Aktuálně: 4 059 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

keriton
keriton (553 příspěvků) 28.11.2023, 06:33:32 xxx.xxx.80.121

Také jsem včera prohlásila, že toto počasí považuji za nechutné (mokro-bláto-sněho-déšt), ale pak jsme se psem začali vymýšlet, co vše by bylo horší. Napadla nás písečná bouře nebo 40° ve stínu. Dnes ráno máme čistě bílo a poprvé jsme tak mohli provést ranní procházku v terénu místo ve městě. To mi přišlo fajn, pes byl teda trochu moc nadšen… 😀  

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 28.11.2023, 06:48:46 xxx:xxx.6fa7:336f

možná je to tím, že už moje babička se narodila v předminulém století v deštivém Liberci… ale mám ráda mlhu, déšť, chumelenici… a opravdu nemusím jen vedro. 

Z překrásného podzimu jsme vpadli rovnou do zimy. Miluju první procházku brzy ráno (kolem půl šesté) - nikde nikdo, vločky se pomalu snáší na bílou peřinku, sníh vrže pod tlapkama…  Za chvilku půjdu doplnit krmítka, má se sníh sypat celý den. Jsem doma (za pracovní sobotu), tak si to hezky užijeme…jen tedy poo se stavíme na veterině - Yodu začaly trápit anály a zrovna uděláme kontrolní sono, co dělají cysty… To jsem opravdu zvědavá

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 28.11.2023, 07:14:28 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 28.11.2023, 06:48:46

Držíme mladému jinochovi palce. S tichou závistí na ty vločky, zde v půl šesté rachotí už kde co, na psy se snáší déšť se sněhem, na mě na kole následně také a ještě následně mi projíždějící autobus pošle tak čtyři litry odspodu z louže až do rozkroku. Ale ano a ještě jednou ano, zlatá louže proti předpovědi úmorných veder. Všem krásný den 🙂

janaa
janaa (460 příspěvků) 28.11.2023, 13:28:31 xxx:xxx.9c94:dce5

U nás sněhová kalamita, celý dopoledne nešel proud,takže žádný topení,žádná voda… zimu nemám ráda a v téhle podobě vůbec. Každopádně psiska jsou nadšený a dnes zdatně pomáhali odhazovat sníh

Obrázek
bambule
bambule (513 příspěvků) 28.11.2023, 14:11:24 xxx.xxx.56.229

Já vám ten sníh tak závidím, u nás jenom prší, sníh co tu byl v neděli ráno, byl už ten den odpoledne nenávratně pryč. Dnes jsem čekala půl hodiny na autobus, do práce jsem přijela zmoklá jak slepice, zmrzlá jak sobolí💩, jedinou mou útěchou bylo, že byl čas obědu a horká  polévka člověka postaví na nohy.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 28.11.2023, 16:36:43 xxx.xxx.189.104
Sarah01:

Jojo, taky se snažím milovat zimu jen kvůli psům, kteří ji zbožňujou. Včera večer před spaním jsem Dráčka nemohla dostat domů.


No včera večer napadalo trochu snížečku v “lepší” (ne tak mokré) kvalitě…a pyrenejce se to móc líbilo. Takže já jako nespavec jsem usnula asi 1:45h, ve 2:15h, když jsem byla v tom nejlepším spaníčku, Gina přišla, že by jako chtěla jít ven…tak jsem pesany vykopla a šla se zachumlat do peřin, že pro ně půjdu na zaštěkání…no napoprvé šel domů jen Mates…Gina prej že nee…no a pak kolem třetí (už jsem zase skorem usínala) haf, haf, haf…no tak jí jdu vzít dom a prdličky …prej “no to je dóst, že jsi tady, tak dělej, jdeme se honit…máš babu”..tak to jsem fáákt měla náladu lítat po dvoře v županu a pantoflích, když ráno vstávám do práce…

Vedle v diskuzi o papírových psech psala Arosek doby dožití psů a tady bych vypíchla tento: Prim (GR) - skoro 4 a stale zije (ale brzo ho asi zabiju 🙂)

a celé bych to tedy shrnula: Gina (PHP) - budou jí 4 roky a stále žije (ale asi jí brzo zabiju🙂)

A to jsem zrovna ten večír Ginuš chválila, jak chodí na zavolání ze zahrady dom…tak prej tůdle nůdle..

