Aktuálně: 4 058 inzerátů199 456 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Jak se vám venčí?

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 23.10.2023, 10:41:38 xxx.xxx.226.6

Lili -momentálně jen v rychlosti probíhám, krom toho, že vím, jaké to je a je mi moc líto, co se Vám i buldíkovi stalo, tak jen praktická poznámka, která nevím zda tu padla?? Zd to někdo nepsal a pokud Vám to vet neřekl, rány nenechat hned uzavřít, proplachovat betadinou, čistit, aby se nevytvořila kapsa. Svědky byste nějaké nenašla? Bába se bude cukat. Je mi to opravdu moc líto, stalo se mi kdysi dávno, že po mém ohaři vystartoval pitbulteriér v okolí mého bydliště a chytil ho pod krkem, naštěsí se zacvak zubama o řetízkáč, protože jinak nechápu, že to neskončilo hůř, než jak to skončilo. Každopádně taky jsem se hrozně moc potom bála. Držte se.  Bábě nechat krom toho oznámení na PČR - zacvakat ošetření na veterině. Musíte být důrazná, opravdu. Vloží se do toho stropro ještě synátor, pokud máte při ruce nějakého právníka, jděte rovnou za ním s prosbou o pomoc. 

Doron
Doron (2368 příspěvků) 23.10.2023, 11:04:41 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 22.10.2023, 20:57:48

Přesně o tom tady pořád mluvíme.. Proč držet takového psa v takovém prostředí, bez vyžití, bez vedení přirozenou autoritou, je to trápení pro všechny..,😔. 

Vždycky říkám lidem, kteří svého psa neudrží, že ho tedy prostě nemůžou mít, to se nedá nic dělat .

Je opravdu hodně nepříjemné, mít takového souseda, určitě bych to rozmázla, nahlásila, promluvila s paní, možná i se synem, musí pochopit, že se stal průšvih, který se nesmí opakovat . Paní asi bude naprosto neschopná, už to její polidšťování “ kdo si začal”, mluví za všechno. Košík mu možná ani nasadit neumí..

Držím palce a dejte vědět, jak se Vám daří !

Lily
Lily (163 příspěvků) 23.10.2023, 11:09:47 xxx:xxx.77db:4ec5
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.10.2023, 10:41:38

V pátek jsem dezinfikovala hned betadinou jak sme došli. Dostali jsme i antibiotika, kdyby to začalo natékat, ale díky bohu se to hojí dobře. Má ta strup, ale není to nateklé ani z toho neteče hnis. Nepotřebovalo to ani šít, tak budu doufat, že z toho nebude mít jizvy. 
Stačí, že ho jako štěně pokousalo druhé štěně tak, že má jizvičku nad okem (ve zlém po něm skočil, a přitom štěně kontinentálního buldoka s PP). Tak doufám, že nebude ten můj vypadat jako bitevní pes… 

Svědky vůbec nevím, někdo tam byl. Nějaká paní s rotvajlerem, která jen kroutila hlavou a nějaká paní s kočárkem, která jen zírala, ale v té chvíli mě nenapadlo je kontaktovat. 

Ono možná se trochu lekne, když jí policie kontaktuje si říkám… 

Peníze jsou zbytečné, protože z ní si nic nevezmu. Skončí to podle mě jen nějakým napomenutím v tom lepším případě, protože dle vyhlášky má být pes na vodítku nebo s košíkem. Což by mohlo pomoci. No uvidíme, co mi řekne policie no. 

Já hlavně chci, aby o tom byl záznam, protože se bojím, že to není naposledy. Aspoň kdyby nosil náhubek, tak prostě ho lépe zpacifikuju. 

Byla jsem ráda, že minibulíci jsou velmi statní a že ten můj měl obleček a tlustý obojek. Takže to kousnutí na boku nešlo rovnou do kůže. Měl to tam komplet mokré, jak se chtěl zakousnout do plece.

