Aktuálně: 4 060 inzerátů199 645 diskuzních příspěvků18 105 uživatelů

Jak se vám venčí?

sutrik
sutrik (411 příspěvků) 02.11.2023, 17:46:15 xxx.xxx.68.221
Sarah01:

Má 3,7 kg? Nevypadá  teda.


Když loví myši, musím dávat bacha, aby za nimi neutekla do myší nory 😀

Ale hlasitost štěkotu je jako u minimálně 30kilového psa! Co se předtím nadýchal hélia…

Fotka je z nedělního cvičáku s kolegou ze stejné skupiny FCI.

Obrázek
balu
balu (2035 příspěvků) 02.11.2023, 18:13:13 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 02.11.2023, 17:38:32

Všichni tři jsou krásní, ale briarďík nejvíc. Já mám prostě pro ta původně služební plemena slabost.

Dafi (neregistrovaný) 02.11.2023, 18:51:05 xxx.xxx.136.20

pejsani v létě za vodou,pak jsem je poslala všechny k šípku🙂a sluníčko…

Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (750 příspěvků) 03.11.2023, 19:46:06 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 03.11.2023, 19:27:53

Dneska na Vás myslím v průběhu dne, že si asi lebedíte, jak se investice vyplatila…a za 5 minut 12 🙋‍♀️🌷😁

Takhle hodně deštivo a všade, už dlouho nebylo

Fikovnice
Fikovnice (5765 příspěvků) 03.11.2023, 21:19:52 xxx.xxx.62.94
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 02.11.2023, 17:43:58

Také Vaše fotky vždy obdivuji! Podzim je krásné roční období!👍

A nějaké plazení pod spadaným listím by nebylo?😄

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 04.11.2023, 06:47:10 xxx.xxx.121.12

na dnešní venčení jsem zvědavá - nejdříve skalní město v podzimních barvách a pak jedeme kouknout na bonitaci - docela zajímavé, že se tam potkají ze pěti Ypsilonavých štěňat čtyři (když tedy započítám i nebonitujícího se Yodu) a z o měsích mladších Zetek dvě… Takže chovatelka může mít radost - bude tam taky… má doma Yody sestru. Jedeme pokecat - vezu kafe a buchtu… uvidíme, jak se na sebe kluci budou tvářit. Na výstavě o prázdninách potřebovali malý rozestup, na blízko povrčávali…

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 04.11.2023, 12:11:06 xxx.xxx.189.104
Xerxova:

na dnešní venčení jsem zvědavá - nejdříve skalní město v podzimních barvách a pak jedeme kouknout na bonitaci - docela zajímavé, že se tam potkají ze pěti Ypsilonavých štěňat čtyři (když tedy započítám i nebonitujícího se Yodu) a z o měsích mladších Zetek dvě… Takže chovatelka může mít radost - bude tam taky… má doma Yody sestru. Jedeme pokecat - vezu kafe a buchtu… uvidíme, jak se na sebe kluci budou tvářit. Na výstavě o prázdninách potřebovali malý rozestup, na blízko povrčávali…


Já teda za sebe musím říct, že mě to “povrčávání” u dogy překvapuje. Teda ne že bych to měla nějak z praxe a nebo načteno, ale vždycky jsem z dog měla pocit, že jako plémě jsou k ostatním psům buď přátelští nebo minimálně tolerantní..opravdový PAN PES…nad věcí a že to už by muselo být, aby je něco rozhodilo. Vlastně si třeba vůbec neumím představit v reálu, že by se doga třeba s jiným psem porvala.

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 04.11.2023, 16:21:29 xxx.xxx.121.12

já teda za sebe musím říct, že mě to “povrčávání” u dogy překvapuje. Teda ne že bych to měla nějak z praxe a nebo načteno, ale vždycky jsem z dog měla pocit, že jako plémě jsou k ostatním psům buď přátelští nebo minimálně tolerantní..opravdový PAN PES…nad věcí a že to už by muselo být, aby je něco rozhodilo. Vlastně si třeba vůbec neumím představit v reálu, že by se doga třeba s jiným psem porvala.