Terven
Terven (106 příspěvků) 28.11.2023, 17:15:47 xxx.xxx.110.191
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 28.11.2023, 16:36:43

Ježíšmarjá, ne, ne…to bych byla mrtvá, z tohohle (opice, zakrejvající si oči).

Já jsem byla vyřízená z Vikiny průjmíku, páč se stalo, že jednou za čas musela i v noci. Vždycky seskočila z postele a decentně zakvíkala. No a většinu nocí prospala v pohodě, ale já jsem nespala proto, že jsem furt napínala uši, jestli neuslyším to kvíknutí. A pořád jsem sledovala v jakej poloze leží - když byla pěkně rozvalená na boku nebo na zádech s nataženejma packama, tak jsem byla v klidu. Stočení do klubíčka jsem  ještě jakž takž vydejchala. Ale poloha na břiše s hlavou na tlapách už mi nedovolila usnout…

Ale je fakt, že vykopnout psy ven na vlastní zahradu bez nutnosti, abych vylejzala já, to je trochu snesitelnější varianta.

U nás hnusně mokrej sníh, už nemáme nic suchýho na sebe, ale má přes noc a ráno přituhnout, tak se těším. 

Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 28.11.2023, 17:45:26 xxx:xxx.6fa7:336f

ach jo - teď stojím u okna a koukám na zasněženou zamrzlou zahradu… a najednou povědomý třepotavý let - a on letěl netopýr. Asi ho něco vyrušilo z klidu zimoviště a myslím, že v mínus čtyřech stupních není dobrý nápad létat…

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 28.11.2023, 17:49:55 xxx:xxx.6fa7:336f
janaa:

U nás sněhová kalamita, celý dopoledne nešel proud,takže žádný topení,žádná voda… zimu nemám ráda a v téhle podobě vůbec. Každopádně psiska jsou nadšený a dnes zdatně pomáhali odhazovat sníh

Obrázek

úžasně barevně vyladěná smečka. Sněhu máme taky dost… Yoda taky asistuje při vyhazování sněhu - je na zabití, neb ho stále ještě neopustilo hravé chytání hrabla… ale dá se snadno zahnat o kus dál, neb nerad hromadu sněhu na kožichu 😉

janaa
janaa (460 příspěvků) 28.11.2023, 18:08:07 xxx:xxx.d708:e639
Xerxova:

úžasně barevně vyladěná smečka. Sněhu máme taky dost… Yoda taky asistuje při vyhazování sněhu - je na zabití, neb ho stále ještě neopustilo hravé chytání hrabla… ale dá se snadno zahnat o kus dál, neb nerad hromadu sněhu na kožichu 😉


Cácora taky hrablo moc ráda,k mojí smůle jí sníh v kožichu nevadí😀 tak jsem musela být krapet agresivní🤣

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 28.11.2023, 18:31:37 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Terven z 28.11.2023, 17:15:47

U nás přes den sníh tak nějak zmokral a teď přituhuje…mám strach, že do rána by z toho mohla být solidní klouzačka a já mám zrovna docela běhání a popojíždění, tak jen doufám, že si někde nenamelu hubu….

Terven
Terven (106 příspěvků) 28.11.2023, 19:54:31 xxx.xxx.110.191
Sardullah:

U nás přes den sníh tak nějak zmokral a teď přituhuje…mám strach, že do rána by z toho mohla být solidní klouzačka a já mám zrovna docela běhání a popojíždění, tak jen doufám, že si někde nenamelu hubu….


Na klouzačku to bohužel vypadá, už teď to na chodnících mírně prokluzuje a měla jsem přimrzlý dveře u auta. 