Což celé je ale na prd ještě proto, že teď chodím s minibulíkem na lasery, protože má nějaký problém v krku, nějakou blokádu, tak nesmí dělat vůbec nic… Takže rvaní mu určitě nepomohlo… 

Zrzavci
Zrzavci (3436 příspěvků) 23.10.2023, 11:15:00 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 23.10.2023, 11:09:47

Lili - peníze nejsou zbytečné, protože leckdy peníze jsou to, čeho se lidé bojí, že o to přijdou. Takže ne - pěkně dopis - s doručenkou, ať máte důkaz, že jste to poslala - je to obálka s pruhem - kde jí napíšete, co Vás to stálo a přiložíte kopii účtu. 

Paní s rotvalerem, kdyby se podařilo dohledat by bylo fajn, věřte tomu, že oni se to můžou pokusit obrátit proti Vám, to je to o co se pokoušeli u mne. Vylepte klidně cedulky v okolí, že hledáte další svědky - až si to bába přečte, nebude vědět, že zatím žádného nemáte. Musíte mít ostře nabitý bubínek a být připravená střílet, když to takhle přeneseně napíšu. Musíte tlačit Vy je,- nezapomeňte, je tam synáček - aby netlačili oni Vás. 

Ad ta rána, zkuste, možná - nebo ať se na to vet podívá, ten stroupek spíš odmáčet, rána se nesmí zavřít takhle rychle, aby se neudělala kapsa. Ani vám, ani jemu. Psí zuby toho v ráně zanechají moc.

Je mi líto, že to chudák takhle schytal.☹️ A vy s ním. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 23.10.2023, 11:28:14 xxx:xxx.77db:4ec5
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.10.2023, 11:15:00

Oni to jsou takové pochybné existence. Nevím co je pravda, vykládá se, že prodává snad drogy či co, ale nevím, jestli je to pravda. Můžou to být jen pomluvy, to že psa paní nezvládá mi dosvědčí klidně člověk z výboru SVJ, protože to není první  problém, co s ní řeší. Psa nezvládne udržet a ví to všichni. 

Stroupek tam je, ale nic pod tím není. Vytékalo to celý pátek, ale vydezinfikovala jsem to hodně i sobě nohu, vypadá, že to pomohlo snad. Asi to zítra ještě dojdu ukázat na veterinu, ale takhle sem i zdá, že stroupek je pěknej. Jestli je to nateklé, tak jen nepatrně, zbytek malých ranek je ok, modřina pod okenm ho bolí, což se nedivím no. 

Taky mi je ho líto, hlavně ze zadu, protože už jsme byli kus od nich. Už jsem si oddechla, že dobré, zvládli jsme to… no a… ne no. ☹️ 

Tyhle vetché stařenky s bullama, AUO a podobně jsou za trest… Mám v okolí i fakt agilní starší dámy, ale těch je minimum. Jedna má dokonce pitbulla a ta by radši hubou vyčistila půl silnice, než psa pustit… a o tom to je.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 23.10.2023, 12:22:58 xxx.xxx.189.104
Lily:

Oni to jsou takové pochybné existence. Nevím co je pravda, vykládá se, že prodává snad drogy či co, ale nevím, jestli je to pravda. Můžou to být jen pomluvy, to že psa paní nezvládá mi dosvědčí klidně člověk z výboru SVJ, protože to není první  problém, co s ní řeší. Psa nezvládne udržet a ví to všichni. 

Stroupek tam je, ale nic pod tím není. Vytékalo to celý pátek, ale vydezinfikovala jsem to hodně i sobě nohu, vypadá, že to pomohlo snad. Asi to zítra ještě dojdu ukázat na veterinu, ale takhle sem i zdá, že stroupek je pěknej. Jestli je to nateklé, tak jen nepatrně, zbytek malých ranek je ok, modřina pod okenm ho bolí, což se nedivím no. 

Taky mi je ho líto, hlavně ze zadu, protože už jsme byli kus od nich. Už jsem si oddechla, že dobré, zvládli jsme to… no a… ne no. ☹️ 

Tyhle vetché stařenky s bullama, AUO a podobně jsou za trest… Mám v okolí i fakt agilní starší dámy, ale těch je minimum. Jedna má dokonce pitbulla a ta by radši hubou vyčistila půl silnice, než psa pustit… a o tom to je.


Copak naštěstí to dopadlo s vaším pejsem docela dobře a ty šrámy se zahojí…horší je ta psychika…resp. ty následné reakce na psy.

