Aktuálně: 4 061 inzerátů199 593 diskuzních příspěvků18 104 uživatelů

Jak se vám venčí?

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 20.11.2023, 06:46:09 xxx:xxx.e38c:81b3
Fikovnice:

Evi, děkuji za upřesnění. Jestli se motýlům přezdívá malá bordera, tak to by fakt nebyl pes pro mě… I když tady ta zdejší papillonka chodí tak spořádaně na vodítku. Ale jak jsem psala, je to už starší pesice…

Já stejně byla celoživotně na vestaje. A popravdě si myslím, že mi pes do mého života nezavítá, myslím, že na to fyzicky nemám a situace se bude logicky stále zhoršovat. Je to škoda… 😢  Např. Dasvo mi chtěl, když umřel Floček, osobně přivézt nějakého opuštěného a smutného pesana. Mmch. ztráta Dasva mě také mrzí!😔


Jani oni ty motýlové jsou svižní do poměrně vysokého věku, potvrzuje to většina jejich majitelů/chovatelů….Jani vím jak moc po psu toužíš a strašně moc bych ti ho přála,ale člově musí zvážit jak moc by to bylo pro něj i pro toho psa…..ja bych si v tvém případě prostě život psem nekomplikovala….spíš prostě mít psa s někým aby byla jistota,že když ti nebude dobře, tak se o něj postará….  

kometa
kometa (5545 příspěvků) 20.11.2023, 10:13:19 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Evi, děkuji za upřesnění. Jestli se motýlům přezdívá malá bordera, tak to by fakt nebyl pes pro mě… I když tady ta zdejší papillonka chodí tak spořádaně na vodítku. Ale jak jsem psala, je to už starší pesice…

Já stejně byla celoživotně na vestaje. A popravdě si myslím, že mi pes do mého života nezavítá, myslím, že na to fyzicky nemám a situace se bude logicky stále zhoršovat. Je to škoda… 😢  Např. Dasvo mi chtěl, když umřel Floček, osobně přivézt nějakého opuštěného a smutného pesana. Mmch. ztráta Dasva mě také mrzí!😔


No, moje důchodová vize je taky nějaký starší pejsek. Ale malý, abych ho případně vynesla do 2. patra.

orionka
orionka (531 příspěvků) 20.11.2023, 12:15:36 xxx.xxx.82.160
Fikovnice:

Evi, děkuji za upřesnění. Jestli se motýlům přezdívá malá bordera, tak to by fakt nebyl pes pro mě… I když tady ta zdejší papillonka chodí tak spořádaně na vodítku. Ale jak jsem psala, je to už starší pesice…

Já stejně byla celoživotně na vestaje. A popravdě si myslím, že mi pes do mého života nezavítá, myslím, že na to fyzicky nemám a situace se bude logicky stále zhoršovat. Je to škoda… 😢  Např. Dasvo mi chtěl, když umřel Floček, osobně přivézt nějakého opuštěného a smutného pesana. Mmch. ztráta Dasva mě také mrzí!😔


https://www.youtube.com/watch?v=rWG2qFy5BoI

Jo, jo, já na to mám písničku. Sice úplně jiný žánr, ale ten refrén : “Nemusíš holka na světě všechno mít”, se mi hodí celkem často.

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.11.2023, 09:42:02 xxx.xxx.63.12
Kilian:

Jani oni ty motýlové jsou svižní do poměrně vysokého věku, potvrzuje to většina jejich majitelů/chovatelů….Jani vím jak moc po psu toužíš a strašně moc bych ti ho přála,ale člově musí zvážit jak moc by to bylo pro něj i pro toho psa…..ja bych si v tvém případě prostě život psem nekomplikovala….spíš prostě mít psa s někým aby byla jistota,že když ti nebude dobře, tak se o něj postará….  


Ano ano, kéž by to takto někdy vyšlo…

Máš, Evi, pravdu, že na psa prostě SAMA nemám. Trápil by se asi jak pesan, tak já…😢

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.11.2023, 09:44:19 xxx.xxx.63.12
orionka:

https://www.youtube.com/watch?v=rWG2qFy5BoI

Jo, jo, já na to mám písničku. Sice úplně jiný žánr, ale ten refrén : “Nemusíš holka na světě všechno mít”, se mi hodí celkem často.


