysoké škole potom měli šikovní kluci problém projít přes 1. ročník, právě přes matiku a fyziku. Průmyslováci a měli smůlu. A předběhly je holky z gymplů.

Fikovnice
Fikovnice (5688 příspěvků) 02.12.2023, 16:05:22 xxx.xxx.61.121
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 02.12.2023, 16:02:38

Já nečetla celou tuto problematiku zde v diskuzi…

…každopádně jsem ještě z ročníků, které (alespoň na gymplu) z matiky maturovaly povinně. A popravdě mi vadí, že se toto zrušilo. Vy ostatní máte názor jaký? Třeba na těch gymplech…?

kometa
kometa (5480 příspěvků) 02.12.2023, 16:06:37 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 02.12.2023, 16:02:38

Už se učí celé 4 roky. Od té doby, co jsou státní maturity. 

Otázka, jestli je to na SOŠ nutné. Já třeba spíš ocením sestřičku, která umí píchnout injekci než takovou, která ovládá integrály. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 02.12.2023, 16:07:15 xxx.xxx.64.54
kometa:

Proč? Znám spoustu chytrých a šikovných lidí, kteří maturitu z matematiky nemají.


Já zas znám spoustu takových, co ji mají a je jim k….ničemu. Ale stejně jsem pro maturitu z matiky, snad mimo umělecké školy. Kvůli logickému myšlení - třeba. Zase naše matika a dnešní - nedá se srovnávat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.