Já mám vždycky takovýho vzteka. Jako chápu, že “bábě” hodil psa na krk synáček, ale na druhou stranu “bába” je stopro svéprávnej člověk, no tak vidím, že psa fyzicky nezvládám, tak ať si ho synáček přesune na hlídání někomu jinému a nebo ať psu najde jiný domov. 

A obecně ten košík je základ….

kometa
kometa (5543 příspěvků) 23.10.2023, 12:27:09 xxx.xxx.224.101
Lily:

Já si jdu k vám vylít dušičku, snad to nevadí. Nevím, jestli je to správné téma, ale napadl nás sousedův pitbull křížený s argentinskou dogou a kdo ví s čím. Bydlí v našem domě. Zatím s ním můj minibulík vycházel ok, ale tohle ráno se to nějak změnilo. Vyjdeme z domu a před domem starší paní spolu s tímto křížencem, který začal zírat na mého psa. Můj začal vrčet, tak jsem si ho dala k noze a lezli jsme v podstatě po zdi, abychom nedráždili. Už jsme byli kus od nich, když periferně vidím, že ten pes běží za námi, protože paní pustila vodítko. Hned vletěl do toho mého. Při pokusech je rozdělit jsem skončila s rozbitým kolenem a naraženým zápěstím, protože mě porazil. Zřejmě mě i kousnul, co jsem našla otisk zubů, ale nevybavuju si kdy.


 Paní majitelka k nám po chvíli došla, vrazila jsem jí vodítko a do ruky a ona když si ho trochu odtáhla, tak mi říká - ale váš si začal. Žádná omluva nic. Seřvala jsem ji, že proč ten pes nemá koš, když ho neudrží. Paní bez reakce a přesvědčená, že to je moje chyba. Přitom já měla svého psa na krátkém vodítku u nohy… Díky bohu se ten její pes už rvát nechtěl, asi byl zaraženej i z mé ráznosti, ale stejně jsem rychle odešla pryč s hrůzou, jestli ho nepustí znovu. No mít jorkšíra, tak už mám asi po psovi. 

No o pár krocích jsem až zjistila, že kulhám, po nějaké době se ozvalo i zápěstí a všimla jsem si, že mému psovi z hlavy teče krev. U psa díky bohu jen porušená kůže a je to celkem hluboké, ale zase ne na šití. Pro jistotu jsme byli na veterině a já musela na pohotovost. Nic naštěstí není zlomené.

Ale samozřejmě psychika teď v… Protože normálně jsme neměli problém s nikým a teď stažený ocas a nechce za druhým psem, když musí, tak vrčí. Už jsme na tom začali pracovat s jeho psí kamarádkou, na kterou taky prvně reagoval naježenou srstí na zádech, ale postupně se osmělil.

A aby toho nebylo málo, tak jsem tu paní dnes potkala se psem venku (díky bohu bez mého psa) a myslíte, že dala psovi košík? Nedala…

A to nemluvím o tom, že ho pravidelně venčí stylem, že po tom co vyjde z domu, že pustí vodítko a pes běží na volno přes silnici, kde několikrát skočil i pod auto (ale díky bohu tam jezdí auta pomalu). 

Takže místo těšení se na podzimní procházky jsem v hrozném stresu, abychom je nepotkali… :,(

 Paní toho psa nezvládne fyzicky ani psychicky. Pes chodí na procházky jen do psího výběhu a zpátky a i tak má problémy. 

Snad nevadí, že to nasdílím tady, jsem z celé té situace špatná. ☹️ Ten pes by byl skvělý v jiných rukou. Je dle všeho jejího syna, který jí ho nechal na krku. Ona ho nezvládá… Tohle se obávám, že bude jen horší. Už teď se ho všichni bojí. ☹️ 
 


Viz výše

 Oznámení na policii. Lékařskou a veterinární zprávu, předpokládám, máte. A bábě předložit účty od veterináře.

