Aktuálně: 4 059 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Jak se vám venčí?

Orionka (neregistrovaný) 12.11.2023, 07:10:39 xxx.xxx.158.237
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 12.11.2023, 07:08:26

To u nás 😉

Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 12.11.2023, 13:10:59 xxx:xxx.1635:f6b4

My včera venčili v Praze v dešti. No Malina celkem šla, pak jsem jí vzali na psí hřiště kousek od baráku. Malina se tam posledně tvářila jemně nechápavě, co se po ní chce. Včera proskočila obručí, proběhla tunelem,  prohopkala slalomem a jako bonus poprvé vyběhla na překážku typu A a seběhla dolů a pak hnala k brance jakože “hele, umím to a padáme vodsaď rovnou do tepla” . Tak mě pobavil ten kalup a náhlá ochota a inteligence vše vykonat, abysme se tam zbytečně nezdržovali 😄.  

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 12.11.2023, 13:45:30 xxx.xxx.121.12
Orionka:

To u nás 😉


jojo - ráno měl Ještěd hezkou sněhovou čepici - ale dole ani vločka. Byli jsme dneska v Lužkách - z Popovy skály byla vidět jen jednolitá šeď, přes kterou na nás zírala bledé slunce. Pak přes Kohoutí kameny do Cikánského koutu - a po německé straně na Českou bránu. Kolem Tobiášovy borovice a Krásným dolem zpátky. Poslední kilometr byl sice po značené cestě - ale to nebyla cesta, to bylo jedno obří bahniště. V jednom místě Pepa sprostě zařval - já se otočila, a on zajel do nějaké pod listím ukryté jámy až po koleno. Ta jáma byla plná tekoucího jemného smradlavého bahýnka… A tak jsem ve velké kaluži neustále máchala Yodův ručníček flusníček… a smývala mu nánosy bahna z riflí od kolene dolů… Už peru druhou pračku… jinak to bylo až na ty některé úseky rozježděných cest moc hezké podzimní putování.

Orionka (neregistrovaný) 12.11.2023, 13:59:19 xxx.xxx.158.237
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 12.11.2023, 13:45:30

Zase jste měli krásný výšlap! Já se venčila v Lužickách v týdnu, bylo tam krásně i když v dešti - Velký Buk. Dnes se venčím daleko, doteď azúr, teď se zatahuje, zase zmoknu.

Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 12.11.2023, 15:26:15 xxx.xxx.119.6

Naše zahrádka teď vypadá takhle (viz foto), poslední dny a noci jsou výživný, asi v mám v hlavě nějakýho červa, co se snaží vyžrat to, co tam k vyžrání zbývá. Takže noc bez spánku a do toho pes, že na zahradě je bubák, nějakej hroznej a je třeba se s ním utkat.

Tak jsem ho vypustila (naštěstí sousedka je pryč, takže jsem ten bordel, co vyváděl, nemusela řešit). Potom, co bubáka přepral, jsem ho poslala dělat hajiky a sama padla v obývaku. Až ráno mi došlo, že byla chyba zapomenout na bláto, hlínu, písek a mokré špinavé tlapičky. Peřiny měly nový dekor.

Odpo jsme si  dali příjemnou procházku, pomalou, klidnou, s odpadnutím v trávě.

Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (411 příspěvků) 12.11.2023, 15:40:19 xxx.xxx.73.19

Ráno jsme jely na cvičák, vytáhla jsem Bonnie z auta a zjistila, že začala barvit. Tak jsme šly na krátkou procházku, než docvičila kamarádka s piraňou. 

Od příštího týdne začne u nás ve vsi rally obedience, kamarádka propůjčila koňskou halu. Hurá! Ale taky máme s Ratloraptorem na pár týdnů smolíka, trenérka háravky nebere. Tak snad bude volné místo, až se budeme moci přidat. To by mě dostalo, kdyby nebylo pro nás volno, když kamarádka vyjednala cvičení u nás.