Tak doufám, že se ráno se psama nezabiju. Ale zas radši riskuju to zabití než aby to všude posolili, to pak nevím, kudy chodit, aby jim to nesežralo packy.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 28.11.2023, 20:06:26 xxx.xxx.63.9
Thielli:

Držíme mladému jinochovi palce. S tichou závistí na ty vločky, zde v půl šesté rachotí už kde co, na psy se snáší déšť se sněhem, na mě na kole následně také a ještě následně mi projíždějící autobus pošle tak čtyři litry odspodu z louže až do rozkroku. Ale ano a ještě jednou ano, zlatá louže proti předpovědi úmorných veder. Všem krásný den 🙂


Jo jo, koukám, že úmorná vedra tu nedáváme nikdo. Já v nich prakticky nefunguji. Ale třeba soused (kterého jsem vytopila🤫), tato vedra miluje… Není divu, je původem Řek.🤭

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 28.11.2023, 20:10:16 xxx.xxx.63.9
janaa:

U nás sněhová kalamita, celý dopoledne nešel proud,takže žádný topení,žádná voda… zimu nemám ráda a v téhle podobě vůbec. Každopádně psiska jsou nadšený a dnes zdatně pomáhali odhazovat sníh

Obrázek

Jůůů, Jani, jednak Tě po čase moc zdravím…a druhak úúúžasná smečka!👏

Koukám, že se Ti SKORO podařilo, aby všichni koukli do objektivu foťáku/do mobilu (jen jeden kverulant to bojkotuje!🤣).

sutrik
sutrik (409 příspěvků) 28.11.2023, 20:12:40 xxx.xxx.24.197

Na mokrý sníh Bonnie říká ne. Pro jistotu jsem vyzkoušela všechny zimní oblečky. A že jsem jich nakoupila…. Poslední tři dny venčím jen po vesnici, na milost bere milostpaní i statek. Ale procházka? Ani náhodou. Ale teď už přituhuje a zdá se, že namrzlý sníh bude pro ratloraptora lepší.

A musím se pochlubit. Před chvílí jsme skončily s první lekcí Rally obedience. A mě to baví! A co hlavní, malou to baví! Mám fakt velkou radost. Zdá se, že jsme našly, v čem se můžeme s radostí rozvíjet.

Sarah01
Sarah01 (2182 příspěvků) 28.11.2023, 21:15:36 xxx.xxx.162.253

Včera jsem měla podezření, ale dnes už jsem si jistá, že mám v obýváku myš. A druhá je v garáži. Zítra jdu koupit pastičky. Ale dnes dopoledne tu asi bylo veselo. Když jsem přijela z práce, byly všechny vetbedky zmuchlaný do koule.

janaa
janaa (460 příspěvků) 28.11.2023, 21:50:03 xxx:xxx.d708:e639
Fikovnice:

Jůůů, Jani, jednak Tě po čase moc zdravím…a druhak úúúžasná smečka!👏

Koukám, že se Ti SKORO podařilo, aby všichni koukli do objektivu foťáku/do mobilu (jen jeden kverulant to bojkotuje!🤣).


Skřeti nemají odložení,že tam tu pikosekundu vydrželi, a Kevin ještě čuměl,je zázrak🤣

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 29.11.2023, 06:44:34 xxx:xxx.7c34:95a5

ráno kouknu na teploměr - mínus sedm. Kouknu z okna a vítr žene navátý sníh. Mráz a vítr - tedy vytáhnu psí kabát a psa ustrojím. Až v parku u kostela mi dojde, že rukavice a čelenku nemám - a že slabou bundu už taky budu muset uklidit… Dneska mi fakt teplo nebylo - a to často neříkám 😄Tak jsem procházku zkrátila - stejně půjdeme dopoledne do lesa, přednáším až od půl jedenácté…

Bobca
Bobca (1418 příspěvků) 29.11.2023, 07:09:59 xxx.xxx.20.192

já nevenčím,ale u nás je náhle taky -7(a to v prvním patře)Sleduju vás tady bedlivě a obrazně “venčím s vámi”😇🐕…Máte krásné pesany-všichni!!👍Já se “zamilovala”do psů na stará kolena,jak jsem začla občas hlídat..Dám sem Lejdy a Čendu😊Ten je můj “miláček”👌

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.