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 23.10.2023, 12:31:23 xxx.xxx.189.104
strapaty:

Dnes sa stalo coho som sa bal, ale mojou chybou.Floki sa, mojou chybou, vyvliekla z obojka.A vystartovala po druhom psovi.Pozitivne na tom bolo, ze som kukal jak blazon.Ona, tava sprosta, sa chcela hrat.Ale jedno mi to nebolo. Nastastie aj druhy pes to bral ako hru.A majitelka bola v pohode.Este ze prijala moje ospravedlnenie.Este furt mi to je luto.

Obrázek

Jo tak vítejte v klubu…mě se to stalo teď nedávno…já to teda zachránila neb jsem po čubě skočila…trojné salto s pětivruty a zakončené elegantním parakotoulem 😄 a drapla jsem jí za chlupy a kůži a modlila se ať jí udržím neb jsme byli u silnice.

Takže dneska už má útrum, ven půjde jedině na škrťáku, ze kterýho se mi nevyvlíkne a jako pojistku má i postroj…kdyby vše selhalo, kdyby se vyvlíkla z obojku a nebo kdyby rupnul nebo kdyby rupla karabina na vodítku, tak zůstane připoutaná za postroj.

Tohle už fakty nechci nikdy zažít…a to mám psa, který je přátelský a chtěl se jen jít s pejskem kamarádit.😴

bambule
bambule (513 příspěvků) 23.10.2023, 13:45:01 xxx.xxx.234.116

Tak nevím proč nejde odkaz otevřít.  Útulek  Čtyřlístek pro hafany má v nabídce krásného velkého bílého pudla. Hned jsem jsi vzpomněla na Thielli, že by se jí hodil k děvčatům.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 23.10.2023, 16:34:37 xxx.xxx.242.84
bambule:

Tak nevím proč nejde odkaz otevřít.  Útulek  Čtyřlístek pro hafany má v nabídce krásného velkého bílého pudla. Hned jsem jsi vzpomněla na Thielli, že by se jí hodil k děvčatům.


Bambule! ☝️😠 TOHLE NENÍ RUBRIKA “VESELÉ OKÉNKO”!!!

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 23.10.2023, 17:10:35 xxx.xxx.242.84
Thielli:

Bambule! ☝️😠 TOHLE NENÍ RUBRIKA “VESELÉ OKÉNKO”!!!


🤣🤣🤪

Ale tak hlavně, že si máte z koho utahovat, vy bando pesomilní.

Lily
Lily (163 příspěvků) 23.10.2023, 17:47:12 xxx:xxx.77db:4ec5

Tak nahlášeno na policii. Ještě jsem měla tu čest mluvit s pár lidmi v domě a lékárnicí a všichni se shodují, že by paní psa mít neměla, že ho nezvládá, že to je hrozné. 
Jsem ráda, že to mám za sebou. Hrozně nerada dělám problémy, ale aspoň je to někde zaznamenané, kdyby se to stalo znovu… to už bych rovnou volala 158. Strašné. 

Jen je hrozné, že se člověk bojí jít i venčit. Řeší se to jako přestupek uvidíme, co bude dál. 

Psisko se postupně oklepává, důležité je, aby na něj teď někdo neskočil. Plus i já se musím oklepat z toho zážitku. 

Kdyby se paní omluvila, byl to jen jeden ojedinělý problém, tak bych to ani neřešila… Stát se může cokoliv, i když se člověk snaží psa zabezpečit. Ale směrem od paní snaha absolutně nulová. Docela mě děsí, že všichni v okolí na ni mají shodný názor.. 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 23.10.2023, 17:55:47 xxx.xxx.242.84
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 23.10.2023, 17:47:12

💪👍 držte se. Dobře jste udělala. A až vás případně paní potká a bude na vás kyselá, nechte ji, ať se vypovídá a pak klidně řeknete: kdybyste spolupracovala vy, nebyla bych nucena spolupracovat s policií. Na shledanou.

bambule
bambule (513 příspěvků) 23.10.2023, 18:33:07 xxx.xxx.74.95
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 23.10.2023, 17:55:47

Hele ale ladila by jste naprosto úžasně🙃. Náš mladý nás láme na dalšího psa, zatím odvoláváme, teda hlavně manžel, protože on není úplný příznivce více psů v domácnosti. To já bych se klidně obětovala 😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.