Před polednem jsme šly na procházku do údolí Chrudimky (rezervace Krkanka), přes hráz Křižanovické přehrady, podél přehrady a domů. Lážo plážo tempem 4 hodinky. Dokud to jde. Příští týden má pršet. A pak to bude venčení na provázku a asi nikam daleko, pokud nebudu chtít poskytovat ubytování roztouženým psím klukům.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dafi (neregistrovaný) 12.11.2023, 16:39:13 xxx.xxx.136.20

11,11-mlha nad Vyškovem,a dnes v lese-bláto,listí i trošku slunka,jela jsem hned po práci,v autě se jen převlíkala do psí bundy,a myslivec se mě ptal-a mám vás ted obsloužit já?jsem prodavačka,od 5 od rána v práci,a pak jsem lítala po lese jak divoženka…v botech na slušno dnes,gatě taky nebyly psí….

Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 12.11.2023, 17:49:49 xxx.xxx.121.12

dnešní Lužky - ta druhá fotka je úžasný výhled na Jizerky, Lužky, Německo, Středohoří… jen to chce trošku představivosti. Jo a je to sluníčko - ne měsíček 🤭

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
efe
efe (1499 příspěvků) 13.11.2023, 10:01:03 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 12.11.2023, 13:45:30

Tohle je moje dětství… Měli jsme chalupu na Horním Sedle a co jsme se jako haranti po těch všech skalách a lesích nalezli…. ❤️

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 13.11.2023, 14:45:29 xxx.xxx.121.12
efe:

Tohle je moje dětství… Měli jsme chalupu na Horním Sedle a co jsme se jako haranti po těch všech skalách a lesích nalezli…. ❤️


my šli tentokrát z Dolního Sedla… Haranti na skalách jsou jen o málo lepší, než psi na skalách. Snažím se včas připnout čokla na vodítko (jinak tak, jako Betka i Night, se Yoda snaží chodit koukat na okraje skal a zasněně čumí do dáli) a i při odložení ho přivážu. Jinak jo - byl to šikovný kamzík, tentokrát mi “utekly” Kohoutí skály - byly blíž, než jsme si pamatovala a připnout jsem nestihla. Když jsem koukla, už byl na hraně… a pak neřvu přivolání, neb se bojím, aby to zmateně nezačal řešit nejkratší cestou a ne nejbezpečnější cestou. A poslední fotka v sobě skrývá zviřátka… byť mají dobré mimikry

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 13.11.2023, 16:09:45 xxx.xxx.121.12
efe:

Já tudy nedávno jela okolo autem a chtělo se mi brečet, jak jsou tam ty lesy vymydlený 😢


a na německé straně snad ještě víc. Tam nás pobavily tyto cedule (dříví bylo složeno na české straně hranice, neb tam je sjízdná cesta)

Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (503 příspěvků) 14.11.2023, 21:09:51 xxx.xxx.62.63

Tak dneska jsem zjistila, že má Malina strup na boku. V sobotu jsme totiž potkali německého ovčáka nebo krížence, byl takový menší, na volno. Stažený ocas…no podle řeči těla mi přišlo, že kouká na Malinu spíš jako na kořist, ale pán na něj, pomalu a tak, tak se pes pomalu přiblížil k Malině, trochu jí začal honit a najednou Malina vykvíkla, metla ke mně pro ochranu a pán volal, že si ten jeho chce jen hrát a že jí nic neudělá. Já na Malině nic neviděla a hlavně jsem nechápala, jak by jí ten pes mohl takhle hned zranit. Ona se prý druhý den vyhýbala všem psům, takže konec bezelstné radostné Maliny. Až dneska jsem objevila, že má ten strup na boku. Tak nevím, mně podle řeči těla ten pes přišel jako zabiják, pán tvrdil, že ne, ale mohlo se tohle stát omylem? Malina mi nyní přijde nějak hodnější, poslušnější. 

Jsem naštavaná na sebe, že jsem nedala na svůj pocit, nebafla tu Malinu, ani se nezastavovala a neproběhla kolem toho ovčáka, jakoby tam nebyl. 

Včera byla tak hodná, že vám mírně zapózovola. Řekla jsem jí “Malí, pojď mi zapózovat na fotku pro Chovzvířat a ona teda šla, jen koukala ”a co jako fotíme, vždyť tu nic není". No v pozadí byl pěkný kostel, ale moc se mi to nepovedlo. 

Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 14.11.2023, 22:38:52 xxx.xxx.62.83

Jé, ona má bílé ponožtičky, takový miniaturní. To jsem si dřív nevšimla…

No, držím moc pěsti, ať nemá nějaké trauma z toho kousnutí! A asi to hlídej, ať se jí to nepodebere a nezačne hnisat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.