Doga je sice nesmírně tolerantní a nad věcí, ale ne každá snese, že stojí s cizím psem kontaktně nalepaná…  Vrčením si často jen udržuje “komfortní” rozestup, něco ve smyslu “nelez ke mně, hrát si nebudu”. Navíc jsou často i uvrčení v dobrém - prostě při hře vrčí a bublají a ne všichni jsou to schopni přečíst správně a tak je rozumnější předcházet jakýmkoli sporům - notabene v trošku nervózním prostředí.

Yoda  mi udělal radost - byl v té nepříjemné hale v Boleslavi zcela v pohodě. Dvě hodiny strávil v přítomnosti dog (i jiná plemena by se našla), pokecal se sestrou Yesterday i neteří Zorandou, pozdravil se bezproblémově s bráchy Yukim, Yeagrem i synovcem Zoránkem.  Nechala jsem si ho změřit - 86 cm v kohoutku. Jen je škoda, že jsme se nedokázali nafotit venku - ale fronta na posouzení byla hodně dlouhá… a čekat na konec se nám nechtělo.

sutrik
sutrik (411 příspěvků) 04.11.2023, 16:54:35 xxx.xxx.19.193
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.11.2023, 21:19:52

Plazení v listí ji zatím nenapadlo. Možná až bude na zemi pořádná vrstva. Ale s klesající teplotou bude klesat četnost plazení…

Přidávám další fotky od Chrudimky a okolí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (750 příspěvků) 04.11.2023, 18:59:51 xxx.xxx.41.2
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 04.11.2023, 16:54:35

Náádherné, kvalitní fotky, pěkný barvičky a ostré kontury 👏 fotíte mobilem nebo foťákem? Co je to za značku prosím?

To je mi modelína 🐶👍

sutrik
sutrik (411 příspěvků) 04.11.2023, 19:09:36 xxx.xxx.19.193
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 04.11.2023, 18:59:51

Děkuju. Mám nejlevnější iPhone SE s jednou čočkou. A zvolila jsem na podzim sytě teplé zbarvení. Ještě se u toho dá zvolit teplota (mám nastavenou vysokou) a tón (ten mám hodně do minusu ). 

Pořídila jsem si loni na jaře i kvalitní kompakt. Dvakrát jsem ho vytáhla. Vůbec se mi nechce nastavovat čudlíky, co který má dělat. A klekl mi osobní notebook, do firemního nemůžu instalovat programy. Tak nemám kam fotky stahovat. Už bych to měla konečně vyřešit, abych mohla s foťákem po roce a půl začít 😂

Sardullah
Sardullah (1487 příspěvků) 04.11.2023, 20:00:31 xxx.xxx.221.216

Tak dneska jsme byli v parku…pro Ginu teda top prochajda neboť v parku tio má ráda, tam je toho fůra na čuchání, navíc už napadané suché listí…to ona miluje. 

No a v místě, kde se mi před nedávnem vyvlíkla z obojku neb několik metrů od nás po souběžné cestě procházel pes, jsme potkali dva psy…jednoho si nevšímala vůbec, hleděla si svého, na druhého koukla, protože zaštěkal a já jí říkám “Ginuš, NE, ŠLAPEJ"  a ona si zase začala čuchat a šla…prostě zase moje hodná a vychovaná psí holka. Ale prostě když jde s námi na prochajdu syn, tak je jak utržená ze řetězu a chová se jak nevychovanej fracek….

Xerxova
Xerxova (993 příspěvků) 04.11.2023, 21:02:47 xxx.xxx.121.12

tak nejprve ty nepsí - Jizerky a přehrada na Černé Nise… a “naše” ruprechtická kaplička a taky dnešní Studený průchod (spíš dnes mokrý průchod) u Drábských světniček a o kus dál smutné ruiny statku

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.