Je to tak! Jako po psu toužím dlouhé roky…ale se zhoršováním zdraví a mé mobility a hybnosti by to mohlo být jen velké trápení pro oba. Já jsem stejně jak psí, tak kočičí člověk…a ti moji Podnájemníci mi zvířecí lásku dávají plnými hrstmi…💞

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 21.11.2023, 10:09:36 xxx:xxx.5da1:950a
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.11.2023, 09:42:02

Jani mluvím z vlastní zkušenosti, na psa jsem roky sama, sice máme vencici tetu, která bydlí na kopci a mamča, která bydlí také tam, takže kdyby bylo nejhůř mohly by ony, ale snažím se to nějak vždy vyřešit po vlastní ose ..vím ale, že si dalšího psa možná už neporadím, mamce je příští rok 82 let a kamaradka má dost velké zdravotní problémy…prostě bez možnosti se na někoho obrátit je pořizování si psa hodně riskantní a nefér vůči tomu psů…

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 21.11.2023, 11:04:55 xxx.xxx.63.12
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 21.11.2023, 10:09:36

Ano Evi, já s Tebou souhlasím…

Já bych třeba zvládla psa jako byla Betynka. Oni jí přátelé říkali také “dekorace” a občas mi ji nutili k zapůjčení (ale to nešlo kvůli kočkám). Prakticky celý den proležela/proseděla v pelechu ve stejné poloze; venčení asi 3x denně - jen čůrnout a káknout asi 20 metrů od baráku a ihned šupajdila zase k přátelům domů. Takže jedině snad takovýto pesan, jenže člověk nikdy neví, jak se to dál vyvrbí a přijdou třeba zdravotní trable na obou stranách a co pak…?😢

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 21.11.2023, 14:32:42 xxx.xxx.119.6

Dnešní byla o hledání a nacházení. Nejdřív jsme hledali konec duhy, nenašli, pak měl pes hledat medvídka, našel krásku…

Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (411 příspěvků) 21.11.2023, 14:39:52 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 21.11.2023, 14:32:42

Tý jo. 

Koncem jara jsme byly s kamarádkou a pesankami v Jeseníkách. Štěkanátka šla metr před námi po široké polňačce na začátku zahrádkářské kolonie. Že piraňa překračuje malou zmiji jsem si všimla až v době, kdy už měla hada pod břichem. Jen jsem stihla chytit ratloraptora, který šel hned za piraňou. To by zmije už v klidu asi nedala, pod piraňou se začala hýbat. To měly holky o psí fousek.

Anonymní (neregistrovaný) 21.11.2023, 14:52:44 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 21.11.2023, 14:39:52

Myslím, že to je užovka hladká.??🤔

 Před lety jsem na zmiji taky narazila, naštěstí pes má v sobě nějaký přirozeno, že tam je had - bubák, je na něm poznat. Ale nechtěla bych to, nechtěla -  velký špatný no, to je dobře, že jste to nakonec takhle zvládly (holky)!

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 21.11.2023, 14:59:31 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 21.11.2023, 14:52:44

orionka
orionka (531 příspěvků) 21.11.2023, 16:56:01 xxx.xxx.82.160
Ronja s motejlem:

Dnešní byla o hledání a nacházení. Nejdřív jsme hledali konec duhy, nenašli, pak měl pes hledat medvídka, našel krásku…

Obrázek Obrázek

Co ta ještě dělá venku !? Po Martinu……

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 22.11.2023, 02:10:58 xxx.xxx.63.12
Anonymní:

Myslím, že to je užovka hladká.??🤔

 Před lety jsem na zmiji taky narazila, naštěstí pes má v sobě nějaký přirozeno, že tam je had - bubák, je na něm poznat. Ale nechtěla bych to, nechtěla -  velký špatný no, to je dobře, že jste to nakonec takhle zvládly (holky)!


To je úplně učebnicová Coronella, víc učebnicová snad ani být nemůže!🤣

Ale i tak, divím se stejně jako Orionka, že jsou ještě vylezlé…Ronjo, prosím, ze kterého jste přibližně kraje?😂

Mi
Mi (241 příspěvků) 22.11.2023, 10:54:05 xxx:xxx.cf7b:91e1
kometa:

No, moje důchodová vize je taky nějaký starší pejsek. Ale malý, abych ho případně vynesla do 2. patra.


Jo,jo,taky to byla moje vize i když malé psy z důvodu paneláku jsme měli vždy. Jenže už jsem rok bez psa(po 50 letech nonstop se psem), ale tělo se nelepší a naděje že bych ještě kdy psa měla je mizivá. Těžko se s tim smiřuje.

Kilian
Kilian (1405 příspěvků) 22.11.2023, 11:24:09 xxx:xxx.5da1:950a
Mi:

Jo,jo,taky to byla moje vize i když malé psy z důvodu paneláku jsme měli vždy. Jenže už jsem rok bez psa(po 50 letech nonstop se psem), ale tělo se nelepší a naděje že bych ještě kdy psa měla je mizivá. Těžko se s tim smiřuje.


….to je mi moc líto, tohO se strašně bojim….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.